Σελ. 242 από 452 ΠρώτηΠρώτη ... 222232237240241242243244247252262 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.616-3.630 από 6778

Θέμα: Nova FTTH

  1. #3616
    Εγγραφή
    26-09-2015
    Περιοχή
    Κυψέλη, Αθήνα
    Μηνύματα
    526
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps / 1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Router
    ΖΤΕ ZXHN F6600P
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mike112 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα ήθελα πολύ να τους πω τώρα βάλετε μου το zte που δούλευε άψογα και δεν είχε κανένα θέμα αλλά εδώ δεν έχουν φτιάξει ακόμα το τηλέφωνο φαντάσου. Και αν το φτιάξουν φυσικά φοβάμαι να ξαναμπώ σε περιπέτειες να τους πω βάλτε το zte γιατί πάλι από την αρχή μετά. Το λάθος του αιώνα ήταν να δώσουν νέα ρούτερ σε αυτούς με 500αρα. Για 1gbps μπορεί να χρειαζόταν άλλο ρούτερ αλλά για 500αρα το zte ήταν άψογο. Τουλάχιστον να φτιάξουν πολιτική να μας αφήνουν να αλλάζουμε τα ρούτερ με αυτά που προτιμάμε. Μέχρι τότε θα έχω το zte στη κατοχή μου ποιος ξέρει μπορεί να γίνει κάτι.
    Εγώ έχω το ZTE ακόμη, και πιάνω 1 Gbps με Ethernet.

    Θα με πάρουν αύριο τηλέφωνο, για να κανονίσουμε πότε θα έρθει ξανά ο τεχνικός, για να συνδέσει το Huawei (την προηγούμενη φορά φωτογράφισε το serial number, κλπ).

    Το serial number, τους το είχα δώσει τηλεφωνικά, τουλάχιστον δύο φορές, πριν έρθει ο τεχνικός να το φωτογραφήσει.

    Αύριο σκοπεύω να τους πω τηλεφωνικά, ότι θέλω να κρατήσω το ZTE.

    Υπάρχει κάποιος εδώ μέσα, που να έχει κρατήσει και αυτός το ZTE;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mike112 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα στο προηγούμενα τεχνικό πρόβλημα που είχα εδώ και μια εβδομάδα μου ήρθε μήνυμα το μεσημέρι ότι επιλύθηκε ότι δηλαδή δήθεν έφτιαξε το σταθερό. Και αφού τους ενημέρωσα και έχω καλέσει από το απόγευμα 5 τηλέφωνα το 13700 επειδή δεν έβγαζα άκρη ανοίξανε νέο τεχνικό ζήτημα και μας βεβαίωσαν ότι θα είχε λυθεί σε 4 ώρες. Πλέον από 20/2 η επίλυση έχει καταληκτική ημερομηνία 23/2.
    Έκανες restart τον router, όταν σου είπαν ότι έφτιαξε το σταθερό;

  2. #3617
    Εγγραφή
    17-11-2005
    Μηνύματα
    142
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 Mbps
    ISP
    Nova
    Router
    Huawei HG8145V5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DoSMaN Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι λάθος αν λέει +30. Το σωστό είναι 30210χχχχ.

    Επίσης ο server είναι παντού sip-voice.forthnet.gr.

    Μπες με δικαιώματα admin και πήγαινε στο Advanced (γρανάζι) -> Voice και στείλε ένα screenshot τι έχεις (σβήσε το τηλέφωνο εκτός από την αρχή...)

    - - - Updated - - -

    Έτσι πρέπει να είναι οι ρυθμίσεις
    Έκανα register, με τις οδηγίες που δίνεις.

    Άλλαξα απο παντού το res.vobb.ims.wind.gr σε sip-voice.forthnet.gr
    Επίσης όπου είχε νούμερο το έβαλα με την μορφή 30210ΧΧΧΧΧΧΧ χωρίς το + μποστά.
    Τέλος το απο το Authentication User Name από:30210ΧΧΧΧΧΧΧ@res.vobb.ims.wind.gr το έκανα:30210ΧΧΧΧΧΧΧ χωρίς το@res.vobb.ims.wind.gr
    Αυτή την στιγμή κάνω register στον Sip server και το user status στο voip info είναι up.
    Όταν πάω να κάνω εξερχόμενη βλέπω στα logs: [Notice] Profile1.POTS1 Call abnormality, Response details: Call release, Response code: 403.
    Επίσης δεν έχω εισερχόμενη.

    Καμια ιδέα για το πρέπει να γίνει ?

  3. #3618
    Εγγραφή
    12-06-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Καλαμάτα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    273
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps / 100Mbps
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ έχω το ZTE ακόμη, και πιάνω 1 Gbps με Ethernet.

    Θα με πάρουν αύριο τηλέφωνο, για να κανονίσουμε πότε θα έρθει ξανά ο τεχνικός, για να συνδέσει το Huawei (την προηγούμενη φορά φωτογράφισε το serial number, κλπ).

    Το serial number, τους το είχα δώσει τηλεφωνικά, τουλάχιστον δύο φορές, πριν έρθει ο τεχνικός να το φωτογραφήσει.

    Αύριο σκοπεύω να τους πω τηλεφωνικά, ότι θέλω να κρατήσω το ZTE.

    Υπάρχει κάποιος εδώ μέσα, που να έχει κρατήσει και αυτός το ZTE;

    - - - Updated - - -



    Έκανες restart τον router, όταν σου είπαν ότι έφτιαξε το σταθερό;
    Εγώ ! Είδα ότι δεν έπαιξε το Huawei και ξανά κούμπωμα το ZTE !
    WiFi δεν βάζω από το ZTE γιατί έχω ένα router της tenda οπότε αφού παίζει το αφήνω έτσι όπως είναι.

  4. #3619
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.978
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από apodem Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έκανα register, με τις οδηγίες που δίνεις.

    Άλλαξα απο παντού το res.vobb.ims.wind.gr σε sip-voice.forthnet.gr
    Επίσης όπου είχε νούμερο το έβαλα με την μορφή 30210ΧΧΧΧΧΧΧ χωρίς το + μποστά.
    Τέλος το απο το Authentication User Name από:30210ΧΧΧΧΧΧΧ@res.vobb.ims.wind.gr το έκανα:30210ΧΧΧΧΧΧΧ χωρίς το@res.vobb.ims.wind.gr
    Αυτή την στιγμή κάνω register στον Sip server και το user status στο voip info είναι up.
    Όταν πάω να κάνω εξερχόμενη βλέπω στα logs: [Notice] Profile1.POTS1 Call abnormality, Response details: Call release, Response code: 403.
    Επίσης δεν έχω εισερχόμενη.

    Καμια ιδέα για το πρέπει να γίνει ?
    Να ολοκληρωθεί η μετάβαση σου στη Wind… Μετά θα παίζεις ξανά με το wind.gr

  5. #3620
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.620
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ έχω το ZTE ακόμη, και πιάνω 1 Gbps με Ethernet.

    Θα με πάρουν αύριο τηλέφωνο, για να κανονίσουμε πότε θα έρθει ξανά ο τεχνικός, για να συνδέσει το Huawei (την προηγούμενη φορά φωτογράφισε το serial number, κλπ).

    Το serial number, τους το είχα δώσει τηλεφωνικά, τουλάχιστον δύο φορές, πριν έρθει ο τεχνικός να το φωτογραφήσει.

    Αύριο σκοπεύω να τους πω τηλεφωνικά, ότι θέλω να κρατήσω το ZTE.

    Υπάρχει κάποιος εδώ μέσα, που να έχει κρατήσει και αυτός το ZTE;

    - - - Updated - - -



    Έκανες restart τον router, όταν σου είπαν ότι έφτιαξε το σταθερό;
    Eγω εχω το ΖΤΕ και παει μια χαρα.
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  6. #3621
    Εγγραφή
    07-10-2019
    Μηνύματα
    898
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    Huawei hg8145v5
    Εμένα το σταθερό δε μου το φτιάξανε ακόμα. Σήμερα θα πάρω το 13700 και θα τους πω. Επειδή σταθερό δεν έχω και το huawei δε μου δουλεύει καλά ζεσταίνεται και πιάνει ταχύτητες 100mbps με wifi ακόμα και 3 μέτρα δίπλα από αυτό θα μου στείλετε τεχνικό να βάλετε το παλιό το zte αλλιώς να μη το κουράζουμε να λύσω το συμβόλαιο και να πάω στον ΟΤΕ. Βαρέθηκα παιδιά...

  7. #3622
    Το avatar του μέλους Ταλαίπωρος
    Ταλαίπωρος Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mike112 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα το σταθερό δε μου το φτιάξανε ακόμα. Σήμερα θα πάρω το 13700 και θα τους πω. Επειδή σταθερό δεν έχω και το huawei δε μου δουλεύει καλά ζεσταίνεται και πιάνει ταχύτητες 100mbps με wifi ακόμα και 3 μέτρα δίπλα από αυτό θα μου στείλετε τεχνικό να βάλετε το παλιό το zte αλλιώς να μη το κουράζουμε να λύσω το συμβόλαιο και να πάω στον ΟΤΕ. Βαρέθηκα παιδιά...
    Κ γω το Huawei μου έδωσαν , ασύρματο είναι πιο αδύναμο απ' το zyxel που είχα αλλά οκ ,με ethernet ομως πιάνει κανονικά τα 500 Mbps.Τωρα φίλε άμα πιάνεις ασύρματα 100 -200 Mbps μες στο σπίτι σου , δεν έχεις πρόβλημα σε καλύπτει για αυτά που θες να κάνεις.Οσοι βάλαμε 500 ή 1000 για το ethernet το κάναμε κ όχι για το WiFi.

  8. #3623
    Εγγραφή
    07-10-2019
    Μηνύματα
    898
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    Huawei hg8145v5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ταλαίπωρος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κ γω το Huawei μου έδωσαν , ασύρματο είναι πιο αδύναμο απ' το zyxel που είχα αλλά οκ ,με ethernet ομως πιάνει κανονικά τα 500 Mbps.Τωρα φίλε άμα πιάνεις ασύρματα 100 -200 Mbps μες στο σπίτι σου , δεν έχεις πρόβλημα σε καλύπτει για αυτά που θες να κάνεις.Οσοι βάλαμε 500 ή 1000 για το ethernet το κάναμε κ όχι για το WiFi.
    Χτες που μου είχε πιάσει τα 100 με wifi σερνόταν παντού γι'αυτό μπήκα στο speedtest δε κάθομαι όλη μέρα να κάνω μετρήσεις μόνο όταν σέρνεται. Για να μη στα πολυλογω το huawei συγνώμη κιόλας αλλά είναι σκουπίδι. Γι'αυτό θα ζητήσω τεχνικό να κουμπώσει πάλι το zte. Η μεγαλύτερη πατάτα του αιώνα να μας δώσουν νέα ρούτερ ενώ τα προηγούμενα ήταν άψογα και πολύ καλύτερα σαν ρούτερ. Νομίζω ότι σαν πελάτης έχω δικαίωμα τουλάχιστον να διαλέξω τον εξοπλισμό που μου δούλευε σωστα δα ζητάω νέο ρούτερ θα ζητήσω απλώς να ρυθμίσουν αυτό που είχα. Αν αρνηθούν θα φύγω εγώ με αυτό το σκουπίδι δε κάθομαι ότι και να λένε.

  9. #3624
    Το avatar του μέλους Ταλαίπωρος
    Ταλαίπωρος Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mike112 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χτες που μου είχε πιάσει τα 100 με wifi σερνόταν παντού γι'αυτό μπήκα στο speedtest δε κάθομαι όλη μέρα να κάνω μετρήσεις μόνο όταν σέρνεται. Για να μη στα πολυλογω το huawei συγνώμη κιόλας αλλά είναι σκουπίδι. Γι'αυτό θα ζητήσω τεχνικό να κουμπώσει πάλι το zte. Η μεγαλύτερη πατάτα του αιώνα να μας δώσουν νέα ρούτερ ενώ τα προηγούμενα ήταν άψογα και πολύ καλύτερα σαν ρούτερ.
    Ρε φίλε τι μετράς συνέχεια! Απ' την στιγμή που δεν έχουμε σταθερό τηλέφωνο το ρούτερ υπολειτουργεί κ γω πιάνω 500 με ethernet k 150 με WiFi αλλά με κακό nat type k packet. Όταν ενεργοποιηθεί το τηλέφωνο τότε θα ρυθμίσουν κανονικά το ρούτερ.Υπομονη .Εδώ πριν 3-4 χρόνια παλεύαμε με 20-40 Mbps.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mike112 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χτες που μου είχε πιάσει τα 100 με wifi σερνόταν παντού γι'αυτό μπήκα στο speedtest δε κάθομαι όλη μέρα να κάνω μετρήσεις μόνο όταν σέρνεται. Για να μη στα πολυλογω το huawei συγνώμη κιόλας αλλά είναι σκουπίδι. Γι'αυτό θα ζητήσω τεχνικό να κουμπώσει πάλι το zte. Η μεγαλύτερη πατάτα του αιώνα να μας δώσουν νέα ρούτερ ενώ τα προηγούμενα ήταν άψογα και πολύ καλύτερα σαν ρούτερ. Νομίζω ότι σαν πελάτης έχω δικαίωμα τουλάχιστον να διαλέξω τον εξοπλισμό που μου δούλευε σωστα δα ζητάω νέο ρούτερ θα ζητήσω απλώς να ρυθμίσουν αυτό που είχα. Αν αρνηθούν θα φύγω εγώ με αυτό το σκουπίδι δε κάθομαι ότι και να λένε.
    Το παλιό σου ρούτερ ξέχασε το γιατί πάνω στην γραμμή έχουν ενεργοποιήσει το καινούριο.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mike112 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χτες που μου είχε πιάσει τα 100 με wifi σερνόταν παντού γι'αυτό μπήκα στο speedtest δε κάθομαι όλη μέρα να κάνω μετρήσεις μόνο όταν σέρνεται. Για να μη στα πολυλογω το huawei συγνώμη κιόλας αλλά είναι σκουπίδι. Γι'αυτό θα ζητήσω τεχνικό να κουμπώσει πάλι το zte. Η μεγαλύτερη πατάτα του αιώνα να μας δώσουν νέα ρούτερ ενώ τα προηγούμενα ήταν άψογα και πολύ καλύτερα σαν ρούτερ. Νομίζω ότι σαν πελάτης έχω δικαίωμα τουλάχιστον να διαλέξω τον εξοπλισμό που μου δούλευε σωστα δα ζητάω νέο ρούτερ θα ζητήσω απλώς να ρυθμίσουν αυτό που είχα. Αν αρνηθούν θα φύγω εγώ με αυτό το σκουπίδι δε κάθομαι ότι και να λένε.
    Στο ξαναλέω αν δεν ενεργοποιηθεί το τηλέφωνο δεν μπορούμε να πούμε ότι είναι σκουπίδι το νέο ρούτερ γιατί είναι χωρίς ρυθμίσεις.

  10. #3625
    Εγγραφή
    07-10-2019
    Μηνύματα
    898
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    Huawei hg8145v5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ταλαίπωρος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε φίλε τι μετράς συνέχεια! Απ' την στιγμή που δεν έχουμε σταθερό τηλέφωνο το ρούτερ υπολειτουργεί κ γω πιάνω 500 με ethernet k 150 με WiFi αλλά με κακό nat type k packet. Όταν ενεργοποιηθεί το τηλέφωνο τότε θα ρυθμίσουν κανονικά το ρούτερ.Υπομονη .Εδώ πριν 3-4 χρόνια παλεύαμε με 20-40 Mbps.

    - - - Updated - - -



    Το παλιό σου ρούτερ ξέχασε το γιατί πάνω στην γραμμή έχουν ενεργοποιήσει το καινούριο.

    - - - Updated - - -



    Στο ξαναλέω αν δεν ενεργοποιηθεί το τηλέφωνο δεν μπορούμε να πούμε ότι είναι σκουπίδι το νέο ρούτερ γιατί είναι χωρίς ρυθμίσεις.
    Μπορούν να βάλουν πάλι το παλιό δεν υπάρχει θέμα. Εγώ λέω από την εμπειρία μου με το συγκεκριμένο ρούτερ αν εσένα σου αρέσει κράτησε το. Αυτό με το τηλέφωνο που λες δεν έχει καμία σχέση έτσι παίζουν όλα τα huawei γιατί αυτό έχουν δώσει και στον πατέρα μου και το έχει βάλει σε ανοιχτό χώρο και το σταθερό του λειτουργεί κανονικα και πάλι τραγικό wifi έχει...

    Τι σχέση έχει το vdsl που αναφέρεις ότι παλευαμε με 40-50 mbps. Μιλάμε για οπτική ίνα την οποία πληρώνω δε μου τη χαρίζουν. Άρα θέλω και να δουλεύει σωστά. Ξαναλέω αν εσύ είσαι χαρούμενος με αυτούς οκ κανένα πρόβλημα μιλάω πάντα για την εμπειρία μου.

  11. #3626
    Εγγραφή
    24-11-2014
    Περιοχή
    Γκαζι Ρουφ
    Μηνύματα
    140
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    Nova
    Router
    hg8145v5
    Path Level
    Fastpath
    Καλημέρα χθες συνδέθηκα , κατευθείαν σε 200 με το Huawei, το θέμα είναι επειδή δεν είχα τηλέφωνο δήλωσα βλάβη ! Σήμερα ενώ όλη μέρα χθες πήγαινε τέρμα το ίντερνετ, ξαφνικά ανάβει εδώ και μια ώρα το los.... Φτιάχνουν κάτι απομακρυσμένα ?

  12. #3627
    Το avatar του μέλους Ταλαίπωρος
    Ταλαίπωρος Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mike112 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορούν να βάλουν πάλι το παλιό δεν υπάρχει θέμα. Εγώ λέω από την εμπειρία μου με το συγκεκριμένο ρούτερ αν εσένα σου αρέσει κράτησε το. Αυτό με το τηλέφωνο που λες δεν έχει καμία σχέση έτσι παίζουν όλα τα huawei γιατί αυτό έχουν δώσει και στον πατέρα μου και το έχει βάλει σε ανοιχτό χώρο και το σταθερό του λειτουργεί κανονικα και πάλι τραγικό wifi έχει...

    Τι σχέση έχει το vdsl που αναφέρεις ότι παλευαμε με 40-50 mbps. Μιλάμε για οπτική ίνα την οποία πληρώνω δε μου τη χαρίζουν. Άρα θέλω και να δουλεύει σωστά. Ξαναλέω αν εσύ είσαι χαρούμενος με αυτούς οκ κανένα πρόβλημα μιλάω πάντα για την εμπειρία μου.
    Δλδ που σε περιορίζει το WiFi που δεν πιάνει 500 αλλά 150 - 200 Mbps! Ασύρματα μες στο σπίτι το κινητό άντε κ τηλεόραση για you tube ή Netflix το χρησιμοποιείς που είναι αρκετά.Ενω αν παίζεις online ή κατεβάζεις μεγάλα αρχεία είναι το ethernet που πιάνει την μέγιστη ταχύτητα χωρίς διακυμάνσεις!!! Όσο για το παλιό σου ρούτερ ξέχνα το .

  13. #3628
    Εγγραφή
    07-10-2019
    Μηνύματα
    898
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    Huawei hg8145v5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ταλαίπωρος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δλδ που σε περιορίζει το WiFi που δεν πιάνει 500 αλλά 150 - 200 Mbps! Ασύρματα μες στο σπίτι το κινητό άντε κ τηλεόραση για you tube ή Netflix το χρησιμοποιείς που είναι αρκετά.Ενω αν παίζεις online ή κατεβάζεις μεγάλα αρχεία είναι το ethernet που πιάνει την μέγιστη ταχύτητα χωρίς διακυμάνσεις!!! Όσο για το παλιό σου ρούτερ ξέχνα το .
    Φίλε μου εξήγησα και πιο πάνω ότι χτες είχε πέσει κυριολεκτικά στα 100mbps και εγώ ήμουν 3 μέτρα από το ρούτερ. Αυτό είναι αδικαιολόγητο γιατί εσύ μπορεί να πεις ότι τα 100mbps είμαι αρκετά αλλά εμένα αργοσυαν να μου φορτώσουν πολλές σελίδες κλπ. Από το δωμάτιο με ρώτησαν γιατί δεν έχουμε ιντερνετ. Τρέχω speedtest και βλέπω 100mbps. Το ρούτερ αυτό έχει τα χάλια του τραγικό λάθος που ασχολήθηκα και δεν άφησα το zte ...

    Ότι μπορώ να έχω με καλώδιο το έχω με καλώδιο απλά αναφέρομαι στα κινητά που δεν υπάρχει η λύση του καλωδίου προφανώς..

  14. #3629
    Το avatar του μέλους Ταλαίπωρος
    Ταλαίπωρος Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mike112 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορούν να βάλουν πάλι το παλιό δεν υπάρχει θέμα. Εγώ λέω από την εμπειρία μου με το συγκεκριμένο ρούτερ αν εσένα σου αρέσει κράτησε το. Αυτό με το τηλέφωνο που λες δεν έχει καμία σχέση έτσι παίζουν όλα τα huawei γιατί αυτό έχουν δώσει και στον πατέρα μου και το έχει βάλει σε ανοιχτό χώρο και το σταθερό του λειτουργεί κανονικα και πάλι τραγικό wifi έχει...

    Τι σχέση έχει το vdsl που αναφέρεις ότι παλευαμε με 40-50 mbps. Μιλάμε για οπτική ίνα την οποία πληρώνω δε μου τη χαρίζουν. Άρα θέλω και να δουλεύει σωστά. Ξαναλέω αν εσύ είσαι χαρούμενος με αυτούς οκ κανένα πρόβλημα μιλάω πάντα για την εμπειρία μου.
    Τώρα εσύ αν έβαλες 500 για να βλέπεις στο κινητό fb ή you tube συγνώμη αλλά σου είναι άχρηστο.Εμεις βάλαμε 500 για να παίζουμε τρία άτομα ονλαιν κ να μπορούμε να κατεβάζουμε γρήγορα παιχνίδια που είναι 80 giga κ πάνω !

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mike112 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε μου εξήγησα και πιο πάνω ότι χτες είχε πέσει κυριολεκτικά στα 100mbps και εγώ ήμουν 3 μέτρα από το ρούτερ. Αυτό είναι αδικαιολόγητο γιατί εσύ μπορεί να πεις ότι τα 100mbps είμαι αρκετά αλλά εμένα αργοσυαν να μου φορτώσουν πολλές σελίδες κλπ. Από το δωμάτιο με ρώτησαν γιατί δεν έχουμε ιντερνετ. Τρέχω speedtest και βλέπω 100mbps. Το ρούτερ αυτό έχει τα χάλια του τραγικό λάθος που ασχολήθηκα και δεν άφησα το zte ...

    Ότι μπορώ να έχω με καλώδιο το έχω με καλώδιο απλά αναφέρομαι στα κινητά που δεν υπάρχει η λύση του καλωδίου προφανώς..
    Καταλαβαίνεις ότι ρούτερ σου είναι χωρίς ρυθμίσεις, πρέπει να ενεργοποιηθεί το τηλέφωνο για να φτιάξουν το nat type του ίντερνετ.Οτι μετράς τώρα είναι λάθος .

  15. #3630
    Εγγραφή
    07-10-2019
    Μηνύματα
    898
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    Huawei hg8145v5
    Μάλλον δε καταλαβαινομαστε αφού εξήγησα ήδη 3 φορές ότι μου σέρνονται όλα στο κινητό κάποιες ώρες που κάνει βουτιές το wifi για ανεξήγητους λόγους. Και αν το έβαλα για να βλέπω 500 που είναι το πρόβλημα όλοι την ίδια χρήση κάνουμε; Η πρέπει και εγώ να παίζω ονλαιν για να μη παραπονιέμαι. Ειλικρινά δε βλέπω κάποια λογική σε αυτά που γράφεις. Μιλάμε για απλό σερφαρισμα και ότι κολλάει σε απλές σελίδες...

Σελ. 242 από 452 ΠρώτηΠρώτη ... 222232237240241242243244247252262 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας