Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Εχω πολλους εξωτερικους σκληρους δισκους Usb και σκεφτομαι να παρω ενα μεγαλο usb 3 hub με δικη του τροφοδοσια και να συνδεσω ολους τους σκληρους μου δισκους εκει. Θα αντιμετωπισω καποιο προβλημα που δεν μου ερχεται στο μυαλο και που πρεπει να προσεξω?

    Επισης διαβασα για NAS adapters, που εχουν μια θυρα ethernet και μια θυρα USB. Εαν συνδεα αυτο το Hub με ενα τετοιο μηχανισμο τι θα γινοταν? Θα εβλεπα τους σκληρους μου δισκους ολους και θα ηταν διαθεσιμη στο τοπικο μου δικτυο? Δεν ειμαι σιγουρος οτι το χρειαζομαι κιολας, απλα πληροφοριακα ρωταω.

  2. #2
    Εγγραφή
    27-12-2021
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    462
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps
    ISP
    Cosmote
    Router
    FRITZ!Box 5530 Fiber
    Εάν δεν θέλεις να επενδύσεις σε πραγματικό NAS, πάρε ένα hub και σύνδεσέ το στο router. Θα αποκτήσεις δικτυακό δίσκο χωρίς να μπλέκεις με πολλά...

  3. #3
    Δεν εχει θυρα USB το router μου, ειναι ενα τυπικο router της cosmote.

    Κατι αλλο που ηθελα να ρωτησω, εαν εχει fast charging ports το hub, μπορω να τις χρησιμποιησω και σαν κανονικες πορτες usb ή ειναι μονο για να φορτιζω συσκευες?

  4. #4
    Αγορασα τελικα ενα Hub με 10 usb 3, η δυο ειναι fast charging. Συνδεσα τους usb σκληρους μου δισκους, ολα καλα. Τωρα περιμενω και ενα καλωδιο για να συνδεσω και αλλον ενα που εχω χασει το καλωδιο. Με NAS μαλλον δεν θα ασχοληθω, ισως στο απωτερο μελλον. Δεν ειναι και κατι που χρειαζομαι αν και εχει αρκετα ενδιαφεροντα πραγματα ενας πραγματικος NAS, αλλα θελει και τα λεφτα του.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας