Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 45
  1. #16
    Εγγραφή
    15-02-2022
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    24
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Με Mac

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από macro Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ολα μου δουλευουν εμενα. Εσυ πως παιζεις με mac ή με user-pass? Εγω παιζω με mac.
    Mεχω Samsung TV το πρόγραμμα smartone iptv

  2. #17
    Εγγραφή
    03-09-2011
    Μηνύματα
    3.279
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Όσο πιάνει
    ISP
    Cosmote-LTE
    Router
    Mikrotik Chateau LTE18
    Πιθανον να φταιει το software. Εγω θα πηγαινα σε καποιο πιο γνωστο. Δοκιμασε το stbemu.
    Άλλα Ντάλλα....

  3. #18
    Εγγραφή
    15-02-2022
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    24
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από macro Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιθανον να φταιει το software. Εγω θα πηγαινα σε καποιο πιο γνωστο. Δοκιμασε το stbemu.
    Δεν υπάρχει δυστυχώς στην Samsung TV μου

  4. #19
    Εγγραφή
    03-09-2011
    Μηνύματα
    3.279
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Όσο πιάνει
    ISP
    Cosmote-LTE
    Router
    Mikrotik Chateau LTE18
    Δλδ δεν ειναι android η τηλεοραση σου να κατεβασεις οποιο θες? Αν ειναι ετσι δεν εχεις καμια τυχη να δεις iptv.
    Άλλα Ντάλλα....

  5. #20
    Εγγραφή
    15-02-2022
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    24
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από macro Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δλδ δεν ειναι android η τηλεοραση σου να κατεβασεις οποιο θες? Αν ειναι ετσι δεν εχεις καμια τυχη να δεις iptv.
    Όχι δεν είναι android. Σκέφτομαι να πάρω android box αλλά δεν ξέρω ποιο

  6. #21
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.307
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Μην μπεις σε έξοδα τσάμπα. Να βεβαιωθείς ότι το θέμα σου είναι μπλοκάρισμα από τη vodafone, τίποτα δεν αποκλείεται, αλλά μπορεί να είναι πολλά άλλα πράγματα. Δοκίμασε σε ένα PC με το VLC media player ή με μια από τις εφαρμογές για PC αν έχεις τη συνδρομή σε μορφή λίστας. Αν δεν παίξει τότε δοκίμασε και με το VPN στο PC να δεις αν σου λυθεί το πρόβλημα. Αν λυθεί και μόνο τότε έχει νόημα να πάρεις tv box.

    Επίσης, μπερδεύεις το θέμα με την εφαρμογή της Samsung TV, εκεί χρειάζεται να κάνεις ενεργοποίηση αλλά και να τους ανεβάσεις στο site τη λίστα της συνδρομής, αν δεν τα έχεις κάνει αυτά δεν θα παίξει. Λύσε πρώτα το θέμα να μπορείς να δεις από τη σύνδεσή σου και, αν δεν είναι θέμα VPN το βλέπεις κι αυτό.
    hnesne

  7. #22
    Εγγραφή
    15-02-2022
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    24
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μην μπεις σε έξοδα τσάμπα. Να βεβαιωθείς ότι το θέμα σου είναι μπλοκάρισμα από τη vodafone, τίποτα δεν αποκλείεται, αλλά μπορεί να είναι πολλά άλλα πράγματα. Δοκίμασε σε ένα PC με το VLC media player ή με μια από τις εφαρμογές για PC αν έχεις τη συνδρομή σε μορφή λίστας. Αν δεν παίξει τότε δοκίμασε και με το VPN στο PC να δεις αν σου λυθεί το πρόβλημα. Αν λυθεί και μόνο τότε έχει νόημα να πάρεις tv box.

    Επίσης, μπερδεύεις το θέμα με την εφαρμογή της Samsung TV, εκεί χρειάζεται να κάνεις ενεργοποίηση αλλά και να τους ανεβάσεις στο site τη λίστα της συνδρομής, αν δεν τα έχεις κάνει αυτά δεν θα παίξει. Λύσε πρώτα το θέμα να μπορείς να δεις από τη σύνδεσή σου και, αν δεν είναι θέμα VPN το βλέπεις κι αυτό.
    Τη σύνδεση την έχω στο κινητό και δουλεύει μια χαρά με vpn. Χώρις άλλες φορές παίζει άλλες κολλάει. Οπότε το θέμα είναι στην τηλεόραση. Γιατί δεν μπορώ να περάσω vpn αφού δεν είναι android. Οπότε έχω καταλήξει είναι θέμα τηλεόρασης. Θέλω android box
    Αλλά το. Θέμα είναι ποιο?

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μην μπεις σε έξοδα τσάμπα. Να βεβαιωθείς ότι το θέμα σου είναι μπλοκάρισμα από τη vodafone, τίποτα δεν αποκλείεται, αλλά μπορεί να είναι πολλά άλλα πράγματα. Δοκίμασε σε ένα PC με το VLC media player ή με μια από τις εφαρμογές για PC αν έχεις τη συνδρομή σε μορφή λίστας. Αν δεν παίξει τότε δοκίμασε και με το VPN στο PC να δεις αν σου λυθεί το πρόβλημα. Αν λυθεί και μόνο τότε έχει νόημα να πάρεις tv box.

    Επίσης, μπερδεύεις το θέμα με την εφαρμογή της Samsung TV, εκεί χρειάζεται να κάνεις ενεργοποίηση αλλά και να τους ανεβάσεις στο site τη λίστα της συνδρομής, αν δεν τα έχεις κάνει αυτά δεν θα παίξει. Λύσε πρώτα το θέμα να μπορείς να δεις από τη σύνδεσή σου και, αν δεν είναι θέμα VPN το βλέπεις κι αυτό.
    Το έχω κάνει στη τηλεόραση έχω ανεβάσει τη λίστα στο site του iptv προγράμματος αλλά κολλάει η δεν παίζει καθόλου ανάλογα τη ώρα τη μέρα

  8. #23
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.307
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Από αυτό που λες καταλαβαίνω πως δεν έχεις θέμα vpn/vodafone ή παρόμοιο, είναι θέμα παρόχου της iptv.
    hnesne

  9. #24
    Εγγραφή
    15-02-2022
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    24
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από αυτό που λες καταλαβαίνω πως δεν έχεις θέμα vpn/vodafone ή παρόμοιο, είναι θέμα παρόχου της iptv.
    Έχω δοκασει 3 4 διαφορετικούς παροχους iptv με όλους το ίδιο θέμα. Στο κινητό δουλεύει μια χαρά με vpn on πάντα στη τηλεόραση μια δουλεύει μια κολλάει μια δεν δουλεύει καθόλου.

  10. #25
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.307
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Το "μια δουλεύει, μια κολλάει, μια δεν δουλεύει καθόλου" παραπέμπει σε θέμα ή παρόχου iptv ή παρόχου ISP ή εσωτερικής ταχύτητας σύνδεσης. Σίγουρα όχι θέμα κοψίματος, αν το έκοβε η vodafone δεν θα έπαιζε σε καμία περίπτωση χωρίς vpn.
    hnesne

  11. #26
    Εγγραφή
    03-09-2011
    Μηνύματα
    3.279
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Όσο πιάνει
    ISP
    Cosmote-LTE
    Router
    Mikrotik Chateau LTE18
    Δοκιμασε στο pc με το stalker portable player 7.1 by sahbaz. O vlc δε παιζει portals.
    Άλλα Ντάλλα....

  12. #27
    Εγγραφή
    15-02-2022
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    24
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από macro Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δοκιμασε στο pc με το stalker portable player 7.1 by sahbaz. O vlc δε παιζει portals.
    Θα το δοκιμάσω και θα σας πω

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το "μια δουλεύει, μια κολλάει, μια δεν δουλεύει καθόλου" παραπέμπει σε θέμα ή παρόχου iptv ή παρόχου ISP ή εσωτερικής ταχύτητας σύνδεσης. Σίγουρα όχι θέμα κοψίματος, αν το έκοβε η vodafone δεν θα έπαιζε σε καμία περίπτωση χωρίς vpn.
    Δουλεύει μόνο με μόντεμ ρουτερ του ΟΤΕ όταν βάζω της Vodafone δεν δουλεύει το h300s. Ναι κατάλαβα τι λες έστειλα @μνμ στην εταιρία iptv που έχω πάρει κ μ είπαν είναι θέμα παρόχου ίντερνετ αυτοί το κόβουν. Πραγματικά έχω τρελαθεί δνε ξέρω τι γίνεται θα δοκιμάσω στο pc να δω αν δουλεύει εκεί. Πάντως από το κινητό όταν συνδέομαι με wifi δουλεύει με vpn άψογα. Αυτό το έχω παρατηρήσει

  13. #28
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.307
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από macro Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δοκιμασε στο pc με το stalker portable player 7.1 by sahbaz. O vlc δε παιζει portals.
    Για αυτό κι εγώ έγραψα "αν έχει τη συνδρομή σε μορφή λίστας". Ούτε η εφαρμογή που λέει για samsung παίρνει στοιχεία portal. Και αν δεν έχει tv box πώς έδωσε MAC για να αγοράσει συνδρομή; Κι αν πήρε μια τυχαία συνδρομή από τις λίστες που ανέφερες κι εσύ αναμενόμενο είναι έτσι κι αλλιώς μία να παίζει μία να μην παίζει. Πολύ συγκεχυμένες πληροφορίες.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GrNinos13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δουλεύει μόνο με μόντεμ ρουτερ του ΟΤΕ όταν βάζω της Vodafone δεν δουλεύει το h300s.
    Θα μας τρελάνεις; Το router αλλάζεις ή πας σε άλλο χώρο που έχει otenet για πάροχο; Μήπως μπαίνεις με wireless και είναι σάπιο ή σε λάθος κανάλι το wifi του router?
    hnesne

  14. #29
    Εγγραφή
    15-02-2022
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    24
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από macro Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δοκιμασε στο pc με το stalker portable player 7.1 by sahbaz. O vlc δε παιζει portals.
    Δουλεύει μόνο όταν ενεργοποιώ το vpn και δουλεύει μια χαρά

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για αυτό κι εγώ έγραψα "αν έχει τη συνδρομή σε μορφή λίστας". Ούτε η εφαρμογή που λέει για samsung παίρνει στοιχεία portal. Και αν δεν έχει tv box πώς έδωσε MAC για να αγοράσει συνδρομή; Κι αν πήρε μια τυχαία συνδρομή από τις λίστες που ανέφερες κι εσύ αναμενόμενο είναι έτσι κι αλλιώς μία να παίζει μία να μην παίζει. Πολύ συγκεχυμένες πληροφορίες.

    - - - Updated - - -



    Θα μας τρελάνεις; Το router αλλάζεις ή πας σε άλλο χώρο που έχει otenet για πάροχο; Μήπως μπαίνεις με wireless και είναι σάπιο ή σε λάθος κανάλι το wifi του router?
    Έχω 2 ρουτερ το h300 της Vodafone κ του ΟΤΕ που είχα πριν βάλω Vodafone. Η σύνδεση γίνεται με καλώδιο όχι με wifi

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για αυτό κι εγώ έγραψα "αν έχει τη συνδρομή σε μορφή λίστας". Ούτε η εφαρμογή που λέει για samsung παίρνει στοιχεία portal. Και αν δεν έχει tv box πώς έδωσε MAC για να αγοράσει συνδρομή; Κι αν πήρε μια τυχαία συνδρομή από τις λίστες που ανέφερες κι εσύ αναμενόμενο είναι έτσι κι αλλιώς μία να παίζει μία να μην παίζει. Πολύ συγκεχυμένες πληροφορίες.

    - - - Updated - - -

    Δεν έχω πάρει μια τυχαία συνδρομή. Η τηλεόραση Samsung είναι smart αλλά όχι android έχει κάποια προγράμματα για iptv να κατεβάσεις. Εγώ έχω το smartone iptv και για να δουλέψει δίνεις την Mac της τηλεφωνικής προφανώς κ σου φορτώνει Ο παροχος τα στοιχεία απ τη σελίδα της εφαρμογής.

    Θα μας τρελάνεις; Το router αλλάζεις ή πας σε άλλο χώρο που έχει otenet για πάροχο; Μήπως μπαίνεις με wireless και είναι σάπιο ή σε λάθος κανάλι το wifi του router?

    ???????? ???????? ???????? ???????? ???????? ???????? ???????? ???????? ????????

  15. #30
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.307
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Καταλαβαινεις ότι και με του ΟΤΕ το router από τη vodafone παίρνεις σύνδεση. Δεν φταίει η Vodafone, ρυθμίσεις στο router ίσως. Εκτός και είχες περάσει VPN καπως στου ΟΤΕ.
    hnesne

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας