Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 55
  1. #31
    Εγγραφή
    17-01-2007
    Μηνύματα
    433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    4096/512
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    pirelli
    SNR / Attn
    21(dB) / 18.5(dB)
    Καταρχήν δεν εμπιστεύομαι την wind. Μπορεί να έχω δίκιο μπορεί να έχω άδικο. Όμως το 15€ απεριόριστη ομιλία θα λύσει πολλά θέματα σε πολύ κόσμο. Από μικροεπιχειρησεις, οικογένειες κτλ Κάποτε όλοι ψαχνοταν να κάνουν πακέτο φοιτητικό για 1500 λεπτά ομιλίας με 10€ και 3λεπτη ελάχιστη χρέωση. Πιστεύω ότι στην ομιλία δεν θα έχει θέμα.

  2. #32
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.442
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Tony_Ts Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχω βρεθεί τα τελευταία χρόνια σε σημείο που να μην έχει ΚΑΘΟΛΟΥ ιντερνετ. Να έχει χαμηλή ταχύτητα, ναι έχω βρεθεί. Αλλά καθόλου όχι. Στην περίπτωση της περιοχής με το πολύ αργό ιντερνετ, θα κάνω χρήση της δυνατότητας call-back που έχουν κάποιες υπηρεσίες (Dellmont providers), που χρειάζεται μόνο μερικά bytes. Πρώτα καλεί εσένα στο κινητό (όχι μέσω Internet αλλά κανονικά) και αφού απαντήσεις, καλεί τον άλλον που θέλεις. Φυσικά πληρώνεις διπλάσιο το κόστος της κλήσης αλλά κι έτσι είναι πολλές φορές φθηνότερο από τον τιμοκατάλογο της κινητής.
    Εντός αστικής περιοχής Αθήνας όχι αλλά πήγαινε προς Πάρνηθα ...έχει πολλά σημεία ήμουν προχτές για δουλειά και είχα τηλεφωνία αλλά Internet yiok ...

  3. #33
    Εγγραφή
    02-01-2014
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    607
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Router
    sercom
    SNR / Attn
    8,7(dB) / 17(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πάει και η 6€υρη κάρτα.... γλυκιά ανάμνηση....
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Screenshot_20220221_091404_co.trebbble.android.wind.q.jpg  


  4. #34
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.617
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Atheros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάει και η 6€υρη κάρτα.... γλυκιά ανάμνηση....
    Πάνω από 50 €, δεν έχει ?
    Φτηνιάρηδες ...
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  5. #35
    Εγγραφή
    14-11-2021
    Μηνύματα
    1.622
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100Mbps↓ 10Mbps↑
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    13.3(dB) / 18.0(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάνω από 50 €, δεν έχει ?
    Φτηνιάρηδες ...
    Ποιότητα ζωής..........

  6. #36
    Εγγραφή
    14-01-2006
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    71
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8.191 / 381 kb/s
    ISP
    OTENET S.A.
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΛΟΥΚΑΣ
    Router
    3Com-200A, USR 9113 Ndx
    SNR / Attn
    14,5(dB) / 29,5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goana12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τωρα καταργουν τα 120 λεπτα προς ολους που ηταν κι ενας βασικος λογος που ανανεωνα στην σταθερη.
    ...από το επίσημο κανάλι τής εξ.πελ. τής wind, μέ διαβεβαίωσαν ότι γιά τούς παλιούς συνδρομητές πού τό χρησιμοποιούν ΔΕΝ καταργείται καί θά συνεχίσει νά παρέχεται κανονικότατα...
    ...γιά νά δούμε την 1η μαρτίου άν θά μπούνε, αλλιώς τήν κάναμε γιά νόβα 100άρα...
    Hate Me Now Bite Me Later !

  7. #37
    Εγγραφή
    02-04-2014
    Μηνύματα
    488
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    76446/10999
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΧΑΛΚΙΔΑ
    Router
    ZTE H288A & ZYXEL VMG8623
    SNR / Attn
    9(dB) / 13,9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jazzu4ia Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...από το επίσημο κανάλι τής εξ.πελ. τής wind, μέ διαβεβαίωσαν ότι γιά τούς παλιούς συνδρομητές πού τό χρησιμοποιούν ΔΕΝ καταργείται καί θά συνεχίσει νά παρέχεται κανονικότατα...
    ...γιά νά δούμε την 1η μαρτίου άν θά μπούνε, αλλιώς τήν κάναμε γιά νόβα 100άρα...
    Ετσι με διαβεβαιωναν κι εμενα στο επισημο καναλι, αλλα μολις το ζητησα γραπτο στη φορμα επικοινωνιας πηρα την εξης απαντηση...

    "Σας ευχαριστούμε για την εμπιστοσύνη σας. Σε συνέχεια της επικοινωνίας σας με κωδικό 37-259....... σας ενημερώνουμε ότι βάση της νέας τιμολογιακής πολιτικής καταργείται το bonus των 120 στις 14/3/2022'.
    Εχετε το δικαίωμα να καταργήσετε τα καρτοκινητά σας και να επιστραφούν τα χρήματα των καρτών σας σε τραπεζικό σας λογαριασμό. Για τη διαδικασία θα χρειαστεί να μας επισυνάψετε στη φόρμα επικοινωνίας:
    Φωτοτυπία ταυτότητας με το αίτημά υπογεγραμμένο, ποιον αριθμό καρτοκινητού θέλετε να ακυρώσετε και για ποιον λόγο, καθώς και το αίτημα επιστροφής του υπολοίπου σε τραπεζικό λογαριασμό. Θα πρέπει να αναφέρεται ο αριθμός iban, καθώς και το όνομα/ονόματα δικαιούχου/ων του τραπεζικού λογαριασμού και το τραπεζικό ίδρυμα, φωτοτυπία της πρώτης σελίδας του βιβλιαρίου που φαίνεται ο ΙΒΑΝ.
    Ένα επιπλέον τηλέφωνο επικοινωνίας για διευκρινίσεις/λεπτομέρειες


    Για οτιδήποτε χρειαστείτε, παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας, με γραπτό αίτημα μέσω της ιστοσελίδας μας www.WIND.gr, καλέστε μας στο 13800 (από σταθερό με χρέωση 0,26€ ανά κλήση).
    Θα χαρούμε να σας εξυπηρετήσουμε

    Mε εκτίμηση,

    ELENI KOLLA
    Ομάδα Εξυπηρέτησης WIND "

    ΣΗΜ. Τα 120 λεπτα σιγουρα θα μπουν 1/3 για τελευταια φορα. Kαταργουνται απο 14/3.

  8. #38
    Εγγραφή
    14-01-2006
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    71
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8.191 / 381 kb/s
    ISP
    OTENET S.A.
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΛΟΥΚΑΣ
    Router
    3Com-200A, USR 9113 Ndx
    SNR / Attn
    14,5(dB) / 29,5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goana12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ... Τα 120 λεπτα σιγουρα θα μπουν 1/3 για τελευταια φορα. Kαταργουνται απο 14/3.
    ...τά ίδια λέγανε καί πέρσι τέτοια εποχή...
    ...δέν τούς πιστεύω...
    ...είναι τέρμα αναξιόπιστοι...
    ...anyways...
    ...άς δούμε τήν πρωταπριλιά τί θά συμβεί...
    ...έχω υπομονή άφθονη...
    ...καλά είμαι και με την 50άρα στα 26 έουρος...
    Hate Me Now Bite Me Later !

  9. #39
    Εγγραφή
    14-11-2021
    Μηνύματα
    1.622
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100Mbps↓ 10Mbps↑
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    13.3(dB) / 18.0(dB)
    Τα 10 ευρώ ανανέωση υπάρχουν ακόμα αλλά δεν δίνει τίποτα bonus σε λεπτά ή δεδομένα.

    Αφήνει 8,79 ευρώ υπόλοιπο και αυτό.
    Το δοκίμασα σήμερα

    Το μόνο πακέτο που μπορεί να αγοραστεί είναι δεδομένα για μία εβδομάδα με 5 ευρώ και κάτι άλλα ντάτα της μίας ημέρας.

  10. #40
    Εγγραφή
    02-04-2014
    Μηνύματα
    488
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    76446/10999
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΧΑΛΚΙΔΑ
    Router
    ZTE H288A & ZYXEL VMG8623
    SNR / Attn
    9(dB) / 13,9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Oι τροποποιησεις θα ισχυσουν απο 14/3. Απο τοτε τερμα η 10ευρη ανανεωση, τα 120 λεπτα +1 γιγα μπονους τον μηνα για οσους εχουν και σταθερη wind, αλλα και πολλα αλλα.
    Εμενα παντως μου επιστρεψαν το υπολοιπο στο 1 καρτοκινητο που καταργησα (150 ευρω), και τωρα ετοιμαζομαι και για το δευτερο που εκανα φορητοτητα και ειναι να μου επιστραφουν 200 ευρω.
    Με τα 120 λεπτα καθε μηνα + τα ματζικ ναμπερς (που κι αυτα καταργουνται) + τα 80 λεπτα απο τα log n win, εφτανα πολλες φορες τα 200+ προς ολους και πολλα αλλα προς wind και q και δεν χρειαζομουν να ενεργοποιησω καποιο πακετο. Ετσι μαζευτηκε αρκετο ποσο, που ομως ηταν "εγκλωβισμενο". Τωρα ηταν μια πρωτης ταξεως ευκαιρια να τα παρω πισω...

  11. #41
    Εγγραφή
    14-11-2021
    Μηνύματα
    1.622
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100Mbps↓ 10Mbps↑
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    13.3(dB) / 18.0(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goana12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Oι τροποποιησεις θα ισχυσουν απο 14/3. Απο τοτε τερμα η 10ευρη ανανεωση, τα 120 λεπτα +1 γιγα μπονους τον μηνα για οσους εχουν και σταθερη wind, αλλα και πολλα αλλα.
    Εμενα παντως μου επιστρεψαν το υπολοιπο στο 1 καρτοκινητο που καταργησα (150 ευρω), και τωρα ετοιμαζομαι και για το δευτερο που εκανα φορητοτητα και ειναι να μου επιστραφουν 200 ευρω.
    Με τα 120 λεπτα καθε μηνα + τα ματζικ ναμπερς (που κι αυτα καταργουνται) + τα 80 λεπτα απο τα log n win, εφτανα πολλες φορες τα 200+ προς ολους και πολλα αλλα προς wind και q και δεν χρειαζομουν να ενεργοποιησω καποιο πακετο. Ετσι μαζευτηκε αρκετο ποσο, που ομως ηταν "εγκλωβισμενο". Τωρα ηταν μια πρωτης ταξεως ευκαιρια να τα παρω πισω...
    Μου ήρθε και μήνυμα εν τω μεταξύ, "δεν ενεργοποιήθηκε κάποιο πακέτο", αγοράστε μόνοι σας. Για πολύ τσιγκουνιές μιλάμε...
    Ενώ πριν έρχονταν συστοιχία τα μηνύματα: 300λ για ένα μήνα, πάρε και ντάτα δώρο για 15 μέρες κτλ.

  12. #42
    Εγγραφή
    14-01-2006
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    71
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8.191 / 381 kb/s
    ISP
    OTENET S.A.
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΛΟΥΚΑΣ
    Router
    3Com-200A, USR 9113 Ndx
    SNR / Attn
    14,5(dB) / 29,5(dB)
    ...ενημερώνω τον συμφορουμίτη που βιάστηκε να καταργήσει τα τηλεφωνά του...

    ...τα 120 δωρεάν λεπτά που λέγαμε μπήκαν σήμερα ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goana12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ετσι με διαβεβαιωναν κι εμενα στο επισημο καναλι, αλλα μολις το ζητησα γραπτο στη φορμα επικοινωνιας πηρα την εξης απαντηση...

    "Σας ευχαριστούμε για την εμπιστοσύνη σας. Σε συνέχεια της επικοινωνίας σας με κωδικό 37-259....... σας ενημερώνουμε ότι βάση της νέας τιμολογιακής πολιτικής καταργείται το bonus των 120 στις 14/3/2022'.
    Εχετε το δικαίωμα να καταργήσετε τα καρτοκινητά σας και να επιστραφούν τα χρήματα των καρτών σας σε τραπεζικό σας λογαριασμό. Για τη διαδικασία θα χρειαστεί να μας επισυνάψετε στη φόρμα επικοινωνίας:
    Φωτοτυπία ταυτότητας με το αίτημά υπογεγραμμένο, ποιον αριθμό καρτοκινητού θέλετε να ακυρώσετε και για ποιον λόγο, καθώς και το αίτημα επιστροφής του υπολοίπου σε τραπεζικό λογαριασμό. Θα πρέπει να αναφέρεται ο αριθμός iban, καθώς και το όνομα/ονόματα δικαιούχου/ων του τραπεζικού λογαριασμού και το τραπεζικό ίδρυμα, φωτοτυπία της πρώτης σελίδας του βιβλιαρίου που φαίνεται ο ΙΒΑΝ.
    Ένα επιπλέον τηλέφωνο επικοινωνίας για διευκρινίσεις/λεπτομέρειες


    Για οτιδήποτε χρειαστείτε, παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας, με γραπτό αίτημα μέσω της ιστοσελίδας μας www.WIND.gr, καλέστε μας στο 13800 (από σταθερό με χρέωση 0,26€ ανά κλήση).
    Θα χαρούμε να σας εξυπηρετήσουμε

    Mε εκτίμηση,

    ELENI KOLLA
    Ομάδα Εξυπηρέτησης WIND "

    ΣΗΜ. Τα 120 λεπτα σιγουρα θα μπουν 1/3 για τελευταια φορα. Kαταργουνται απο 14/3.
    ...ενημερώνω τον συμφορουμίτη που βιάστηκε να καταργήσει τα τηλεφωνά του...

    ...τα 120 δωρεάν λεπτά που λέγαμε μπήκαν σήμερα ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ...
    Hate Me Now Bite Me Later !

  13. #43
    Εγγραφή
    20-05-2008
    Μηνύματα
    118
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    DSLAM
    Wind - ΠΕΛΟΠΑΣ
    Και τα 120΄μπήκαν κανονικά και τα magic numbers που είχαμε δηλώσει ισχύουν κανονικά. Το μόνο που δυστυχώς κόπηκε ήταν το φτηνό πακέτο more με τα 3 ευρώ και φυσικά η ελάχιστη ανανέωση που πήγε στα 12 ευρώ.

  14. #44
    Εγγραφή
    14-01-2006
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    71
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8.191 / 381 kb/s
    ISP
    OTENET S.A.
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΛΟΥΚΑΣ
    Router
    3Com-200A, USR 9113 Ndx
    SNR / Attn
    14,5(dB) / 29,5(dB)
    ...ξέρουν πώς άμα μας κόψουν τα 120 δωρεάν λεπτά, κουνάμε μαντίλι οριστικά...
    Hate Me Now Bite Me Later !

  15. #45
    Εγγραφή
    02-04-2014
    Μηνύματα
    488
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    76446/10999
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΧΑΛΚΙΔΑ
    Router
    ZTE H288A & ZYXEL VMG8623
    SNR / Attn
    9(dB) / 13,9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jazzu4ia Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...ενημερώνω τον συμφορουμίτη που βιάστηκε να καταργήσει τα τηλεφωνά του...

    ...τα 120 δωρεάν λεπτά που λέγαμε μπήκαν σήμερα ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ...

    - - - Updated - - -



    ...ενημερώνω τον συμφορουμίτη που βιάστηκε να καταργήσει τα τηλεφωνά του...

    ...τα 120 δωρεάν λεπτά που λέγαμε μπήκαν σήμερα ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ...
    Βιαστηκα να καραργησω τα καρτοκινητα μου και μου επιστραφηκαν 350 ευρω που ειχαν μεσα, και που ηταν "εγκλωβισμενα" γιατι τα 120 μαζι με κατι διαφορα καθε μηνα μου εφταναν και δεν χρειαζοταν να ενεργοποιησω καποιο πακετο. Ετσι εψαχνα αφορμη να τα παρω πισω. Στην ουσια ηταν οτι χρηματα ειχα βαλει "αναγκαστικα" στα καρτοκινητα περιπου 4 χρονια που τα εχω, για να μπορω να παιρνω την προσφορα.

    Τωρα πως αποφασισαν να μου τα δωσουν πισω, εφοσον δεν καταργουν την προσφορα στους παλιους συνδρομητες, ειναι αξιον αποριας. Θα συμφωνησω οτι ειναι λιγο... κουκουρουκου, αλλα παντα "εναντια" στον πελατη, και οχι στο συμφερον της. Εκτος αν εκριναν οτι συμφερει καλυτερα να μου τα επιστρεψουν πισω...

Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας