Σελ. 199 από 451 ΠρώτηΠρώτη ... 179189194197198199200201204209219 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.971-2.985 από 6761

Θέμα: Nova FTTH

  1. #2971
    Εγγραφή
    10-03-2004
    Μηνύματα
    809
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έτσι από περιέργεια, εάν μπεις σε κάποιο site τύπου whatismyip, τι provider σου λέει;

    Μπηκα. Nova.gr λεει αλλα λεει speed dsl!!!! Με δουλευουν;

  2. #2972
    Εγγραφή
    06-02-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.760
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    Router
    PFSense
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από polakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπηκα. Nova.gr λεει αλλα λεει speed dsl!!!! Με δουλευουν;
    Δεν μπορεί να ξέρει κανένα site τι μέσο πρόσβασης έχεις, οπότε άκυρο το dsl

  3. #2973
    Εγγραφή
    19-05-2020
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    154
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100mbps
    ISP
    Nova
    Router
    UDM PRO
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από winlink Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το σετάκι με τα AVM FRITZ!Box 5530 Fiber και FRITZ!Repeater 1200 AX που είχε γραφτεί σε ειδήσεις σου ήρθε???
    Αυτό έχει 2.5G LAN όπως θα έπρεπε
    Ναι ήρθε χθες, αλλά έχω ακυρώσει αίτηση και δεν ξέρω αν πρέπει να το ανοίξω

  4. #2974
    Εγγραφή
    07-10-2019
    Μηνύματα
    898
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    Huawei hg8145v5
    Dosman εγώ μέχρι τη τρίτη θα περιμένω μετά θα κάνω τηλέφωνο και αν μου πούνε πάλι το τραγούδι για τις 25 εργάσιμες θα τους πω ότι άλλοι κάνανε αίτηση μετά από μένα και συνδέθηκαν πιο πριν οπότε με ποιο κριτήριο γίνονται οι συνδέσεις και δε κρατάνε χρονοδιάγραμμα... Μήπως να αρχίσουμε να φωνάζουμε λίγο όπως με την οριζόντια που μας είχαν γραμμένους;

    - - - Updated - - -

    Εγώ σήμερα όπως έκανα speedtest μου έχει μια περίεργη ip είναι μορφής διψηφιος-μονοψηφιος-μονοψηφιος-διψηφιος ο αριθμός είναι νορμάλ αυτό;

  5. #2975
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.805
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mike112 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Dosman εγώ μέχρι τη τρίτη θα περιμένω μετά θα κάνω τηλέφωνο και αν μου πούνε πάλι το τραγούδι για τις 25 εργάσιμες θα τους πω ότι άλλοι κάνανε αίτηση μετά από μένα και συνδέθηκαν πιο πριν οπότε με ποιο κριτήριο γίνονται οι συνδέσεις και δε κρατάνε χρονοδιάγραμμα... Μήπως να αρχίσουμε να φωνάζουμε λίγο όπως με την οριζόντια που μας είχαν γραμμένους;

    - - - Updated - - -

    Εγώ σήμερα όπως έκανα speedtest μου έχει μια περίεργη ip είναι μορφής διψηφιος-μονοψηφιος-μονοψηφιος-διψηφιος ο αριθμός είναι νορμάλ αυτό;
    Ναι, ότιδήποτε μεταξύ 0-255 μπορεί να έχει κάθε πεδίο (αγνοώντας τη μάσκα ή τις δεσμευμένες διευθύνσεις). Απλά είναι ασυνήθιστος συνδυασμός.

  6. #2976
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    Έχει κανένας θέματακια με την ταχύτητα του Κυριακή βραδάκι μέχρι τώρα? Πάει με ρυθμούς Χελώνας και γενικά φαίνεται κάτι να μην πηγαίνει σωστά
    VAMOS ARIS

  7. #2977
    Εγγραφή
    07-10-2019
    Μηνύματα
    898
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    Huawei hg8145v5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από blade_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει κανένας θέματακια με την ταχύτητα του Κυριακή βραδάκι μέχρι τώρα? Πάει με ρυθμούς Χελώνας και γενικά φαίνεται κάτι να μην πηγαίνει σωστά
    Καλημέρα με την ταχύτητα όχι αλλά γενικά τελευταία σέρνεται πολύ παρόλο που η ταχύτητα μου είναι οκ...Dosman τι έγινε έχεις κάποιο νέο αναβαθμίστηκες η θα αναβαθμιστω πρώτος ;

  8. #2978
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Περιοχή
    Πλ. Κολιάτσου
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.977
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    518/53 - 360/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α & HG8145V5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mike112 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα με την ταχύτητα όχι αλλά γενικά τελευταία σέρνεται πολύ παρόλο που η ταχύτητα μου είναι οκ...Dosman τι έγινε έχεις κάποιο νέο αναβαθμίστηκες η θα αναβαθμιστω πρώτος ;
    Κανένα νέο ακόμα...
    Με ταχύτητα δεν έχω κανένα θέμα ή με πλοήγηση σε καμία από τις 2 γραμμές...

    Σήμερα θα γίνει και καλό τεστ, που θα δουλέψω από το σπίτι, μιας και δεν μπορώ να ανέβω Μαρούσι από Πατήσια...

    Λίγο που μπήκα στο VDI της εταιρείας, δείχνει να πηγαίνει σφαίρα...!!
    01/06/2022 | Ενεργοποίηση δικτύου και διαθεσιμότητα
    02/06/2022 | Αίτηση προς Wind
    06/07/2022 | Καταχώρηση αίτησης
    20/07/2022 | Επιθεώρηση πολυκατοικίας
    28/07/2022 | Εργασίες κάθετης εγκατάστασης
    22/08/2002 | Εργασίες κόλλησης ινών
    23/09/2022 | Ολοκλήρωση κάθετης
    04/10/2022 | Παραλαβή εξοπλισμού
    04/10/2022 | Ολοκλήρωση οριζόντιας εγκατάστασης
    10/10/2022 | Ενεργοποίηση γραμμής



  9. #2979
    Εγγραφή
    07-10-2019
    Μηνύματα
    898
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    Huawei hg8145v5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DoSMaN Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανένα νέο ακόμα...
    Με ταχύτητα δεν έχω κανένα θέμα ή με πλοήγηση σε καμία από τις 2 γραμμές...

    Σήμερα θα γίνει και καλό τεστ, που θα δουλέψω από το σπίτι, μιας και δεν μπορώ να ανέβω Μαρούσι από Πατήσια...

    Λίγο που μπήκα στο VDI της εταιρείας, δείχνει να πηγαίνει σφαίρα...!!
    Ούτε και από εδώ τίποτα. Τόση αργοπορία για μια τυπικά συστημική αναβάθμιση είναι απίστευτοι οι τύποι. Μάλλον θα τη φάμε και αυτή τη βδομάδα.Μηπως να τους καλέσουμε και οι δύο σήμερα να τους πούμε γιατί αργούν τόσο και αν μας πούνε το τραγούδι με τις 20 εργάσιμες να τους πούμε ότι άλλοι που έκαναν τη σύνδεση πιο μετά από εμάς συνδέθηκαν νωρίτερα να δούμε τι δικαιολογία θα πετάξουν πάλι...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Mike112 : 06-02-23 στις 12:28.

  10. #2980
    Εγγραφή
    10-03-2004
    Μηνύματα
    809
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Δυστυχως, μολις εκανα αιτηση φορητοτητας στον οτε για τεχνικους λογους και καταγγελια συμβασης στη νοβα. Εκανα υπομονη 40 μερες χωρις τηλεφωνο και ιντερνετ με οπτικη ινα στο σπιτι. Δεν πληρωνω φραγκο εννοειται στη νοβα. Παω σε 300αρα οτε με 37€. Αρκετα

  11. #2981
    Εγγραφή
    07-10-2019
    Μηνύματα
    898
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    Huawei hg8145v5
    Εμένα πάντως έτσι όπως με αφήνουν τελευταίο πάντα ληξιπροθεσμα θα πληρώνω τους λογαριασμούς. Ξέρω και εγώ κόλπα

  12. #2982
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.697
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από polakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυστυχως, μολις εκανα αιτηση φορητοτητας στον οτε για τεχνικους λογους και καταγγελια συμβασης στη νοβα. Εκανα υπομονη 40 μερες χωρις τηλεφωνο και ιντερνετ με οπτικη ινα στο σπιτι. Δεν πληρωνω φραγκο εννοειται στη νοβα. Παω σε 300αρα οτε με 37€. Αρκετα
    Και 0 (μηδέν) λεφτά σε ψυχίατρους.
    Καλως ήρθες.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  13. #2983
    Εγγραφή
    07-10-2019
    Μηνύματα
    898
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    Huawei hg8145v5
    Εγώ θα σπαμαρω σήμερα στο τσατ. Κλασικά θα μου πούνε τα γνωστά τραγούδια όχι περίμενε και άλλο όχι δε πέρασαν 20 μέρες κλπ. Πραγματικά η εξυπηρέτηση σε αυτή την εταιρία είναι σπυρί στον κ.... ρε παιδιά μα καλά κοντεύω μήνα που έχω κάνει την αίτηση αφού τηλεφωνικά επικοινώνησα 14 Ιανουαρίου το Σάββατο και από αυτή τη μέρα θα μετράω και όχι από τις 18 επειδή είχαν κάνει λάθος το email το ξαναπροωθησαν στο σωστό και απάντησα στις 18. Άρα από λάθος τους καθυστέρησε ήδη 4 μέρες από την αρχική επικοινωνία. Σήμερα θα τους ζητήσω τον λόγο για τον οποίο αργεί δε θα δεχτώ να μου πούνε πάλι περίμενε και άλλο απλά θα επιμένω να μου πουν γιατί αργεί τόσο η αναβάθμιση.

    Και κλασικά όπως πάντα ο εκπρόσωπος θα εμφανιστεί μετά από 4-5 ώρες και θα κλείσει το τσατ μόνος του λες και πρέπει να καθόμαστε όλη μέρα στα κινητά να τους περιμένουμε... Τέτοια αργοσχολια ούτε στο δημόσιο

    Update:
    Επικοινώνησα και η πρώτη μου λέει το ελέγχω αμέσως και δε ζήτησε κανένα στοιχείο και λέει πρέπει να περιμένεις ραντεβού για τεχνικό που θα σου φέρει και τον εξοπλισμό της απάντησα ότι έχω και ενεργή οπτική ίνα και εξοπλισμό και την έκανε άλλαξα άλλες 2 εκπροσώπου συνολικά σαν μπαλάκι δηλαδή ο ένας σε πετάει στον άλλο. Λέει η τελευταία πάλι το ελέγχω τις λέω πως το ελέγχετε χωρίς τα στοιχεία μου αφού κάθε φορά μου ζητάτε αφμ και ονοματεπώνυμο και αριθμό γραμμής. Το ελέγχω λέει σύντομα και επιστρέφω. Μετά από 10 λεπτά άφαντη και λέει υπάρχει φόρτος θα επικοινωνήσω σύντομα.

    Για να συνοψίσω ανύπαρκτη εξυπηρέτηση και αν τύχει κάτι είμαστε στο στο έλεος του Θεού. Αύριο θα παρω τηλέφωνο και θα αρχίσω τα επίθετα και δε θα φταίω ...

    Όσοι λέτε για ψυχολογικά και τέτοια με δαυτούς πολύ δικό έχετε.

    Η τακτική του να απαντάνε στα μηνύματα μετά από πολλές ώρες είναι μάλλον μια τακτική για να ξεφορτωθούν τους πελάτες αφού εμφανίζονται μετά από ώρες και κλείνουν το τσατ μόνοι τους. Απίστευτα πράγματα ...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Mike112 : 06-02-23 στις 18:12.

  14. #2984
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από polakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυστυχως, μολις εκανα αιτηση φορητοτητας στον οτε για τεχνικους λογους και καταγγελια συμβασης στη νοβα. Εκανα υπομονη 40 μερες χωρις τηλεφωνο και ιντερνετ με οπτικη ινα στο σπιτι. Δεν πληρωνω φραγκο εννοειται στη νοβα. Παω σε 300αρα οτε με 37€. Αρκετα
    ποιο ηταν το προβλημα αν θελεις να πεις εν ταχει?

    γνωριζει κανεις αν μπορουμε να κανουμε φορητοτητα τωρα που γινεται ολο αυτο το μπαχαλο χωρις ρητρα?
    VAMOS ARIS

  15. #2985
    Εγγραφή
    10-03-2004
    Μηνύματα
    809
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από blade_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    ποιο ηταν το προβλημα αν θελεις να πεις εν ταχει?

    γνωριζει κανεις αν μπορουμε να κανουμε φορητοτητα τωρα που γινεται ολο αυτο το μπαχαλο χωρις ρητρα?
    Απο 2/1 που ενεργοποιηθηκε η ftth 200αρα μου, δεν ειχα ποτε τηλεφωνο, και ιντερνετ ειχα ταχυτητα 20 αντι 200. Δεν διορθωθηκε ποτε μεχρι σημερα με αστειες δικαιολογιες τυπου ειναι συστημικο και το κοιταει το δευτεροβαθμιο τεχνικο τμημα. Εσυ μιλας με το πρωτοβαθμιο το οποιο δεν ξερει να σου πει τιποτα εν τω μεταξυ! Μιλαμε για παρωδια. Φιλακια στην νοβα, δεν πληρωνω φραγκο...

Σελ. 199 από 451 ΠρώτηΠρώτη ... 179189194197198199200201204209219 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας