Σελ. 6 από 22 ΠρώτηΠρώτη ... 456781116 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 76-90 από 325
  1. #76
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από trod Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενταξει εχουμε γεμισει συνδρομες. Στο τελος θα πληρωνουμε ενα σκασμο λεφτα το μηνα.
    Θα το δοκιμασω για κανα μηνα να δω τι εχει και βλεπουμε.

    Spoiler:

    Εγω παντως για το Netflix εχω κανει λογαριασμο στην Τουρκια (χωρις VPN) και πληρωνω σε τουρκικες λιρες (με mastercard Ελληνικη) και βγαινει γυρω στα 4 Ευρω το full πακετο.
    ελπίζω όχι με τον κανονικό σου λογαριασμό? να έφτιαξες άλλον λογαριασμό

    το λέω για την περίπτωση που σου αποκλείσουν τον λογαριασμό.

    πάντως μου φαίνεται περίεργο πως σε άφησε να κάνεις λογαριασμό στην τουρκία χωρίς vpn και πως σε άφησε να πληρώσεις με ελληνική κάρτα σε τούρκικες λίρες.

  2. #77
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.355
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    ελπίζω όχι με τον κανονικό σου λογαριασμό? να έφτιαξες άλλον λογαριασμό

    το λέω για την περίπτωση που σου αποκλείσουν τον λογαριασμό.

    πάντως μου φαίνεται περίεργο πως σε άφησε να κάνεις λογαριασμό στην τουρκία χωρίς vpn και πως σε άφησε να πληρώσεις με ελληνική κάρτα σε τούρκικες λίρες.
    Λογικό να σου φαίνεται περίεργο αφού δεν γνωρίζεις ότι υπάρχουν τρόποι να βγάλεις τέτοιες συνδρομές.
    Για αυτό σου λέμε ξανά και ξανά δεν γνωρίζεις καν για το τι μιλάς.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  3. #78
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λογικό να σου φαίνεται περίεργο αφού δεν γνωρίζεις ότι υπάρχουν τρόποι να βγάλεις τέτοιες συνδρομές.
    Για αυτό σου λέμε ξανά και ξανά δεν γνωρίζεις καν για το τι μιλάς.
    Σε παρακαλώ μην μου κάνεις κήρυγμα εσύ που κρίνεις τους πάντες και όλους και το παίζεις ο ξερόλας παντογνώστης

    άσε άλλους να απαντήσουν πιο αξιόπιστους

    το να κάνεις λογαριασμό σε άλλη χώρα από αυτή που βρίσκεσαι

    ξέρεις γίνεται αν αποδείξεις ότι είσαι σε αυτή την χώρα αυτό γίνεται συνήθως με την χρήση VPN

    και φυσικά θα πρέπει να πληρώσεις με το νόμισμα της χώρας αυτής (αυτό είναι το μεγαλύτερο πρόβλημα) καθώς για να κάνεις την πληρωμή θα πρέπει να έχεις κάρτα τύπου REVOLUT αν έχεις κάρτα από ελληνική τράπεζα είναι πάρα πολύ δύσκολο έως αδύνατο

    επίσης υπάρχει το πρόβλημα να ζητήσει αριθμό κινητού τηλεφώνου από την χώρα αυτή (αυτό δεν ξέρω πως μπορείς να το ξεπεράσεις) μου έχει τύχει σε υπηρεσία που έχει έδρα τις ΗΠΑ και θέλησα να κάνω εγγραφή...

  4. #79
    Εγγραφή
    10-12-2002
    Περιοχή
    Greece/Σαλαμινα
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    366
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219999/21999
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Smart
    SNR / Attn
    12,5(dB) / 11,1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    και φυσικά θα πρέπει να πληρώσεις με το νόμισμα της χώρας αυτής (αυτό είναι το μεγαλύτερο πρόβλημα) καθώς για να κάνεις την πληρωμή θα πρέπει να έχεις κάρτα τύπου REVOLUT αν έχεις κάρτα από ελληνική τράπεζα είναι πάρα πολύ δύσκολο έως αδύνατο
    Primevideo που ανοίχτηκε με vpn Τουρκίας και πληρώνεται κανονικά κάθε μήνα με την Ελληνική μου κάρτα
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot 2022-03-31 at 21-04-01 winbank web banking.png 
Εμφανίσεις:  50 
Μέγεθος:  19,5 KB 
ID: 236584
    Δε λεω οτι ειναι ο κανόνας αλλα γίνεται

  5. #80
    Εγγραφή
    29-09-2016
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Όσοι έχετε ήδη συνδρομή στο Disney+ να ξέρετε ότι πλέον υπάρχουν αρκετά πράγματα με ελληνικούς υπότιτλους και μεταγλωττισμένα. Λογικά μέχρι μέσα Ιουνίου θα μπούν σε όλο το περιεχόμενο. Επίσης παρατήρησα ότι στο Αγγλικό Disney+ έχουν περισσότερο content από ότι στο Αμερικάνικο.

  6. #81
    Εγγραφή
    07-01-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    1.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16214/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ
    Router
    Fritz!Box 7330
    SNR / Attn
    9(dB) / 3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MichalisRG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όσοι έχετε ήδη συνδρομή στο Disney+ να ξέρετε ότι πλέον υπάρχουν αρκετά πράγματα με ελληνικούς υπότιτλους και μεταγλωττισμένα. Λογικά μέχρι μέσα Ιουνίου θα μπούν σε όλο το περιεχόμενο. Επίσης παρατήρησα ότι στο Αγγλικό Disney+ έχουν περισσότερο content από ότι στο Αμερικάνικο.
    Μπορείς να τσεκάρεις κατάλογο αλλάζοντας ή "αλλάζοντας" χώρα ή είχες accounts Που δημιουργήθηκαν αλλού?

  7. #82
    Εγγραφή
    10-03-2010
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    398
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100 Mbits
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΛΛΗΝΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορείς να τσεκάρεις κατάλογο αλλάζοντας ή "αλλάζοντας" χώρα ή είχες accounts Που δημιουργήθηκαν αλλού?
    Το Disney+ είναι το πιο σπαστικό στο να προσπαθεί να βρει το location σου. Το βελτιώνουν συνέχεια για να κόβουν χώρες που δεν έχει ξεκινήσει επίσημα.
    Επιτέλους τελειώνει το μαρτύριο να ενημερώνω σχεδόν κάθε εβδομάδα το pfsense.
    Για να απαντήσω στο ερώτημα σου: Σε άλλη χώρα δημιουργία και κάρτα της χώρας

    Έχω αγγλικό account - έπαιζε Ελλάδα αλλά μετά το Brexit το κόψανε καθώς δεν έπεφτε στην κατηγορία της ΕΕ…

    Πάντως βλέπω διαφορά με ελληνικό ήχο (παιδικά) αλλά δεν έχω βρει ελληνικούς υπότιτλους ακόμη…

  8. #83
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.355
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ariusbb Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το Disney+ είναι το πιο σπαστικό στο να προσπαθεί να βρει το location σου. Το βελτιώνουν συνέχεια για να κόβουν χώρες που δεν έχει ξεκινήσει επίσημα.
    Επιτέλους τελειώνει το μαρτύριο να ενημερώνω σχεδόν κάθε εβδομάδα το pfsense.
    Για να απαντήσω στο ερώτημα σου: Σε άλλη χώρα δημιουργία και κάρτα της χώρας

    Έχω αγγλικό account - έπαιζε Ελλάδα αλλά μετά το Brexit το κόψανε καθώς δεν έπεφτε στην κατηγορία της ΕΕ…

    Πάντως βλέπω διαφορά με ελληνικό ήχο (παιδικά) αλλά δεν έχω βρει ελληνικούς υπότιτλους ακόμη…
    Τι εννοείς;
    Βλέπω μια χαρά από Κύπρο με VPN Αμερικής.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  9. #84
    Εγγραφή
    10-12-2002
    Περιοχή
    Greece/Σαλαμινα
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    366
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219999/21999
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Smart
    SNR / Attn
    12,5(dB) / 11,1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Και εγω πάντως βλέπω με vpn Αμερικής χωρίς κανένα πρόβλημα.

  10. #85
    Εγγραφή
    10-03-2010
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    398
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100 Mbits
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΛΛΗΝΗ
    Έχω αγγλική συνδρομή και όταν βλέπω από Αμερική δεν έχει όλες τις ταινίες και σειρές του STAR και δεν ασχολήθηκα εάν κόβει και αλλά.
    Όποτε βλέπω μέσω vpn Αγγλίας αλλά έστησα μόνος μου rules.
    Εάν βρει vpn σύνδεση δεν προχωράει όποτε κάποια urls τα περνάω από σπιτική VDSL σύνδεση φίλου μέσω vpn.
    Με λίγα λόγια ταλαιπωρία για το τίποτα και χαίρομαι που θα πάρω τη συνδρομή τώρα Ελλάδα να ησυχάσω…

  11. #86
    Εγγραφή
    07-01-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    1.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16214/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ
    Router
    Fritz!Box 7330
    SNR / Attn
    9(dB) / 3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ariusbb Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το Disney+ είναι το πιο σπαστικό στο να προσπαθεί να βρει το location σου. Το βελτιώνουν συνέχεια για να κόβουν χώρες που δεν έχει ξεκινήσει επίσημα.
    Επιτέλους τελειώνει το μαρτύριο να ενημερώνω σχεδόν κάθε εβδομάδα το pfsense.
    Για να απαντήσω στο ερώτημα σου: Σε άλλη χώρα δημιουργία και κάρτα της χώρας

    Έχω αγγλικό account - έπαιζε Ελλάδα αλλά μετά το Brexit το κόψανε καθώς δεν έπεφτε στην κατηγορία της ΕΕ…

    Πάντως βλέπω διαφορά με ελληνικό ήχο (παιδικά) αλλά δεν έχω βρει ελληνικούς υπότιτλους ακόμη…
    Απλά σκέφτομαι η μόνη πιθανότητα να το δοκιμάσω είναι αν μπορέσω να το βάλω με τουρκική τιμή και βλέπω στην Αγγλία και στην Ελλάδα με ελληνικά/υπότιτλους. Εντάξει με Τουρκική τιμή θα το δοκιμάσω έστω για έναν μήνα. Οτιδήποτε άλλο ούτε καν. Το netflix και ο κατάλογος αλλά και οι υπότιτλοι εξαρτώνται από την χώρα που βρίσκεσαι. Στο Apple tv δεν βρήκα κάτι χωρίς ελληνικούς υπότιτλους. Prime υπότιτλοι πάλι εξαρτάνται που είσαι όπως και περιεχόμενο. Αλλά με μια διαφορά. Στο primevideo και στο amazon μπορείς να έχεις διαφορετικούς... Είδομεν...

  12. #87
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.355
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλά σκέφτομαι η μόνη πιθανότητα να το δοκιμάσω είναι αν μπορέσω να το βάλω με τουρκική τιμή και βλέπω στην Αγγλία και στην Ελλάδα με ελληνικά/υπότιτλους. Εντάξει με Τουρκική τιμή θα το δοκιμάσω έστω για έναν μήνα. Οτιδήποτε άλλο ούτε καν. Το netflix και ο κατάλογος αλλά και οι υπότιτλοι εξαρτώνται από την χώρα που βρίσκεσαι. Στο Apple tv δεν βρήκα κάτι χωρίς ελληνικούς υπότιτλους. Prime υπότιτλοι πάλι εξαρτάνται που είσαι όπως και περιεχόμενο. Αλλά με μια διαφορά. Στο primevideo και στο amazon μπορείς να έχεις διαφορετικούς... Είδομεν...
    Για το Netflix, αγγλικούς υπότιτλους έχει σε όσες χώρες του εξωτερικού πήγα κανονικά.
    Όσο για 1 μήνα, δεν έχει νόημα να κάνεις αυτό που λες.
    Βρες μια συνδρομή του 1ευρώ και δοκίμασε όσο θες.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  13. #88
    Εγγραφή
    10-03-2010
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    398
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100 Mbits
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΛΛΗΝΗ
    Πάντως έχει προσφορά εαν δηλώσεις email στο site τους ότι εκείνη τη μέρα θα σου στείλουν ειδοποίηση για να γραφτείς και μπορείς να πάρεις με €71,50 - 12 μήνες - δηλαδή €5.96 το μήνα.
    Κανονική τιμή είναι €8.99/μήνα

  14. #89
    Εγγραφή
    03-01-2018
    Περιοχή
    22 Acacia Avenue
    Μηνύματα
    2.259
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219936/22000
    ISP
    Vodafone
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    12(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Registered και αναμένω αγωνιωδώς.
    Mono No Aware

  15. #90
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Περιοχή
    ΠΛΑΚΑ ΚΕΡΑΤΕΑΣ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.938
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50/30
    ISP
    Cosmote 4G+
    Router
    Mikrotik LHG LTE18 kit
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    ελπίζω όχι με τον κανονικό σου λογαριασμό? να έφτιαξες άλλον λογαριασμό

    το λέω για την περίπτωση που σου αποκλείσουν τον λογαριασμό.

    πάντως μου φαίνεται περίεργο πως σε άφησε να κάνεις λογαριασμό στην τουρκία χωρίς vpn και πως σε άφησε να πληρώσεις με ελληνική κάρτα σε τούρκικες λίρες.
    Ετσι πληρωνω και εγω δικο μου τουρκικο account με ελληνικη κάρτα 2.5 χρόνια κοντά. τωρα πλεον για να φτιαξεις τουρκικο account χρειαζεσαι και sms veriffication απο τουρκικο νουμετο κινητης ....αλλα και εκει υπαρχει λυση εαν ψαχτεις στο ιντερνετ. Το disney+ στην τουρκια θα κοστιζει 18 ευρω για ενα ολοκληρο χρόνο και φυσικα θα φτιαξω τουρκικο λογαριασμο.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot 2022-05-13 at 23.59.34.png 
Εμφανίσεις:  3 
Μέγεθος:  1,02 MB 
ID: 237907

Σελ. 6 από 22 ΠρώτηΠρώτη ... 456781116 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας