Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 53
  1. #31
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.300
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pipinos1976 Εμφάνιση μηνυμάτων
    1. Έχουμε 2 voucher, οπότε μιλάμε για -400€ στις τιμές.
    Φίλε μου, να επισημάνω μόνο ότι αυτό δεν γίνεται στο συγκεκριμένο πρόγραμμα για τους εκπαιδευτικούς. Δες στον οδηγό του προγράμματος, παράγραφο 6.3.6. Εφόσον είστε 2 διαφορετικοί δικαιούχοι δεν συνδυάζονται τα κουπόνια, μπορείς να πάρεις ένα εσύ με έκπτωση 200 ευρώ κι ένα η σύζυγος με έκπτωση άλλα 200. Συνδυάζονται αν αφορά 2 παιδιά δικά σου ή ένα δικό σου και ένα παιδιού (που αν έχετε παιδιά και δικαιούνται έχουν ήδη πιθανότατα πάρει), όχι στην περίπτωση τη συγκεκριμένη. Ξέρω, δώρο άδωρο στη συγκεκριμένη περίπτωση.
    hnesne

  2. #32
    Εγγραφή
    17-10-2006
    Μηνύματα
    31
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    sDSL
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    HOL
    Router
    Netgear DG834G v2
    Ίσα ίσα γίνεται. Αυτό γράφει η παράγραφος που έγραψες:
    6.3.6 Κανόνας 6: Συνδυασμός vouchers ενός ή περισσότερων δικαιούχων
    Δεν απαγορεύεται ο συνδυασμός επιταγών διαφορετικών δικαιούχων στο πλαίσιο μίας συναλλαγής
    λιανικής. Κάθε Απόδειξη Λιανικής Πώλησης μπορεί να περιλαμβάνει επιταγές (vouchers) ενός
    ή περισσοτέρων δικαιούχων.
    Πριν μισή ώρα αγόρασα laptop με συνδυασμό κουπονιών. Πλήρωσα 400€ λιγότερα από την κανονική τιμή.

  3. #33
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.300
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Α, ωραία, μια χαρά τότε Στραβομάρα
    hnesne

  4. #34
    Εγγραφή
    22-12-2008
    Περιοχή
    Greece
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.897
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    8880/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    Παιδια μια ερωτηση σχετικα με αυτο το voucher να κανω και αν γνωριζει καποιος με σιγουρια να μου πει γιατι δεν βγαζω ακρη.
    Γραφει στην εγκυκλο οτι για αγορα ενος προιοντος μπορουν να χρησιμοποιουθουν εως 3 voucher το μεγιστο χωρις να διευκρινιζει παραπανω.
    Υπαρχουν συγκεκριμνες περιπτωσεις που επιτρεπετε ο συνδιασμος 2 η 3ων voucher η μπορει να γινει χωρις κανενα περιορισμο μεταξυ οποιονδηποτε ΑΦΜ?
    Ρωταω γιατι εγω ετσι και αλλιως θα αγορασω Laptop, μια φιλη μου δικαιουχος δεν θελει να αγορασει κατι, μπορω να παρω εγω και το δικο της να το συνδιασω με το δικο μου για αγορα? Γινετε η υπαρχει προβλημα?
    cpu: i7- 4790K || m/b: maximus vi extreme || ram: g.skill TridentX 16gb 2400mhz cl10 || gpu: GTX 980Τi|| cpu cooler: Custom Watercooling || hdd: Samsung 850 250GB & 2X WD 1TB Caviar Black || Psu: EVGA 1300W G2 SUPERNOVA || monitor: ASUS MG279Q 144HZ/1440P || speakers: Edifier DA5000 Pro || case: corsair 600T

  5. #35
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.684
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Μπαταρία

    Πολλά σύγχρονα σχετικά laptops φορτίζονται από usb-c
    Ενα εξωτερικό κατάλληλο powerbank μπορεί να χρησιμοποιηθεί σαν εξωτερική μπαταρία.
    πχ
    https://www.skroutz.gr/c/1748/power_...er_by=pricevat

    Επίσης ένας κατάλληλος φορτιστής κινητού μπορεί να φορτίζει και το laptop
    πχ
    https://www.skroutz.gr/s/27092430/Xi...BHR4499GL.html

    Και τα δύο έχουν δοκιμαστεί σε laptop thinkpad 470s, μια χαρά.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  6. #36
    Εγγραφή
    22-12-2008
    Περιοχή
    Greece
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.897
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    8880/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pipinos1976 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ίσα ίσα γίνεται. Αυτό γράφει η παράγραφος που έγραψες:


    Πριν μισή ώρα αγόρασα laptop με συνδυασμό κουπονιών. Πλήρωσα 400€ λιγότερα από την κανονική τιμή.
    Τα voucher που εξαργυρωσες ηταν στο ιδιο ΑΦΜ η οχι? Ρωτησα τηλεφωνικα σε 2 καταστηματα, στο ενα μου ειπανε οτι δεν μπορουν να συνδυαστουν 2 voucher αν ειναι δεν ειναι στο ιδιο αφμ η αν δεν ειναι γινεις με παιδια και οτι βγαζει fail στο συστημα και ο τριτος μου ειπε οτι γινεται, τι ισχυει δεν μπορω να καταλαβω γιατι τετοιο μπερδεμα.
    Εχω εγω ενα κωδικο voucher και εχει και ενα φιλο μου, ο φιλος δεν θελε να το χρησιμοποιησει και μου το δινει, μπορω να χρησιμοποιησω συνδιαστικα και τα 2 η οχι?
    Πολυ απλο ερωτημα αλλα δεν βγαζω ακρη, ο καθενας μου δινει διαφορετικη απαντηση.
    cpu: i7- 4790K || m/b: maximus vi extreme || ram: g.skill TridentX 16gb 2400mhz cl10 || gpu: GTX 980Τi|| cpu cooler: Custom Watercooling || hdd: Samsung 850 250GB & 2X WD 1TB Caviar Black || Psu: EVGA 1300W G2 SUPERNOVA || monitor: ASUS MG279Q 144HZ/1440P || speakers: Edifier DA5000 Pro || case: corsair 600T

  7. #37
    Εγγραφή
    17-10-2006
    Μηνύματα
    31
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    sDSL
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    HOL
    Router
    Netgear DG834G v2
    Τα voucher ήταν σε διαφορετικό ΑΦΜ. Έχουμε διαφορετικό ΑΦΜ με την σύζυγο γιατί το βγάλαμε σε διαφορετικές περιόδους. Κάνουμε και διαφορετική φορολογική δήλωση δηλαδή. Αυτό που δεν γνωρίζω είναι αν το σύστημα μπορεί να δει ότι είμαστε ζευγάρι, οπότε να το επιτρέπει και να κόβει άλλους, που δεν είναι ζευγάρι. Στις φορολογικές δηλώσεις φαίνεται ποιος είναι ο/η σύζυγος, οπότε το κράτος (εφορία) σίγουρα γνωρίζει ότι συνδέονται τα δύο ΑΦΜ. Τώρα, αν γίνεται και έλεγχος στα voucher δεν το γνωρίζω.

    Αυτό που έγραψες το είχα ακούσει κι εγώ πάντως, οπότε πήρα τηλέφωνο και ρώτησα σε 3-4 (τα πιο γνωστά) μαγαζιά και όλοι μου είπαν ότι μπορώ να συνδυάσω μέχρι 3 voucher. Δεν μου είπαν τίποτα για ίδιο ΑΦΜ. Αυτό που μου είπαν ήταν το εξής: επιλέγεις μοντέλο, μετά πατάς εξαργύρωση voucher, περνάς το νούμερο + το ΑΦΜ και σου στέλνει έναν κωδικό στο κινητό, περνάς τον κωδικό, σου βγάζει ότι είναι έγκυρος και σε βγάζει στην αρχική διαδικασία. Μετά ή πληρώνεις ή επιλέγεις κάπου που θα λέει να περάσεις και 2o voucher. Περνάς το 2ο voucher με την ίδια διαδικασία και είσαι έτοιμος. Μετά συνεχίζει ως κλασσική διαδικτυακή αγορά. Δεν χάνεις κάτι να το δοκιμάσεις. Αν περάσει και το 2ο πέρασε, αν δεν περάσει απλά ακυρώνεις την αγορά και κάνεις μια διαδικασία για να σου επιστραφεί το voucher, πριν σου κρατήσει ο έμπορος το χρήμα (που δεν θα το κρατήσει, αφού έχεις ακυρώσει την αγορά). Δεν είναι κάτι φοβερό πιστεύω. Απλά πρέπει να έχεις χρόνο στην διάθεσή σου και τα δύο ΑΦΜ και τα δύο κινητά για να πάρεις τους δύο κωδικούς.

  8. #38
    Εγγραφή
    22-12-2008
    Περιοχή
    Greece
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.897
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    8880/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pipinos1976 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα voucher ήταν σε διαφορετικό ΑΦΜ. Έχουμε διαφορετικό ΑΦΜ με την σύζυγο γιατί το βγάλαμε σε διαφορετικές περιόδους. Κάνουμε και διαφορετική φορολογική δήλωση δηλαδή. Αυτό που δεν γνωρίζω είναι αν το σύστημα μπορεί να δει ότι είμαστε ζευγάρι, οπότε να το επιτρέπει και να κόβει άλλους, που δεν είναι ζευγάρι. Στις φορολογικές δηλώσεις φαίνεται ποιος είναι ο/η σύζυγος, οπότε το κράτος (εφορία) σίγουρα γνωρίζει ότι συνδέονται τα δύο ΑΦΜ. Τώρα, αν γίνεται και έλεγχος στα voucher δεν το γνωρίζω.

    Αυτό που έγραψες το είχα ακούσει κι εγώ πάντως, οπότε πήρα τηλέφωνο και ρώτησα σε 3-4 (τα πιο γνωστά) μαγαζιά και όλοι μου είπαν ότι μπορώ να συνδυάσω μέχρι 3 voucher. Δεν μου είπαν τίποτα για ίδιο ΑΦΜ. Αυτό που μου είπαν ήταν το εξής: επιλέγεις μοντέλο, μετά πατάς εξαργύρωση voucher, περνάς το νούμερο + το ΑΦΜ και σου στέλνει έναν κωδικό στο κινητό, περνάς τον κωδικό, σου βγάζει ότι είναι έγκυρος και σε βγάζει στην αρχική διαδικασία. Μετά ή πληρώνεις ή επιλέγεις κάπου που θα λέει να περάσεις και 2o voucher. Περνάς το 2ο voucher με την ίδια διαδικασία και είσαι έτοιμος. Μετά συνεχίζει ως κλασσική διαδικτυακή αγορά. Δεν χάνεις κάτι να το δοκιμάσεις. Αν περάσει και το 2ο πέρασε, αν δεν περάσει απλά ακυρώνεις την αγορά και κάνεις μια διαδικασία για να σου επιστραφεί το voucher, πριν σου κρατήσει ο έμπορος το χρήμα (που δεν θα το κρατήσει, αφού έχεις ακυρώσει την αγορά). Δεν είναι κάτι φοβερό πιστεύω. Απλά πρέπει να έχεις χρόνο στην διάθεσή σου και τα δύο ΑΦΜ και τα δύο κινητά για να πάρεις τους δύο κωδικούς.
    Αρχικα σε ευχαριστω για την απαντηση.
    Πηγα σημερα το απογευμα σε μεγαλο καταστημα-αλυσιδα και μου ειπανε οτι γινετε κανονικα, στην εγκυκλιο που εχουν μου ειπανε πως αναφερει οτι μπορουν να συνδυαστουν εως 3 κωδικοι voucher για μια αγορα ενος προιοντος, χωρις να αναφερει κατι για περιορισμο στα αφμ κτλ.
    Το δοκιμασε εκει η υπαλληλος και περασε κανονικα στο συστημα χωρις προβλημα και ο δευτερος κωδικος και ολοκληρωθηκε απορβληματιστα η διαδικασια
    cpu: i7- 4790K || m/b: maximus vi extreme || ram: g.skill TridentX 16gb 2400mhz cl10 || gpu: GTX 980Τi|| cpu cooler: Custom Watercooling || hdd: Samsung 850 250GB & 2X WD 1TB Caviar Black || Psu: EVGA 1300W G2 SUPERNOVA || monitor: ASUS MG279Q 144HZ/1440P || speakers: Edifier DA5000 Pro || case: corsair 600T

  9. #39
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.788
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Έτυχε σε κάποιον να μην μπορεί να ολοκληρώσει την αγορά επειδή το χ μοντέλο laptop/tablet απορρίπτεται στο τελικό στάδιο της αγοράς από τη "μέριμνα", ενώ συμμετέχει κανονικά στο πρόγραμμα?

    Το πάθαμε σήμερα με τη σύζυγο, είδε κι απόειδε η ταμίας και τώρα περιμένουμε ειδοποίηση μέσα στην εβδομάδα ότι ξεμπλόκαρε η διαδικασία (ή ότι ακυρώνουμε και πέφτει μουρμούρα).
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  10. #40
    Εγγραφή
    18-02-2004
    Μηνύματα
    3.400
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Fritz!box Fon 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 21(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε μου, να επισημάνω μόνο ότι αυτό δεν γίνεται στο συγκεκριμένο πρόγραμμα για τους εκπαιδευτικούς. Δες στον οδηγό του προγράμματος, παράγραφο 6.3.6. Εφόσον είστε 2 διαφορετικοί δικαιούχοι δεν συνδυάζονται τα κουπόνια, μπορείς να πάρεις ένα εσύ με έκπτωση 200 ευρώ κι ένα η σύζυγος με έκπτωση άλλα 200. Συνδυάζονται αν αφορά 2 παιδιά δικά σου ή ένα δικό σου και ένα παιδιού (που αν έχετε παιδιά και δικαιούνται έχουν ήδη πιθανότατα πάρει), όχι στην περίπτωση τη συγκεκριμένη. Ξέρω, δώρο άδωρο στη συγκεκριμένη περίπτωση.
    Όχι, γίνεται!
    Από τον παραπάνω κανονισμό:
    6.3.6 Κανόνας 6: Συνδυασμός vouchers ενός ή περισσότερων δικαιούχων
    Δεν απαγορεύεται ο συνδυασμός επιταγών διαφορετικών δικαιούχων στο πλαίσιο μίας συναλλαγής
    λιανικής. Κάθε Απόδειξη Λιανικής Πώλησης μπορεί να περιλαμβάνει επιταγές (vouchers) ενός
    ή περισσοτέρων δικαιούχων

  11. #41
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.300
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Λάθος μου, το διευκρίνισα και παραπάνω.
    hnesne

  12. #42
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.788
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PetrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έτυχε σε κάποιον να μην μπορεί να ολοκληρώσει την αγορά επειδή το χ μοντέλο laptop/tablet απορρίπτεται στο τελικό στάδιο της αγοράς από τη "μέριμνα", ενώ συμμετέχει κανονικά στο πρόγραμμα?

    Το πάθαμε σήμερα με τη σύζυγο, είδε κι απόειδε η ταμίας και τώρα περιμένουμε ειδοποίηση μέσα στην εβδομάδα ότι ξεμπλόκαρε η διαδικασία (ή ότι ακυρώνουμε και πέφτει μουρμούρα).
    Ενημέρωση, λοιπόν.

    Δεν πήραν ποτέ πίσω, πήρα εγώ, μου είπαν ότι το πρόβλημα είχε προκληθεί από το συνοδευτικό av που ήταν μέσα στις υποχρεώσεις της διαδικασίας (δεν ήταν το σωστό) και πως όποτε ήθελα πήγαινα από το κατάστημα για να παραλάβω.

    Πήγα σήμερα, δεν είχαν ιδέα εννοείται, εξήγησα τί μου είπε η εξυπηρέτηση πελατών, κάλεσαν οι ίδιοι, μπλαμπλαμπλα...μετά από 1+ ώρα με διαδικασίες, ακυρώσεις, νέες καταχωρήσεις, αντιλογισμούς, 2-3 εμπλεκόμενους με νέα τηλεφωνήματα μεταξύ του καταστήματος και της εξυπηρέτησης πελατών της αλυσίδας κλπ, το πήραμε.

    Άντε, οκ.
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  13. #43
    Εγγραφή
    10-08-2010
    Μηνύματα
    599
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Path Level
    Interleaved
    Ποιο laptop πήρες;;;

  14. #44
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.788
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giorgosk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιο laptop πήρες;;;
    https://www.kotsovolos.gr/computing/...r5-5500u-cp-2y

    To πρόβλημα, υποτίθεται πως ήταν το ΖΑ, μου έδωσαν το bit defender.

    Μια χαρά σφαίρα είναι, πανάλαφρο, βολικότατο. Η οθόνη έχει bleeding, αλλά είναι αδιάφορο για τη χρήση της συζύγου.
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  15. #45
    Εγγραφή
    10-08-2010
    Μηνύματα
    599
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Path Level
    Interleaved
    Αυτό το antivirus που δίνεται μαζί με τον υπολογιστή το εγκατέστησε κανείς;;

    Νομίζω πως έχει το Mc afee ...

    Πρέπει να το εγκαταστήσουμε;;;

Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας