Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 21
  1. #1
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.688
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δελτίο Τύπου:
    Οι χρήστες του οικοσυστήματος Samsung Galaxy θα απολαμβάνουν την πιο προηγμένη εμπειρία smartphone για μεγαλύτερο χρονικό διάστημα με τέσσερις γενιές One UI και αναβαθμίσεις Android OS

    Αθήνα, 9 Φεβρουαρίου 2022 – Η Samsung Electronics Co., Ltd. πραγματοποίησε τη δέσμευσή της να προσφέρει ακόμη πιο ενημερωμένη και ασφαλή εμπειρία στους χρήστες Samsung Galaxy, προσφέροντας έως και τέσσερις γενιές ενημερώσεων λογισμικού One UI και Android OS σε επιλεγμένες συσκευές.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  samsung_logo_19.jpg 
Εμφανίσεις:  298 
Μέγεθος:  43,5 KB 
ID: 234846Tο βελτιωμένο πρότυπο της Samsung αποτελεί συνέχεια της προηγούμενης δέσμευσης της εταιρείας να παρέχει έως και τρεις γενιές αναβαθμίσεων, εξασφαλίζοντας σε εκατομμύρια χρήστες Samsung Galaxy πρόσβαση στις τελευταίες ενημερώσεις για την ασφάλεια, την παραγωγικότητα, τη χρηστικότητα και πολλές άλλες λειτουργίες, για όσο χρησιμοποιούν την Samsung συσκευή τους. Η διευρυμένη δυνατότητα αναβαθμίσεων θα είναι διαθέσιμη σε επιλεγμένα smartphones της σειράς S, της σειράς Z και της σειράς A, καθώς και σε tablets. Παράλληλα, η Samsung σχεδιάζει να επεκτείνει αυτήν την προσπάθεια σε διάφορες σειρές προϊόντων στο οικοσύστημα Samsung Galaxy και εργάζεται για αυτό το σκοπό με τους συνεργάτες της, για την παροχή αναβαθμίσεων Android OS μέσω του Samsung One UI. Η Samsung προσφέρει επίσης αναβαθμίσεις για έως και τέσσερα χρόνια στα λογισμικά των wearable συσκευών, One UI Watch και Wear OS Powered by Samsung, ώστε οι χρήστες να απολαμβάνουν τις πιο πρόσφατες εμπειρίες Samsung Galaxy Watch.

    Εκτός από την επέκταση των αναβαθμίσεων One UI, η Samsung θα παρέχει ενημερώσεις ασφαλείας για έως και πέντε χρόνια, συμβάλλοντας στην προστασία επιλεγμένων συσκευών Samsung Galaxy. Οι ενημερώσεις ασφαλείας σε συνδυασμό με τη βραβευμένη πλατφόρμα ασφάλειας αμυντικού επιπέδου Samsung Knox της Samsung, παρέχουν στις συσκευές Samsung Galaxy ισχυρή προστασία, από άκρο σε άκρο, ενάντια σε πιθανές απειλές ασφαλείας. Επιπλέον, οι χρήστες του προγράμματος Samsung Galaxy Enterprise Edition θα αποκτήσουν πρόσβαση ενός έτους στην πλατφόρμα Samsung Knox Suite, για εύκολη διαχείριση των εταιρικών συσκευών μέσα από έναν πίνακα εργαλείων που εντοπίζει τις διαθέσιμες ενημερώσεις ασφαλείας και άλλες λειτουργίες.

    Οι συσκευές Samsung Galaxy που θα υποστηρίζουν τέσσερις γενιές αναβαθμίσεων One UI και πέντε χρόνια ενημερώσεων ασφαλείας περιλαμβάνουν:

    • Από τη σειρά Samsung Galaxy S: Το Samsung Galaxy S22, S22+, S22 Ultra, το Samsung Galaxy S21, S21+, S21 Ultra, S21 FE και τις επερχόμενες συσκευές της σειράς S
    • Από τη σειρά Samsung Galaxy Z: Το Samsung Galaxy Z Fold3, το Samsung Galaxy Z Flip3 και τις επερχόμενες συσκευές της σειράς Z
    • Από τη σειρά Samsung Galaxy A: Επερχόμενες επιλεγμένες συσκευές της σειράς A


    • Από τα Samsung Galaxy Tablets: To Samsung Galaxy Tab S8, S8+, S8 Ultra και τις επερχόμενες συσκευές Tab S


    Οι συσκευές Samsung Galaxy που θα υποστηρίζουν τέσσερις γενιές αναβαθμίσεων One UI Watch και Wear OS Powered by Samsung, περιλαμβάνουν:

    • Samsung Galaxy Watch: Τα Samsung Galaxy Watch4, Samsung Galaxy Watch4 Classic και τις επερχόμενες συσκευές της σειράς


    «Οι άνθρωποι της Samsung εργάζονται διαρκώς για να προσφέρουν στους χρήστες του οικοσυστήματος Samsung Galaxy καινοτόμες εμπειρίες που διαρκούν στο. Άλλωστε, πολλοί χρήστες επιλέγουν να διατηρούν τις συσκευές τους για μεγαλύτερο χρονικό διάστημα, είτε επειδή αγαπούν το συγκεκριμένο μοντέλο smartphone είτε για να συμβάλουν σε έναν πιο βιώσιμο κόσμο», δήλωσε ο TM Roh, Πρόεδρος και Επικεφαλής του MX Business στη Samsung. «Σήμερα πηγαίνουμε τη δέσμευσή μας για καινοτομία ένα βήμα παρακάτω με έως και τέσσερις γενιές αναβαθμίσεων One UI, ώστε οι χρήστες μας απολαμβάνουν την καλύτερη δυνατή εμπειρία κινητής για μεγαλύτερο χρονικό διάστημα».

    Είναι εξαιρετικά σημαντικό για τη Samsung να παρέχει στους χρήστες Samsung Galaxy τις πιο προηγμένες και δυναμικές εμπειρίες, εφόσον πληρούνται οι προδιαγραφές υλικού για αναβαθμίσεις και υπάρχει δυνατότητα βελτιστοποίησης. Οι συσκευές Samsung Galaxy που δεν πληρούν τις προϋποθέσεις για λήψη αναβαθμίσεων One UI σε τέσσερις γενιές, εξακολουθούν να υποστηρίζονται με έως και τρεις γενιές αναβαθμίσεων One UI.

    Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τις ενημερώσεις λογισμικού της Samsung, επισκεφθείτε το: https://www.samsung.com/us/support/answer/ANS00077582/

  2. #2
    Εγγραφή
    12-12-2007
    Μηνύματα
    697
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    Path Level
    Interleaved
    Αν προσφέρει και μπαταρία για το ίδιο διάστημα τότε θα αγοράσω.
    Ελεύθερος.

  3. #3
    Εγγραφή
    07-03-2006
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    514
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vaskor Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν προσφέρει και μπαταρία για το ίδιο διάστημα τότε θα αγοράσω.
    Υπαρχει κινητο που προσφερει 5 χρονια αναβαθμισεων και μπαταρια;


  4. #4
    Εγγραφή
    09-06-2007
    Περιοχή
    ΠΕΛΛΑ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.644
    Downloads
    15
    Uploads
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE VDSL2
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Router
    H1600
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aSMiLoN Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπαρχει κινητο που προσφερει 5 χρονια αναβαθμισεων και μπαταρια;
    Tης Apple μέσω Applecare+ (ΔΩΡΕΑΝ) ή πολύ φτηνά με 49 ή 69 δολλάρια παρακαλώ
    Το δικαίωμά σου να μιλάς δεν περιλαμβάνει την υποχρέωσή μου να σε πάρω στα σοβαρά.

  5. #5
    Εγγραφή
    22-04-2002
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.810
    Downloads
    40
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ FTTH
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Πάντως να ομολογήσω πως το S10 που το έχω σχεδόν 3 χρόνια είναι μέχρι στιγμής το καλύτερο κινητό που είχα και έχει κρατήσει όσο κανένα άλλο στο χρόνο. Ακόμα είναι πολύ γρήγορο, ακόμα η μπαταρία του κρατάει όσο σχεδόν στην αρχή και το σημαντικότερο, μόλις πριν λίγες ημέρες αναβαθμίστηκε στο τελευταίο Android 12 (!!!) με το τελευταίο One UI 4.0 (!!) της samsung (αρχικά είχε το Android 9 και το One UI 1). Eπιπλέον έχει τακτικά security updates που είναι πολύ σημαντικό, αλλά το εντυπωσιακό είναι ότι παρόλο που το OS και το UI αναβαθμίστηκαν 3 ολόκληρα major versions, το κινητό δεν έγινε ούτε πιο αργό αλλά ούτε και καταναλώνει περισσότερη μπαταρία, σε αντίθεση με την Apple και τις αισχρές της τακτικές με τα iPhone.

    Αυτό πραγματικά μου είναι πρωτόγνωρο. Να λέγονται λοιπόν και τα καλά, μπράβο στη Samsung. Τα τίμησε τα χρήματα που της έδωσα.

  6. #6
    Εγγραφή
    07-03-2006
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    514
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manosdoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Tης Apple μέσω Applecare+ (ΔΩΡΕΑΝ) ή πολύ φτηνά με 49 ή 69 δολλάρια παρακαλώ
    Το AppleCare ειναι κατι εξτρα και θελει $200 για iPhone 13 Pro. Με τα ιδια λεφτα παιρνω 2-3 μπαταριες για αλλο κινητο ή το ασφαλιζω.

    Δεν διαφωνω οτι ειναι μια λυση για καποιον που θελει να καλυψει το κινητο του, το ερωτημα ομως ηταν για αγορα κινητου που να το καλυπτει στην αρχικη τιμη.


  7. #7
    Εγγραφή
    16-01-2008
    Περιοχή
    Dublin
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    942
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    ISP
    UPC
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NeK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως να ομολογήσω πως το S10 που το έχω σχεδόν 3 χρόνια είναι μέχρι στιγμής το καλύτερο κινητό που είχα και έχει κρατήσει όσο κανένα άλλο στο χρόνο. Ακόμα είναι πολύ γρήγορο, ακόμα η μπαταρία του κρατάει όσο σχεδόν στην αρχή και το σημαντικότερο, μόλις πριν λίγες ημέρες αναβαθμίστηκε στο τελευταίο Android 12 (!!!) με το τελευταίο One UI 4.0 (!!) της samsung (αρχικά είχε το Android 9 και το One UI 1). Eπιπλέον έχει τακτικά security updates που είναι πολύ σημαντικό, αλλά το εντυπωσιακό είναι ότι παρόλο που το OS και το UI αναβαθμίστηκαν 3 ολόκληρα major versions, το κινητό δεν έγινε ούτε πιο αργό αλλά ούτε και καταναλώνει περισσότερη μπαταρία, σε αντίθεση με την Apple και τις αισχρές της τακτικές με τα iPhone.

    Αυτό πραγματικά μου είναι πρωτόγνωρο. Να λέγονται λοιπόν και τα καλά, μπράβο στη Samsung. Τα τίμησε τα χρήματα που της έδωσα.
    Αυτό ακριβώς. Κι εγώ με S10 και ούτε καν σκέφτομαι να το αλλάξω ακόμα. Ο ορισμός του value for money για τις ανάγκες μου
    Υπογραφή

  8. #8
    Εγγραφή
    03-01-2018
    Περιοχή
    22 Acacia Avenue
    Μηνύματα
    2.247
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219936/22000
    ISP
    Vodafone
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    12(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Το ίδιο θα πω για το OP5. Από specs είναι μια χαρά, η μπαταρία αξιοπορεπής μετα από 4.5 χρόνια.
    Η OP το πήγε από android7 σε android10 και το παράτησε εκεί.
    Βρίσκομαι εδώ και 1 χρόνο σε αναζήτηση και καταλήγω σε samsung, αφού τα op ξεφεύγουν χωρίς λόγο πλέον και τα pixel δεν υποστηρίζονται από τους παρόχους ως προς το 5G.
    Το μόνο που με ενοχλεί είναι ότι από το 2011 με nexus και oneplus έχω συνηθίσει σε vanilla android και με ενοχλεί λίγο το one ui.
    Mono No Aware

  9. #9
    Εγγραφή
    08-07-2006
    Περιοχή
    Πέραμα
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.213
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΑΜΑ
    Router
    AVM Fritz! Box 7590
    SNR / Attn
    12(dB) / 14(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manosdoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Tης Apple μέσω Applecare+ (ΔΩΡΕΑΝ) ή πολύ φτηνά με 49 ή 69 δολλάρια παρακαλώ
    Το S8 μου έκλεισε τα Χριστούγεννα 4,5 έτη και δεν εχει προβλημα κανενα.

  10. #10
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.974
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cyberten Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το S8 μου έκλεισε τα Χριστούγεννα 4,5 έτη και δεν εχει προβλημα κανενα.
    Και εγώ κράτησα το oneplus One 5,5 χρόνια και η μπαταρία ήταν μια χαρά. Προφανώς είχε μια μείωση της χωρητικότητας αλλά αρκετά μικρή. Τώρα στο Nord τη φορτίζω στο 80% οπότε πρέπει θεωρητικά να μην έχει ούτε καν αυτή τη μείωση αν το κρατήσω 5 χρόνια.

  11. #11
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.579
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Μυθος τα περι φορτισης στο 80%. Δλδ με τοσους αυτοματισμους, ενα κινητο δεν μπορει να κανει βελτιστη φορτιση σε μια μπαταρια και περιμενει απο εμας να την κοψουμε στο 80%. Η μηπως ειναι θεωρια συνομωσιας, δεν το κανουν για να χαλασει πιο γρηγορα?

    Δυστυχως συμπερασματα δεν βγαινουν. Η σκληρη αληθεια ειναι οτι οι μπαταριες χαλανε οταν ζεστενονται. Το ποτε και πως, αδυνατον να το θυμασαι, σε βαθος 3-4 ετων.

    Στη 4τια εντωμεταξυ σιγουρα εχουν αρχισει να τα παιζουν τα πλαστικα, οι επαφες, οι κοννεκτορες.

  12. #12
    Εγγραφή
    23-12-2004
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    912
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    DrayTek
    Παντως το galaxy fold 2 εχει επιλογη για φορτιση μεχρι 85%
    Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου
    http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

  13. #13
    Εγγραφή
    03-01-2018
    Περιοχή
    22 Acacia Avenue
    Μηνύματα
    2.247
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219936/22000
    ISP
    Vodafone
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    12(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μυθος τα περι φορτισης στο 80%.
    Επίσης, εγώ που φορτίζω στο 100% την μπαταρία μου, στα 3 χρόνια θα έχω το 80% της χωρητικότητας. Αυτός που την φορτίζει στο 80% από την αρχή, το παθαίνει από την 1η μέρα.
    Mono No Aware

  14. #14
    Εγγραφή
    12-04-2005
    Μηνύματα
    1.263
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    18000/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Thomson TG 585v8
    SNR / Attn
    5,5(dB) / 12,5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zeronero Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης, εγώ που φορτίζω στο 100% την μπαταρία μου, στα 3 χρόνια θα έχω το 80% της χωρητικότητας. Αυτός που την φορτίζει στο 80% από την αρχή, το παθαίνει από την 1η μέρα.
    "Είμαι άνθρωπος και έχω αξιοπρέπεια.
    Δεν δέχομαι να με διαφεντεύει ένας ξένος γιατί τότε είμαι σκλάβος"
    Sami Sharaf (former Egypt Minister)
    για τη διαχείρηση της διώρυγας του Σουέζ από τους Αγγλους

  15. #15
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    11.626
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zeronero Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης, εγώ που φορτίζω στο 100% την μπαταρία μου, στα 3 χρόνια θα έχω το 80% της χωρητικότητας. Αυτός που την φορτίζει στο 80% από την αρχή, το παθαίνει από την 1η μέρα.

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας