Χαιρετώ το φόρουμ,

Είχα συμβόλαιο στην Cosmote με πακέτο 24 Mbps & απεριόριστα σταθερά στα 23,60 € το οποίο εδώ και λίγες ημέρες έχει λήξει.

Το πρόβλημα μου είναι στην ταχύτητα του internet όπου συγχρονίζω στα 6 Mbps. Για να μπορούν 2 άτομα ταυτόχρονα να χρησιμοποιούν το internet χωρίς να σέρνεται, παρήγγειλα το Speed Booster σε προσφορά που είχε βγάλει η Cosmote ~5€ / μήνα. Δυνατότητα για καλύτερη ενσύρματη ταχύτητα δεν υπάρχει στην περιοχή (!) ... μιλάμε για εντός Αττικής (Αγ. Ανάργυροι), αν και βλέπω εδώ ότι η Wind θα βάλει καμπίνες με FTTH-GPON αλλά το Q1 2023 (!).

Συνοψίζοντας πληρώνω λίγο παρακάτω από 30 € / μήνα, για μια μίξη 4G + ADSL η οποία συγχρονίζει στα 15-20 Mbps. Προφανώς και δεν είμαι ικανοποιημένος, αλλά δεν ξέρω τι να κάνω. Γνωστοί μου με τα ίδια λεφτά έχουν 100άρα.

Τι προτείνετε να κάνω; Ανανεώνω με Cosmote και κάνω υπομονή μέχρι του χρόνου που η Wind θα αναβαθμίσει τις καμπίνες; Να ενοχλήσω την Wind μήπως κάνουν κάτι από τώρα και κάνω συμβόλαιο εκεί; Να ψαχτώ για καμιά εναλλακτική π.χ. Inalan / Skytelecom;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.