Σελ. 4 από 22 ΠρώτηΠρώτη ... 23456914 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 325
  1. #46
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.667
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Αδιάφορο κομμάτι ο κινηματογράφος; Πότε έγινε αυτό;

  2. #47
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αδιάφορο κομμάτι ο κινηματογράφος; Πότε έγινε αυτό;
    δεν αφορά τις πλατφόρμες online streaming εγώ μιλάω καθαρά για τις πλατφόρμες online streaming μου είναι αδιάφορο αν αυτές λέγονται NETFLIX - AMAZON - GOOGLE - APPLE - DISNEY - WB κτλ...

    κοιτάω το περιεχόμενο τους - την τιμή τους άρα δεν με νοιάζει αν είναι κινηματογραφικό στούντιο από πίσω / εταιρεία παραγωγής-διάθεσης-διανομής

    από αυτή την άποψη μου είναι αδιάφορο ο κινηματογράφος / η επίγεια ψηφιακή τηλεόραση / η συνδρομητική τηλεόραση είτε μέσω διαδικτύου (IPTV) είτε μέσω δορυφόρου

  3. #48
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.667
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Τώρα μιλάς καθαρά, δεν είναι ενδιαφέρον για σένα προσωπικά, όχι γενικά όπως φάνηκε να μιλάς νωρίτερα

  4. #49
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τώρα μιλάς καθαρά, δεν είναι ενδιαφέρον για σένα προσωπικά, όχι γενικά όπως φάνηκε να μιλάς νωρίτερα
    επειδή κατάλαβα ότι θα δημιουργηθεί παρερμηνεία και τυχόν παρεξήγηση όφειλα να το διευκρινίσω.

  5. #50
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.974
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν οι εταιρείες παραγωγής περιεχομένου έχουν δικές τους streaming υπηρεσίες, κάθε άλλος που γίνεται μεσάζοντας για να φτιάξει δική του πλατφόρμα θα είναι ακριβότερος.
    Αν ήταν έτσι τότε δεν θα υπήρχε πρόβλημα γιατί κάποιος που θα ήθελε τη φτηνότερη τιμή θα πήγαινε στον παραγωγό και κάποιος που θα ήθελε να τα έχει όλα μαζί θα μπορούσε να το κάνει έστω και με επιπλέον χρέωση. Το πρόβλημα είναι οτι οι παραγωγοί π.χ. disney δεν πουλάνε πλέον αλλά τα δείχνουν αποκλειστικά στη δική τους.

  6. #51
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Περιοχή
    ΠΛΑΚΑ ΚΕΡΑΤΕΑΣ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.938
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50/30
    ISP
    Cosmote 4G+
    Router
    Mikrotik LHG LTE18 kit
    Λογικά κατα 99% θα παίξει και ελλαδα promotion απο την LG σε συνεργασια με την disney οπως εγινε και στην αγγλια τον Νοεμβριο του 2019 με 1 χρονο δωρεαν disney+ .οι προυποθεσεις ηταν τότε με αγορα 49 -55 -65- 77 nano 8 ,E9, W9 σου ερχονταν email με το redemption code στο email μετα απο 28 ημερες απο την αγορά και ειχες 30 ημερες διορια για να το ενεργοποιησεις.

  7. #52
    Εγγραφή
    23-11-2006
    Περιοχή
    Κατερίνη
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.233
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Vodafone H300s
    Path Level
    Interleaved
    Το έχω εδώ και ένα χρόνο περίπου από Αγγλία, με revolut και vpn. Μια χαρά για τα λεφτά του, με περιεχόμενο που συνεχώς αυξάνεται, original σειρές και εξαιρετική εικόνα και ήχο. Έχω δει μέχρι και 30+mbps σε ταινία και στα περισσότερα και Atmos ήχο. Ειδικά στα Ελληνικά, με ελληνικό ήχο σε όλες τις παιδικές ταινίες θα αξίζει πολύ.
    Κινητό: Samsung Galaxy A52s



    Νίκος Χανδόλιας

  8. #53
    Εγγραφή
    07-01-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    1.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16214/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ
    Router
    Fritz!Box 7330
    SNR / Attn
    9(dB) / 3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikosmelt Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το έχω εδώ και ένα χρόνο περίπου από Αγγλία, με revolut και vpn. Μια χαρά για τα λεφτά του, με περιεχόμενο που συνεχώς αυξάνεται, original σειρές και εξαιρετική εικόνα και ήχο. Έχω δει μέχρι και 30+mbps σε ταινία και στα περισσότερα και Atmos ήχο. Ειδικά στα Ελληνικά, με ελληνικό ήχο σε όλες τις παιδικές ταινίες θα αξίζει πολύ.
    Χρειάζεται vpn για να τρέξει? Επίσης έχεις δοκιμάσει πχ αμερικανική Ip να δεις αν παίζει τον αμερικανικό κατάλογο? Από ελληνικούς υπότιτλους έχει τίποτα?

  9. #54
    Εγγραφή
    10-12-2002
    Περιοχή
    Greece/Σαλαμινα
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    366
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219999/21999
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Smart
    SNR / Attn
    12,5(dB) / 11,1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Τρέχει μόνο με vpn χώρας που παρέχουν την υπηρεσία.Εγω βλέπω μόνο με vpn Αμερικής οπότε δε μπορώ να σου πω αν αλλάζει το περιεχόμενο.
    Με windscribe vpn βγαίνει 1,5 ευρώ το μήνα για απεριόριστα data και επιλογή servers ΜΙΑΣ χωρας.
    Ελληνικοί υπότιτλοι δεν υπάρχουν (νομίζω μονο σε 1-2 παιδικά για τον μικρό ειχα πετύχει)

  10. #55
    Εγγραφή
    23-11-2006
    Περιοχή
    Κατερίνη
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.233
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Vodafone H300s
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χρειάζεται vpn για να τρέξει? Επίσης έχεις δοκιμάσει πχ αμερικανική Ip να δεις αν παίζει τον αμερικανικό κατάλογο? Από ελληνικούς υπότιτλους έχει τίποτα?
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SiR_DreAm Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τρέχει μόνο με vpn χώρας που παρέχουν την υπηρεσία.Εγω βλέπω μόνο με vpn Αμερικής οπότε δε μπορώ να σου πω αν αλλάζει το περιεχόμενο.
    Με windscribe vpn βγαίνει 1,5 ευρώ το μήνα για απεριόριστα data και επιλογή servers ΜΙΑΣ χωρας.
    Ελληνικοί υπότιτλοι δεν υπάρχουν (νομίζω μονο σε 1-2 παιδικά για τον μικρό ειχα πετύχει)


    Ελληνικούς υπότιτλους δε θυμάμαι να πέτυχα κάπου. Εγώ ούτως ή αλλώς βλέπω χωρίς. Για το θέμα του VPN, ναι, θέλει μόνιμο VPN. Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω δοκιμάσει με VPN άλλης χώρας πλην Αγγλικής, θα δοκιμάσω και θα σου πω.
    Κινητό: Samsung Galaxy A52s



    Νίκος Χανδόλιας

  11. #56
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.710
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Crosswind Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από προσωπική εμπειρία, αν έχεις παιδιά, είναι η καλύτερη επένδυση
    Δεν γνωρίζω αν μπορείς να αφαιρέσεις τους υπότιτλους.

    Τα dvd ήταν ότι καλύτερο.
    Οταν μεγαλώνανε τα παιδιά μου, αφαιρούσαν τους υπότιτλους και παρακολουθούσανε σε καθαρά αγγλικά (από 2 στερεοφωνικά ηχεία)
    Βοήθησε πολύ στην γλώσσα.

    Ξεκινήσανε πριν πάνε σχολείο.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  12. #57
    Εγγραφή
    10-12-2002
    Περιοχή
    Greece/Σαλαμινα
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    366
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219999/21999
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Smart
    SNR / Attn
    12,5(dB) / 11,1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Φυσικά και μπορείς
    Εσυ επιλέγεις αν και ποιους υπότιτλους θέλεις να παρακολουθήσεις!
    Επίσης, όπου υπάρχει μεταγλώτιση, μπορείς να επιλέξεις την γλώσσα.

  13. #58
    Εγγραφή
    07-01-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    1.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16214/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ
    Router
    Fritz!Box 7330
    SNR / Attn
    9(dB) / 3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SiR_DreAm Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τρέχει μόνο με vpn χώρας που παρέχουν την υπηρεσία.Εγω βλέπω μόνο με vpn Αμερικής οπότε δε μπορώ να σου πω αν αλλάζει το περιεχόμενο.
    Με windscribe vpn βγαίνει 1,5 ευρώ το μήνα για απεριόριστα data και επιλογή servers ΜΙΑΣ χωρας.
    Ελληνικοί υπότιτλοι δεν υπάρχουν (νομίζω μονο σε 1-2 παιδικά για τον μικρό ειχα πετύχει)
    Thanks

  14. #59
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.374
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Έβαλα και εγώ δοκιμαστικά για 1 μήνα.
    Με αμερικανικό VPN βλέπω Star Wars σε Ultra 4k εδώ στην Κύπρο.
    Από καλοκαίρι ίσως το σκεφτώ για φουλ συνδρομή.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  15. #60
    Εγγραφή
    03-10-2018
    Μηνύματα
    1.017
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    1
    Το Disney+ έρχεται στην Ελλάδα στις 14 Ιουνίου

    Το Disney+, η streaming υπηρεσία της The Walt Disney Company, επιβεβαίωσε τις ημερομηνίες της επίσημης έναρξης λειτουργίας της σε 42 χώρες και 11 νέες περιοχές φέτος το καλοκαίρι. Η streaming υπηρεσία θα είναι διαθέσιμη στην Ελλάδα στις 14 Ιουνίου. Ανακοινώθηκε, ακόμη, το κόστος συνδρομής για την Ελλάδα, το οποίο διαμορφώνεται σε €8,99 για μηνιαία συνδρομή ή €89,90 για ετήσια συνδρομή. Με αποκλειστικό, πρωτότυπο περιεχόμενο, χιλιάδες τίτλους Disney, Pixar, Marvel, Star Wars, National Geographic και περιεχόμενο γενικής ψυχαγωγίας, με τις πιο πρόσφατες παραγωγές των 20th Century Studios, Disney Television Studios, FX και Searchlight Pictures, το Disney+ αποτελεί τον απόλυτο streaming προορισμό για μερικές από τις πιο αγαπημένες ιστορίες του κόσμου. Οι συνδρομητές θα έχουν πρόσβαση στις διάσημες σειρές του Star Wars, "The Book of Boba Fett" και "The Mandalorian" από τον δημιουργό και executive producer Jon Favreau. Επιπλέον, θα είναι διαθέσιμη η σειρά των Marvel Studios "Moon Knight", με πρωταγωνιστή τον Oscar Isaac ως Steven Grant, έναν ήρεμο υπάλληλο σε κατάστημα με είδη δώρων, που έρχεται αντιμέτωπος με ψυχολογικά μπλακάουτ και αναμνήσεις από μια άλλη ζωή, αλλά και την υποψήφια ταινία για Όσκαρ "O Shang-Chi και ο Θρύλος των Δέκα Δαχτυλιδιών" . Οι συνδρομητές θα μπορούν, επίσης, να απολαύσουν την υποψήφια για Όσκαρ, ταινία "Λούκα" των Disney και Pixar, το βραβευμένο με Όσκαρ "Ενκάντο: Ένας Κόσμος Μαγικός" των Walt Disney Animation Studios, που αφηγείται την ιστορία μιας ιδιαίτερης οικογένειας, των Μαδριγάλ, καθώς και το βραβευμένο με Όσκαρ "Κρουέλα", με πρωταγωνίστρια την Emma Stone ως τη θρυλική Cruella de Vil. Ακόμη, οι συνδρομητές θα μπορούν να παρακολουθήσουν τίτλους γενικής ψυχαγωγίας, όπως τη γεμάτη δράση και υποψήφια για Όσκαρ, κωμωδία "Free Guy", με πρωταγωνιστή τον Ryan Reynolds, τις σειρές "The Simpsons" και "Grey's Anatomy", καθώς και την εκπομπή "Ο Κόσμος Σύμφωνα με τον Jeff Goldblum" από το National Geographic, με τον Jeff να μας οδηγεί σε ένα ψυχαγωγικό, οξυδερκές και διασκεδαστικό ταξίδι. Κάθε ένα από τα επεισόδια της σειράς, ξετυλίγει το νήμα ενός οικείου αντικειμένου, για να αποκαλύψει έναν κόσμο εκπληκτικών συνδέσεων, συναρπαστικής επιστήμης και ιστορίας. Οι χρήστες θα έχουν πρόσβαση σε υψηλής ποιότητας, εμπειρία θέασης, streaming ταυτόχρονα σε έως και τέσσερις συσκευές, απεριόριστες λήψεις σε έως και δέκα συσκευές, ποιότητα προβολής IMAX σε επιλεγμένους τίτλους καθώς και τη δυνατότητα δημιουργίας έως και επτά διαφορετικών προφίλ, συμπεριλαμβανομένης της δυνατότητας για τους γονείς να δημιουργήσουν Παιδικά Προφίλ που διαθέτουν εύκολη περιήγηση και περιβάλλον φιλικό προς τα παιδιά, για πρόσβαση σε περιεχόμενο κατάλληλο για την ηλικία τους.

    https://www.capital.gr/epixeiriseis/...tis-14-iouniou

Σελ. 4 από 22 ΠρώτηΠρώτη ... 23456914 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας