Εμφάνιση 1-10 από 10
  1. #1
    Εγγραφή
    12-02-2012
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vivodi
    καλησπερα,θα ηθελα να παραθεσω το προβλημα μου και να μου πει καποιος αν αντιμετοπιζει το ιδιο θεμα.ειμαι συνδρομητης της νοβα 50mbps,ενω ολες τις ωρες της ημερας δεν εχω καποιο ιδιαιτερο προβλημα,κατα τις βραδινες ωρες (9 η 10 το βραδυ και εως 12) ενω η ταχυτητα που μετραω στο speedest μου βγαινει φυσιολογικη 45-50mbps, την ιδια ωρα κολανε τα παντα απο βιντεο 720p ,live streaming κλπ,θα ηθελα να μου εξηγησει αν καποιος αλλος εχει το ιδιο προβλημα.να σημειωσω οτι εχω δοκιμασει και ethernet και powerline και επανεκινησεις του ρουτερ.υποψιαζομαι να εχει γινει υπερφορτωση της καμπινας που περνω (wind) η τις συγκεκριμενες ωρες να ενεργοποιειται καποιο φιλτρο που η ταχυτητα πρακτικα να ειναι χαμηλοτερη και απο 24αρα......

  2. #2
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.579
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Φιλτρο, οχι, μπουκωμα ναι.
    Εφοσον στο speedtest οι ταχυτητες παραμενουν ιδιες, δεν ειναι θεμα καμπινας. Και σιγουρα οχι της wind (αν και σε λιγο καιρο wind και nova θα ειναι το ιδιο, οχι ακομα ομως)
    Το πιθανοτερο, πηζει καπου η nova. Το fast.com τι λεει εκεινη την ωρα?

  3. #3
    Εγγραφή
    30-05-2017
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    91
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Vodafone
    H σαπίλα θα ενωθεί με την αποσύνθεση; ΩΩΩΩΩχχχχχχ κακομοίρη κοσμάκη...

  4. #4
    Εγγραφή
    30-05-2020
    Μηνύματα
    35
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΧΙΟΣ
    Router
    ZTE H288A
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπέρα, αντιμετωπίζω και εγώ το ίδιο πρόβλημα τις τελευταίες εβδομάδες όπου καθημερινά από το απόγευμα μέχρι και τις 12 πέφτει κατακόρυφα η ταχύτητα. Αυτό συνέβαινε και πέρυσι για πολλούς μήνες και μετά από πολλές προσπάθειες να βγάλω άκρη με την τεχνική υποστήριξη της nova, και μετά από μία καταγγελία στην ΕΕΤΤ παραδέχτηκαν ότι μπουκώνουν οι γραμμές τους σε συγκεκριμένα κυκλώματα και ότι είναι θέμα χρόνου να λυθεί. Όντως μέχρι και τον Σεπτέμβρη δεν παρουσιαζόταν το πρόβλημα, μέχρι που είχα μία αποσύνδεση για περίπου μισή μέρα και στο 13731 μου είπαν ότι υπήρχε τεχνικό πρόβλημα στην περιοχή το οποίο λύθηκε την ίδια μέρα. Από τότε στο speedtest πιάνω από το απόγευμα 1-10mbps που είναι απαράδεκτο εφόσον όλη την υπόλοιπη μέρα έχω σταθερά 90+ mbps. Ο συγχρονισμός του router (H288A) παραμένει σταθερά και το βράδυ 10999/105066 kbps άρα αποκλείω το να είναι θέμα της καμπίνας. Το φοβερό είναι ότι στον server ΟΤΕ/COSMOTE στο speedtest το βράδυ δεν φαίνεται να πέφτει η ταχύτητα, επομένως είναι ξεκάθαρα μπούκωμα στην γραμμή της nova. Αν αντιμετωπίζει και άλλος το ίδιο πρόβλημα ας γράψει εδώ, πιστεύω ότι μόνο μαζικά μπορεί να επιλυθεί το θέμα.

  5. #5
    Εγγραφή
    14-11-2009
    Μηνύματα
    1.996
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    SNR / Attn
    14.2(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panagiotis1974 Εμφάνιση μηνυμάτων
    H σαπίλα θα ενωθεί με την αποσύνθεση; ΩΩΩΩΩχχχχχχ κακομοίρη κοσμάκη...
    Όταν θα ξυπνήσει ο κόσμος και θα μαζευτεί και θα τους κάνει όλους αυτούς μια ωραία καταγγελία στο Ευρωπαϊκό Δικαστήριο.
    Βρίσκουν και κάνουν δυστυχώς.
    ἀναφαίρετον ὅπλον ἡ ἀρετή

  6. #6
    Εγγραφή
    05-07-2012
    Μηνύματα
    17
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xaris2335 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν θα ξυπνήσει ο κόσμος και θα μαζευτεί και θα τους κάνει όλους αυτούς μια ωραία καταγγελία στο Ευρωπαϊκό Δικαστήριο.
    Βρίσκουν και κάνουν δυστυχώς.
    Αν είναι να κάνουμε κάτι τέτοιο οργανωμένο μέσα. Και τον ΟΤΕ μέσα όμως που κοροιδεύει εάν δεν είσαι άμεσος πελάτης τους. Τσονταρω ευχάριστα για κάτι τέτοιο.

  7. #7
    Εγγραφή
    14-11-2009
    Μηνύματα
    1.996
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    SNR / Attn
    14.2(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tryf3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν είναι να κάνουμε κάτι τέτοιο οργανωμένο μέσα. Και τον ΟΤΕ μέσα όμως που κοροιδεύει εάν δεν είσαι άμεσος πελάτης τους. Τσονταρω ευχάριστα για κάτι τέτοιο.
    Δυστυχώς είμαι άνεργος αλλά θα ήθελα να κάνω κάτι τέτοιο και μάλιστα να έχουμε χαρτί απο τεχνικό δικτύων με ονοματεπώνυμο που να πιστοποιεί ότι απο τη μεριά μας είναι όλα εντάξει και ότι το πρόβλημα είναι δικό τους.
    Μας δουλεύουν ψιλό γαζί με τα άπειρα παιδάκι που στέλνουν.
    όχι μόνο τον ΟΤΕ αλλά όσοι πάροχοι αθετούν αυτά που υπόσχονται.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος xaris2335 : 15-10-22 στις 19:27.
    ἀναφαίρετον ὅπλον ἡ ἀρετή

  8. #8
    Εγγραφή
    14-09-2007
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    62
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    109998/10999
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΣΤΟΡΙΑ
    Path Level
    Fastpath
    Και εγώ έχω το ίδιο θέμα κάθε βράδυ τα ίδια. Αποσυνδέσεις ή ενώ ότι φαίνεται ότι έχει internet σέρνεται ή δεν έχει καθόλου. Τα speed test βγαίνουν μια χαρά όπως επίσης και τα info στο rooter είναι τέλεια αλλά έχει κανά 2-3 εβδομάδες που τα κάνει αυτά σίγουρα.

  9. #9
    Εγγραφή
    14-11-2009
    Μηνύματα
    1.996
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    SNR / Attn
    14.2(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NameLess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγώ έχω το ίδιο θέμα κάθε βράδυ τα ίδια. Αποσυνδέσεις ή ενώ ότι φαίνεται ότι έχει internet σέρνεται ή δεν έχει καθόλου. Τα speed test βγαίνουν μια χαρά όπως επίσης και τα info στο rooter είναι τέλεια αλλά έχει κανά 2-3 εβδομάδες που τα κάνει αυτά σίγουρα.
    Τα παράπονα σας στον CEO της Wind Hellas

    - - - Updated - - -



    - - - Updated - - -

    Απο αυτή τη στιγμή θα κρεμάω στα μανταλάκια όλους τους CEO που δεν κάνουν σωστά τη δουλειά τους.
    ἀναφαίρετον ὅπλον ἡ ἀρετή

  10. #10
    Εγγραφή
    19-01-2010
    Μηνύματα
    209
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    Cosmote
    Router
    Ubiquiti EdgeRouter X
    Path Level
    Fastpath
    Για όλα αυτά έφυγα από Nova για Cosmote.Πλήρωσα και ποινή διακοπής συμβολαίου 150€ και όλα αυτά το 2020.Από τότε δεν βλέπω να έχει αλλάξει τίποτα σε Nova,Wind,Vodafone.
    Άθλια pings με το εξωτερικό, σε ώρες αιχμής σέρνεται το σύμπαν, χαμηλού επιπέδου υπηρεσίες σε όλο το φάσμα, και το λέω από φίλους που έχουν Νόβα.Tο αντίδοτο η χαμηλότερη τιμή, που αργά εξελίσσεται σε εφιάλτη.
    Πληρώστε κάτι παραπάνω όσοι μπορείτε και πάτε Cosmote.Δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα όλα αυτά τα χρόνια, και οι υπηρεσίες δεν έχουν καμία σχέση με Νόβες κ.τ.λ.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας