Σελ. 220 από 453 ΠρώτηΠρώτη ... 200210215218219220221222225230240 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.286-3.300 από 6786

Θέμα: Nova FTTH

  1. #3286
    Εγγραφή
    07-10-2019
    Μηνύματα
    898
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    Huawei hg8145v5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ds12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πριν από λίγο ήρθε ο τεχνικός και τώρα συγχρονίζει κανονικά το ρούτερ.
    Συνημμένο Αρχείο 245882
    Και τι έκανε ακριβώς είχε κάποιο μηχανημα;

  2. #3287
    Εγγραφή
    26-09-2015
    Περιοχή
    Κυψέλη, Αθήνα
    Μηνύματα
    526
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps / 1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Router
    ΖΤΕ ZXHN F6600P
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mike112 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά λίγο τα φώτα σας. Θέλει και ο πατέρας μου να κάνει αναβάθμιση από 200 σε 500. Εκτός από τηλεφωνικά μπορούμε να τη κάνουμε από τσατ; Γιατί δεν μου απαντάνε μια ώρα στο 2105100200 που έχω καλέσει... είναι και ότι θα στείλουν σε email το νέο συμβόλαιο και δε θέλω να το γράψουν λάθος και να τους κυνηγάμε να το προωθήσουν στο σωστό όπως έγινε με μένα καλύτερα να το στείλω γραπτώς. Αν γίνεται μέσω τσατ τεχνική υποστήριξη πατάω;
    Η τεχνική υποστήριξη της Nova, είναι στο τηλέφωνο 13700.

    Το εμπορικό τμήμα είναι στο 13800, αρκεί να αναφέρεις ότι θέλεις να μιλήσεις με το εμπορικό τμήμα, στην AI που σου μιλάει, αλλιώς μπορεί να σε συνδέσει στο τεχνικό τμήμα (13700).
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος johnp : 15-02-23 στις 17:28.

  3. #3288
    Εγγραφή
    03-10-2018
    Μηνύματα
    1.017
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    1
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mike112 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και τι έκανε ακριβώς είχε κάποιο μηχανημα;
    Πήρε τηλέφωνο και τους είπε ότι δεν συγχρονίζει, τους έδωσε και τον σειριακό αριθμό του ρούτερ και έκαναν κάτι δεν ξέρω τι και ενώ είχα ίντερνετ δεν είχα τηλέφωνο. Του είπαν να κάνει reset. Μόλις έγινε το reset συγχρονίστηκε το ρούτερ και είχα και τηλέφωνο.

  4. #3289
    Εγγραφή
    07-10-2019
    Μηνύματα
    898
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    Huawei hg8145v5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ds12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πήρε τηλέφωνο και τους είπε ότι δεν συγχρονίζει, τους έδωσε και τον σειριακό αριθμό του ρούτερ και έκαναν κάτι δεν ξέρω τι και ενώ είχα ίντερνετ δεν είχα τηλέφωνο. Του είπαν να κάνει reset. Μόλις έγινε το reset συγχρονίστηκε το ρούτερ και είχα και τηλέφωνο.
    Αυτά μου είπαν να κάνω και εγώ και δεν έγινε τιποτα. Έδωσα σωστά το sn μετά έκανα και reset και δεν συγχρονίσε ποτέ... Πλέον μίλησα πάλι στο τσατ έστειλα φωτογραφίες από τα δύο ρούτερ zte και huawei και περιμένω νέα.

  5. #3290
    Εγγραφή
    26-09-2015
    Περιοχή
    Κυψέλη, Αθήνα
    Μηνύματα
    526
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps / 1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Router
    ΖΤΕ ZXHN F6600P
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mike112 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτά μου είπαν να κάνω και εγώ και δεν έγινε τιποτα. Έδωσα σωστά το sn μετά έκανα και reset και δεν συγχρονίσε ποτέ... Πλέον μίλησα πάλι στο τσατ έστειλα φωτογραφίες από τα δύο ρούτερ zte και huawei και περιμένω νέα.
    Αυτά έκανα και εγώ και δεν είχα αποτέλεσμα. Έδωσα το serial number, έκανα reset, και τίποτα. Θα δω τι θα γίνει με τον τεχνικό αύριο.

  6. #3291
    Εγγραφή
    07-10-2019
    Μηνύματα
    898
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    Huawei hg8145v5
    Εγώ έστειλα φωτογραφίες από τα 2 ρούτερ στο τσατ και τα έκανα reset και τα δύο. Πλέον δεν έχω ίντερνετ από κανένα. Λέει θα έχω ενημέρωση σύντομα από αυτούς επειδή γίνονται απομακρυσμένες εργασίες να δουλέψει το καινούργιο...κακό προαίσθημα έχω.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ds12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πήρε τηλέφωνο και τους είπε ότι δεν συγχρονίζει, τους έδωσε και τον σειριακό αριθμό του ρούτερ και έκαναν κάτι δεν ξέρω τι και ενώ είχα ίντερνετ δεν είχα τηλέφωνο. Του είπαν να κάνει reset. Μόλις έγινε το reset συγχρονίστηκε το ρούτερ και είχα και τηλέφωνο.
    Είχες το zte η huawei να μάθω πως γίνεται η σύνδεση μήπως κάνω κάτι λάθος. Εγώ έχω το zte και στο huawei έβαλα την κίτρινη οπτική που περνει από το λευκό κουτάκι που γράφει wind. Τώρα δε ξέρω τι παίζει έκανα reset τα ρούτερ έστειλα και φωτογραφίες και έχω μείνει χωρίς ίντερνετ εδώ και πολλές ώρες και χωρίς τηλέφωνο... Είπε θα πάρει ώρα η αποκατάσταση και καλά...τουλάχιστον να τα καταφέρουν μέχρι το βράδυ αν και πολύ χλωμό το βλέπω.

  7. #3292
    Εγγραφή
    03-10-2018
    Μηνύματα
    1.017
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    1
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mike112 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ έστειλα φωτογραφίες από τα 2 ρούτερ στο τσατ και τα έκανα reset και τα δύο. Πλέον δεν έχω ίντερνετ από κανένα. Λέει θα έχω ενημέρωση σύντομα από αυτούς επειδή γίνονται απομακρυσμένες εργασίες να δουλέψει το καινούργιο...κακό προαίσθημα έχω.

    - - - Updated - - -



    Είχες το zte η huawei να μάθω πως γίνεται η σύνδεση μήπως κάνω κάτι λάθος. Εγώ έχω το zte και στο huawei έβαλα την κίτρινη οπτική που περνει από το λευκό κουτάκι που γράφει wind. Τώρα δε ξέρω τι παίζει έκανα reset τα ρούτερ έστειλα και φωτογραφίες και έχω μείνει χωρίς ίντερνετ εδώ και πολλές ώρες και χωρίς τηλέφωνο... Είπε θα πάρει ώρα η αποκατάσταση και καλά...τουλάχιστον να τα καταφέρουν μέχρι το βράδυ αν και πολύ χλωμό το βλέπω.
    Εγώ από την αρχή το huawei είχα. Τώρα έχω τρία ίδια ρούτερ της Huawei. Πες τους να ενημερώσουν κάποιον τεχνικό για να έρθει να το δει.

  8. #3293
    Εγγραφή
    07-10-2019
    Μηνύματα
    898
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    Huawei hg8145v5
    Τους είπα είπαν ότι θα το δουν από εδώ και ότι εργάζονται για την αποκατάσταση ξέρω εγώ. Το κακό είναι ότι μου κόψανε και από το zte το ίντερνετ. Πλέον είμαι τουλάχιστον 4 ώρες χωρίς τίποτα και είπε ότι θα πάρει ώρα. Αύριο θα πάρω τηλέφωνο αν δε γίνει κάτι και θα τους πω να μου δώσουν δωρεάν και τη sim τους για τα δωρεάν data γιατί δυστυχώς είναι και άλλα άτομα στο σπίτι που θέλουν ίντερνετ. Σε μαγαζί νοβα πηγες και τη πήρες εσύ;

  9. #3294
    Εγγραφή
    03-10-2018
    Μηνύματα
    1.017
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    1
    Ναι πήγα στο κατάστημα της Nova τους είπα ότι έχω βλάβη και μου έδωσαν την sim. Μετά κάλεσα στο 13700 για να ενεργοποιήσουν τα δωρεάν δεδομένα και τα λεπτά. Και εμένα μετά από 2 μέρες σταμάτησε να συγχρονίζει το πρώτο ρούτερ γιατί μου είπαν ότι το είχαν διαγράψει από το σύστημα. Επίσης προσπάθησα να μπω στο περιβάλλον του ρούτερ με τους κωδικούς της Nova αλλά μου εμφανίζει μήνυμα ότι είναι λάθος τα στοιχεία της σύνδεσης. Υπάρχει περίπτωση να έχουν αναβαθμίσει το λογισμικό του ρούτερ και να έχουν αλλάξει τους κωδικούς;

  10. #3295
    Εγγραφή
    07-10-2019
    Μηνύματα
    898
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    Huawei hg8145v5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ds12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι πήγα στο κατάστημα της Nova τους είπα ότι έχω βλάβη και μου έδωσαν την sim. Μετά κάλεσα στο 13700 για να ενεργοποιήσουν τα δωρεάν δεδομένα και τα λεπτά. Και εμένα μετά από 2 μέρες σταμάτησε να συγχρονίζει το πρώτο ρούτερ γιατί μου είπαν ότι το είχαν διαγράψει από το σύστημα. Επίσης προσπάθησα να μπω στο περιβάλλον του ρούτερ με τους κωδικούς της Nova αλλά μου εμφανίζει μήνυμα ότι είναι λάθος τα στοιχεία της σύνδεσης. Υπάρχει περίπτωση να έχουν αναβαθμίσει το λογισμικό του ρούτερ και να έχουν αλλάξει τους κωδικούς;
    Δε ξέρω φίλε μου. Εγώ δεν έχω ιδέα από αυτά μόνο το καλώδιο το κίτρινο της οπτικής έβαλα και αυτό δεν είμαι σίγουρος αν το έβαλα σωστά Οπότε επειδή δε βλέπω φως στο τούνελ θα πάω και εγώ αύριο για τη sim και θα τη κρατήσω κανονικά σαν δεύτερη τώρα έχω vodafone στο κινητό. Τουλάχιστον να έχω από data μέχρι να έρθουν να το φτιάξουν...

  11. #3296
    Εγγραφή
    12-06-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Καλαμάτα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    273
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps / 100Mbps
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Path Level
    Fastpath
    απο ταχύτητα πως τα πάτε ;
    Γιατί 2 ώρες τώρα παίζει απο 200 έως 400 !!!

  12. #3297
    Εγγραφή
    07-10-2019
    Μηνύματα
    898
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    Huawei hg8145v5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από junior147 Εμφάνιση μηνυμάτων
    απο ταχύτητα πως τα πάτε ;
    Γιατί 2 ώρες τώρα παίζει απο 200 έως 400 !!!
    Από ταχύτητα 0 γιατί δεν έχω καθόλου ίντερνετ Όσα τεστ είχα κάνει πριν με καλώδιο σε υπολογιστή και με το πρόγραμμα speedtest της Ookla για windows 10 τερμάτιζε περίπου 520/51

  13. #3298
    Εγγραφή
    03-10-2018
    Μηνύματα
    1.017
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    1
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από junior147 Εμφάνιση μηνυμάτων
    απο ταχύτητα πως τα πάτε ;
    Γιατί 2 ώρες τώρα παίζει απο 200 έως 400 !!!
    Και εγώ το παρατήρησα, έχει πέσει η ταχύτητα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ds12 : 15-02-23 στις 22:37.

  14. #3299
    Εγγραφή
    07-02-2009
    Περιοχή
    Σταμάτα
    Μηνύματα
    982
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    2* FTTH 1000/100 Cosmote
    ISP
    Cosmote
    Router
    2* Fritz 5530 Fiber-Asus
    SNR / Attn
    -15(dB) / -15(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Τι καταλαβαίνουμε από τα γραφόμενα των τελευταίων σελίδων;

    Μάλλον ότι η Nova είναι ένα ατελείωτο... μπουρ.

    Τέτοια χάλια δεν ξέρω αν έχουν υπάρξει ξανά σε εταιρία του χώρου.

  15. #3300
    Εγγραφή
    01-02-2016
    Περιοχή
    ΚΟΛΩΝΟΣ
    Μηνύματα
    1.971
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200 D/20 Up
    ISP
    NOVA (ex Wind)
    Router
    ZTE H288A
    Ξέρουμε τι γίνεται και δεν εμφανίζονται οι servers της Cosmote και της Nova στην σελίδα speedtest.net ?? Ουτε και η Lancom και GRnet εμφανίζονται..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Mormnak : 15-02-23 στις 23:10.

Σελ. 220 από 453 ΠρώτηΠρώτη ... 200210215218219220221222225230240 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας