Σελ. 6 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 4567811 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 76-90 από 176
  1. #76
    Εγγραφή
    29-03-2021
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    16
    Μηνύματα
    91
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    ISP
    Vodafone
    Η πρόταση είναι καλή αλλά όπως είπατε και εσείς είμαι ένα 14 χρόνο, μου αρέσει να διαβάζω για τα ηλεκτρονικά αλλά την πολλή θεωρία την βαριέμαι

  2. #77
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    4.700
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Android_Creator Εμφάνιση μηνυμάτων
    ασύρματη σύνδεση επειδή ο γρήγορος υπολογιστής μου μπορεί ασύρματα
    Το ότι ο υπολογιστής σου είναι γρήγορος δεν παίζει κανένα απολύτως ρόλο στο πόσο γρήγορη θα είναι η ασύρματη σύνδεσή σου. Η ενσύρματη σύνδεση, με καλώδια δηλαδή, θα είναι πάντα καλύτερη σε όλες τις περιπτώσεις, αλλά αν παρόλα αυτά θες να παίξεις ασύρματα, θα πρέπει να παίξεις με τα κατάλληλα access points και ότι άλλο χρειάζεται για να μπορέσεις να καλύψεις όποια σημεία του σπιτιού σου που θα χρησιμοποιείς τις συσκευές σου, προκειμένου να έχεις αρκετά καλό σήμα.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  3. #78
    Εγγραφή
    29-03-2021
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    16
    Μηνύματα
    91
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    ISP
    Vodafone
    Εγώ τον server τον θέλω για τον γρήγορο μου υπολογιστή
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Android_Creator : 05-03-22 στις 23:19.

  4. #79
    Εγγραφή
    06-07-2007
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.836
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109990/10990
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Android_Creator Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πέρα από την ασφάλεια η οποία δεν είναι ο κυρίως λόγος μου. Αυτό που θέλω να πετύχω με το VPN είναι όλες οι συσκευές μου (όταν είναι ανοιχτός ο υπολογιστής ή το android το οποίο μάλλον δεν θα μου χρησιμεύσει για αυτήν την συγκεκριμένει δουλειά) να είναι συνδεδεμένες και να ελέγχονται από εμένα (σίγουρα θα υπάρχουν και άτομα τα οποία θα ελέγχουν εμένα όπως εγώ θα τις συσκευές μου). Αλλά και να μπορούν οι φιλικές και προσωπικές μου συσκευές μπορούν να συνδεθούν στο τοπικό δίκτυο του υπολογιστή. Ακόμη αργότερα θα προσπαθήσω να βάλω μια από τις συσκευές μου ως διαμεσολαβητη (για αυτό δεν έχω ψάξει ακόμα το πως γίνεται). Γενικά αυτό που θέλω να πετύχω και όχι μόνο με το VPN και τους servers είναι όλες οι συσκευές μου να είναι συνδεδεμένες αν όχι με όλες έστω με κάποια η οποία να μπορεί να συνδεθεί με τις άλλες συσκευές δηλαδή οι συσκευές μου να είναι συνδεδεμένες μεταξύ τους, τώρα μάλλον κάποιοι θα πουν ότι για να πετύχω το στόχο μου δεν χρειάζεται να χρησιμοποιήσω το VPN αλλά με το VPN είναι διαφορετικά. Σίγουρα οι μεγαλύτεροι
    σε ηλικία που έχουν παρακολουθήσει αυτό το θέμα δεν θα είναι πολύ συμφωνεί με αυτό επειδή στα χρόνια τους δεν ήταν με τα accounts (ηλικρεινά δεν το λέω για να τους προσβάλω), για να είμαι ηλικρινής εμένα δεν με πολύπειράζει αλλά μέχρι ένα όριο, αυτό που μισώ εγώ είναι ότι πάρα πολλές εφαρμογές χρειάζεται να τις πληρώσεις. Ο στόχος μου είναι όλες μου οι συσκευές να είναι σαν μια συσκευή ή ένα κοίκλωμμα συσκευών όπου η μια θα συμπληρώνει ή θα καλύπτει τα ίχνη της άλλης συσκευής, δεν είναι ο στόχος μου να φτιάξω μια απομίμηση της Google αλλά ένα ασφαλή μέρος. Τώρα λογικά θα μου πείτε πως κάποια από τα πράγματα που ζήτησα δεν θα τα χρειαστώ καν, αυτά όμως θα τα χρειαστώ για άλλη χρήση.
    Είσαι μικρός και δεν ξέρεις το πρόεδρο του Εδεσσαϊκού...

    Δυστυχώς ούτε τα βασικά δεν ξέρεις το οποίο είναι λογικό λόγω ηλικίας, δεν γνωρίζεις τι είναι server, network, client πως δουλεύουν και τι είναι οι ρόλοι τους, γι' αυτό και το άνω κείμενο...

    Θα σου πρότεινα για να έχεις σωστές βάσεις να μάθεις πρώτα τα βασικά. Το συγκεκριμένο είναι αρκετά καλό, δωρεάν και από τους μεγαλύτερους vendors του χώρου που έχει και 20ετή πείρα στα courses. Είναι ιδανικό για αρχάριους σαν και σένα που διψάνε να κάνουν πράγματα, να μάθουν, αλλά ακόμα δεν έχουν την σωστή καθοδήγηση. Μακάρι να υπήρχε και για μένα κάποιος στα 25 μου, όχι στα 14, να μου έλεγε να ξεκινήσω να μάθω τι είναι δίκτυο. Με αυτό θα καταλάβεις τα βασικά των δικτύων και είμαι σίγουρος πως θα επιστρέψεις με μια πιο στοχευμένη και κατανοητή ερώτηση.

  5. #80
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Android_Creator Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πέρα από την ασφάλεια η οποία δεν είναι ο κυρίως λόγος μου. Αυτό που θέλω να πετύχω με το VPN είναι όλες οι συσκευές μου (όταν είναι ανοιχτός ο υπολογιστής ή το android το οποίο μάλλον δεν θα μου χρησιμεύσει για αυτήν την συγκεκριμένει δουλειά) να είναι συνδεδεμένες και να ελέγχονται από εμένα (σίγουρα θα υπάρχουν και άτομα τα οποία θα ελέγχουν εμένα όπως εγώ θα τις συσκευές μου). Αλλά και να μπορούν οι φιλικές και προσωπικές μου συσκευές μπορούν να συνδεθούν στο τοπικό δίκτυο του υπολογιστή. Ακόμη αργότερα θα προσπαθήσω να βάλω μια από τις συσκευές μου ως διαμεσολαβητη (για αυτό δεν έχω ψάξει ακόμα το πως γίνεται). Γενικά αυτό που θέλω να πετύχω και όχι μόνο με το VPN και τους servers είναι όλες οι συσκευές μου να είναι συνδεδεμένες αν όχι με όλες έστω με κάποια η οποία να μπορεί να συνδεθεί με τις άλλες συσκευές δηλαδή οι συσκευές μου να είναι συνδεδεμένες μεταξύ τους, τώρα μάλλον κάποιοι θα πουν ότι για να πετύχω το στόχο μου δεν χρειάζεται να χρησιμοποιήσω το VPN αλλά με το VPN είναι διαφορετικά. Σίγουρα οι μεγαλύτεροι
    σε ηλικία που έχουν παρακολουθήσει αυτό το θέμα δεν θα είναι πολύ συμφωνεί με αυτό επειδή στα χρόνια τους δεν ήταν με τα accounts (ηλικρεινά δεν το λέω για να τους προσβάλω), για να είμαι ηλικρινής εμένα δεν με πολύπειράζει αλλά μέχρι ένα όριο, αυτό που μισώ εγώ είναι ότι πάρα πολλές εφαρμογές χρειάζεται να τις πληρώσεις. Ο στόχος μου είναι όλες μου οι συσκευές να είναι σαν μια συσκευή ή ένα κοίκλωμμα συσκευών όπου η μια θα συμπληρώνει ή θα καλύπτει τα ίχνη της άλλης συσκευής, δεν είναι ο στόχος μου να φτιάξω μια απομίμηση της Google αλλά ένα ασφαλή μέρος. Τώρα λογικά θα μου πείτε πως κάποια από τα πράγματα που ζήτησα δεν θα τα χρειαστώ καν, αυτά όμως θα τα χρειαστώ για άλλη χρήση.
    Κάτι δεν έχεις καταλάβει.
    Το vpn το κάνουμε χρήση για όταν είμαστε εκτός του δικτύου μας για να αποκτήσουμε πρόσβαση σε αυτό με ασφάλεια, δεν το κάνουμε χρήση στο δικό μας δίκτυο για να συνδέσουμε συσκευές στο δικό μας δίκτυο.
    Το σύνολό πλέον της επικοινωνίας των εφαρμογών είναι κρυπτογραφημένο, όποτε δεν μπορείς να έχεις έλεγχο στο τι βλέπει και τι όχι κάποιος που είναι στο δίκτυο σου.
    Υπάρχει δυνατότητα μεν, κάτι που γίνεται χρήση σε εταιρικά περιβάλλοντα, αλλά ξεκίνα με τα βασικά και μετά πας εκεί.

    Μην ανησυχείς δεν προσβάλλεις κάποιον

  6. #81
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Android_Creator Εμφάνιση μηνυμάτων
    μου αρέσει να διαβάζω για τα ηλεκτρονικά αλλά την πολλή θεωρία την βαριέμαι
    Έπαιξες και έχασες,
    θα πρέπει να φας πολλά καντάρια θεωρία για να ασχοληθείς σοβαρά με αυτά που ρωτάς, οπότε διαλέγεις και παίρνεις.
    Είμαι 63 χρονών και έχω πήξει στην θεωρία για να μπορώ να ακολουθώ με το ζόρι και τρέχοντας ξυπόλητος τις εξελίξεις πάνω στα ηλεκτρονικά.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  7. #82
    Εγγραφή
    07-02-2007
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    63
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΕΡΚΥΡΑ
    Router
    NetGear DG834G
    SNR / Attn
    28(dB) / 35(dB)
    Καλα μιλαμε προσπαθω να βαλω μια ταξη αλλα δεν τα καταφερνω...
    Αλλαζω λιγο την μορφοποιηση στο μηνυμα σου λιγο πριν μπας και μπω στο κεφαλι σου

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Android_Creator Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πέρα από την ασφάλεια η οποία δεν είναι ο κυρίως λόγος μου.
    1. Αυτό που θέλω να πετύχω με το VPN είναι όλες οι συσκευές μου (όταν είναι ανοιχτός ο υπολογιστής ή το android το οποίο μάλλον δεν θα μου χρησιμεύσει για αυτήν την συγκεκριμένει δουλειά)
    να είναι συνδεδεμένες και να ελέγχονται από εμένα (σίγουρα θα υπάρχουν και άτομα τα οποία θα ελέγχουν εμένα όπως εγώ θα τις συσκευές μου).

    2.Αλλά και να μπορούν οι φιλικές και προσωπικές μου συσκευές μπορούν να συνδεθούν στο τοπικό δίκτυο του υπολογιστή.
    3.Ακόμη αργότερα θα προσπαθήσω να βάλω μια από τις συσκευές μου ως διαμεσολαβητη (για αυτό δεν έχω ψάξει ακόμα το πως γίνεται).
    4. Γενικά αυτό που θέλω να πετύχω και όχι μόνο με το VPN και τους servers είναι όλες οι συσκευές μου να είναι συνδεδεμένες αν όχι με όλες έστω με κάποια η οποία να μπορεί να συνδεθεί με τις άλλες συσκευές δηλαδή οι συσκευές μου να είναι συνδεδεμένες μεταξύ τους, τώρα μάλλον κάποιοι θα πουν ότι για να πετύχω το στόχο μου δεν χρειάζεται να χρησιμοποιήσω το VPN αλλά με το VPN είναι διαφορετικά.

    Σίγουρα οι μεγαλύτεροι σε ηλικία που έχουν παρακολουθήσει αυτό το θέμα δεν θα είναι πολύ συμφωνεί με αυτό επειδή στα χρόνια τους δεν ήταν με τα accounts (ηλικρεινά δεν το λέω για να τους προσβάλω), για να είμαι ηλικρινής εμένα δεν με πολύπειράζει αλλά μέχρι ένα όριο, αυτό που μισώ εγώ είναι ότι πάρα πολλές εφαρμογές χρειάζεται να τις πληρώσεις. Ο στόχος μου είναι όλες μου οι συσκευές να είναι σαν μια συσκευή ή ένα κοίκλωμμα συσκευών όπου η μια θα συμπληρώνει ή θα καλύπτει τα ίχνη της άλλης συσκευής, δεν είναι ο στόχος μου να φτιάξω μια απομίμηση της Google αλλά ένα ασφαλή μέρος. Τώρα λογικά θα μου πείτε πως κάποια από τα πράγματα που ζήτησα δεν θα τα χρειαστώ καν, αυτά όμως θα τα χρειαστώ για άλλη χρήση
    Απαντησεις λοιπον ή μαλλον περισσοτερες ερωτησεις...
    1. Τι εννοεις να ελεγχονται???
    2,3,4 ΟΛΑ αυτα ειναι πραγματα που γινονται σε ενα οικιακο δικτυο, ειτε αυτο εινα στημενο με καλωδιωση ειτε ειναι συνδεδεμενα με ασυρματη συνδεση, ολοι εχουν προσβαση-συνδεση ο ενας στον αλλο... Προσεξε τωρα, δεν μπορει να ερθει καποιος στο σπιτι σου (χωρο σου) να συνδεθει στο δικτυο (vpn οπως το λες εσυ, ειναι λαθος ομως) και εσυ να εχεις προσβαση στο κινητο του πχ ή στον υπολογιστη του χωρις καποια εγκριση απο την συσκευη που πας να συνδεθεις...

  8. #83
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.428
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έπαιξες και έχασες,
    θα πρέπει να φας πολλά καντάρια θεωρία για να ασχοληθείς σοβαρά με αυτά που ρωτάς, οπότε διαλέγεις και παίρνεις.
    Είμαι 63 χρονών και έχω πήξει στην θεωρία για να μπορώ να ακολουθώ με το ζόρι και τρέχοντας ξυπόλητος τις εξελίξεις πάνω στα ηλεκτρονικά.
    Πφφφ !! Δεν ξερεις τιποτα λοιπον εσυ. Στα 14 η ακολουθια γινεται με το πασο του, με φραπεδια στο χερι, φορωντας τα πλεον προσφατα ΝΙΚΕ και ειναι και μπροστα απο τις εξελιξεις. Και χωρις θεωρια, χωρις καθολου διαβασμα και προπαντος ξεκουραστα. Στα δε 18 τα διδακτορικα τα μοιραζουν αβερτα.

    Ακους εκει θεωρια και διαβασμα...... Απαιτησεις που τις εχουν μερικοι μερικοι.

  9. #84
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 29gk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πφφφ !! Δεν ξερεις τιποτα λοιπον εσυ. Στα 14 η ακολουθια γινεται με το πασο του, με φραπεδια στο χερι, φορωντας τα πλεον προσφατα ΝΙΚΕ και ειναι και μπροστα απο τις εξελιξεις. Και χωρις θεωρια, χωρις καθολου διαβασμα και προπαντος ξεκουραστα. Στα δε 18 τα διδακτορικα τα μοιραζουν αβερτα.

    Ακους εκει θεωρια και διαβασμα...... Απαιτησεις που τις εχουν μερικοι μερικοι.
    Αυτό που με ξενερώνει εντελώς είναι η έτοιμη "μασημένη τροφή" ώστε εμείς να κάνουμε όσο το δυνατόν λιγότερα και μάλιστα να το παραδεχόμαστε κιόλας, δεν στέκει ούτε από διπλωματικής άποψης.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  10. #85
    Εγγραφή
    29-03-2021
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    16
    Μηνύματα
    91
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    ISP
    Vodafone
    Από εμένα περιμένετε να ξέρω τα πάντα;

    Επίσης ξέρω τι κάνει το VPN και όπως είπα
    Γενικά αυτό που θέλω να πετύχω και όχι μόνο με το VPN και τους servers είναι όλες οι συσκευές μου να είναι συνδεδεμένες αν όχι με όλες έστω με κάποια η οποία να μπορεί να συνδεθεί με τις άλλες συσκευές δηλαδή οι συσκευές μου να είναι συνδεδεμένες μεταξύ τους
    Επίσης είπα πως θέλω η μια συσκευή να συμπληρώνει την άλλη
    Το VPN είναι ένα από αυτά που μου παρέχουν αυτήν την δυνατότητα

  11. #86
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Android_Creator Εμφάνιση μηνυμάτων
    αλλά την πολλή θεωρία την βαριέμαι
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Android_Creator Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από εμένα περιμένετε να ξέρω τα πάντα;
    Διάβασε θεωρία για να μάθεις.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  12. #87
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Android_Creator Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από εμένα περιμένετε να ξέρω τα πάντα;

    Επίσης ξέρω τι κάνει το VPN και όπως είπα
    Γενικά αυτό που θέλω να πετύχω και όχι μόνο με το VPN και τους servers είναι όλες οι συσκευές μου να είναι συνδεδεμένες αν όχι με όλες έστω με κάποια η οποία να μπορεί να συνδεθεί με τις άλλες συσκευές δηλαδή οι συσκευές μου να είναι συνδεδεμένες μεταξύ τους
    Το VPN είναι ένα από αυτά που μου παρέχουν αυτήν την δυνατότητα
    Sorry αλλά δεν ξέρεις, αυτό που έχεις στο μυαλό σου είναι ενα Lan, ενα τοπικό δίκτυο, όχι vpn, ενα vpn σε βοηθάει να συνδεθείς από κάπου απομακρυσμένα στο τοπικό σου δίκτυο με κρυπτογράφηση, θα μπόρουσες όμως να κάνεις την ίδια σύνδεση μέσω WAN

    Ξεκίνα με τα βασικά που σου έχει βάλει λίνκ πιο πίσω συνάδελφος και μετά εδώ είμαστε

  13. #88
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.428
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό που με ξενερώνει εντελώς είναι η έτοιμη "μασημένη τροφή" ώστε εμείς να κάνουμε όσο το δυνατόν λιγότερα και μάλιστα να το παραδεχόμαστε κιόλας, δεν στέκει ούτε από διπλωματικής άποψης.
    Αφου το γυρνας στο σοβαρο, να σου πω οτι εμενα αυτο που με ξενερωνει ειναι η ελλειψη παθους. Το παθος που εξελισσεται σε μερακι οταν κατι σου αρεσει πραγματικα και που μπορει να ξεπερασει και την ελλειψη χρονου, χωρου, χρηματων και γενικα δυσκολιες. Ακομα και σαν χομπι να εχει καποιος μια ενασχοληση, που η τεχνολογια δηλαδη παρεχει απλετες δυνατοτητες ασχολιας ή και εξιδικευσης πχ ενας εξαιρετικος χειρισμος σε προιοντα software πχ του MS Office, μπορει να εξελιχτει σε επαγγελμα ή σε μια εξαιρετικη πηγη εσοδων.

    Θελει κοπο ομως. Και μερακι. Και παθος. Που αυτα φερνουν και την ορεξη, εστω και για την "μασημενη τροφη" που λες. ΚΑτι ειναι κι αυτο, απο το ολοτελα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Android_Creator Εμφάνιση μηνυμάτων

    ................
    Επίσης είπα πως θέλω η μια συσκευή να συμπληρώνει την άλλη
    Το VPN είναι ένα από αυτά που μου παρέχουν αυτήν την δυνατότητα
    Εγω εχω αυτη την απορια. Επειδη το γραφεις ξανα και ξανα. Τι εννοεις λοιπον με το η μια συσκευη ( σε τι ειδους συσκευες αναφερεσαι; ) θα συμπληρωνει η μια την αλλη; Σε τι πραμα κανοντας τι;

    Και επειδη δεν καταλαβαινεις επειδη βασικα δεν ξερεις, περιεγραψε εσυ τι θελεις να επιτυχεις; Τι να κερδισεις; Τι να αποκομισεις; Τι να ελεγχεις ή παρακολουθεις;

  14. #89
    Εγγραφή
    29-03-2021
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    16
    Μηνύματα
    91
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    ISP
    Vodafone
    @sdikr άμα ξαναδιαβάσεις αυτό που είχα στείλει θα δεις ότι εκεί είναι η απάντηση. Όσο αναφορά το ότι το VPN μπορεί να αντικατασταθεί άμα ήθελα να φτιάξω έναν τελείως τοπικό server τότε θα μπορούσα να άνοιγα το κινητό hotspot

    - - - Updated - - -

    @29gk αναφέρομε σε οποιοδήποτε λογισμικό συσκευής (εγώ όμως έχω μόνο android και windows). Για παράδειγμα ένας άνθρωπος θα χάσει πολύ ώρα για να ελέγχει μια μια τις συσκευές όμως ένας άνθρωπος με μια συσκευή μπορεί να το κάνει πολύ πιο γρήγορα

    - - - Updated - - -

    @goku θέλω τον γρήγορο μου υπολογιστή διότι ο άλλος υπολογιστής (ο αργός) με 4GB ram τον βλέπω να είναι ένα από τα 2 ή server ή κανονικός υπολογιστής

  15. #90
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    4.700
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Android_Creator Εμφάνιση μηνυμάτων
    @goku θέλω τον γρήγορο μου υπολογιστή διότι ο άλλος υπολογιστής (ο αργός) με 4GB ram τον βλέπω να είναι ένα από τα 2 ή server ή κανονικός υπολογιστής
    Κάνε τον σέρβερ. Εγώ στήνω σέρβερς για διάφορες δοκιμές σε εικονικά μηχανήματα και τους παρέχω μόνο 2GB Ram, μια χαρά κάνουν την δουλειά τους για αυτά που θέλω. Αν εξυπηρετεί λίγες συσκευές μπορεί και να σου επαρκεί, ειδικά αν του βάλεις και linux server (ειδικά και χωρίς γραφικό περιβάλλον) ενδεχομένως να επαρκεί και με το παραπάνω.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

Σελ. 6 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 4567811 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας