Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση 31-33 από 33
  1. #31
    Εγγραφή
    01-08-2021
    Μηνύματα
    188
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Mobile
    Ψάξε στις ανακοινωσεις της εταιρίας εάν υπάρχει κάποια που να δίνει δικαίωμα λήξης και επιστροφής χρημάτων λόγω αλλαγής χρεώσεων. Εάν έχεις λεφτά από κάποια προσφορα 2πλασιασμου μπορεί να μην στα δώσουν (τα χρήματα 2πλασιασμου).

  2. #32
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.430
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια ερώτηση....
    Έχω ένα υπόλοιπο σε ένα w.up το οποίο θέλω να το αφήνω να λήγει η κάρτα και να το χρησιμοποιώ λίγες φορές το χρόνο σαν backup. Βασικά 3 είναι τα νούμερα αλλά μπορεί να παροπλισω τα 2 και να τα χρησιμοποιώ ελάχιστα.. Επειδή όμως συγκεκριμένα το ένα έχει ένα τριψήφιο υπόλοιπο μέσα, το άλλο πιο μικρό, θέλω να το μεταφέρω σε ένα φρογκ που κυρίως χρησιμοποιώ επειδή έχει και πιο καλά πακέτα, νομίζω. Με ενδιαφέρει περισσότερο αυτός ο αριθμός.. Μια λύση θα ήταν προσωρινή αλλαγή πακέτου και easytransfer. Αλλά θα έπαιρνε αιώνες με όριο τα 40ε... Παλαιότερα είχα κάνει κάτι ανάλογο μέσω του support και μου το είχαν μεταφέρει το ποσό... Τώρα που τους ζητάω να το μεταφέρουν δεν μου το μεταφέρουν και μου έχουν βγάλει το λάδι ότι υπάρχει όριο στα 50ε και ότι πρέπει να πάρουν έγκριση για τη κατ' εξαίρεση μεταφορά γιατί ειναι μεγάλο το ποσό κλπ κλπ και είναι όλο στο περίμενε..
    Τι λέτε; Στέκει αυτό που λένε;
    Βασικά αυτό που θέλω είναι να μεταφέρω όλα τα υπόλοιπα μου σε έναν αριθμό επειδή δεν ξέρω τι θα κάνω στα σίγουρα μελλοντικά με τα άλλα 2.... Ε... Μου έχουν σπάσει τα νεύρα σε σημείο που σκέφτομαι να τραβήξω μια ακύρωση σε όλα... Αλλά με τα υπόλοιπα τι γίνεται; Επιστρέφονται η τα κλαίω;
    Σε μια δόση μου είπαν αν δεν τα θέλετε τα άλλα 2 ακύρωστε τα πρώτα και βλέπουμε μετά για τη μεταφορά... Αλλά με την ακύρωση δε θα χαθεί το υπόλοιπο;
    Ωχ..!!!
    δεν το είχα ψάξει ποτέ γιατί 1 μόνο νούμερο έχω Cosmote..

    Τα ποσά που μπορεί να μεταφέρεις είναι:
    • 2€, 5€ ή 10€ σε συνδρομητή καρτοκινητού COSMOTE.


    https://www.whatsup.gr/paketa/extras...-easy-transfer

    για Cosmote εδώ!

    Ενώ με CU..

    • To υψηλότερο ποσό που μπορείς να πάρεις συνολικά σε μία ημέρα είναι 60€ και 150€ για όλο τον μήνα.
    • To υψηλότερο ποσό που μπορείς να στείλεις συνολικά σε μία ημέρα είναι 30€ και 150€ για όλο το μήνα.


    https://www.vodafonecu.gr/eksipireti...afone-sharing/

    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  3. #33
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.788
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Δεν το ήξερα ότι η βοντα έχει απελευθερώσει τόσο τα ποσά μεταφοράς..
    Η κοτε το 1/3 πρπ... Με το σταγονόμετρο..
    Η wind από την άλλη δεν έχει μεταφορά καθόλου εδώ κ χρόνια..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Boomshaq Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ψάξε στις ανακοινωσεις της εταιρίας εάν υπάρχει κάποια που να δίνει δικαίωμα λήξης και επιστροφής χρημάτων λόγω αλλαγής χρεώσεων. Εάν έχεις λεφτά από κάποια προσφορα 2πλασιασμου μπορεί να μην στα δώσουν (τα χρήματα 2πλασιασμου).
    Εγω βασικά μια μεταφορά από 2 νούμερα σε ένα ήθελα να κάνω και μου έχουν βγάλει τον αδοξαστο... Ίσως γιατί το ποσό είναι κοντά στον αριθμό των βουλευτών που έχει η Βουλή...
    Αλλά τουλάχιστον αν ήταν σαν τη βοντα σε 2 μήνες θα είχα καθαρίσει.. Αν το κάνω μόνος με τη κοτε θέλω 6-7 κ βάλε μήνες.. Και θα πρέπει να αλλάζω κ συνέχεια πακέτα καθώς το φρογκ δε δέχεται μεταφορές....
    Ολόκληρη ιστορία με τα χρήματα μας μάλιστα..
    Τώρα έχω κάνει ένα αίτημα για 50 από το ένα και 40 από το άλλο να πάνε σε αυτό που θέλω και περιμένω...
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας