Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-22 από 22
  1. #16
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    11.626
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ZaNteR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω αυτο που αναρωτιεμαι ειναι για ποσο ακομα θα τα ανεχεται ο κόσμος αυτα? Ποσο χρειαζονται πραγματικα ολες αυτες οι δυνατοτητες και οι ευκολίες που προσφερουν αυτες οι τεχνολογίες?
    Οι ευκολίες που προσφέρουν αυτές οι τεχνολογίες είναι τεράστιες. Ο καθένας μπορεί να ζυγίσει τα υπέρ και τα κατά και να αποφασίσει για τον εαυτό του, αλλά οι Siri, Cortana, Alexa, κλπ είναι εδώ για να μείνουν.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hellenicsun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω πως η χρήση των Χαρτών Google απαντά στο ερώτημα σου αφού η όποια δύναμη έχει, βασίζεται στα δεδομένα που συλλέγονται από χρήστες σε πραγματικό χρόνο.

    Καθώς δε στη χώρα μας η ισχυρή πλειοψηφία χρησιμοποιεί Android, το παραπάνω απαντά στο "γιατί" οι χάρτες της Apple είναι υποδεέστεροι.
    Μια χαρά δεδομένα έχει και η Apple για τους χάρτες της, αλλά είναι υποδεέστεροι έτσι κι αλλιώς. Στις ΗΠΑ για παράδειγμα που ένα τεράστιο ποσοστό χρηστών έχει iPhone, οι Apple Maps δεν είναι κάτι καλύτερο.

  2. #17
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Φαντάζομαι ότι δεν έχει real time πραγματακια για ελλάδα.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  3. #18
    Εγγραφή
    18-12-2009
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    738
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    Router
    Netgear
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι ευκολίες που προσφέρουν αυτές οι τεχνολογίες είναι τεράστιες. Ο καθένας μπορεί να ζυγίσει τα υπέρ και τα κατά και να αποφασίσει για τον εαυτό του, αλλά οι Siri, Cortana, Alexa, κλπ είναι εδώ για να .
    Άλλο τεχνολογια και άλλο προσθέσαμε μια μουφα που μας παρακολουθεί.
    Υπάρχουν ΑΠΕΙΡΕΣ τεχνολογίες που υποσχέθηκαν την επανάσταση και τελικα πήγαν ακλαφτες βλ. τεχνολογια 3D, κυρτες TV, διαφορα λειτουργικα που ξεχαστηκαν κλπ κλπ
    Ο μόνος λόγος που 9 στους 10 χρήστες έχουν εγκατεστημένες και ενεργές τις ψηφιακές βοηθούς είναι γιατί τους το επιβαλουν by default οι κατασκευαστές.
    Προσωπικά μετά από κάθε restart απενεργοποιώ όλα τα μενού της Bixby στο κινητό... και όχι μόνο δεν έχω δει κανένα απολύτως θέμα στη χρήση της συσκευής μου αλλά αντίθετα έχω κερδίσει και τουλάχιστον 30% μπαταρία κάθε μέρα. Δοκίμασε το!

  4. #19
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.436
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Verde Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άλλο τεχνολογια και άλλο προσθέσαμε μια μουφα που μας παρακολουθεί.
    Υπάρχουν ΑΠΕΙΡΕΣ τεχνολογίες που υποσχέθηκαν την επανάσταση και τελικα πήγαν ακλαφτες βλ. τεχνολογια 3D, κυρτες TV, διαφορα λειτουργικα που ξεχαστηκαν κλπ κλπ
    Ο μόνος λόγος που 9 στους 10 χρήστες έχουν εγκατεστημένες και ενεργές τις ψηφιακές βοηθούς είναι γιατί τους το επιβαλουν by default οι κατασκευαστές.
    Προσωπικά μετά από κάθε restart απενεργοποιώ όλα τα μενού της Bixby στο κινητό... και όχι μόνο δεν έχω δει κανένα απολύτως θέμα στη χρήση της συσκευής μου αλλά αντίθετα έχω κερδίσει και τουλάχιστον 30% μπαταρία κάθε μέρα. Δοκίμασε το!
    Μπορείς να τα κάνεις delete/disable χωρίς καν root, μέσω adb. Κάνε τη ζωή σου εύκολη!

  5. #20
    Εγγραφή
    18-12-2009
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    738
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    Router
    Netgear
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορείς να τα κάνεις delete/disable χωρίς καν root, μέσω adb. Κάνε τη ζωή σου εύκολη!
    adb ???
    More info please...

  6. #21
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.436
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Verde Εμφάνιση μηνυμάτων
    adb ???
    More info please...
    Ενδεικτικά: https://r1.community.samsung.com/t5/...t/td-p/5817510

  7. #22
    Εγγραφή
    06-10-2012
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    476
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Verde Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άλλο τεχνολογια και άλλο προσθέσαμε μια μουφα που μας παρακολουθεί.
    Υπάρχουν ΑΠΕΙΡΕΣ τεχνολογίες που υποσχέθηκαν την επανάσταση και τελικα πήγαν ακλαφτες βλ. τεχνολογια 3D, κυρτες TV, διαφορα λειτουργικα που ξεχαστηκαν κλπ κλπ
    Ο μόνος λόγος που 9 στους 10 χρήστες έχουν εγκατεστημένες και ενεργές τις ψηφιακές βοηθούς είναι γιατί τους το επιβαλουν by default οι κατασκευαστές.
    Προσωπικά μετά από κάθε restart απενεργοποιώ όλα τα μενού της Bixby στο κινητό... και όχι μόνο δεν έχω δει κανένα απολύτως θέμα στη χρήση της συσκευής μου αλλά αντίθετα έχω κερδίσει και τουλάχιστον 30% μπαταρία κάθε μέρα. Δοκίμασε το!
    Είναι πιο φυσικό για τον άνθρωπο να μιλάει παρά να πληκτρολογεί σε μια οθόνη.

    Πέραν αυτού, είναι πιο βολικό σε καταστάσεις όπως στο αμάξι, στο δρόμο κλπ. Πάρα πολλοί επίσης, φαντάζομαι τις χρησιμοποιούν στο σπίτι για διάφορους λόγους, άλλοτε χρήσιμους άλλοτε όχι.

    Επίσης υπάρχουν πάντα και τα άτομα με αναπηρίες που πραγματικά βοηθιούνται από όλα αυτά. Όμως η μαζική χρήση γίνεται από τον υπόλοιπο κόσμο, και όσο μας διευκολύνει και μας αποτρέπει από το να κάνουμε έστω και 1 κλικ παραπάνω, θα μπουν σε κάθε πτυχή της ζωής μας.

    Δεν συμφωνώ και ούτε χρησιμοποιώ καμία τέτοια βοηθό, αλλά μπορώ να καταλάβω κάποιον που το κάνει. Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι πόσο ήσυχοι κοιμούνται όταν ξέρουν πως στο σπίτι μέσα υπάρχει ( ακόμα ) μία συσκευή που καταγράφει τα πάντα real time. Είναι τρομακτικό.

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας