Σελ. 5 από 66 ΠρώτηΠρώτη ... 34567101525 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 61-75 από 988
  1. #61
    Εγγραφή
    08-11-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    2.563
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1G/1G
    ISP
    Inalan
    Router
    Mikrotik 5009
    Θα οργανωθουμε αν συνεχισει αυτο το χαλι με καμια καταγγελια στην ΕΕΤΤ.

    Δεν μπορει να ειναι συμπτωσεις.

  2. #62
    Εγγραφή
    18-07-2017
    Μηνύματα
    33
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Και εμένα ξεκίνησαν πάλι ειδικά από τις ζεστές και μετά (δεν ξέρω κατά ποσό επηρεάζει) και οι 2 συνδέσεις (μια 50ρα forthnet και μια 100ρα ΟΤΕ) από καμπίνα Vodafone στον Πειραιά, σήμερα έχει κάνει η 50ρα 20-25 αποσυνδέσεις και η 100ρα εχθές το βράδυ άλλες τόσες. Πλέον ο ΟΤΕ μου έχει αφήσει μόνιμα ανοιχτή την βλάβη. Τεχνικός φίλος μέσα στον ΟΤΕ που έρχεται στο καφαω κάθε φορά για την βλάβη μου είπε ότι σωτηρία δεν υπάρχει. Σήμερα προχώρησα σε καταγγελία στον ΟΤΕ στην εεττ είτε να το φτιάξει μόνιμα είτε να με αφήσει να φύγω χωρίς πεναλτι. Και σκέφτομαι πολύ σοβαρά να πάω Vodafone μήπως εκεί με εξυπηρετούν άμεσα ή να με ρίχνουν σε «καλή» πόρτα, (να σημειώσω ότι όσο η 50ρα ήταν στην Vodafone είχε uptime περίπου 1 χρόνο).

  3. #63
    Εγγραφή
    12-12-2008
    Περιοχή
    Βέροια
    Μηνύματα
    2.904
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112637/11255
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΕΡΟΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η1600
    Σήμερα ήρθαν ξανα συνδυαστικο και μου αλλάξαν ζεύγος. Αρχικα η γραμμή συγχρονισε 70000 οσο κάναν τους ελεγχους και μολις έφτασε τα 112000 αρχισε να μαζεύει λάθη. Σε κάθε refresh βλέπω +10 FEC αλλά ακομη δεν έχει πέσει. Σε 3 μερες μου ειπε ο τεχνικος της voda έχει κανονίσει να πάει και στην καμπίνα για έλεγχο που εκεί είτε θα αλλάξουν πόρτα ή θα το δώσουν ως αδυναμία εμπορικού πακέτου. Ο τεχνικός της Voda μου ειπε γύρνα το σε 50αρί τα 50αρια τα φτιάξαμε. Το 100αρι λέει λόγο απόστασης έχει θέμα, εκείνη την ώρα βγήκε ο γειτονας στο μπαλκόνι στο ακριβως δίπλα μου διαμέρισμα να πει πως αυτός έχει 100αρι από ΟΤΕ δίχως θέματα.

    Ryzen 5 2600x | NZXT Kraken x62 | Asus Prime x470 Pro
    16GB HyperX Predator 3000mhz | Asus ROG Strix RTX2070 Super
    Samsung EVO 960 250GB | Samsung EVO 860 1TB |
    Antec Earthwatts Pro 650W

  4. #64
    Εγγραφή
    04-09-2005
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    340
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Cosmote
    Router
    ASUS DSL-AC68U
    Είμαι στην Cosmote σε καμπίνα Vodafone, Εύοσμο, θες/νίκη. Έχω φτάσει μέσω γνωστού στο γραφείο του διευθυντή του ΟΤΕ στο τμήμα διαχείρισης δικτύου. Μου είπε ότι γνωρίζουν το πρόβλημα, και το έχουν μεταφέρει στην διοίκηση της Voda, πιθανόν κάποιο θέμα στο configuration στο dslam. Αυτό που παρατήρησα είναι ότι όταν αρχικά συνχρονιζει ο ρουτερ (έχω το AC68U), το path mode είναι "Interleaved", κλειδώνει περίπου στα 108000κbs. Μετά από 10 μέρες περίπου το path mode γυρίζει σε "Fast Path" και τότε αρχίζουν ριπές από πολλά CRC Errors. Εγώ ποτέ δεν ζήτησα fast mode, κάτι λάθος κάνουν με κάποιο auto-profile που ρίχνουν στο dslam. Σε κάθε περίπτωση σηκώνει καταγγελία.
    ..::When the gods want to punish you they answer your prayers::..




  5. #65
    Εγγραφή
    16-02-2013
    Μηνύματα
    1.156
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    ↓ 200 ↑ 20
    ISP
    Cosmote-Vodafone-Inalan
    Router
    Fritz!Box 5590 Fiber
    Κι εδώ μετά τον δωρεάν διπλασιασμό από 50 -> 100 η γραμμή δεν πάει πάνω από 2 ημέρες! Έκαναν και update to dslam υποτίθεται
    Πέρσυ είχα κάνει καταγγελία με την 50άρα και η απάντηση ήταν δώρο ένα πάγιο.
    Αντί να δωθούν συγκεκριμένες προδιαγραφές στους παρόχους, ο καθένας δίνει ότι προφίλ θέλει και βάζει ότι εξοπλισμό θέλει.

    EDIT: Εδώ και 2 ώρες η γραμμή είναι down
    EDIT2: Επανήλθε. Καμία διαφορά στα νούμερα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος andresalonika : 29-06-22 στις 13:28.

  6. #66
    Εγγραφή
    21-06-2022
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από getas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα από έναν ακόμα παθών από κέντρο Νέου Κόσμου - Ακρόπολης,

    έβαλα την 100αρα του ΟΤΕ Μάη του 2021 κι όλα καλά μέχρι τον Αύγουστο. Αύγουστο μέχρι Σεπτέμβρη του 2021 είχα πολλές καθημερινές αποσυνδέσεις και κάλεσα την τεχνική υποστήριξη. Αφού ήρθαν 3-4 φορές δήλωσαν ότι το έφτιαξαν αλλά η βλάβη παρέμενε. Ξανακάλεσα κι εγώ για βλάβη, ξανάρθαν 3-4 φορές κι έπειτα από 2μηνη ταλαιπωρία με καθημερινές αποσυνδέσεις και χαμηλές ταχύτητες η βλάβη αποκαταστάθηκε.

    Τον Απρίλη όμως τα προβλήματα ξανάρχισαν πιο έντονα. Αρχές Μάη κάλεσα το τεχνικό τμήμα του ΟΤΕ και τους είπα το πρόβλημα που αντιμετωπίζω. Μία από τα ίδια, ήρθαν 3-4 φορές τεχνικοί (από ΟΤΕ και VODA), μου ήρθε το γνωστό μήνυμα 21/5 ότι η βλάβη αποκαταστάθηκε αλλά δυστυχώς τα πράγματα έγιναν ακόμα χειρότερα. Από τότε έχω φάει πάρα πολλές ώρες τηλεφωνικής αναμονής για να μου απαντήσουν (πολλές φορές αφού τελειώσουν οι αυτοματοποιημένες οδηγίες, όταν πάει να σε συνδέσει με το τεχνικό η γραμμή πέφτει λόγο του ότι ¨όλες οι γραμμές είναι κατειλημμένες, για την καλύτερη εξυπηρέτηση σας καλέστε αργότερα"). Πριν 2 βδομάδες μου πρότειναν να αντικαταστήσω το SERCOM με το ΖΤΕ Η1600 "μήπως και φταίει αυτό". Έφαγα 2 βδομάδες ταλαιπωρία καθώς COSMOTE και Γερμανός δεν είχαν modems διαθέσιμα και τελικά το παρέλαβα την προηγούμενη Πέμπτη. Δυστυχώς τα προβλήματα δεν λύθηκαν, το μόνο που άλλαξε ήταν η συμπεριφορά του modem καθώς πλέον δεν αποσυνδέεται αλλά μένουν όλα τα λαμπάκια του ανοιχτά χώρις να έχω internet.

    Μέχρι και σήμερα 21/6 που ήρθε πάλι τεχνικός συνεχίζω και δεν έχω υπηρεσίες. Κάτι μου είπε για errors, ότι έχει όλη η περιοχή πρόβλημα και χωρίς να το πει ευθέως άφησε να εννοηθεί μόνο η 24αρα DSL δουλεύει σωστά.

    Από την πλευρά μου κι επειδή η υπομονή μου εξαντλήθηκε, μετά από καθοδήγηση της ΕΕΤΤ την Παρασκευή προχώρησα σε έγγραφη καταγγελία στην COSMOTE (υποτίθεται θα μου έστελναν κι ένα mail εντός 24 ωρών που δεν έχει έρθει). Εάν περάσουν 20 μέρες και δεν έχει διορθωθεί το πρόβλημα γίνεται καταγγελία στην ΕΕΤΤ. Μέχρι στιγμής δεν έχω πληρώσει τους 2 τελευταίους μήνες και ούτε πρόκειται εάν δεν λυθεί το πρόβλημα και θα προχωρήσω σε "σπάσιμο" του συμβολαίου χωρίς να πάρουν μία.

    Συγνώμη για το μεγάλο μήνυμα αλλά έχω πραγματικά απογοητευθεί από τις υπηρεσίες/τηλεφωνικό κέντρο/τεχνικό τμήμα της Cosmote και τα ψέματά τους αλλά μετά από ψάξιμο είδα ότι δεν είμαι ο μόνος με αυτά τα προβλήματα και ίσως "γίνει κάτι" αν μαζευτούμε πολλοί. Θα προσπαθήσω να κοινοποιήσω το post σε όσα περισσότερα μέσα μπορώ.
    Δεν θέλω να χάνω ώρες από την ζωή μου σε αναμονές και να δοκιμάζω νέους πάροχους, να γράφω μακροσκελή posts και να κάνω καταγγελίες. Όμως η ταλαιπωρία μου ένα χρόνο τώρα είναι απίστευτη. Το μόνο που ζητάω είναι να έχω αυτό που συμφωνήσαμε ότι θα αγοράσω.

    Απ ότι βλέπω κι εδώ οι απόψεις για υποβάθμιση της γραμμής σε 50αρα διίστανται. Άλλος λέει ότι θα λυθεί το θέμα κι άλλος όχι. Ο τεχνικός πάντως σήμερα μου είπε ότι μόνο 24αρα θα δουλεύει σωστά.

    YΓ : για να ολοκληρώσω την ανάρτηση συνδέθηκα με δεδομένα από το κινητό γιατί πάλι δεν είχα ίντερνετ

    Ευχαριστώ

    σημερινό ss

    Συνημμένο Αρχείο 238846

    Συνημμένο Αρχείο 238847


    Προχθές ήρθε το γνωστό μήνυμα, για μια ακόμα φορά, ότι "το τεχνικό θέμα αποκαταστάθηκε". Μέχρι και σήμερα όμως τα προβλήματα συνεχίζονται. Στο τηλέφωνο (όποτε λειτουργεί) όταν καλώ τεχνική εξυπηρέτηση αφού περάσουν τα αυτοματοποιημένα μηνύματα ακούγεται το γνωστό μήνυμα "Όλοι οι αντιπρόσωποι μας είναι απασχολημένοι, για την καλύτερη εξυπηρέτηση σας καλέστε αργότερα" και πέφτει η γραμμή.

    Προχώρησα σε καταγγελία στην ΕΕΤΤ και βλέπουμε τι γίνεται.

    Θα συμβούλευα όποιον αντιμετωπίζει τα ίδια να προχωρήσει σε καταγγελία μπας και μαζευτούν πολλές και αρχίσουν να κάνουν την δουλειά τους.

  7. #67
    Εγγραφή
    12-12-2008
    Περιοχή
    Βέροια
    Μηνύματα
    2.904
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112637/11255
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΕΡΟΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η1600
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από getas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προχθές ήρθε το γνωστό μήνυμα, για μια ακόμα φορά, ότι "το τεχνικό θέμα αποκαταστάθηκε". Μέχρι και σήμερα όμως τα προβλήματα συνεχίζονται. Στο τηλέφωνο (όποτε λειτουργεί) όταν καλώ τεχνική εξυπηρέτηση αφού περάσουν τα αυτοματοποιημένα μηνύματα ακούγεται το γνωστό μήνυμα "Όλοι οι αντιπρόσωποι μας είναι απασχολημένοι, για την καλύτερη εξυπηρέτηση σας καλέστε αργότερα" και πέφτει η γραμμή.

    Προχώρησα σε καταγγελία στην ΕΕΤΤ και βλέπουμε τι γίνεται.

    Θα συμβούλευα όποιον αντιμετωπίζει τα ίδια να προχωρήσει σε καταγγελία μπας και μαζευτούν πολλές και αρχίσουν να κάνουν την δουλειά τους.
    Τι ακριβώς αναφέρεις στην καταγγελία; να εχουμε εναν μπουσουλα

    Ryzen 5 2600x | NZXT Kraken x62 | Asus Prime x470 Pro
    16GB HyperX Predator 3000mhz | Asus ROG Strix RTX2070 Super
    Samsung EVO 960 250GB | Samsung EVO 860 1TB |
    Antec Earthwatts Pro 650W

  8. #68
    Εγγραφή
    21-06-2022
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dark-Side Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι ακριβώς αναφέρεις στην καταγγελία; να εχουμε εναν μπουσουλα


    Είναι ψιλομπούσουλας από μόνη της η σελίδα. Σου ζητάει μια σύντομη περιγραφή του προβλήματος που αντιμετωπίζεις, τι ενέργειες έχεις κάνει (εκεί θα χρειαστείς και τον/τους κωδικούς αναφοράς του προβλήματος), εάν έχεις αντιρρήσεις σχετικά με την απάντηση της εταιρίας και τέλος μπορείς να επισυνάψεις σχετικά έγγραφα

    μπορείς να ρίξεις και μια ματιά εδώ
    https://www.eett.gr/opencms/opencms/...omplaints.html

  9. #69
    Εγγραφή
    07-11-2007
    Μηνύματα
    35
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    Inalan
    DSLAM
    Forthnet - ΡΟΣΤΑΝ
    Εγω την καταγγελια την εκανα.

    Τις τελευταιες μερες ειμαι με tethering απο το κινητο στον υπλογιστη, η κατασταση της συνδεσης εχει χειροτερευσει.
    Συμφωνα με τα logs απο το Internet Connection Monitor ειμαι στο 50% 24h availability τηε γραμμης.

    Αν συντομα δεν γινει κατι, εφυγα για Voda. Τουλαχιστο να βριζομαι με τους καθεαυτου ιδιοκτητες της γραμμης.

  10. #70
    Εγγραφή
    12-12-2008
    Περιοχή
    Βέροια
    Μηνύματα
    2.904
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112637/11255
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΕΡΟΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η1600
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aka_idiot Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω την καταγγελια την εκανα.

    Τις τελευταιες μερες ειμαι με tethering απο το κινητο στον υπλογιστη, η κατασταση της συνδεσης εχει χειροτερευσει.
    Συμφωνα με τα logs απο το Internet Connection Monitor ειμαι στο 50% 24h availability τηε γραμμης.

    Αν συντομα δεν γινει κατι, εφυγα για Voda. Τουλαχιστο να βριζομαι με τους καθεαυτου ιδιοκτητες της γραμμης.
    Δηλαδή θα πας στην εταιρία που ευθύνεται για το πρόβλημα; Ό έμμεσος εκβιασμός τους έπιασε δηλαδή.

    Ryzen 5 2600x | NZXT Kraken x62 | Asus Prime x470 Pro
    16GB HyperX Predator 3000mhz | Asus ROG Strix RTX2070 Super
    Samsung EVO 960 250GB | Samsung EVO 860 1TB |
    Antec Earthwatts Pro 650W

  11. #71
    Εγγραφή
    07-11-2007
    Μηνύματα
    35
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    Inalan
    DSLAM
    Forthnet - ΡΟΣΤΑΝ
    Τεταρτος χρονος προβληματος.

    Τα παιχνιδια των εταιριων ας τα παιξουν μεταξυ τους. Δεν αντεχω τεταρτο χρονο να κανω τον ηρωα.

    Αν ολος ο Οτε δε μπορει να βγαλει ακρη με την Βονταφον, ειναι δικο του θεμα στην τελικη, εγω θελω την υπηρεσια που πληρωνω.

  12. #72
    Εγγραφή
    13-10-2018
    Μηνύματα
    2.445
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H168N/TP-LINK VR600
    SNR / Attn
    8.9(dB) / 4.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Η εταιρεία το γνωρίζει κι ορίσστε τι θα κάνει...
    "θα αφορά επενδύσεις στους εσωτερικούς δακτυλίους, και τη μετάβαση των συνδέσεων FttC (οπτική ίνα μέχρι την υπαίθρια καμπίνα) σε FttH"
    https://www.businessdaily.gr/epiheir...-anabathmiseis

    Κάντε ομαδικές αγωγές να τρέχει κι να μην φτάνει η εταιρεία!!!

  13. #73
    Εγγραφή
    12-12-2008
    Περιοχή
    Βέροια
    Μηνύματα
    2.904
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112637/11255
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΕΡΟΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η1600
    Έχει ξεφτυλιστεί η κατάσταση, οι αποσυνδέσεις δεν σταματάνε, μιλησα με λογιστηριο μου δωσανε δυο παγια δωρο και ζητησα και αποδεσμευση απο το συμβόλαιο. Μολις τελειωσουν τα δωρεαν παγια έφυγα για wind

    Ryzen 5 2600x | NZXT Kraken x62 | Asus Prime x470 Pro
    16GB HyperX Predator 3000mhz | Asus ROG Strix RTX2070 Super
    Samsung EVO 960 250GB | Samsung EVO 860 1TB |
    Antec Earthwatts Pro 650W

  14. #74
    Εγγραφή
    16-01-2013
    Μηνύματα
    40
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Χθές βράδυ στις 01.00 έκανε αποσύνδεση και όταν ξανασυνδέθηκε είχε κάνει και σε μένα την ενημέρωση στο dslam στην έκδοση nokia broadcom 13.1.6, περιοχή Μενίδι.

  15. #75
    Εγγραφή
    16-02-2013
    Μηνύματα
    1.156
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    ↓ 200 ↑ 20
    ISP
    Cosmote-Vodafone-Inalan
    Router
    Fritz!Box 5590 Fiber
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από savvas994 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χθές βράδυ στις 01.00 έκανε αποσύνδεση και όταν ξανασυνδέθηκε είχε κάνει και σε μένα την ενημέρωση στο dslam στην έκδοση nokia broadcom 13.1.6, περιοχή Μενίδι.
    Δυστυχώς και με την αναβάθμιση του dslam δεν άλλαξε κάτι στην προβληματική γραμμή.
    Στην άλλη γραμμή μου έριξε το SNR από 15->13
    Έκανα και καταγγελία.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dark-Side Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει ξεφτυλιστεί η κατάσταση, οι αποσυνδέσεις δεν σταματάνε, μιλησα με λογιστηριο μου δωσανε δυο παγια δωρο και ζητησα και αποδεσμευση απο το συμβόλαιο. Μολις τελειωσουν τα δωρεαν παγια έφυγα για wind
    Μήπως να πας Vodafone μιας και είναι δικές τους οι καμπίνες;

Σελ. 5 από 66 ΠρώτηΠρώτη ... 34567101525 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας