Εμφάνιση 1-7 από 7

Θέμα: Cosmote

  1. #1
    Εγγραφή
    02-09-2015
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    629
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΑ
    Μόλις αποχώρησα από την Cosmote. Είχαμε ένα οικογενειακό πρόγραμμα Γκίγκα family Μ Με τρία μέλη. Πληρώναμε 102 € όπου είχαμε μέσα απεριόριστες κλήσεις, 3000 μηνύματα και 25 gb internet. Θα πληρώσουμε ένα μικρό πρόστιμο 8 € για τη μια γραμμή και θα φύγουμε και οι τρεις αριθμοί στη Vodafone διότι μου έδωσαν απεριόριστες κλήσεις και 4000 μηνύματα + 44 gb internet με 65 ευρώ το μήνα και για τους 3 . Εάν έκανα την ανανέωση με την Cosmote μου ζητούσανε να πάμε στα 120 €. Γιατί η Cosmote προσπαθεί να διώξει τους πελάτες της; Δηλαδή δίνουν προσφορές καλές σε νέους πελάτες και σου λέει δεν ενδιαφερόμαστε να σας κρατήσουμε. Αυτό μου απάντησε υπάλληλος. Άρα μετά από οκτώ έτη συνεργασίας επιθυμούν να μας διώξουν. Με βάση την εμπειρία σας, υπάρχει περίπτωση να μου κάνουν καλύτερη προσφορά από την Vodafone και για τους τρεις ή όχι;

  2. #2
    Εγγραφή
    08-11-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    2.567
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1G/1G
    ISP
    Inalan
    Router
    Mikrotik 5009
    Υποθεση εργασιας.....

    Γιατι δε σκεφτεσαι και το αναποδο?

    Οτι δηλαδη η vodafone θελει να πουλησει φτηνα μια κακη υπηρεσία σε οποιον θελει να την αγορασει.

    Η διαφορα δεν ειναι μικρη θελω να πω γι αυτο πρεπει να πονηρευτούμε ολοι μας.

    Σε καθε περίπτωση το πιθανοτερο ειναι με το που γινει η αιτηση φορητοτητας να σου δωσουν καλυτερη τιμη απ την Cosmote.

  3. #3
    Εγγραφή
    02-09-2015
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    629
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BillyVan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υποθεση εργασιας.....

    Γιατι δε σκεφτεσαι και το αναποδο?

    Οτι δηλαδη η vodafone θελει να πουλησει φτηνα μια κακη υπηρεσία σε οποιον θελει να την αγορασει.

    Η διαφορα δεν ειναι μικρη θελω να πω γι αυτο πρεπει να πονηρευτούμε ολοι μας.

    Σε καθε περίπτωση το πιθανοτερο ειναι με το που γινει η αιτηση φορητοτητας να σου δωσουν καλυτερη τιμη απ την Cosmote.
    Δεν πιστεύω ότι θα μου δώσουν κάτω από 65 € που έκλεισα και για τους τρεις αριθμούς. Το πιστεύω ότι πάντα ότι πληρώσεις παίρνεις. Αλλά δεν μπορώ επίσης να διανοηθώ στους νέους συνδρομητές να δίνεις τιμή πακέτου 25 € το μήνα και από τους παλιούς να ζητάς 100 €. Δηλαδή αν το πάμε έτσι ας μας δημεύσουν και τα αυτοκίνητα και τα σπίτια ας ψοφήσουμε στην ψάθα μια χαρά είναι. Θα κάνω ότι έκανα και εγώ κράτησα σταθερές τις τιμές και απορρόφησα πλήρως το κόστος για γάντια μάσκες κτλ για τους ασθενείς μου. Ακόμα και όταν ανέβασαν 20% τα υλικά μου επάνω, εγώ κράτησα τις τιμές σταθερές. Άρα εγώ που παρέχω το ίδιο πράγμα και το κέρδος μου μειώθηκε μάλλον είμαι λαλακας. Αλλά εγώ πρέπει μα είμαι οκ στις πληρωμές μου προς τις υπηρεσίες που μου παρέχουν. Και σημειωτέον δεν παρέχω αέρα κοπανιστό όπως αυτοί.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος vastil : 09-02-22 στις 15:00.

  4. #4
    Εγγραφή
    08-11-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    2.567
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1G/1G
    ISP
    Inalan
    Router
    Mikrotik 5009
    Το πηγες αλλου και δεν ειναι αυτο το θεμα.

    Κανε αυτο που σε συμφερει και μπορει να σου κανουν μια προσφορα πχ 79 γιατι ξερουν τι παιζει κι απ τον ανταγωνισμο.

    Στη συνεχεια τα ζυγιζεις και αποφασιζεις.

  5. #5
    Εγγραφή
    02-09-2015
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    629
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BillyVan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πηγες αλλου και δεν ειναι αυτο το θεμα.

    Κανε αυτο που σε συμφερει και μπορει να σου κανουν μια προσφορα πχ 79 γιατι ξερουν τι παιζει κι απ τον ανταγωνισμο.

    Στη συνεχεια τα ζυγιζεις και αποφασιζεις.
    Μέσα σε όλα αυτά είπα και τον πόνο μου συγνώμη. Εάν κάνουν καλύτερη προσφορά πιθανότατα να καθίσω δεν έχω παράπονα ως προς την Cosmote έχω παράπονα στο κομμάτι το οικονομικό. Θεωρώ ότι μπορούν να κάνουν κάτι καλύτερο. Μπορεί να φταίω και εγώ γιατί ίσως δεν βάζω την παράμετρο της επιτροπής ανταγωνισμού που δεν επιτρέπει να κατεβάσουν την τιμή. Ενδεχομένως να φταίω και εγώ και να το βλέπω μονόπλευρα

  6. #6
    Εγγραφή
    12-02-2007
    Ηλικία
    71
    Μηνύματα
    1.508
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Η Vodafon έχει γενικά χαμηλότερες τιμές, καλύτερη διαφάνεια στις επικοινωνίες, ενημερώσεις και επιστροφές χρημάτων (όσον αφορά την περίπτωση μου), δωρεάν πάγια εντολή πληρωμής με πιστωτική κάρτα (μέσω Vodafon) και ποιότητα υπηρεσιών περίπου την ίδια.

  7. #7
    Εγγραφή
    12-12-2007
    Μηνύματα
    701
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    Path Level
    Interleaved
    Το μονο θεμα στη βοντα, σημαντικό ομως, ειναι η αποδοση του ιντερνετστην κινητη.
    Αν δε βαριέσαι να περιμενεις να ανοιγουν οι ιστοσελιδες, τοτε τα υπολοιπα ειναι μια χαρα.
    Ελεύθερος.

Παρόμοια Θέματα

  1. Τρόπος επικοινωνίας με cosmote εκτός του 13888?
    Από dimitris_p στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 37
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-06-23, 20:27
  2. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-02-22, 13:19
  3. COSMOTE WiFi Fon + Bridge Mode
    Από cumulus στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-02-22, 16:08
  4. Cosmote Gigamax Family - leader συμβολαιου
    Από fasdf στο φόρουμ Κινητή Ευρυζωνικότητα
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-02-22, 14:35
  5. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-02-22, 13:16

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας