Σελ. 183 από 452 ΠρώτηΠρώτη ... 163173178181182183184185188193203 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.731-2.745 από 6774

Θέμα: Nova FTTH

  1. #2731
    Εγγραφή
    12-12-2014
    Περιοχή
    Κολωνός
    Μηνύματα
    294
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    Wind - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Router
    Ubiquiti Dream Machine SE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    ο καθενας κανει ελευθερα της επιλογες του
    Εγω δε πληρωνω 150€ παραπανω στο cosmote Εσυ που θελεις οκ Απλα
    Εγώ έχω να τα δώσω και στην τελική η ψυχική μου γαλήνη τα αξίζει.

  2. #2732
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.890
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Codehack Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ έχω να τα δώσω και στην τελική η ψυχική μου γαλήνη τα αξίζει.
    Τουλάχιστον θα κατεβάζουν/ανεβάζουν τίποτα αξιόλογο (σε όγκο) για να σε έχει χαλάσει έτσι η καθυστέρηση της αναβάθμισης?

  3. #2733
    Εγγραφή
    12-12-2014
    Περιοχή
    Κολωνός
    Μηνύματα
    294
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    Wind - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Router
    Ubiquiti Dream Machine SE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τουλάχιστον θα κατεβάζουν/ανεβάζουν τίποτα αξιόλογο (σε όγκο) για να σε έχει χαλάσει έτσι η καθυστέρηση της αναβάθμισης?
    Το upload το θέλω σίγουρα για δουλειά. To download το θέλω απλά για να κατεβάζω τα 100+ gigabyte games μου σε 10 λεπτά και να χαίρομαι.

  4. #2734
    Εγγραφή
    03-10-2018
    Μηνύματα
    1.017
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    1
    Είχαν πει ότι χρειάζονται 15-25 ημέρες για να γίνει η αναβάθμιση. Σήμερα είναι η 16η ημέρα από τότε που μου έστειλαν το συμβόλαιο. Περιμένουν να έρθει η 25η για να αναβαθμίσουν την γραμμή μου; Το θέμα είναι ότι κάθε φορά που παίρνω τηλέφωνο μου λένε ότι η αίτηση βρίσκεται στο στάδιο της αποστολής του εξοπλισμού και επειδή μιλάμε για FTTH χρειάζεται πολύς χρόνος. Πόσες μέρες χρειάζονται για να δώσουν το ρούτερ στο courier; Και γιατί χρειάζονται τόσες μέρες όταν υπάρχει ήδη η υποδομή;

  5. #2735
    Εγγραφή
    07-10-2019
    Μηνύματα
    898
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    Huawei hg8145v5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ds12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είχαν πει ότι χρειάζονται 15-25 ημέρες για να γίνει η αναβάθμιση. Σήμερα είναι η 16η ημέρα από τότε που μου έστειλαν το συμβόλαιο. Περιμένουν να έρθει η 25η για να αναβαθμίσουν την γραμμή μου; Το θέμα είναι ότι κάθε φορά που παίρνω τηλέφωνο μου λένε ότι η αίτηση βρίσκεται στο στάδιο της αποστολής του εξοπλισμού και επειδή μιλάμε για FTTH χρειάζεται πολύς χρόνος. Πόσες μέρες χρειάζονται για να δώσουν το ρούτερ στο courier; Και γιατί χρειάζονται τόσες μέρες όταν υπάρχει ήδη η υποδομή;
    Το θέμα είναι θα έχουμε έτοιμη την αναβάθμιση μετά από 25 μέρες; Γιατί δε το βλέπω έτσι όπως πάνε..

  6. #2736
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ds12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είχαν πει ότι χρειάζονται 15-25 ημέρες για να γίνει η αναβάθμιση. Σήμερα είναι η 16η ημέρα από τότε που μου έστειλαν το συμβόλαιο. Περιμένουν να έρθει η 25η για να αναβαθμίσουν την γραμμή μου; Το θέμα είναι ότι κάθε φορά που παίρνω τηλέφωνο μου λένε ότι η αίτηση βρίσκεται στο στάδιο της αποστολής του εξοπλισμού και επειδή μιλάμε για FTTH χρειάζεται πολύς χρόνος. Πόσες μέρες χρειάζονται για να δώσουν το ρούτερ στο courier; Και γιατί χρειάζονται τόσες μέρες όταν υπάρχει ήδη η υποδομή;
    δε σου κανει εντυπωση που δεν εχει παει ακομα καν στο κουριερ ????
    Αν θυμιθουμε πχ σε νεα συνδεση πολλες φορες το ρουτερ παει αμεσα πριν καν φτιαχτει η γραμμη ...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stamka : 27-01-23 στις 16:46.

  7. #2737
    Εγγραφή
    01-02-2016
    Περιοχή
    ΚΟΛΩΝΟΣ
    Μηνύματα
    1.971
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200 D/20 Up
    ISP
    NOVA (ex Wind)
    Router
    ZTE H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ds12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμφανίστηκε ξανά ο server της Nova στην εφαρμογή της Ookla.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  uyetutei.jpg 
Εμφανίσεις:  4 
Μέγεθος:  37,7 KB 
ID: 245248

  8. #2738
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.807
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mike112 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ αναφέρομαι ονομαστικά ακόμα σε wind γιατί πολλοί μπορεί να μη ξέρουν κιόλας ότι έχει γίνει συγχώνευση και μπερδεύονται. Άλλωστε ούτε ένα μήνα δεν έχει που έγινε η συγχώνευση.Αλλο πχ. να λέμε ότι είμαστε πελάτες wind μετά από ένα χρόνο. Απλά και εγώ τώρα προσωπικά μπερδεύτηκα έτσι όπως το έθεσαν.

    - - - Updated - - -



    Και το άλλο παιδί από κάτω έγραψε ότι δε δίνουν 500/1 σε υποδομή αλλού παρόχου κάτι που ήξερα ήδη. Αλλά εφόσον δεν ανέφερε σε πια υποδομή θα γίνει η αναβάθμιση το παιδί που θέλει να τη κάνει πως υπέθεσε ο άλλος σε ποια υποδομή θα γίνει; Δε βγάζει νόημα. Στη τελική του είπα να πάρει τηλέφωνο να μάθει τη διαδικασία. Θα γινόταν ποτέ συμβόλαιο χωρίς να μάθουμε αν είναι εφικτό;

    "Μέχρι τώρα δεν δίνουν 500Mbps και 1Gbps από υποδομή άλλου παρόχου, οπότε είναι προαπαιτούμενο η καμπίνα να είναι Nova. Η συμβουλή βεβαίως ισχύει "
    Το θέμα δεν ήταν τι ξέρεις εσύ, αλλά τι ξέρει αυτός που έκανε την αρχική ερώτηση.
    Γι' αυτό πρόσθεσα ότι δεν αρκεί να έχεις δίκτυο από τη Nova (που το ανέφερε), αλλά και η καμπίνα να είναι της Nova (που δεν το ανέφερε). Νομίζω ήταν προφανές, μια και το κατάλαβαν όλοι οι υπόλοιποι...

  9. #2739
    Εγγραφή
    07-10-2019
    Μηνύματα
    898
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    Huawei hg8145v5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το θέμα δεν ήταν τι ξέρεις εσύ, αλλά τι ξέρει αυτός που έκανε την αρχική ερώτηση.
    Γι' αυτό πρόσθεσα ότι δεν αρκεί να έχεις δίκτυο από τη Nova (που το ανέφερε), αλλά και η καμπίνα να είναι της Nova (που δεν το ανέφερε). Νομίζω ήταν προφανές, μια και το κατάλαβαν όλοι οι υπόλοιποι...
    Το θέμα είναι ότι ούτε εσύ δεν ήξερες σε τι αναφερόταν έτσι απλά το πέταξες αφού δεν έγραψε σε τι υποδομή ανοίκει. Το θέμα είναι ότι και οι 2 κάναμε λάθος αφού μιλούσαμε υποθετικά μιας και δε γνωρίζαμε την υποδομή του αλλά δε βλέπω να το παραδέχεσαι και εσύ το λάθος σου. Οπότε δεν έχει νόημα να το τραβάμε από τα μαλλιά το θέμα ειδικά από τη στιγμή που χρησιμοποίησες ειρωνίες τύπου "μάστορα" κλπ...

  10. #2740
    Εγγραφή
    19-05-2020
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    154
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100mbps
    ISP
    Nova
    Router
    UDM PRO
    16:54 πήρα τηλέφωνο ανέφερα στην εξυπηρέτηση ότι αν δεν γίνει η ενεργοποίηση μέχρι την Τρίτη θα πάω στην Cosmote.
    16:57 κλείσαμε το τηλέφωνο
    17:08 με πήραν από τις τμήμα οπτικών

    Τους είπα τα ίδια και επέμενε ότι η αίτηση είναι στο τελικό στάδιο και είναι στους τεχνικούς και μέχρι την Τρίτη που τους είπα θα έχει ενεργοποιηθεί λογικά.

    Εξοπλισμός θα μείνει ο ίδιος.

    Τρίτη απόγευμα θα πάρω τηλέφωνο για φορητότητα.

  11. #2741
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.807
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mike112 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το θέμα είναι ότι ούτε εσύ δεν ήξερες σε τι αναφερόταν έτσι απλά το πέταξες αφού δεν έγραψε σε τι υποδομή ανοίκει. Το θέμα είναι ότι και οι 2 κάναμε λάθος αφού μιλούσαμε υποθετικά μιας και δε γνωρίζαμε την υποδομή του αλλά δε βλέπω να το παραδέχεσαι και εσύ το λάθος σου. Οπότε δεν έχει νόημα να το τραβάμε από τα μαλλιά το θέμα ειδικά από τη στιγμή που χρησιμοποίησες ειρωνίες τύπου "μάστορα" κλπ...
    Αγαπητέ μου συνφορουμίτη, δεν είχα καθόλου σκοπό να σε ειρωνευτώ αποκαλώντας σε μάστορα. Το χρησιμοποίησα ως ένδειξη οικειότητας για να σπάσω τον πάγο.
    Αγνόησε την παράθεση σε εσένα, και θεώρησε (όπως ισχύει) ότι απευθυνόταν στον αρχικό φίλο που έκανε την ερώτηση, και συνδυαζόμενο με τη δική σου, αποτελεί την πλήρη απάντηση (όπως σου υπέδειξαν και άλλοι κάθε φορά που το ξανασχολίασες).
    Είμαι σίγουρος ότι εάν πάρεις μία βαθιά ανάσα και διαβάσεις χωρίς προκατάληψη τι έγραψα, θα καταλάβεις ότι δεν "κάναμε λάθος και οι δύο". Και να μην το δεις έτσι, δεν έχει σημασία, ο φίλος έχει πάρει την απάντησή του και αυτό ήταν το ζητούμενο.

  12. #2742
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KostasKri Εμφάνιση μηνυμάτων
    16:54 πήρα τηλέφωνο ανέφερα στην εξυπηρέτηση ότι αν δεν γίνει η ενεργοποίηση μέχρι την Τρίτη θα πάω στην Cosmote.
    16:57 κλείσαμε το τηλέφωνο
    17:08 με πήραν από τις τμήμα οπτικών

    Τους είπα τα ίδια και επέμενε ότι η αίτηση είναι στο τελικό στάδιο και είναι στους τεχνικούς και μέχρι την Τρίτη που τους είπα θα έχει ενεργοποιηθεί λογικά.

    Εξοπλισμός θα μείνει ο ίδιος.

    Τρίτη απόγευμα θα πάρω τηλέφωνο για φορητότητα.
    Εξοπλισμός θα μείνει ο ίδιος......τελικα ... της κερδισαν της μερες τωρα θα βρουν λκατι αλλο να λενε
    Μην νομιζεις οτι μασανε απο τετοια γιατι τα ακουνε καθε μερα...ουτε παλια δεν επιανε παρα μονο οταν εβλεπαν την αιτηση φοριτοτρητας κατι που δεν ισχυει πια
    Το μονο αν πιασει ειναι να παει εκει η κατατγελλια απο ΕΕΤΤ

    το μαγαζι διαλυσε δυστυχώς

  13. #2743
    Εγγραφή
    07-10-2019
    Μηνύματα
    898
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    Huawei hg8145v5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αγαπητέ μου συνφορουμίτη, δεν είχα καθόλου σκοπό να σε ειρωνευτώ αποκαλώντας σε μάστορα. Το χρησιμοποίησα ως ένδειξη οικειότητας για να σπάσω τον πάγο.
    Αγνόησε την παράθεση σε εσένα, και θεώρησε (όπως ισχύει) ότι απευθυνόταν στον αρχικό φίλο που έκανε την ερώτηση, και συνδυαζόμενο με τη δική σου, αποτελεί την πλήρη απάντηση (όπως σου υπέδειξαν και άλλοι κάθε φορά που το ξανασχολίασες).
    Είμαι σίγουρος ότι εάν πάρεις μία βαθιά ανάσα και διαβάσεις χωρίς προκατάληψη τι έγραψα, θα καταλάβεις ότι δεν "κάναμε λάθος και οι δύο". Και να μην το δεις έτσι, δεν έχει σημασία, ο φίλος έχει πάρει την απάντησή του και αυτό ήταν το ζητούμενο.
    Κάπου εδώ θα σταματήσω να ασχοληθώ περαιτέρω γιατί αποτι φαίνεται γράφεις ότι σε συμφέρει αλλά εκτίθεται και μόνος σου. Λες με αποκαλέσεις μάστορα για να σπάσεις τον πάγο και συνεχίζεις λέγοντας ότι προορίζονταν για τον φίλο η παράθεση. Πιο κάτω λες ότι διαβάζω με προκατάληψη και με δικαιώνεις ότι είχες επιθετικό ύφος από την αρχή χρησιμοποιώντας ειρωνίες πράγμα που φαίνεται ξεκάθαρα μιας και ότι βλέπω λέω αντικειμενικά. Έγινε τόσο μεγάλος ντόρος επειδή είπα στο παιδί ότι παίρνεις την αναβάθμιση; Πώς τον επηρεάζει κάτι τέτοιο αφού στη τελική θα πάρει τηλέφωνο η θα πάει σε κατάστημα να μάθει αν όντως μπορεί να κάνει την αναβάθμιση. Κάνεις σαν τον σκότωσα τον άνθρωπο... Φυσικά συνέχισα το clout σου γιατί ακόμα δε καταλαβαίνω τον λόγω που αντέδρασε τόσο έντονα σε κάτι που δεν έχει λογική να αντιδράσει κάποιος έτσι. Το "μάστορα" που μου είπες ήταν ειρωνία παραδεξου κάτι αφού μου λες στην ίδια παράθεση ότι δεν υπάρχουν πια καμπίνες wind δηλαδή με θεωρείς τόσο άσχετο που νόμιζες ότι δεν ήξερα ότι έχει γίνει συγχώνευση με τη νόβα η προσπαθείς πολύ να με κάνεις να φαίνομαι ασχετος...

    Σκέψου ότι εγώ είμαι εδώ περισσότερο για να μάθω πράγματα δε θεωρώ σε καμία περίπτωση ότι ξέρω πιο πολλά από τα παιδιά εδώ να το βοηθήσω ήθελα το παιδί να πάρει την αναβάθμιση.

    Εν τέλει να σου πούμε εσύ έχεις δικό εγώ άδικο γιατί άκρη δε θα βγει θα υποστηρίζεις μέχρι αύριο τη πλευρά που σε εξυπηρετεί. Ξεκίνησες κάτι μόνος σου και τώρα γράφεις ότι διαβάζω με προκατάληψη εδώ γελάμε.... Έχεις δίκιο φίλε μου. Happy ?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Mike112 : 27-01-23 στις 19:08.

  14. #2744
    Εγγραφή
    10-03-2004
    Μηνύματα
    809
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Ρε παιδια δεν μου εχει εκδοθει λογαριασμος απο 12/1. Τι πρεπει να κανω;

  15. #2745
    Εγγραφή
    11-01-2012
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    410
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΣΣΟΣ
    Router
    Nokia G-2425G-A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από polakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδια δεν μου εχει εκδοθει λογαριασμος απο 12/1. Τι πρεπει να κανω;
    Μην ανησυχεις θα σου ερθει sms με link (τυπου HTTPS://WND.GR/90RY....)για το λογαριασμο σου οταν εκδοθει. Ακομα παρατηρω οτι το myaccount nova ειναι κενο, αλλα τον λογαριασμο σιγα μην το αφησουν ετσι.

Σελ. 183 από 452 ΠρώτηΠρώτη ... 163173178181182183184185188193203 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας