Σελ. 329 από 453 ΠρώτηΠρώτη ... 309319324327328329330331334339349 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.921-4.935 από 6786

Θέμα: Nova FTTH

  1. #4921
    Εγγραφή
    06-12-2021
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    267
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    Router
    FRITZ 7530 AX
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά, 6000 ms στο World of Warcraft δεν το λες και ποιότητα υπηρεσιών στη forthnet.
    Α, εδώ με πιάνεις αδιάβαστο, γιατί τα μόνα παιχνίδια στα οποία παραδίδω μαθήματα είναι το Mr Pac-Man, Ms Pac-Man και Wonder Boy in Monsterland!!!

  2. #4922
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.893
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Κάπου 2007-2009 είχαμε "επιδημία" κοψίματος οπτικών (backbone) της Forthnet.

  3. #4923
    Εγγραφή
    04-07-2018
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    271
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102718 /11000
    ISP
    Cosmote
    Router
    speedport plus 2
    SNR / Attn
    10.5(dB) / 12.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπήρχε αυτό https://services.forthnet.gr/dslwiz/app/pages αλλά πλέον δεν ανοίγει.
    εχω τήν εντυπώηση οτι το κατεβάσανε η οτι σιγουρα δεν θα είναι πάλι διαθέσιμο

  4. #4924
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.978
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από georgeole Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αγαπητέ φίλε, αφού ξεκαθαρίσουμε ότι η στραβή μπορεί να σου κάτσει είτε είσαι στην καλύτερη εταιρεία είτε στη χειρότερη, θα ήθελα να σημειώσω τα εξής:

    Ήμουν πελάτης της Forthnet (αν θυμάμαι καλά) από το 2000. Πιο πριν ήμουν στον ΟΤΕ όπου, ναι μεν η εξυπηρέτηση και οι υπηρεσίες ήταν υποδειγματικές, το κόστος όμως τρύπαγε το ταβάνι. Στη Forthnet βρήκα την υγειά μου: Αν υποθέσουμε ότι στον ΟΤΕ έδινα 100€, στη Forthnet με 40€ είχα τις ίδιες και καλύτερες παροχές. Όσο για την τεχνική υποστήριξη, τις ελάχιστες φορές που τη χρειάστηκα, ήταν ΑΨΟΓΗ. Όλα αυτά μέχρι που μετονομάστηκε σε NOVA. Εκεί σιγά σιγά άρχισαν τα θέματα (δεν θα επεκταθώ για να μην κουράσω), και τελικά μετά από κάποιο διάστημα έφυγα τρέχοντας. Κατόπιν στη Vodafone ήταν όλα τέλεια μέχρι την πάροδο της διετίας και την επικείμενη ανανέωση του συμβολαίου. ΚΑΙ το συμβόλαιο ήθελαν να αυξήσουν (+0,50€) ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΕΠΙΠΛΕΟΝ παροχή δεν έδιναν, όσο και να τους παρακαλούσα είτε σε κατάστημα είτε στο τηλέφωνο. Ήθελα απεριόριστες τις κλήσεις στα κινητά και δεν μου το έδιναν με τίποτα - τώρα το δίνουν. Φυσικά πήγα στην Cosmote (δεν ήθελα να ξαναμπλέξω με τη NOVA που ήταν 1,5 μήνα πριν τη συγχώνευση με τη WIND) και πήρα όλα όσα ζητούσα με 2,50€ επιπλέον.

    Ηθικό δίδαγμα: Συνήθως (όχι πάντα βέβαια) ό,τι πληρώνεις παίρνεις. Όποιος ενδιαφέρεται για σταθερότητα παροχής και ποιότητα υπηρεσιών, ΑΥΤΟ θα κοιτάξει πρώτα και μετά την τιμή. Όποιος ενδιαφέρεται πρώτα για την τιμή, θα την πάρει μεν, ρισκάροντας τα υπόλοιπα.

    ΥΓ Αν κάποιος αναρωτιέται γιατί να μην έχουν όλοι οι πάροχοι το κόστος και την ποιότητα υπηρεσιών της Forthnet που βιώσαμε παλιότερα και βρει την απάντηση, ας μου την πει κι εμένα, γιατί απάντηση δεν βρίσκω...
    Από Νόβα δεν ξέρω... Δεν έτυχε να περάσω σχεδόν ποτέ... Μόνο κάτι λίγο επί εποχής dial up κ φορθνετ... Μιλάω περισσότερο για τη νέα Νόβα που στην ουσία είναι μίξη με wind..

    Για το ότι η στραβή μπορεί να κάτσει παντού συμφωνώ..

    Απεριόριστα κινητά σε βοντα δε νομίζω να υπήρχε... Στα 600' νομίζω ήταν το όριο για κινητά..

    Κοίτα, αν είσαι ταλαιπωρημένος από πάροχο βέβαια κ θα κοιτάξεις τη σταθερότητα... Και θα δώσεις το κάτι παραπάνω για να είσαι ήρεμος..
    Έχω περάσει σχεδόν από όλα τα στάδια..
    Τελευταία πάντως προέχει το καλύτερο deal..
    Στην αρχή πήγαινα για κοτε 100αρα μέσω sfbb στα 28-29, επειδή ήταν πιο οργανωμένοι κάπως, όχι πλήρως σαν εταιρεία και επειδή οι άλλοι ενώνονταν σαν εταιρείες κ γινόταν της τρελής... Ακόμα με βόλευε το ρούτερ που έδιναν και το ότι έδιναν κωδικούς τηλεφωνίας...
    Βέβαια μετά από κάποια στιγμή που όλοι είχαν μπλέξει τα μπου..α τους, αγανάκτησα, και έτυχε τότε να σκάσει η προσφορά της Νόβα στα 26 η 500... Δεν το σκέφτηκα πολύ... Ακυρωσα τους άλλους και πήγα Νόβα... Όχι ότι κ εκεί δε συνάντησα μπαχαλο...
    Αλλά τουλάχιστον μπήκε και είμαι σχετικά καλα πέρα από κάποιες λεπτομέρειες...

    Για το άλλο που λέω, εννοώ να κάνουν καλύτερες τιμές όπου τους ανήκει η οπτική υποδομή.... Όπως τώρα η Νόβα...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά, 6000 ms στο World of Warcraft δεν το λες και ποιότητα υπηρεσιών στη forthnet.
    Όποιος παίζει παιχνίδια βέβαια και θα κοιτάξει προς κοτε....
    Αλήθεια το νούμερο που λες είναι πρόσφατο;
    Πολύ μεγάλο.... Με τι γραμμή;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάπου 2007-2009 είχαμε "επιδημία" κοψίματος οπτικών (backbone) της Forthnet.
    Τι φάση ήταν αυτή;
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  5. #4925
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.789
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ds12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φαντάζομαι τώρα θα έχουν βάλει όλες τις περιοχές που υπάρχει διαθεσιμότητα για FTTH στον χάρτη.
    https://www.broadband-assist.gov.gr/
    ΧοΧοΧο, εξακολουθεί να δείχνει οτι έχουμε κανονικά υποδομή (αναμονή), όταν τους έχει δηλωθεί 2-3 φορές ήδη το πρόβλημα (ο εργολάβος που έσκαψε την περιοχή, δεν άφησε ποτέ σε εμάς), τη μία από εργολάβο που ήρθε από τον ΟΤΕ (περιοχή ΟΤΕ) για να κάνει τη μελέτη για την πολυκατοικία.

    Τα ίδια και στου μπατζανάκη το σπίτι, λίγο παραπέρα.

    ΧοΧοΧο...χαλκός μέχρι να σαπίσει εντελώς...ΧοΧοΧο.
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  6. #4926
    Εγγραφή
    06-12-2021
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    267
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    Router
    FRITZ 7530 AX
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από Νόβα δεν ξέρω... Δεν έτυχε να περάσω σχεδόν ποτέ... Μόνο κάτι λίγο επί εποχής dial up κ φορθνετ... Μιλάω περισσότερο για τη νέα Νόβα που στην ουσία είναι μίξη με wind..

    Για το ότι η στραβή μπορεί να κάτσει παντού συμφωνώ..

    Απεριόριστα κινητά σε βοντα δε νομίζω να υπήρχε... Στα 600' νομίζω ήταν το όριο για κινητά..

    Κοίτα, αν είσαι ταλαιπωρημένος από πάροχο βέβαια κ θα κοιτάξεις τη σταθερότητα... Και θα δώσεις το κάτι παραπάνω για να είσαι ήρεμος..
    Έχω περάσει σχεδόν από όλα τα στάδια..
    Τελευταία πάντως προέχει το καλύτερο deal..
    Στην αρχή πήγαινα για κοτε 100αρα μέσω sfbb στα 28-29, επειδή ήταν πιο οργανωμένοι κάπως, όχι πλήρως σαν εταιρεία και επειδή οι άλλοι ενώνονταν σαν εταιρείες κ γινόταν της τρελής... Ακόμα με βόλευε το ρούτερ που έδιναν και το ότι έδιναν κωδικούς τηλεφωνίας...
    Βέβαια μετά από κάποια στιγμή που όλοι είχαν μπλέξει τα μπου..α τους, αγανάκτησα, και έτυχε τότε να σκάσει η προσφορά της Νόβα στα 26 η 500... Δεν το σκέφτηκα πολύ... Ακυρωσα τους άλλους και πήγα Νόβα... Όχι ότι κ εκεί δε συνάντησα μπαχαλο...
    Αλλά τουλάχιστον μπήκε και είμαι σχετικά καλα πέρα από κάποιες λεπτομέρειες...

    Για το άλλο που λέω, εννοώ να κάνουν καλύτερες τιμές όπου τους ανήκει η οπτική υποδομή.... Όπως τώρα η Νόβα...
    Λοιπόν, αγαπητέ φιλε, θα μου επιτρέψεις να περιγράψω σε αδρές γραμμές τι έζησα στη Forthnet για καμιά 15αριά χρόνια (πριν γίνει NOVA κι αρχίσουν τα όργανα). Ξεκίνησα με 24άρα ADSL που απέδιδε πραγματική ταχύτητα 16-17Mbps. Μεγαλεία στη Γαλλία! Μετά άλλαξα σπίτι και η ταχύτητα έπεσε στα 8-9Mbps, αλλά ήταν λογικό και αναμενόμενο γιατί, αν και οι γραμμές της περιοχής μου είναι «καμπάνα», απομακρύνθηκα πολύ από το DSLAM. Κατόπιν μου έδωσαν στην καλύτερη τιμή της αγοράς 50άρα (μόλις είχε πρωτοεμφανιστεί). Οι ταχύτητες εκτοξεύτηκαν στο μάξιμουμ 59-60Mbps. Το ίδιο αργότερα και με την 100άρα. Εξαιρετική τιμή, ταχύτητες στο μάξιμουμ 128-130Mbps και όλα τα τηλέφωνα πάντα δωρεάν. Και φυσικά χωρίς διακοπές, χωρίς αποσυνδέσεις, χωρίς προβλήματα. Σ’ αυτό βέβαια βοήθησε ότι δεν είχα voip και αγόραζα με 80-90€ εξαιρετικά after market ρούτερ – συνήθως TP-LINK ή ASUS. Με το που μου έστελνε το ρούτερ της η Forthnet, κατευθείαν στον κάδο.
    ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ: ΠΟΤΕ δεν αντιμετώπισα κάποιο θέμα με τους τεχνικούς της Forthnet για τη χρήση δικού μου ρούτερ. Αυτά δηλ. που κάνουν σήμερα και αναρωτιέσαι: «Είναι δυνατόν;». ΜΕ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΑΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ, ΟΠΟΙΟ ΡΟΥΤΕΡ ΚΙ ΑΝ ΕΙΧΑ! Για να μην μακρηγορώ, με το που μετονομάστηκε σε NOVA μέσα σε 2, το πολύ 3 χρόνια, έφτασε στη σημερινή κατάσταση. Διάβασε τα παράπονα από τους συμφορουμίτες στο νήμα για περισσότερες λεπτομέρειες.

    Ένα δεύτερο σημείο που θέλω να θίξω είναι πως ΔΕΝ πήγα στην Cosmote ως ταλαιπωρημένος, ζητώντας κατά συνέπεια σταθερότητα. Δεν μπορώ να διανοηθώ σε καμία περίπτωση παροχή τηλεφώνου και ίντερνετ χωρίς σταθερότητα και αξιοπιστία. Ο καταναλωτής οφείλει, κατά τη γνώμη μου, να ακολουθεί σε κάθε περίπτωση 3 απλά (όσο και αυτονόητα) βήματα για την επιλογή παρόχου:

    α) Καταγραφή και ιεράρχηση των αναγκών και των απαιτήσεων που έχει ΚΑΙ από την τηλεφωνία ΚΑΙ από το ίντερνετ.

    β) Έρευνα αγοράς (από φίλους, ίντερνετ κλπ) όπου διαπιστώνει ποιοι είναι οι πάροχοι που τον ενδιαφέρουν σύμφωνα με τις ανάγκες του. Εκεί υποθέτουμε ότι καλύτερη είναι πχ η εταιρεία Α με κόστος 35€ και δεύτερη καλύτερη η εταιρεία Β με κόστος 28€.

    γ) Επιλογή παρόχου: Αντέχει το μπάτζετ την εταιρεία Α που διάλεξα ως καλύτερη; Αν ναι, ΟΚ. Αν όχι, επιλέγω την εταιρεία Β. Τόσο απλά.

    Σε ζάλισα, το ξέρω. Επειδή όμως σπάνια ακούς από συμφορουμίτες πόσο ευχαριστημένοι είναι από τις υπηρεσίες που τους προσφέρονται, είπα να επεκταθώ.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος georgeole : 23-06-23 στις 11:27.

  7. #4927
    Εγγραφή
    10-08-2010
    Μηνύματα
    600
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Path Level
    Interleaved
    Είμαστε στον μπλε κύκλο.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Εικόνα1.jpg 
Εμφανίσεις:  59 
Μέγεθος:  210,2 KB 
ID: 249216

  8. #4928
    Εγγραφή
    08-02-2020
    Περιοχή
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    295
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Huawei DN8245V-70
    SNR / Attn
    9.4(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Δυστυχώς αυτό με το ping στους άλλους παροχους ισχύει. Ενώ παλια με 24αρα έπιανες 30-40ms στο cs τώρα με vdsl 60-80 αν εισαι τυχερος. Ενώ από cosmote έχω δει και 25ms

  9. #4929
    Εγγραφή
    29-11-2016
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    354
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    Router
    Nokia G-2425G-A
    Το είχα ξανα αναφέρει αλλά επι 2015-17 με forthnet ADSL έπιανα 39 ms στο CS στους ευρωπαϊκούς ping το οποίο δεν έχω ξαναδεί βέβαια τώρα με FTTH και εννοείται με την νέα NOVA

  10. #4930
    Εγγραφή
    20-02-2023
    Μηνύματα
    1.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    VDSL 50
    με τοσους Seabone που εχει η Νοβα και ειναι συχνα πιτα λογικο ....
    (λιγοτερα εξοδα για την εταιρια, καλυτερες τιμες συνδεσης Οτι πληρωνης παιρνεις)

  11. #4931
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.978
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από georgeole Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν, αγαπητέ φιλε, θα μου επιτρέψεις να περιγράψω σε αδρές γραμμές τι έζησα στη Forthnet για καμιά 15αριά χρόνια (πριν γίνει NOVA κι αρχίσουν τα όργανα). Ξεκίνησα με 24άρα ADSL που απέδιδε πραγματική ταχύτητα 16-17Mbps. Μεγαλεία στη Γαλλία! Μετά άλλαξα σπίτι και η ταχύτητα έπεσε στα 8-9Mbps, αλλά ήταν λογικό και αναμενόμενο γιατί, αν και οι γραμμές της περιοχής μου είναι «καμπάνα», απομακρύνθηκα πολύ από το DSLAM. Κατόπιν μου έδωσαν στην καλύτερη τιμή της αγοράς 50άρα (μόλις είχε πρωτοεμφανιστεί). Οι ταχύτητες εκτοξεύτηκαν στο μάξιμουμ 59-60Mbps. Το ίδιο αργότερα και με την 100άρα. Εξαιρετική τιμή, ταχύτητες στο μάξιμουμ 128-130Mbps και όλα τα τηλέφωνα πάντα δωρεάν. Και φυσικά χωρίς διακοπές, χωρίς αποσυνδέσεις, χωρίς προβλήματα. Σ’ αυτό βέβαια βοήθησε ότι δεν είχα voip και αγόραζα με 80-90€ εξαιρετικά after market ρούτερ – συνήθως TP-LINK ή ASUS. Με το που μου έστελνε το ρούτερ της η Forthnet, κατευθείαν στον κάδο.
    ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ: ΠΟΤΕ δεν αντιμετώπισα κάποιο θέμα με τους τεχνικούς της Forthnet για τη χρήση δικού μου ρούτερ. Αυτά δηλ. που κάνουν σήμερα και αναρωτιέσαι: «Είναι δυνατόν;». ΜΕ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΑΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ, ΟΠΟΙΟ ΡΟΥΤΕΡ ΚΙ ΑΝ ΕΙΧΑ! Για να μην μακρηγορώ, με το που μετονομάστηκε σε NOVA μέσα σε 2, το πολύ 3 χρόνια, έφτασε στη σημερινή κατάσταση. Διάβασε τα παράπονα από τους συμφορουμίτες στο νήμα για περισσότερες λεπτομέρειες.

    Ένα δεύτερο σημείο που θέλω να θίξω είναι πως ΔΕΝ πήγα στην Cosmote ως ταλαιπωρημένος, ζητώντας κατά συνέπεια σταθερότητα. Δεν μπορώ να διανοηθώ σε καμία περίπτωση παροχή τηλεφώνου και ίντερνετ χωρίς σταθερότητα και αξιοπιστία. Ο καταναλωτής οφείλει, κατά τη γνώμη μου, να ακολουθεί σε κάθε περίπτωση 3 απλά (όσο και αυτονόητα) βήματα για την επιλογή παρόχου:

    α) Καταγραφή και ιεράρχηση των αναγκών και των απαιτήσεων που έχει ΚΑΙ από την τηλεφωνία ΚΑΙ από το ίντερνετ.

    β) Έρευνα αγοράς (από φίλους, ίντερνετ κλπ) όπου διαπιστώνει ποιοι είναι οι πάροχοι που τον ενδιαφέρουν σύμφωνα με τις ανάγκες του. Εκεί υποθέτουμε ότι καλύτερη είναι πχ η εταιρεία Α με κόστος 35€ και δεύτερη καλύτερη η εταιρεία Β με κόστος 28€.

    γ) Επιλογή παρόχου: Αντέχει το μπάτζετ την εταιρεία Α που διάλεξα ως καλύτερη; Αν ναι, ΟΚ. Αν όχι, επιλέγω την εταιρεία Β. Τόσο απλά.

    Σε ζάλισα, το ξέρω. Επειδή όμως σπάνια ακούς από συμφορουμίτες πόσο ευχαριστημένοι είναι από τις υπηρεσίες που τους προσφέρονται, είπα να επεκταθώ.
    Τα της Νόβα τα ξέρω... Τα έχω διαβάσει...
    Εγώ αναφέρομαι περισσότερο στη σημερινή μίξη με wind...
    Από την άλλη προτίμησα αντί υποστήριξης που υποτίθεται ότι θα ήταν καλύτερη στη κοτε, την παραπάνω ταχύτητα που έδινε η Νόβα..
    Μετά βέβαια σκέφτηκα και το άλλο.. Ότι θα ήταν λίγο καλύτερα στο πάροχο που είχε την υποδομή στη περιοχή..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  12. #4932
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.893
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι φάση ήταν αυτή;
    Δεν θυμάμαι περισσότερες λεπτομέρειες, πάνε 15 χρόνια, αλλά κάθε τρεις και λίγο σουρσιμο.

  13. #4933
    Εγγραφή
    06-12-2021
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    267
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    Router
    FRITZ 7530 AX
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετά βέβαια σκέφτηκα και το άλλο.. Ότι θα ήταν λίγο καλύτερα στο πάροχο που είχε την υποδομή στη περιοχή..
    ΑΚΡΙΒΩΣ. Πολύ μεγάλη ΑΛΗΘΕΙΑ αυτό. Αν ΔΕΝ σου κάτσει η στραβή, κανένα θέμα. Δεν καταλαβαίνεις διαφορά. Αν όμως έχεις κάποιο θέμα, τότε κινδυνεύεις να πέσεις στο πανάρχαιο (από την εποχή του ADSL) "ping pong":

    - Δεν φταίμε εμείς, φταίει ο ΟΤΕ που το καθυστερεί.

    - Όχι, δεν φταίμε εμείς, το κοιτάξαμε, η εταιρεία σας φταίει.

    Και, στο τέλος, σύμφωνα με την παροιμία: "Απ' τη νονά και τη μαμμή, το χάσαμε το παιδί!!!".

    Ναι, είναι ΠΟΛΥ σοβαρός ο παράγοντας που αναφέρεις. Να έχει ΕΝΑΣ όλη την ευθύνη και, φυσικά, στο τέλος της διετίας κάνουμε ταμείο.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν θυμάμαι περισσότερες λεπτομέρειες, πάνε 15 χρόνια, αλλά κάθε τρεις και λίγο σουρσιμο.
    Κάπως έτσι. Και, όταν ζήτησα υποστήριξη και επιδιόρθωση, δεν κατάφερα (εγώ τουλάχιστον) να πάρω τίποτα από τα δύο. Και η πλάκα είναι πως αγανακτισμένος την κοπάνησα, πήγα στη Vodafone και ως δια μαγείας λύθηκαν ΑΥΤΟΜΑΤΑ όλα τα θέματα, Ναι, τα ίδια θέματα για τα οποία η NOVA με κορόιδευε ένα μήνα.

  14. #4934
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.817
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Επειδή ετοιμάζομαι για νέα αίτηση, έχει πάρει κάποιος πρόσφατα κάτι καλύτερο από 26€/μήνα και πάγιο δώρο;

  15. #4935
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.978
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Κάποια φάση έδιναν 3 μήνες δώρο και κάποια άλλη στιγμή και smart watch δώρο...
    Τώρα δεν ξέρω... Νομίζω 1μηνα δίνουν..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

Σελ. 329 από 453 ΠρώτηΠρώτη ... 309319324327328329330331334339349 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας