Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Εγγραφή
    30-04-2006
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    2.506
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    D:8815 kbps / U:975 kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ZTE H108NS
    Καλησπέρα.

    Έχω ένα θέμα εδώ και 2-3 ημέρες με τον εκτυπωτή στο σπίτι, και το wireless. Πρόκειται για τον SAMSUNG ML-2525W.

    Τον εχω από Απρίλιο τού 2012 από Amazon. Δεν τον πολυχρησιμοποιώ. Τον είχα προγραμματίσει wireless, και όλα αυτά τα χρόνια δούλευε καλά.

    Τις τελευταίες 3 περίπου ημέρες, σε δύο υπολογιστές στο σπίτι (1 desktop και 1 laptop), άρχισε κατά διαστήματα να χάνει την wireless επικοινωνία, μέχρι που σήμερα, πριν λίγο, την έχασε εντελώς.

    Σύνδεσα με USB και το wi-fi λαμπάκι να είναι αναμμένο, έτρεξα το πρόγραμμα της SAMSUNG για σετάρισμα wireless μέσω USB καλωδίου, τον βρήκε το πρόγραμμα (διότι το μπλε λαμπάκι για wi-fi που έχει επάνω ο εκτυπωτής άναβε), και δοκίμασα να αλλάξω ip (μήπως και κάποιος τριγύρω γείτονας μού έκανε κάτι με ip), αλλά τίποτα. Το πρόβλημα τώρα άλλαξε, διότι το μπλε wi-fi λαμπάκι δεν ανάβει. Τον ανοιγόκλεισα πολλές φορές, αλλά τίποτα.

    Το πρόβλημά μου αυτή τη στιγμή είναι ότι δεν ανάβει το μπλε λαμπάκι wi-fi στον εκτυπωτή. Δε μπορεί βρε παιδιά να χάλασε έτσι έυκολα η wi-fi κάρτα τού εκτυπωτή. Μου φαίνεται λίγο δύσκολο. Πάρα πολλά χρόνια, και πολλούς εκτυπωτές wi-fi έχω δουλέψει, δε μου έχει τύχει χαλασμένη wi-fi στον εκτυπωτή. Πολλών ετών εκτυπωτής. Δε λέω. Αλλά η ασύρματη κάρτα του???

    Τί να πω; Έχω ψάξει πάρα πολύ για να κάνω reset manually στον εκτυπωτή μήπως αυτό διορθώσει κάτι με τη wi-fi. Έχω ψάξει πολύ στο google, youtube, τίποτα. Ξέρει κάποιος τον συγκεκριμένο εκτυπωτή εάν μπορώ να κάνω reset με κάποιο συνδυασμό πλήκτρων στον άνοιγμα;

    Ή κάποια άλλη βοήθεια;

    Ευχαριστώ
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος johnyb98 : 27-01-22 στις 19:06.
    Δε μπορώ να μάθω σε κανέναν τίποτα.
    Το μόνο που μπορώ είναι να του μάθω να σκέφτεται.

    Σωκράτης

  2. #2
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.427
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Αν ειναι εκτος εγγυησης, που εικαζω πως ειναι, παιρνεις μπλε μπογια και δεν ασχολησε περισσοτερο.

    Δυστηχως !!!

    ΥΓ

    Δοκιμασε να του κανεις και ενα hard reset πρωτα με τον εκτυπωτη στο ΟΝ και τραβωντας το καλωδιο ρευματος και αφηνοντας το εκτος για 5+ λεπτα.

  3. #3
    Εγγραφή
    30-04-2006
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    2.506
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    D:8815 kbps / U:975 kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ZTE H108NS
    Αυτό το hard reset ψαχνω να βρω πώς γίνεται στον συγκεκριμένο εκτυπωτή.
    Δε μπορώ να μάθω σε κανέναν τίποτα.
    Το μόνο που μπορώ είναι να του μάθω να σκέφτεται.

    Σωκράτης

  4. #4
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.427
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnyb98 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό το hard reset ψαχνω να βρω πώς γίνεται στον συγκεκριμένο εκτυπωτή.
    Σου γραφω πως. Τραβωντας το καλωδιο του ρευματος οταν ειναι ΟΝ και αφηνοντας τον χωρις ρευμα για +5 λεπτα. Αν ομως εννοεις ενα reset στα factory settings, προφανως θα μπορεις να το κανεις ΑΝ υπαρχει αυτη η δυνατοτητα, μεσα απο την εφαρμογη της Samsung ή την web σελιδα της εφοσον εχεις προσβαση εκει.

    Και δυστηχως επειδη ειναι εκτος εγγυησης αλλα και εχουν περασει και 5 χρονια απο την κατασκευη του, η εταιρεια ΔΕΝ θα σε υποστηριξει. Το πολυ να σε παραπεμψει σε τεχνικο service κατι που υποθετω πως δεν σε συμφερει. Για αυτο και εγραψα για .....την μπλε μπογια αφου ουτε και στο ιντερνετ δεν βρηκες κατι.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας