Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    08-07-2006
    Μηνύματα
    272
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Καλησπέρα,
    πριν λίγο παρέλαβα εξοπλισμό από την Wind και μου έτυχε το ZYXEL VMG8623-T50B.

    Mέχρι σήμερα έχω COSMOTE σύν booster με το Huawei ha35, με βοήθεια και οδηγίες απο εδώ μέσα έστησα ένα σταθερό δικτυο.

    Πίσω από το μόντεμ είναι στημένο το δίκτυο μου (όλα ubiquiti) και το VOIP τηλ κέντρο.
    Στο Huawei ha35 είχα ρυθμίσει την DMZ και εκεί μέσα είχα βάλει το USG router, οπότε δεν χρειαζόταν να ξανά ασχοληθώ μαζί τoυ.

    Δηλ κάπως έτσι
    |HUAWEI HA35 192.168.3.1|----DMZ------|USG 192.168.3.2|------|lan switches|----|AP, VOIP, LAN CLIENTS|

    Πως θα κάνω το ίδιο σετάρισμα με το ZYXEL VMG8623-T50B, ίδιο με αυτό που είχα;
    ή μήπως μπορεί να γίνει κάτι καλύτερο; διαβάζω για bridge mode αλλά δεν είδα ακόμα κάποιο οδηγό.
    Αγαπάτε αλλήλους!

  2. #2
    Εγγραφή
    08-07-2006
    Μηνύματα
    272
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παιδιά, με το πάσο σας!
    έτσι κι αλλιώς μου πούλησαν παπάτζα ότι θα με ενεργοποιήσουν μέχρι 11/3 (απο 2/3) οπότε έχετε καιρό.

    Η μια αλανιάρα λέει ότι η σύνδεση μου είναι ήδη διαθέσιμη προς μεταφορά στον άλλο πάροχο,
    η άλλη ότι ειδοποιήθηκε πως η γραμμή θα είναι διαθέσιμη για μεταφορά στις 28/3 και αργότερα,
    κατάσταση ΓΤΠΚ.

    Απ' ότι έχω δεί, στο Narcos, Narcos Mexico και το El Chapo, τα λατινοαμερικάνικα καρτέλ φέρονται καλύτερα στους πελάτες τους.
    Αγαπάτε αλλήλους!

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας