Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-21 από 21
  1. #16
    Εγγραφή
    05-09-2012
    Μηνύματα
    463
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE
    Ενημερωσεις ασφαλειας και λογισμικού σε συνδυασμό με samsung knox είναι ενα σκαλι παραπανω σε ασφάλεια η samsung.
    Greek Statistics black belt. https://www.r-project.org/

  2. #17
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zeronero Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης, εγώ που φορτίζω στο 100% την μπαταρία μου, στα 3 χρόνια θα έχω το 80% της χωρητικότητας. Αυτός που την φορτίζει στο 80% από την αρχή, το παθαίνει από την 1η μέρα.
    Δικαστής
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  3. #18
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.974
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μυθος τα περι φορτισης στο 80%. Δλδ με τοσους αυτοματισμους, ενα κινητο δεν μπορει να κανει βελτιστη φορτιση σε μια μπαταρια και περιμενει απο εμας να την κοψουμε στο 80%. Η μηπως ειναι θεωρια συνομωσιας, δεν το κανουν για να χαλασει πιο γρηγορα?

    Δυστυχως συμπερασματα δεν βγαινουν. Η σκληρη αληθεια ειναι οτι οι μπαταριες χαλανε οταν ζεστενονται. Το ποτε και πως, αδυνατον να το θυμασαι, σε βαθος 3-4 ετων.

    Στη 4τια εντωμεταξυ σιγουρα εχουν αρχισει να τα παιζουν τα πλαστικα, οι επαφες, οι κοννεκτορες.
    Αν σε ενδιαφέρει να μάθεις κάτι και να μη λές οτι σου ρθει είναι πολύ εύκολο να βρείς τα σχετικά resources και τα σχετικά papers που έχουν δημοσιευτεί.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zeronero Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης, εγώ που φορτίζω στο 100% την μπαταρία μου, στα 3 χρόνια θα έχω το 80% της χωρητικότητας. Αυτός που την φορτίζει στο 80% από την αρχή, το παθαίνει από την 1η μέρα.
    Εξυπνακίστικη μπούρδα. Με 80% βγάζω μια χαρά τη μέρα. Αν χρειαστώ κάποια μέρα παραπάνω το έχω διαθέσιμο. Εσύ;

  4. #19
    Εγγραφή
    23-08-2005
    Περιοχή
    ILION
    Μηνύματα
    3.499
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    232000/33000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aiolos.01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν σε ενδιαφέρει να μάθεις κάτι και να μη λές οτι σου ρθει είναι πολύ εύκολο να βρείς τα σχετικά resources και τα σχετικά papers που έχουν δημοσιευτεί.
    Εξυπνακίστικη μπούρδα. Με 80% βγάζω μια χαρά τη μέρα. Αν χρειαστώ κάποια μέρα παραπάνω το έχω διαθέσιμο. Εσύ;
    Το 99% των χρηστων δεν ξέρουν από το προηγούμενο βράδυ αν θα χρειαστουν πιο πολύ μπαταρία από ότι συνήθως.
    Επιπλέον δεν ισχύει αυτό που αναφέρθηκε αρχικά (ότι καθώς φορτίζεις στο 80% δε θα έχεις ουτε αυτή τη μικρή μειωση).. Είτε φορτίζεις είτε το έχεις στο συρτάρι.. είτε φορτίζεις στο 50% είτε στο 100% ΠΑΝΤΑ έχεις κάποια πτώση της μπαταριας με το χρόνο. Απλά με το 80% είναι κάπως μικρότερη (αν και δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα να φορτίζει κάποιος στο 100%).
    Με τις τιμές που έχουν πλέον οι εναλλακτικές επιλογές (Xiaomi, Oneplus κλπ) τελικά η Samsung έχει γίνει VFM δίνοντας και τέτοια υποστηριξη στα κινητά της.

  5. #20
    Εγγραφή
    16-03-2006
    Περιοχή
    Γκορυτσά, Ασπρόπυργος
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    2.496
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ISDN
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΘΡΙΑΣΙΟ
    Router
    Draytek 2850Vn
    SNR / Attn
    8(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Άσχετο, αλλά εγώ είμαι ακόμα με το S6. Δεν έμεινα ευχαριστημένος με τις ενημερώσεις (σταμάτησαν νωρίς). Από την άλλη, το φορτίζω μονίμως ασύρματα, και υπάρχει θέμα με την μπαταρία του (φουσκώνει, και φουσκώνει και το κινητό). Τώρα είμαι στην 2η μπαταρία: η πρώτη αλλάχτηκε λίγο πριν τελειώσει η εγγύηση, και η δεύτερη λίγο πριν κλείσει το κινητό 4 χρόνια. Δηλαδή κάπου ανά δύο χρόνια.
    Βέβαια, να αναφέρω ότι στην 2η αλλαγή μπαταρίας, στα 4χρόνια, το service της σάμσουνγκ δεν ζήτησε χρήματα, την άλλαξαν δωρεάν, και χωρίς να το ζητήσω εγώ. Ήταν αναπάντεχο δωράκι.
    Ακόμα δεν έχει φουσκώσει ξανά...

  6. #21
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.652
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aiolos.01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εξυπνακίστικη μπούρδα. Με 80% βγάζω μια χαρά τη μέρα. Αν χρειαστώ κάποια μέρα παραπάνω το έχω διαθέσιμο. Εσύ;
    Με ποιο μαγικό τρόπο έχεις διαθέσιμο το παραπάνω αν το χρειαστείς; Γιατί το να προβλέπεις την αυριανή χρήση και να φορτίσεις στο 100% μου φαίνεται λίγο απίθανο, οπότε τι κάνεις;

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας