Σελ. 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 88

Θέμα: Email hosting

  1. #31
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.522
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Εγώ εκανα την μετάβαση στην Microsoft.
    Έχει κανείς πρόταση για το πως μπορεί κάποιος να μετατρέψει αρχείο MBOX σε αρχείο pst για να κανω εισαγωγή των email;
    Οτι έχω βρει είναι επι πληρωμή.
    "Από την άλλη ακούω: ου δύνασθε Θεώ δουλεύειν και μαμωνά. […]. Οταν ένας πολιτισμός αφήνει το Θεό και βάζει το μαμωνά (παντού το βλέπομε) για ανώτατο αγαθό, summum bonum, καταλαβαίνετε τι πολιτισμός πρέπει να είναι αυτός. Διαλέξαμε, φαίνεται, τον πολιτισμό που μας άξιζε. […]"

    Ζ.Λορεντζάτος,
    COLLECTANEA

  2. #32
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.909
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Για το Zoho:
    - υπάρχει και το πλάνο με 1,13) χρήστη/μήνα και χώρο 10GB

    - έχουν το flexible pricing με το οποίο μπορείς να κάνεις συνδυασμούς πλάνων: https://www.zoho.com/workplace/flexible-pricing.html
    Ανυπόγραφος

  3. #33
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.268
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    @automatix:

    Αν σου ταιριάζει το namecheap να δεις και το mailcheap.co. Αποκλειστικά email υπηρεσίες και αρκετά ξεκάθαροι στο τι και πώς προσφέρουν. Στο namecheap είχα κάνει παλιά λογαριασμό για δοκιμές, είναι τόσο απρόσωπη η όποια εξυπηρέτηση που με έδιωξε μακριά - τα πακέτα που αναφέρει είναι για όλα τα mailbox/χρήστες στο ίδιο domain. Αν σκαμπάζεις 5 πράγματα αξίζει με τα χίλια και η mxroute που αναφέρθηκε παραπάνω. Μειονέκτημα/πλεονέκτημα της τελευταίας που εξερχόμενα δίνει μέσω mailchannels. Εφόσον σε ενδιαφέρουν εξερχόμενα (αυτό φαντάζομαι εννοείς με το forwarding) θα πρέπει να δεις τι όρια έχει ο καθένας και αν αφορούν τον λογαριασμό όλο, το domain μόνο, κάθε mailbox. Για συγκεκριμένα πράγματα για τους παραπάνω όποιος θέλει ρωτά με pm και αν ξέρω απαντώ.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jap : 06-02-22 στις 16:40.
    hnesne

  4. #34
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.664
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    mailcheap.co
    Έπαιξα λίγο με τον demo server. Καλή περίπτωση δείχνει, αλλά πάλι θέλει μια μικρή ενασχόληση.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  5. #35
    Εγγραφή
    26-09-2007
    Περιοχή
    37.75Ν/26.95Ε
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    4.640
    Downloads
    14
    Uploads
    3
    Τύπος
    FTTB
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Oxygen
    Εγώ τα μάζεψα τα πράματα κι έφυγα από το σπίτι, δε μπορώ να πω κακό λόγο από το 2008 με 50 licenses στο βασικό domain αλλά χαιρετίσματα στη Google γιατί αν είναι να πληρώσουμε πάμε εκεί που αγοράζουμε προϊόν.
    Μ365 με 4,2Ε το license και 50GB θυρίδα και 1ΤΒ onedrive και όσα θες shered mailboxes, κι αυτά 50άρια και τσάμπα ...

    Το κακό ήταν ότι έχω φάει πολλές μέρες γιατί μετακόμισα και το dns από self και άνοιξα δουλειές
    Bad to the Bone

  6. #36
    Εγγραφή
    09-11-2007
    Μηνύματα
    1.571
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΤΡΙΠΟΛΗ
    Δεν είδα τούτο το thread προτού φτιάξω το δικό μου: https://www.adslgr.com/forum/threads...1-%CF%84%CE%B9

    Μήπως να δούμε και λίγο ευρωπαϊκές ή ελληνικές λύσεις; Ειδικά αν λειτουργείς επιχειρηματικά/επαγγελματικά πρέπει να λαμβάνεις υπόψη σου το GDPR και το που αποθηκεύονται τα δεδομένα(τοποθεσία server).

    In any case, εγώ βλέπω μέσα στην εβδομάδα να μεταφέρω το email hosting στο domainmarket.gr. Τους ρώτησα και μου απάντησαν ότι η υποδομή του email hosting φιλοξενείται στην Γερμανία.

    Άλλο αξιοσημείωτο ελληνικό που είδα είναι το papaki.gr

    Έχει κανείς γνώμη για τα ανωτέρω; Υπάρχει κανένα άλλο ελληνικό στα ίδια λεφτά; (τα άλλα πάνε από 4+ ευρω/μήνα)
    Κάνω προσπάθεια να βάζω ; αντι για ?


  7. #37
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.439
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hammered Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είδα τούτο το thread προτού φτιάξω το δικό μου: https://www.adslgr.com/forum/threads...1-%CF%84%CE%B9

    Μήπως να δούμε και λίγο ευρωπαϊκές ή ελληνικές λύσεις; Ειδικά αν λειτουργείς επιχειρηματικά/επαγγελματικά πρέπει να λαμβάνεις υπόψη σου το GDPR και το που αποθηκεύονται τα δεδομένα(τοποθεσία server).

    In any case, εγώ βλέπω μέσα στην εβδομάδα να μεταφέρω το email hosting στο domainmarket.gr. Τους ρώτησα και μου απάντησαν ότι η υποδομή του email hosting φιλοξενείται στην Γερμανία.

    Άλλο αξιοσημείωτο ελληνικό που είδα είναι το papaki.gr

    Έχει κανείς γνώμη για τα ανωτέρω; Υπάρχει κανένα άλλο ελληνικό στα ίδια λεφτά; (τα άλλα πάνε από 4+ ευρω/μήνα)
    Εξαρτάτε τι ψάχνεις..? Στήνεις linux/windows μόνος σου..?

  8. #38
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.268
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Το papaki δεν έχει κάτι το ιδιαίτερο, έχει κάποια συμφέροντα οικονομικά πακέτα υπό προϋποθέσεις, αλλά δεν αναφέρει καθόλου λεπτομέρειες για υποδομές, δυνατότητες. Δεν λέω ότι είναι κακή επιλογή και το support τους πολύ καλό, γνωστό αυτό. Τις υπηρεσίες email τους δεν ξέρω.

    Το άλλο πού πήγες και το βρήκες; Δεν γράφουν στο site ούτε καν μια διεύθυνση έδρας. Στα χαρτιά όλα καλά αλλά δεν θα ήταν από τις επιλογές μου εταιρεία τόσο φειδωλή στις πραγματικές πληροφορίες στο site τους.
    hnesne

  9. #39
    Εγγραφή
    09-11-2007
    Μηνύματα
    1.571
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΤΡΙΠΟΛΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVader Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εξαρτάτε τι ψάχνεις..? Στήνεις linux/windows μόνος σου..?
    Δεν θέλω να μπω σε τόσο κόπο. Έτοιμο email hosting θέλω. Εγώ απλά να περάσω βασικές ρυθμίσεις σε αυτό και τις αντίστοιχες DNS εγγραφές στο domain μου.
    Οι ανάγκες μου είναι μικρές. Ένα επαγγελματικό e-mail για να φαίνεται ωραίο (σε αντίθεση με κάποιο με domain σε gmail, yahoo etc).
    Κίνηση το μήνα μάλλον ούτε 100MB.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το papaki δεν έχει κάτι το ιδιαίτερο, έχει κάποια συμφέροντα οικονομικά πακέτα υπό προϋποθέσεις, αλλά δεν αναφέρει καθόλου λεπτομέρειες για υποδομές, δυνατότητες. Δεν λέω ότι είναι κακή επιλογή και το support τους πολύ καλό, γνωστό αυτό. Τις υπηρεσίες email τους δεν ξέρω.
    Έχεις δίκιο. Εξαρτάται από τις ανάγκες σου. Οι δικές μου φαίνεται να καλύπτονται και από αυτό.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το άλλο πού πήγες και το βρήκες;
    Γράφοντας στο google "email hosting ελλάδα" είναι το πρώτο αποτέλεσμα.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν γράφουν στο site ούτε καν μια διεύθυνση έδρας. Στα χαρτιά όλα καλά αλλά δεν θα ήταν από τις επιλογές μου εταιρεία τόσο φειδωλή στις πραγματικές πληροφορίες στο site τους.
    Έχεις ένα δίκιο. Αλλά η εταιρεία/έδρα υπάρχει στο Privacy Policy. Αλλά τώρα που το ξανακοιτάω δεν γράφει την εταιρική μορφή (ή αν είναι ατομική επιχείρηση) ούτε ΑΦΜ έχει γραμμένο. χμ χμ χμ
    Κάνω προσπάθεια να βάζω ; αντι για ?


  10. #40
    Εγγραφή
    30-09-2014
    Περιοχή
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    198
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΡΙΝΘΟΣ
    Router
    AVM FritzBox 7490
    Χρησιμοποιώ την cretaforce για hosting (πάνω από 10 χρόνια) και έχει καλή υπηρεσία με email. Την προτείνω κυρίως επειδή είναι άμεσοι σε θέματα υποστήριξης.
    Το μειονέκτημα είναι ότι δεν υπάρχει άμεση πρόσβαση σε λειτουργίες dns (mx record).
    Αλλά μπορείς να πάρεις πολύ φθηνά από το εξωτερικό με περίπου 2€ τον μήνα για αρχή

  11. #41
    Εγγραφή
    09-11-2007
    Μηνύματα
    1.571
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΤΡΙΠΟΛΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από elio_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλλά μπορείς να πάρεις πολύ φθηνά από το εξωτερικό με περίπου 2€ τον μήνα για αρχή
    Αλλά πόσο εύκολο είναι να πάρεις τιμολόγιο για να το περάσεις στα βιβλία σου;
    Κάνω προσπάθεια να βάζω ; αντι για ?


  12. #42
    Εγγραφή
    30-09-2014
    Περιοχή
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    198
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΡΙΝΘΟΣ
    Router
    AVM FritzBox 7490
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hammered Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλλά πόσο εύκολο είναι να πάρεις τιμολόγιο για να το περάσεις στα βιβλία σου;
    Αν έχεις ενδοκοινοτικές νομίζω πανεύκολο. Ρώτα τον λογιστή σου...

  13. #43
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.268
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από elio_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν έχεις ενδοκοινοτικές νομίζω πανεύκολο. Ρώτα τον λογιστή σου...
    Ακριβώς αυτό. Δεν είναι θέμα και η hetzner τυπικοτατη. Το άλλο με τα mx records (δεν είναι τα μόνα που χρειάζονται για εύρυθμη λειτουργία του email) δεν είναι πρόβλημα, μπορείς να έχεις δωρεάν dns με control panel από τον registrar ή από αλλού.
    hnesne

  14. #44
    Εγγραφή
    30-09-2014
    Περιοχή
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    198
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΡΙΝΘΟΣ
    Router
    AVM FritzBox 7490
    Τα παιδιά στην cretaforce είναι εξυπηρετικότατα.
    Αλλά δεν υπάρχει η ευχέρια να γίνει από τον χρήστη η αλλαγή.
    Ένας πελάτης αποφάσισε να πάει στο shopify το e-shop του, έπρεπε να γίνει η αλλαγή από αυτούς.
    Δεν είναι σημαντικό...

  15. #45
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.268
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Και εξυπηρετικότατα και καλά λόγια έχουμε ακούσει όσες φορές έχει τύχει. Απλά λέω πως δεν υπάρχει λόγος να έχεις το domain/το dns/το email/το hosting όλα στην ίδια εταιρεία. Μια χαρά dns παρέχουν οι καταχωρητές, και μάλιστα δωρεάν, και με άμεση ισχύ των αλλαγών και όλα online, τουλάχιστον οι μεγάλοι γνωστοί. Δεν θα επεκταθώ, δεν συζητάμε αυτό εδώ.
    hnesne

Σελ. 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας