Σελ. 55 από 66 ΠρώτηΠρώτη ... 35455053545556576065 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 811-825 από 988
  1. #811
    Εγγραφή
    21-09-2019
    Περιοχή
    ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Ηλικία
    26
    Μηνύματα
    45
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109998/10997 kbps/s
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    ZTE ZXHN H288A
    SNR / Attn
    13(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ισχύει κατά κανόνα αυτό που λες, αλλά ισχύει και αυτό που προανέφερα.

  2. #812
    Εγγραφή
    05-06-2015
    Περιοχή
    Κέρκυρα/Ξάνθη
    Μηνύματα
    1.125
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109998/10998
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΞΑΝΘΗ
    Router
    ZyXEL VMG8623-T50B
    SNR / Attn
    10.7(dB) / 3.7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnvar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι το κάνει και ο ΟΤΕ, συνήθως αυτές τις καμπίνες τις αριθμεί με το γράμμα C πχ 902, και με αυτήν συνδέει 2 καφάο, πχ το 202 και 203.
    Κι ομως ναι, απαντηθηκε μια απορια μου που ειχα. Το εχω δει να συμβαινει στην Κερκυρα. Μια καμπινα αναβαθμισμενη με 2 νουμερα γραμμενα (ενα το κανονικο και ενα με γραμμα μπροστα) και πιο κατω ενα καφαο παλιο απλο μονο του.

  3. #813
    Εγγραφή
    19-05-2007
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΕΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
    SNR / Attn
    19.8(dB) / 26.8(dB)
    Γεια σας και από μένα!

    Διάβασα όλο το thread και βλέπω πως είναι πολλοί που αντιμετωπίζουν το ίδιο πρόβλημα, οπότε παίρνω βαθιά ανάσα και ξεκινάω! Κάτοχος Cosmote VDSL 50.

    Είμαι στην περιοχή του Νέου Κόσμου, οι καμπίνες με τις οπτικές ανήκουν στην Vodafone, ενώ εγώ είμαι σε Cosmote. Τον τελευταίο ενάμιση χρόνο έχω προβλήματα με αποσυνδέσεις. Κάθε 10 λεπτά με πετάει και υπάρχει μεγάλη αύξηση στα errors, οπότε προχωράω σε δήλωση βλάβης, και συνήθως 2 μέρες μετά η γραμμή στρώνει με ένα μαγικό τρόπο, μέχρι φυσικά να αρχίσουν ξανά οι αποσυνδέσεις.

    Ο τεχνικός της Cosmote κατηγορεί την καμπίνα της Vodafone και που δεν προχωρούν στην οριστική λύση του προβλήματος. Ανέφερε ότι και η καλωδίωση της cosmote από την καμπίνα μέχρι την πολυκατοικία δεν είναι και η δα καλύτερη αλλά αν δεν χαλάσει εντελώς δεν μπορούν να σκάψουν και να το αλλάξουν.

    Μετά από πολλές επαναλήψεις αυτής της κατάστασης, πλέον ο τεχνικός μου δήλωσε πως δεν μπορούν να δέχονται πια άλλες βλάβες και θα ζητήσει να γίνει υποβάθμιση της γραμμής σε ADSL (δηλαδή το πολύ 8 ταχύτητα) κάτι που φυσικά δεν πρόκεται να δεχτώ. Οι ανάγκες σήμερα που υπάρχουν δεν καλύπτονται με τίποτα από τόσο χαμηλές ταχύτητες, οπότε και του είπα πως αν συμβεί κάτι τέτοιο, τότε θα ζητήσω διακοπη συμβόλαιου με δική τους υπαιτιότητα και θα πάω στη Vodafone.
    Ο ίδιος μου είπε πως ότι μπορούσε έχει κάνει αλλά δεν μπορεί να λύσει το πρόβλημα οριστικά και είναι αναγκασμένος έχοντας πλήρη κατανόηση της κατάστασης να προτείνει την υποβάθμιση.

    Να προσθέσω ότι στην περιοχή ακόμα η Vodafone δεν έχει ψηθεί να περάσει FTTH και κανείς δεν γνωρίζει πότε και αν θα το κάνει.

    Τι προτείνετε να κάνω μιας και βλέπω είναι αρκετοί με εμπειρία πάνω στο ζήτημα πλέον...

  4. #814
    Εγγραφή
    12-12-2008
    Περιοχή
    Βέροια
    Μηνύματα
    2.904
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112637/11255
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΕΡΟΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η1600
    Ένας μόνο μπορεί να λύσει το πρόβλημα σου και αυτος ο ένας είναι η Βόνταφον. Όσο και αν απεχθάνομαι το εκβιαστικό της υπόθεσης δεν πρόκειται να αλλάξει κάτι σύντομα, μέχρι έστω να μπουν οι οπτικές (που και εκεί ποιος ξέρει; ). Η βόνταφον αν την συγκρίνεις καθαρά και μόνο ως ISP είναι κάλος πάροχος σταθερής, πάντα χαμηλοί και σταθεροί χρόνοι απόκρισης και φούλ ταχύτητα.

    Ryzen 5 2600x | NZXT Kraken x62 | Asus Prime x470 Pro
    16GB HyperX Predator 3000mhz | Asus ROG Strix RTX2070 Super
    Samsung EVO 960 250GB | Samsung EVO 860 1TB |
    Antec Earthwatts Pro 650W

  5. #815
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.553
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από greekteo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι προτείνετε να κάνω μιας και βλέπω είναι αρκετοί με εμπειρία πάνω στο ζήτημα πλέον...
    Ζητάς καταρχάς γραπτώς (με σημείωση οτι μαζεύεις υλικό για καταγγελία στην ΕΕΤΤ ) όλες τις ενέργειες απο ΟΤΕ και φυσικά και απο Voda (ωστε να δεις αν η τελευταία γνωρίζει το πρόβλημα). Υποθέτω οτι έγινε συνδυαστικός έλεγχος (ΟΤΕ/voda)
    Και υποβάθμιση να έκανες , πάλι πρόβλημα θα έχεις , δλδ αντί να σε αποσυνδέει θα κολλά/παγώνει η γραμμή

    Το μόνο θετικό σενάριο είναι η Voda (παράνομα) να μη διορθώνει τη βλάβη και ως δια μαγείας αν πας voda να μην έχεις θέμα (ή να λυθεί παρακάμπτοντας τη ρεγκλέτα ή να σε κουμπώσουν αλλού) . Βέβαια αν η Voda ισχυριστεί οτι "δεν υπήρχε" πρόβλημα στην καμπίνα όσο ήσουν στον ΟΤΕ , δε δικαιολογείται βλάβη

    Πάντως το "Ανέφερε ότι και η καλωδίωση της cosmote από την καμπίνα μέχρι την πολυκατοικία δεν είναι και η δα καλύτερη" είναι θέμα

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dark-Side Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η βόνταφον αν την συγκρίνεις καθαρά και μόνο ως ISP είναι κάλος πάροχος σταθερής, πάντα χαμηλοί και σταθεροί χρόνοι απόκρισης και φούλ ταχύτητα.
    με σάπιες καμπίνες σε πολλά μέρη στην Ελλάδα

  6. #816
    Εγγραφή
    04-08-2020
    Ηλικία
    24
    Μηνύματα
    150
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    45000/9500
    ISP
    Wind
    Router
    Zyxel
    SNR / Attn
    6(dB) / 11.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από greekteo Εμφάνιση μηνυμάτων

    Να προσθέσω ότι στην περιοχή ακόμα η Vodafone δεν έχει ψηθεί να περάσει FTTH και κανείς δεν γνωρίζει πότε και αν θα το κάνει.
    ftth υπαρχει στον Νεο Κοσμο περυσι αυγουστο εσκαβαν εξω απτο σπιτι μου

  7. #817
    Εγγραφή
    06-02-2020
    Μηνύματα
    602
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112640/11256
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΕΡΟΙΑ
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    15(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αν δεν υπάρχει FTTH, ζήτα χωρίς ποινή να πας στη Μαπαφον εννοω στη VF.
    NZXT H700 BLACK | CORSAIR RM750X | GIGABYTE Z390 AORUS MASTER | INTEL I9-9900K | G.SKILL TRIDENTZ 32GB DDR4-3200MHz | EVGA GEFORCE RTX 2070 SUPER FTW3 ULTRA | SAMSUNG 960 EVO NVMe M.2 250GB | SAMSUNG 860 EVO 500GB | SAMSUNG 850 EVO 250GB | SANDISK ULTRA 3D 1TB | CORSAIR H115i PRO RGB

    "Talk about a dream, try to make it real"

  8. #818
    Εγγραφή
    28-07-2007
    Περιοχή
    ΙΩΑΝΝΙΝΑ
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    947
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE ΚΑΜΠΙΝΑ
    Router
    Speedport Εntry+Cisco881
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Korakios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ζητάς καταρχάς γραπτώς (με σημείωση οτι μαζεύεις υλικό για καταγγελία στην ΕΕΤΤ ) όλες τις ενέργειες απο ΟΤΕ και φυσικά και απο Voda (ωστε να δεις αν η τελευταία γνωρίζει το πρόβλημα). Υποθέτω οτι έγινε συνδυαστικός έλεγχος (ΟΤΕ/voda)
    Και υποβάθμιση να έκανες , πάλι πρόβλημα θα έχεις , δλδ αντί να σε αποσυνδέει θα κολλά/παγώνει η γραμμή

    Το μόνο θετικό σενάριο είναι η Voda (παράνομα) να μη διορθώνει τη βλάβη και ως δια μαγείας αν πας voda να μην έχεις θέμα (ή να λυθεί παρακάμπτοντας τη ρεγκλέτα ή να σε κουμπώσουν αλλού) . Βέβαια αν η Voda ισχυριστεί οτι "δεν υπήρχε" πρόβλημα στην καμπίνα όσο ήσουν στον ΟΤΕ , δε δικαιολογείται βλάβη

    Πάντως το "Ανέφερε ότι και η καλωδίωση της cosmote από την καμπίνα μέχρι την πολυκατοικία δεν είναι και η δα καλύτερη" είναι θέμα

    - - - Updated - - -



    με σάπιες καμπίνες σε πολλά μέρη στην Ελλάδα
    Και υποβάθμιση να έκανες , πάλι πρόβλημα θα έχεις , δλδ αντί να σε αποσυνδέει θα κολλά/παγώνει η γραμμή
    Κατα πασα πιθανοτητα η γραμμη θα γυρισει στο κεντρο του οτε και θα συνδεθει στο dslam εκει, το οποιο ειναι μακρια και δινει το πολυ 8.000.
    ΙΑΤΡΙΚΗ, ΕΦΗΜΕΡΙΕΣ, LAN, WLAN, WAN, VOIP, FAST ETHERNET, ΑΣΥΡΜΑΤΕΣ ΖΕΥΞΕΙΣ.

  9. #819
    Εγγραφή
    19-05-2007
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΕΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
    SNR / Attn
    19.8(dB) / 26.8(dB)
    Ευχαριστώ παιδιά για την άμεση ανταπόκριση.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dark-Side Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ένας μόνο μπορεί να λύσει το πρόβλημα σου και αυτος ο ένας είναι η Βόνταφον. Όσο και αν απεχθάνομαι το εκβιαστικό της υπόθεσης δεν πρόκειται να αλλάξει κάτι σύντομα, μέχρι έστω να μπουν οι οπτικές (που και εκεί ποιος ξέρει; ). Η βόνταφον αν την συγκρίνεις καθαρά και μόνο ως ISP είναι κάλος πάροχος σταθερής, πάντα χαμηλοί και σταθεροί χρόνοι απόκρισης και φούλ ταχύτητα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Korakios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ζητάς καταρχάς γραπτώς (με σημείωση οτι μαζεύεις υλικό για καταγγελία στην ΕΕΤΤ ) όλες τις ενέργειες απο ΟΤΕ και φυσικά και απο Voda (ωστε να δεις αν η τελευταία γνωρίζει το πρόβλημα). Υποθέτω οτι έγινε συνδυαστικός έλεγχος (ΟΤΕ/voda)
    Και υποβάθμιση να έκανες , πάλι πρόβλημα θα έχεις , δλδ αντί να σε αποσυνδέει θα κολλά/παγώνει η γραμμή

    Το μόνο θετικό σενάριο είναι η Voda (παράνομα) να μη διορθώνει τη βλάβη και ως δια μαγείας αν πας voda να μην έχεις θέμα (ή να λυθεί παρακάμπτοντας τη ρεγκλέτα ή να σε κουμπώσουν αλλού) . Βέβαια αν η Voda ισχυριστεί οτι "δεν υπήρχε" πρόβλημα στην καμπίνα όσο ήσουν στον ΟΤΕ , δε δικαιολογείται βλάβη

    Πάντως το "Ανέφερε ότι και η καλωδίωση της cosmote από την καμπίνα μέχρι την πολυκατοικία δεν είναι και η δα καλύτερη" είναι θέμα

    - - - Updated - - -



    με σάπιες καμπίνες σε πολλά μέρη στην Ελλάδα
    Ναι αυτό καταλαβαίνω κι εγώ. Σκέφτομαι να κατευθυνθώ προς Vodafone γιατί αυτό φαίνεται σαν μονόδρομος. Θα σας ενημερώσω για τις εξελίξεις, αναμένω πότε θα μου πουν για υποβάθμιση.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Aggelos_VDSL Εμφάνιση μηνυμάτων
    ftth υπαρχει στον Νεο Κοσμο περυσι αυγουστο εσκαβαν εξω απτο σπιτι μου
    Ναι, εκτός από το κομμάτι της περιοχής μου που μένει στα αζήτητα!! χαχαχα Κάτω από μπακνανά.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nontasaggelis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και υποβάθμιση να έκανες , πάλι πρόβλημα θα έχεις , δλδ αντί να σε αποσυνδέει θα κολλά/παγώνει η γραμμή
    Κατα πασα πιθανοτητα η γραμμη θα γυρισει στο κεντρο του οτε και θα συνδεθει στο dslam εκει, το οποιο ειναι μακρια και δινει το πολυ 8.000.
    αυτό ακριβώς σε adsl πάμε σε 8 ταχύτητα μαξ που δεν παίζει κάτι τέτοιο

  10. #820
    Εγγραφή
    25-03-2005
    Περιοχή
    Κοζάνη
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    709
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112640/11264
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΖΑΝΗ
    Router
    ZyXEL 8924 / Entry 2i
    SNR / Attn
    14.4(dB) / 11.2(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Κύριοι οι αποσυνδέσεις - αλλά όχι το αίτιο - μπορούν να αποφευχθούν ανάλογα με τον 'αέρα' που έχει κανείς σε SNR και τις δυνατότητες παρέμβασης που διαθέτει στον modem του. Εδώ για παράδειγμα ρίχνοντας τον συγχρονισμό σε ένα ZyXEL VMG8924 από τα 112mbps στα ~60mbps για το διάστημα διάρκειας του προβλήματος κρατάω τη γραμμή στον αέρα, λειτουργική, χωρίς διακοπές και παύσεις. Αν δει βέβαια κανείς το διάγραμμα του SNR είναι σαν να χορεύει με βυθίσεις κοντά στα 3-4dB. Βέβαια αρχικά στα 112mbps βρίσκομαι κοντά στα 14dB combined τα D1,2,3 οπότε υπάρχει η σχετική δυνατότητα ρίχνοντας τον συγχρονισμό από εδώ να αγγίξω εν τέλει τα 3-4dB χωρίς να χάνει συγχρονισμό. Αξίζει να σημειωθεί ότι ρίχνοντας το target Downstream από τα 112 στα 60 το DS SNR πηγαίνει από τα 14 στα 31dB, οπότε ο 'αέρας' στην περίπτωση αυτή είναι ~28dB!

    Η σχετική δυνατότητα βέβαια παρέχεται μόνο σε αντίστοιχα modem με chipset Broadcom και εκτελείται μέσω ssh δίνοντας το:

    adsl configure --maxDataRate 51200 11300 100000

    με το πρώτο σκέλος (51200) να αναφέρεται στο downstream, το δεύτερο το up και το τρίτο το συνολικό bandwidth

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  2023-08-20-02.10.01-SNRMargin.png 
Εμφανίσεις:  15 
Μέγεθος:  60,8 KB 
ID: 250229

    Στη συνημμένη εικόνα (προ 3ών ημερών) μπορείτε να δείτε το SNR με down αρχικά στα 112, κατόπιν τα 80 και τέλος τα 50 ή 60mbps...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος RTouris : 23-08-23 στις 16:23.
    Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι.

    Εκείνοι που βλέπουν
    Eκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν και...
    Eκείνοι που δε θέλουν να δουν

  11. #821
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.553
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RTouris Εμφάνιση μηνυμάτων
    δώ για παράδειγμα ρίχνοντας τον συγχρονισμό σε ένα ZyXEL VMG8924 από τα 112mbps στα ~60mbps για το διάστημα διάρκειας του προβλήματος κρατάω τη γραμμή στον αέρα, λειτουργική, χωρίς διακοπές και παύσεις.
    είσαι σίγουρος οτι στα βυθίσματα λειτουργεί κανονικά ? εμένα ούτε ping δεν έκανε όταν είχε συγχρονίσει στα 60mbit με SNR 30+ και βύθισμα στα 4
    μέχρι και ο τεχνικός μου είπε να μην κάνω υποβάθμιση μιας και όταν παρουσιάζεται πρόβλημα και με 10mbit πάλι πάγωμα θα έχω (απλά δε θα χάνει το συγχρονισμό)

  12. #822
    Εγγραφή
    25-03-2005
    Περιοχή
    Κοζάνη
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    709
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112640/11264
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΖΑΝΗ
    Router
    ZyXEL 8924 / Entry 2i
    SNR / Attn
    14.4(dB) / 11.2(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Korakios Εμφάνιση μηνυμάτων
    είσαι σίγουρος οτι στα βυθίσματα λειτουργεί κανονικά ? εμένα ούτε ping δεν έκανε όταν είχε συγχρονίσει στα 60mbit με SNR 30+ και βύθισμα στα 4
    μέχρι και ο τεχνικός μου είπε να μην κάνω υποβάθμιση μιας και όταν παρουσιάζεται πρόβλημα και με 10mbit πάλι πάγωμα θα έχω (απλά δε θα χάνει το συγχρονισμό)
    Σίγουρος - με τηλεδιασκέψεις και όλα τα συναφή ενώ η 'τρικυμία' καλά κρατεί
    Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι.

    Εκείνοι που βλέπουν
    Eκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν και...
    Eκείνοι που δε θέλουν να δουν

  13. #823
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.553
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RTouris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σίγουρος - με τηλεδιασκέψεις και όλα τα συναφή ενώ η 'τρικυμία' καλά κρατεί
    τότε ίσως η υποβάθμιση (με γερό παζάρι) είναι λύση για μερικούς

  14. #824
    Εγγραφή
    06-02-2020
    Μηνύματα
    602
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112640/11256
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΕΡΟΙΑ
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    15(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δε ξέρω αν έχει νόημα και αν θα πετύχω τίποτα αλλά θα τη τραβήξω λίγο ακόμη την καταγγελία και προς την ΕΕΤΤ και προς τη VODAFONE. Δε γίνεται όσο είμαι πελάτης της COSMOTE εγγράφως να αρνούνται πρόβλημα στον εξοπλισμό πρόσβασης και μόλις έγινα πελάτης τους, ο τεχνικός τους να λέει ότι το πρόβλημα είναι στην καμπίνα τους και να το επιλύουν.

    Μιλάμε για τραγέλαφο να μην εξυπηρετούν σωστά πελάτες παρόχων τρίτων που λαμβάνουν υπηρεσίες από την υποδομή τους.
    NZXT H700 BLACK | CORSAIR RM750X | GIGABYTE Z390 AORUS MASTER | INTEL I9-9900K | G.SKILL TRIDENTZ 32GB DDR4-3200MHz | EVGA GEFORCE RTX 2070 SUPER FTW3 ULTRA | SAMSUNG 960 EVO NVMe M.2 250GB | SAMSUNG 860 EVO 500GB | SAMSUNG 850 EVO 250GB | SANDISK ULTRA 3D 1TB | CORSAIR H115i PRO RGB

    "Talk about a dream, try to make it real"

  15. #825
    Εγγραφή
    19-05-2007
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΕΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
    SNR / Attn
    19.8(dB) / 26.8(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TheTiesThatBind Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε ξέρω αν έχει νόημα και αν θα πετύχω τίποτα αλλά θα τη τραβήξω λίγο ακόμη την καταγγελία και προς την ΕΕΤΤ και προς τη VODAFONE. Δε γίνεται όσο είμαι πελάτης της COSMOTE εγγράφως να αρνούνται πρόβλημα στον εξοπλισμό πρόσβασης και μόλις έγινα πελάτης τους, ο τεχνικός τους να λέει ότι το πρόβλημα είναι στην καμπίνα τους και να το επιλύουν.

    Μιλάμε για τραγέλαφο να μην εξυπηρετούν σωστά πελάτες παρόχων τρίτων που λαμβάνουν υπηρεσίες από την υποδομή τους.
    Εγώ το έθεσα αυτό ακριβώς σαν ερώτημα στον τεχνικό και η απάντηση ήταν "ούτε εμείς το καταλαβαίνουμε αυτό". Από την πλευρά τους νιώθουν άσχημα γιατί αναγκάζονται να πηγαίνουν στον πελάτη και να λένε απλά "δεν μπορούμε να κάνουμε απολύτως τίποτα".

Σελ. 55 από 66 ΠρώτηΠρώτη ... 35455053545556576065 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας