Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    12-12-2013
    Μηνύματα
    1.152
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΘΗΝΑ
    Πριν κανά 2 ημέρες μου ήρθε μήνυμα ότι καποιος προσπάθησε να αλλάξει το password του gmail από το pc μου και φαίνεται κακόβουλο και όντως ήταν γιατί εγώ δεν έκανα τίποτα. Ευτυχώς έχω 2fa στο κινητό και έτσι το μπλόκαρα. Άλλαξα password, αποσύνδεσα όλες τις συσκευές και πίστευα ότι είχα τελειώσει. Σήμερα πριν από λίγο ήρθε sms με κωδικό επαλήθευσης από την Google χωρίς να το έχω ζητήσει εγώ αλλά όντας συνδεδεμένος στο gmail από το pc μου με mozilla. Ευτυχώς το 2FA με έσωσε πάλι αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι να ψάξω. Εχω bit defender total security αλλά δεν μου έβγαλε κάτι εκτός και αν δεν το πρόσεξα όταν έγινε η βλακεία. Τώρα το έβαλανα κάνει πάλι scan. Στο pc έχω ακόμα και edge, chrome που τους χρησιμοποιώ περιστασιακά.
    Έχετε κάποια ιδέα;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από peragialos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πριν κανά 2 ημέρες μου ήρθε μήνυμα ότι καποιος προσπάθησε να αλλάξει το password του gmail από το pc μου και φαίνεται κακόβουλο και όντως ήταν γιατί εγώ δεν έκανα τίποτα. Ευτυχώς έχω 2fa στο κινητό και έτσι το μπλόκαρα. Άλλαξα password, αποσύνδεσα όλες τις συσκευές και πίστευα ότι είχα τελειώσει. Σήμερα πριν από λίγο ήρθε sms με κωδικό επαλήθευσης από την Google χωρίς να το έχω ζητήσει εγώ αλλά όντας συνδεδεμένος στο gmail από το pc μου με mozilla. Ευτυχώς το 2FA με έσωσε πάλι αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι να ψάξω. Εχω bit defender total security αλλά δεν μου έβγαλε κάτι εκτός και αν δεν το πρόσεξα όταν έγινε η βλακεία. Τώρα το έβαλανα κάνει πάλι scan. Στο pc έχω ακόμα και edge, chrome που τους χρησιμοποιώ περιστασιακά.
    Έχετε κάποια ιδέα;
    Το bitdefender μου έβγαλε ότι 315 files είναι password protected και δεν μπορεί να τα κανάρει. Έχω τέτοια αρχεία αλλά όχι πανω από 10. Ύποπτο;

  2. #2
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.665
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Αναγνωρίζεις τα κλειδωμένα αρχεία; Πρέπει να σου έφτιαξε λίστα.

  3. #3
    Εγγραφή
    12-12-2013
    Μηνύματα
    1.152
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΘΗΝΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αναγνωρίζεις τα κλειδωμένα αρχεία; Πρέπει να σου έφτιαξε λίστα.
    Δεν μου έβγαλε ή εγώ δεν το κατάλαβα. θα το ξαναδώ Βέβαια επειδή έβαλα και την ερώτηση στο πιο αξιόπιστο antivirus μου έδωσσαν και εκεί μία λογική εξήγηση.

    https://www.adslgr.com/forum/threads...%CE%BF/page558

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας