Σελ. 392 από 453 ΠρώτηΠρώτη ... 372382387390391392393394397402412 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 5.866-5.880 από 6786

Θέμα: Nova FTTH

  1. #5866
    Εγγραφή
    03-07-2008
    Μηνύματα
    194
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΦΝΗ
    Τί συζητάμε; Κι όμως... Εδώ και 14-15 μήνες έχω FTTH 200/20. Στον φορητό μου υπολογιστή τα είχα διαθέσιμα αυτά τα 200/20 μέσω WiFi -- όλα καλά! Στον σταθερό μου όμως έπιανα ενσύρματα μόνο 95/20 κι αναρωτιόμουν τί μπορεί να φταίει... Αρχικά έκανα αλλαγή στην ρύθμιση της κάρτας δικτύου (από 100 σε 1000), αλλά δεν είδα κάποια διαφορά, θεώρησα ότι η δυνατότητα αυτή είναι ανενεργή ή ότι κάτι άλλο δεν υποστηρίζεται στον υπολογιστή μου, που είναι και επταετίας μηχάνημα, οπότε το άφησα έτσι (και πάλι ευχαριστημένος ήμουν). Βλέποντας όμως αυτήν την συζήτηση, θυμήθηκα ότι όταν έγινε η εγκατάσταση της οπτικής ίνας και τέθηκε σε λειτουργία το router (έχω το γνωστό NOKIA) είχα βαρεθεί να αλλάξω το καλώδιο που υπήρχε ήδη από προηγούμενο router (για σύνδεση ADSL). Έβαλα λοιπόν δοκιμαστικά το καλώδιο που υπήρχε στην συσκευασία αυτού του τελευταίου router (και το οποίο είχα απλώς αγνοήσει) και ιδού το θαύμα: 200/20 και στον σταθερό! Εντάξει, βλακεία μου, αλλά να πώς αυτή η συζήτηση που άνοιξε εδώ τώρα τελευταία είχε (για την περίπτωσή μου) ένα παράπλευρο όφελος. Σας ευχαριστώ θερμά όλους!

  2. #5867
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.976
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από x_undefined Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το απλό Cat.5 μέχρι 100 φτάνει. Για Gbps χρειάζεται Cat.5e και πάνω.
    Φήμες λένε και νομίζω πως το έχω δοκιμάσει κιόλας ότι κοντό σχετικά 5αρι μπορεί να παίξει κ σε 1000...
    Σημασία έχουν τα σύρματα μέσα στο καλώδιο αν είναι 4 η 8... Αυτό για αρχή.... Μετά είναι η συστροφή κλπ..
    Αλλά γενικότερα και για να είμαστε πιο σωστοί, ότι ακριβώς είπες....

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από athkal Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ σωστά. Επίσης τι συζητάμε. Ο φίλος στο 1 καλώδιο με cat5 (προφανώς "απλό") δεν είχε την ταχύτητα που ήθελε. Στο άλλο που έβαλε την πέτυχε (άρα πιθανόν cat5e?)Και εγώ σε τεστ με διάφορα καλώδια (ακόμα και με αυτά που έδιναν οι διαφοροι πάροχοι που άλλαζα) άλλοτε έδιναν μέχρι 100 και άλλοτε τα 200 (μέγιστη ταχύητα που 'εχω τώρα 200/200).
    Τι πιο απλό αν το βύσμα είναι διάφανο να δεις το πόσα σύρματα έχει;
    Τώρα αν είναι με χρώμα και δεν φαίνεται, τότε δοκιμή μόνο...
    Φυσικά κοιτάμε επίσης τι γράφει επάνω το καλώδιο και πότε το πήραμε αν θυμόμαστε...
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  3. #5868
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.718
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φήμες λένε και νομίζω πως το έχω δοκιμάσει κιόλας ότι κοντό σχετικά 5αρι μπορεί να παίξει κ σε 1000...
    Σημασία έχουν τα σύρματα μέσα στο καλώδιο αν είναι 4 η 8... Αυτό για αρχή.... Μετά είναι η συστροφή κλπ..
    Αλλά γενικότερα και για να είμαστε πιο σωστοί, ότι ακριβώς είπες....

    - - - Updated - - -

    Αλλωστε και τα καλώδια είναι πανάκριβα.
    Τι διαφορά τιμής έχουμε σε cat5/cat5e/cat6e ?

    Πετάμε και τίποτα. Κάποια πράγματα παλιώνουν όπως κι εμείς ..
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  4. #5869
    Εγγραφή
    12-10-2018
    Μηνύματα
    271
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Router
    ZTE ZXHN F670L
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλλωστε και τα καλώδια είναι πανάκριβα.
    Τι διαφορά τιμής έχουμε σε cat5/cat5e/cat6e ?

    Πετάμε και τίποτα. Κάποια πράγματα παλιώνουν όπως κι εμείς ..
    Εγώ βέβαια έχω μία αντίθετη άποψη. Εκτός από καμιά 10αρια καλώδια με τα οποία συνδέω (Smart TVs, Laptop, PC, TVboxes κλπ), έχω και καμιά 15αρια ακόμα καλώδια (ρεζέρβα) από παλιά ρούτερς παρόχων (δεν τα ζητούσαν πάντα πίσω ή δεν ζητούσαν και τα λαν καλώδια !!). Κάποια φορά σπάνε τα πλαστικά κλιπσάκια που συγκρατούν τους ακροδέκτες κοκ Άσε που όταν χρησιμοποιήσεις powerlines η έξοδός τους είναι σχεδόν ΠΑΝΤΑ ΜΟΝΟ 100άρα !!!! Προσοχή μην την πατήσετε και έχετε κάποια powerlines 600άρια ή 1.000άρια και νομίζετε ότι αυτή είναι και η τελική τους ταχύτητα. Έτσι νόμιζα παλαιότερα και εγώ, μέχρι να διαπιστώσω ότι αυτή η ονομαστική ταχύτητα ήταν απλώς για επικοινωνία μεταξύ τους.

  5. #5870
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.718
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από athkal Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ βέβαια έχω μία αντίθετη άποψη. Εκτός από καμιά 10αρια καλώδια με τα οποία συνδέω (Smart TVs, Laptop, PC, TVboxes κλπ), έχω και καμιά 15αρια ακόμα καλώδια (ρεζέρβα) από παλιά ρούτερς παρόχων (δεν τα ζητούσαν πάντα πίσω ή δεν ζητούσαν και τα λαν καλώδια !!). Κάποια φορά σπάνε τα πλαστικά κλιπσάκια που συγκρατούν τους ακροδέκτες κοκ Άσε που όταν χρησιμοποιήσεις powerlines η έξοδός τους είναι σχεδόν ΠΑΝΤΑ ΜΟΝΟ 100άρα !!!! Προσοχή μην την πατήσετε και έχετε κάποια powerlines 600άρια ή 1.000άρια και νομίζετε ότι αυτή είναι και η τελική τους ταχύτητα. Έτσι νόμιζα παλαιότερα και εγώ, μέχρι να διαπιστώσω ότι αυτή η ονομαστική ταχύτητα ήταν απλώς για επικοινωνία μεταξύ τους.
    Ακριβός στα πίτουρα και φτηνός στ' αλεύρι

    https://www.skroutz.gr/c/694/kalodia...rase=utp+cat5e

    Τα παλιά καλώδια cat5 κάνουν μόνο για κρέμασμα - απαγχονισμό.
    Πέτα τα να αδειάσει ο χώρος και να μην παιδεύεσαι.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  6. #5871
    Εγγραφή
    12-10-2018
    Μηνύματα
    271
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Router
    ZTE ZXHN F670L
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακριβός στα πίτουρα και φτηνός στ' αλεύρι

    https://www.skroutz.gr/c/694/kalodia...rase=utp+cat5e

    Τα παλιά καλώδια cat5 κάνουν μόνο για κρέμασμα - απαγχονισμό.
    Πέτα τα να αδειάσει ο χώρος και να μην παιδεύεσαι.
    Μια χαρά δουλεύουν μέχρι 100άρα ταχύτητα.....και τι από τον περιορισμό που έχουν τα powerlines δεν κατάλαβες? άρα και αυτά τα καλώδια είναι τέλεια σε αυτές τις περιπτώσεις. Τέλος πάντων "περί ορέξεως....". Τελευταίο ποστ αυτό από εμένα για το θέμα. Όλο αυτό ξεκίνησε από την απλή ερώτηση που έκανα στον φίλο εάν βλέπει 4 ή 8 σύρματα.

  7. #5872
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.976
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Έχω περασμένο 5αρι καλώδιο εδώ κ πολλά χρόνια ανάμεσα σε 2 δωμάτια, που όμως κάνει 100αρα χρήση λόγω powerline (1000αρια ΑV2) που δεν δίνουν πάνω από 70-80/30-35 της οπτικής (σαλόνι - υπνοδωμάτιο) και οπότε δεν βλέπω λόγο να το αλλάξω....
    Αν όμως χρειαστεί θα αλλαχτεί, δεν έχω θέμα.. Θα έπιανα κ καλύτερη ταχύτητα με νέο κατευθείαν καλώδιο, αλλά βαρέθηκα, χώρια που ο υπάρχον εξοπλισμός ασύρματος κ μη, είναι κατά κόρον 50 - 100 και δεν βλέπω το λόγο...
    Θέλω να πω ότι καλά θα ήταν να έπιανε όλη τη ταχύτητα της οπτικής μέσα στα υπνοδωμάτια αλλά προς το παρόν δεν απαιτείται λόγω χρήσης των δωματίων αυτών και λόγω εξοπλισμού....

    Αν όμως τύχαινε πχ και πέρναγα νέο καλώδιο από το ρούτερ, εννοείται ότι δεν θα κράταγα το 5αρι...
    Βέβαια αν τύχαινε και έπαιζε σε 1000 ανάλογα τη περίπτωση μπορεί και να το κράταγα αλλά θα είχα βέβαια αμφιβολία για την αξιοπιστία του...
    Η μετά μπορεί να το κράταγα αν πχ ήθελα 100αρι δίκτυο στο άλλο δωμάτιο...

    Τώρα για τα κλιπς που σπάνε, εννοείται ότι δεν πετάμε το καλώδιο, απλά το τερματίζουμε ξανά με νέο κλπις αν υπάρχει ο αντίστοιχος εξοπλισμός... Και μάλιστα το πάμε κ ένα βήμα παραπέρα στη βελτίωση βάζοντας και λαστιχένιο κάλυμμα στο κλιπς που φυσικά πριν δεν θα είχε...

    Έχω και από αυτά που επεκτείνουν το καλώδιο, δεν μου έρχεται τώρα πως τα λένε, ενώνοντας 2 καλώδια δικτύου πχ, αλλά δεν είναι πολύ της προκοπής γιατί μάλλον μπαζουν σκόνη και σταματάνε να κάνουν επαφή...
    Μια φορά δεν δούλευε κάτι καλά και εντόπισα το θέμα εκεί...
    Έκτοτε αν κάπου δεν μπορώ η βαριέμαι να περάσω νέο καλώδιο και τύχει να χρησιμοποιηθεί τέτοιο, το σκεπάζω τυλιγμένο με σακουλάκι κ ταινία από επάνω...
    Πατέντες θα μου πείτε....

    Τέλος, οι πάροχοι όταν επιστρέφεις κάτι, ζητάνε μόνο ρούτερ και τροφοδοτικό...
    Ότι άλλο, το κρατάς...

    Αυτά...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 24-11-23 στις 08:35.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  8. #5873
    Εγγραφή
    08-04-2016
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Ειχα τραυματισει ενα καλωδιο Cat6 πριν λίγους μήνες και διαπιστωσα οτι από 1gbps η σύνδεση έγινε 100mbps. Ευτυχώς το κατάλαβα νωρίς και άλλαξα το καλώδιο.

  9. #5874
    Εγγραφή
    30-03-2007
    Περιοχή
    Σταυρούπολη, Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    348
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    105440/11000
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω περασμένο 5αρι καλώδιο εδώ κ πολλά χρόνια ανάμεσα σε 2 δωμάτια, που όμως κάνει 100αρα χρήση λόγω powerline (1000αρια ΑV2) που δεν δίνουν πάνω από 70-80/30-35 της οπτικής (σαλόνι - υπνοδωμάτιο) και οπότε δεν βλέπω λόγο να το αλλάξω....
    Αν όμως χρειαστεί θα αλλαχτεί, δεν έχω θέμα.. Θα έπιανα κ καλύτερη ταχύτητα με νέο κατευθείαν καλώδιο, αλλά βαρέθηκα, χώρια που ο υπάρχον εξοπλισμός ασύρματος κ μη, είναι κατά κόρον 50 - 100 και δεν βλέπω το λόγο...
    Θέλω να πω ότι καλά θα ήταν να έπιανε όλη τη ταχύτητα της οπτικής μέσα στα υπνοδωμάτια αλλά προς το παρόν δεν απαιτείται λόγω χρήσης των δωματίων αυτών και λόγω εξοπλισμού....

    Αν όμως τύχαινε πχ και πέρναγα νέο καλώδιο από το ρούτερ, εννοείται ότι δεν θα κράταγα το 5αρι...
    Βέβαια αν τύχαινε και έπαιζε σε 1000 ανάλογα τη περίπτωση μπορεί και να το κράταγα αλλά θα είχα βέβαια αμφιβολία για την αξιοπιστία του...
    Η μετά μπορεί να το κράταγα αν όχι ήθελα 100αρι δίκτυο στο άλλο δωμάτιο...

    Τώρα για τα κλιπς που σπάνε, εννοείται ότι δεν πετάμε το καλώδιο, απλά το τερματίζουμε ξανά με νέο κλπις αν υπάρχει ο αντίστοιχος εξοπλισμός... Και μάλιστα το πάμε κ ένα βήμα παραπέρα στη βελτίωση βάζοντας και λαστιχένιο κάλυμμα στο κλιπς που φυσικά πριν δεν θα είχε...

    Έχω και από αυτά που επεκτείνουν το καλώδιο, δεν μου έρχεται τώρα πως τα λένε, ενώνοντας 2 καλώδια δικτύου πχ, αλλά δεν είναι πολύ της προκοπής γιατί μάλλον μπαζουν σκόνη και σταματάνε να κάνουν επαφή...
    Μια φορά δεν δούλευε κάτι καλά και εντόπισα το θέμα εκεί...
    Έκτοτε αν κάπου δεν μπορώ η βαριέμαι να περάσω νέο καλώδιο και τύχει να χρησιμοποιηθεί τέτοιο, το σκεπάζω τυλιγμένο με σακουλάκι κ ταινία από επάνω...
    Πατέντες θα μου πείτε....

    Τέλος, οι πάροχοι όταν επιστρέφεις κάτι, ζητάνε μόνο ρούτερ και τροφοδοτικό...
    Ότι άλλο, το κρατάς...

    Αυτά...
    Μούφα.

  10. #5875
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Περιοχή
    Πλ. Κολιάτσου
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.977
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    518/53 - 360/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α & HG8145V5
    Εγώ θέλω να μάθω αν η Nova δίνει κάποιο ΟΝΤ με τουλάχιστον 2.5gbit θύρα μιας και θέλω να δοκιμάσω σε speed test με το νέο μου PC πόσο θα πιάσω σε ταχύτητα με τις δύο 500άρες που έχω...

    Βέβαια περιμένω του χρόνου τον Ιούνιο που λήγουν τα συμβόλαια να καταργήσω τη μία γραμμή και να κάνω αναβάθμιση την άλλη στο 1Gbit και εκεί να δούμε πόσο θα τερματίζει...
    01/06/2022 | Ενεργοποίηση δικτύου και διαθεσιμότητα
    02/06/2022 | Αίτηση προς Wind
    06/07/2022 | Καταχώρηση αίτησης
    20/07/2022 | Επιθεώρηση πολυκατοικίας
    28/07/2022 | Εργασίες κάθετης εγκατάστασης
    22/08/2002 | Εργασίες κόλλησης ινών
    23/09/2022 | Ολοκλήρωση κάθετης
    04/10/2022 | Παραλαβή εξοπλισμού
    04/10/2022 | Ολοκλήρωση οριζόντιας εγκατάστασης
    10/10/2022 | Ενεργοποίηση γραμμής



  11. #5876
    Εγγραφή
    14-01-2020
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    33
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500 mbs/50 mbps
    ISP
    Nova
    Router
    Nokia G-2425G-A
    Γεια σας πριν από ενάμιση μήνα πέρασαν από τη Nova οπτικές ίνες στην περιοχή μου. Όταν γίνει διαθέσιμη για μένα θα εμφανιστούν πλέον πακέτα εδώ;
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Screenshot_20231126-102655.jpg  


  12. #5877
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.893
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DoSMaN Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ θέλω να μάθω αν η Nova δίνει κάποιο ΟΝΤ με τουλάχιστον 2.5gbit θύρα μιας και θέλω να δοκιμάσω σε speed test με το νέο μου PC πόσο θα πιάσω σε ταχύτητα με τις δύο 500άρες που έχω...

    Βέβαια περιμένω του χρόνου τον Ιούνιο που λήγουν τα συμβόλαια να καταργήσω τη μία γραμμή και να κάνω αναβάθμιση την άλλη στο 1Gbit και εκεί να δούμε πόσο θα τερματίζει...
    Μου αρέσει η αισιοδοξία σου ότι θα δώσει ΟΝΤ με 2.5GbE port, ενώ δεν δίνει ούτε η Cosmote.

    Αν και λογικά το ξέρεις, προς το παρόν η Nova δεν δίνει γενικότερα σκέτο ΟΝΤ.

  13. #5878
    Εγγραφή
    07-05-2021
    Περιοχή
    Λόφος Σκουζέ
    Μηνύματα
    1.555
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    Wind - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου αρέσει η αισιοδοξία σου ότι θα δώσει ΟΝΤ με 2.5GbE port, ενώ δεν δίνει ούτε η Cosmote.

    Αν και λογικά το ξέρεις, προς το παρόν η Nova δεν δίνει γενικότερα σκέτο ΟΝΤ.
    Δίνει σκέτο ONT ομως οχι στα απλά πακέτα
    Πρέπει να έχεις 2 κανάλια φωνής για να σου δώσει η Fritz + ONT η Zyxel+ONT

  14. #5879
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Περιοχή
    Πλ. Κολιάτσου
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.977
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    518/53 - 360/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α & HG8145V5
    Θα περιμένω να δω πως θα εξελιχθεί η φάση μιας και θέλω να δω αν πάω σε 1Gbit και με 2.5άρι ONT τι θα γίνει και τι θα πιάσω μόλις το βάλω στην 10Gbit πόρτα του PC...
    01/06/2022 | Ενεργοποίηση δικτύου και διαθεσιμότητα
    02/06/2022 | Αίτηση προς Wind
    06/07/2022 | Καταχώρηση αίτησης
    20/07/2022 | Επιθεώρηση πολυκατοικίας
    28/07/2022 | Εργασίες κάθετης εγκατάστασης
    22/08/2002 | Εργασίες κόλλησης ινών
    23/09/2022 | Ολοκλήρωση κάθετης
    04/10/2022 | Παραλαβή εξοπλισμού
    04/10/2022 | Ολοκλήρωση οριζόντιας εγκατάστασης
    10/10/2022 | Ενεργοποίηση γραμμής



  15. #5880
    Εγγραφή
    14-01-2020
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    33
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500 mbs/50 mbps
    ISP
    Nova
    Router
    Nokia G-2425G-A
    Γεια σας. Αν η Νοβα δωσει κωδικους voip τοτε μπορουμε να τους βαλουμε κανονικα στο κινητο;

Σελ. 392 από 453 ΠρώτηΠρώτη ... 372382387390391392393394397402412 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας