Σελ. 132 από 453 ΠρώτηΠρώτη ... 112122127130131132133134137142152 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.966-1.980 από 6786

Θέμα: Nova FTTH

  1. #1966
    Εγγραφή
    08-01-2005
    Περιοχή
    Θεσ/νίκη
    Μηνύματα
    449
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    Router
    Nokia G-2425G-A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bep1995 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οκ τοτε εχει καλος. Αν γινεται να κρατησεις την τηλεοραση μεσω πιατου οκ, αλλα ισως να πρεπει να μεταβεις σε eon, το οποιο ειναι σαν tv box με android στο οποιο δεν χρειαζεται πιατο, λογου του οτι στην ουσια θα κανεις νεο πακετο και στα νεα πακετα υπαρχει μονο το eon, αλλα καλυτερα να ρωτησεις την ιδια την nova. απο εξοπλισμο που ρωτας δινουν το router Huawei HG8145V5 που ειναι all in one, πανω σε αυτο μπαινει δηλ. η οπτικη ινα. Δινανε και το Nokia G-2425G-Α, αλλα δεν ξερω αν το δινουν ακομα το οποιο και αυτο ειναι all in one.
    το nokia ακομα το δίνουν (τουλαχιστον Θεσσαλονίκη), να φανταστεις ο τεχνικός που ήρθε σε μενα δεν ειχε ιδεα για το huawei. Μου ελεγε ό,τι αποκλειεται να δινει η νοβα huawei κι αλλα τετοια κι επειδή του εδειξα τις φωτογραφίες που εχεις ανεβάσει σε εβγαλε και ψιλοασχετο

  2. #1967
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.789
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tolis13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    tv θα κρατησω μεσω πιατου..
    Φρόντισε να το έχεις με υπογραφή τους κάπου, στο όποιο συμβόλαιο υπογράψεις, γιατί μετά σε βλέπω να τρέχεις και να μη βγάζεις άκρη (παθών).

    Μέχρι και email που είχα από τους ίδιους που έγραφε σαφώς για διατήρηση του δορυφορικού πακέτου τους έστειλα και τα ζωντανά στην απαράδεκτη εξυπηρέτηση πελατών έλεγαν πως δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα και πως είναι αδύνατο να το έχω συμφωνήσει.
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  3. #1968
    Εγγραφή
    29-01-2008
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    620
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    18461/1020
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    Forthnet - ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ
    Router
    tg585 v8
    SNR / Attn
    9(dB) / 17(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PetrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φρόντισε να το έχεις με υπογραφή τους κάπου, στο όποιο συμβόλαιο υπογράψεις, γιατί μετά σε βλέπω να τρέχεις και να μη βγάζεις άκρη (παθών).

    Μέχρι και email που είχα από τους ίδιους που έγραφε σαφώς για διατήρηση του δορυφορικού πακέτου τους έστειλα και τα ζωντανά στην απαράδεκτη εξυπηρέτηση πελατών έλεγαν πως δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα και πως είναι αδύνατο να το έχω συμφωνήσει.
    στο καταστημα μου ειπαν οτι γινετε να κρατησω το πιατο κανονικα..

  4. #1969
    Εγγραφή
    08-01-2005
    Περιοχή
    Θεσ/νίκη
    Μηνύματα
    449
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    Router
    Nokia G-2425G-A
    εγω ειχα eon+ adsl με δορυφορικό κι οταν εκανα την αναβαθμιση σε ftth υπογραφηκε νεο 3play συμβολαιο και κρατησα το πιατο, δεν με πηγαν σε ip

  5. #1970
    Εγγραφή
    09-01-2012
    Περιοχή
    Δράμα
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    176
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20 Mbit/s
    ISP
    Nova
    Router
    Huawei HG8145V5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chrispe Εμφάνιση μηνυμάτων
    το nokia ακομα το δίνουν (τουλαχιστον Θεσσαλονίκη), να φανταστεις ο τεχνικός που ήρθε σε μενα δεν ειχε ιδεα για το huawei. Μου ελεγε ό,τι αποκλειεται να δινει η νοβα huawei κι αλλα τετοια κι επειδή του εδειξα τις φωτογραφίες που εχεις ανεβάσει σε εβγαλε και ψιλοασχετο
    Χαχαχα, τραγικό, μου φαίνεται εμείς ξέρουμε καλύτερα από αυτούς. !!
    Τι εννοείς όμως όταν λες ότι με έβγαλε ψιλοασχετο, δεν πείστηκε με την φωτογραφία ;; Τι άλλο θέλει δηλαδή για να πειστεί;; Ότι να ναι !!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος bep1995 : 04-12-22 στις 16:48.

  6. #1971
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Περιοχή
    Πλ. Κολιάτσου
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.977
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    518/53 - 360/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α & HG8145V5
    Εμένα η αδελφή μου έχει μπλέξει με ηλ...ους!!

    Το οίκημα που μένει είναι πάνω στη Δράκου στη Κυψέλη, ωστόσο έχουμε τις παρακάτω ιδιαιτερότητες...

    Οι 2 πάνω όροφοι έχουν είσοδο από τη Μάρκου Δράκου ενώ οι 2 κάτω όροφοι (της αδελφής μου και άλλης μίας οικογένειας) κατεβαίνουν σκαλάκια και η είσοδός τους είναι από το κάθετο στενό (ανάθεμα και αν το λες στενό αλλά οκ).

    Έχει βάλει κουτί η Vodafone, ο ιδιοκτήτης όλου του οικήματος (οι 2 πάνω όροφοι) έχει βάλει κανονικά FTTH από Cosmote και η αδελφή μου παιδεύεται από τον Ιούλιο με τη Nova και της ακυρώνουν την αίτηση γιατί λέει δεν έχει διαθεσιμότητα...

    Στο εργαλείο τους δίνει κανονικά τη 200άρα και με διεύθυνση και με σταθερό (έχει ήδη Nova με δορυφορικό πιάτο).

    Έχουμε κάνει και καταγγελία στην ΕΕΤΤ η οποία απλά κάνει τον μεσάζοντα απλά προωθώντας τις επικοινωνίες του ένα προς τον άλλον και τίποτα περισσότερο.

    Οπότε της είπα της αδελφής μου να πάει προς Wind και να δοκιμάσει εκεί την τύχη της, μπας και φανεί πιο τυχερή μέχρι να γίνει η ενοποίηση.

    Το μόνο πρόβλημα που προκύπτει είναι ότι η wind δεν δίνει δορυφορικό αλλά το EON μέσω internet.

    Στη Nova η αδελφή μου, πληρώνει και το extra pack για συσκευές αλλά για το ΕΟΝ δεν βρίσκω να υπάρχει κάπου κάποια αναφορά στη σελίδα της Wind για της Extra συσκευές, χώρια ότι δεν έχει συνδυαστικό πακέτο 200άρα με ΕΟΝ+ αλλά μόνο 100άρα με ΕΟΝ+.
    Στα 200 δίνει το βασικό πακέτο που δεν μας εξυπηρετεί.

    Θα το γράψω και στο topic της wind, αλλά έχει κάποιος ΕΟΝ+ στη Nova και αν ναι, έχει πάρει κάποιο extra πακέτο συσκευών; αν ναι πόσο κοστίζει;

    Τώρα βλέπουμε μέχρι 2 ή 3 αν θυμάμαι καλά.
    01/06/2022 | Ενεργοποίηση δικτύου και διαθεσιμότητα
    02/06/2022 | Αίτηση προς Wind
    06/07/2022 | Καταχώρηση αίτησης
    20/07/2022 | Επιθεώρηση πολυκατοικίας
    28/07/2022 | Εργασίες κάθετης εγκατάστασης
    22/08/2002 | Εργασίες κόλλησης ινών
    23/09/2022 | Ολοκλήρωση κάθετης
    04/10/2022 | Παραλαβή εξοπλισμού
    04/10/2022 | Ολοκλήρωση οριζόντιας εγκατάστασης
    10/10/2022 | Ενεργοποίηση γραμμής



  7. #1972
    Εγγραφή
    08-01-2005
    Περιοχή
    Θεσ/νίκη
    Μηνύματα
    449
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    Router
    Nokia G-2425G-A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bep1995 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαχαχα, τραγικό, μου φαίνεται εμείς ξέρουμε καλύτερα από αυτούς. !!
    Τι εννοείς όμως όταν λες ότι με έβγαλε ψιλοασχετο, δεν πείστηκε με την φωτογραφία ;; Τι άλλο θέλει δηλαδή για να πειστεί;; Ότι να ναι !!
    Επειδή δεν φαινόταν η οπτική ίνα πίστευε ότι είναι μόνο ρουτερ, έπρεπε να του δείξω φωτο από το Ίντερνετ ότι συνδέεται από κάτω (αυτός έβλεπε μόνο τις ethernet)

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DoSMaN Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα η αδελφή μου έχει μπλέξει με ηλ...ους!!

    Το οίκημα που μένει είναι πάνω στη Δράκου στη Κυψέλη, ωστόσο έχουμε τις παρακάτω ιδιαιτερότητες...

    Οι 2 πάνω όροφοι έχουν είσοδο από τη Μάρκου Δράκου ενώ οι 2 κάτω όροφοι (της αδελφής μου και άλλης μίας οικογένειας) κατεβαίνουν σκαλάκια και η είσοδός τους είναι από το κάθετο στενό (ανάθεμα και αν το λες στενό αλλά οκ).

    Έχει βάλει κουτί η Vodafone, ο ιδιοκτήτης όλου του οικήματος (οι 2 πάνω όροφοι) έχει βάλει κανονικά FTTH από Cosmote και η αδελφή μου παιδεύεται από τον Ιούλιο με τη Nova και της ακυρώνουν την αίτηση γιατί λέει δεν έχει διαθεσιμότητα...

    Στο εργαλείο τους δίνει κανονικά τη 200άρα και με διεύθυνση και με σταθερό (έχει ήδη Nova με δορυφορικό πιάτο).

    Έχουμε κάνει και καταγγελία στην ΕΕΤΤ η οποία απλά κάνει τον μεσάζοντα απλά προωθώντας τις επικοινωνίες του ένα προς τον άλλον και τίποτα περισσότερο.

    Οπότε της είπα της αδελφής μου να πάει προς Wind και να δοκιμάσει εκεί την τύχη της, μπας και φανεί πιο τυχερή μέχρι να γίνει η ενοποίηση.

    Το μόνο πρόβλημα που προκύπτει είναι ότι η wind δεν δίνει δορυφορικό αλλά το EON μέσω internet.

    Στη Nova η αδελφή μου, πληρώνει και το extra pack για συσκευές αλλά για το ΕΟΝ δεν βρίσκω να υπάρχει κάπου κάποια αναφορά στη σελίδα της Wind για της Extra συσκευές, χώρια ότι δεν έχει συνδυαστικό πακέτο 200άρα με ΕΟΝ+ αλλά μόνο 100άρα με ΕΟΝ+.
    Στα 200 δίνει το βασικό πακέτο που δεν μας εξυπηρετεί.

    Θα το γράψω και στο topic της wind, αλλά έχει κάποιος ΕΟΝ+ στη Nova και αν ναι, έχει πάρει κάποιο extra πακέτο συσκευών; αν ναι πόσο κοστίζει;

    Τώρα βλέπουμε μέχρι 2 ή 3 αν θυμάμαι καλά.
    Κανονικά βλέπεις από 2 τηλεοράσεις και μια φορητή συσκευή ταυτόχρονα και μπορείς να προσθέσεις είτε μια ακόμα μεγάλη οθόνη με 5€ είτε μια φορητή συσκευή με 3.5€.

    - - - Updated - - -

    ρε παιδιά εβλεπα το speedtest που φαινεται εδώ https://www.adslgr.com/forum/threads...76#post7356876
    Η διαφορα με τον φίλο ειναι οτι αυτος ειναι στην wind κι εγω στη νοβα (ειμαστε στην ιδια περιοχη με υποδομη vodafone). Και το ping του ειναι πολυ χαμηλοτερο απο το δικο μου και η τελική του ταχύτητα κι αναρωτιεμαι μπας και οταν ολοκληρωθει η ενωση wind-nova μηπως υπαρξει καμια αλλαγή και φτασω τα δικά του στατιστικά.

  8. #1973
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.789
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tolis13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    στο καταστημα μου ειπαν οτι γινετε να κρατησω το πιατο κανονικα..
    Και εμένα το ίδιο. Το ίδιο μου είπαν και ένα μήνα πριν την ενεργοποίηση, από την εξυπηρέτηση πελατών. Το ίδιο και δύο μέρες πριν την ενεργοποίηση, όταν πήρα για τελική επιβεβαίωση.

    Μάντεψε...έφεραν εξοπλισμό ip smart box και μετά έφαγα άλλες 10-15 μέρες να μιλάω, να στέλνω email με συνημμένα τα δικά τους προηγούμενα κλπ μέχρι να το αποδεχθούν τελικά.

    Σαν προφύλαξη για τα νεύρα σου το λέω, καλό είναι να το έχεις κάπου γραπτώς.
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  9. #1974
    Εγγραφή
    29-01-2008
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    620
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    18461/1020
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    Forthnet - ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ
    Router
    tg585 v8
    SNR / Attn
    9(dB) / 17(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PetrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εμένα το ίδιο. Το ίδιο μου είπαν και ένα μήνα πριν την ενεργοποίηση, από την εξυπηρέτηση πελατών. Το ίδιο και δύο μέρες πριν την ενεργοποίηση, όταν πήρα για τελική επιβεβαίωση.

    Μάντεψε...έφεραν εξοπλισμό ip smart box και μετά έφαγα άλλες 10-15 μέρες να μιλάω, να στέλνω email με συνημμένα τα δικά τους προηγούμενα κλπ μέχρι να το αποδεχθούν τελικά.

    Σαν προφύλαξη για τα νεύρα σου το λέω, καλό είναι να το έχεις κάπου γραπτώς.
    Τελικα τωρα εισαι με πιατο??

  10. #1975
    Εγγραφή
    01-12-2022
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thalis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα,
    Διάβασα καμια 100αρια σελίδες,
    Ίσως έχει απαντηθεί ίσως να μην είναι και για αυτο το φόρουμ.
    Έβαλα και εγώ Νόβα 200. -> νοκια
    Ενδιαφέρομαι για wifi mesh.
    Το νοκια mesh ρουτερ μπορώ να το βρω καπου? Φαίνεται δεν είναι διαθέσιμο

    Καταλαβαίνω πως μόνο με νοκια μες θα παιξει το μοντεμ. Σωστά?
    Ευχαριστώ
    Να υποθεσω πως δεν εχει ασχοληθει κανεις με το νοκια mesh του νοκια ρουτερ?
    Ευχαριστω

  11. #1976
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.789
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tolis13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικα τωρα εισαι με πιατο??
    Τώρα είμαι (ο αδερφός μου, για την ακρίβεια, απλά εγώ είχα αρχικά τη σύνδεση και έγιναν μετακομίσεις+αλλαγές) και με τα δύο.

    Έφεραν το πιάτο και τον λοιπό εξοπλισμό, άφησαν και το smart box, λειτουργούν όλα (απλά σε διαφορετικό ΤΚ το ένα από το άλλο).
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  12. #1977
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.816
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chrispe Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή δεν φαινόταν η οπτική ίνα πίστευε ότι είναι μόνο ρουτερ, έπρεπε να του δείξω φωτο από το Ίντερνετ ότι συνδέεται από κάτω (αυτός έβλεπε μόνο τις ethernet)



    Κανονικά βλέπεις από 2 τηλεοράσεις και μια φορητή συσκευή ταυτόχρονα και μπορείς να προσθέσεις είτε μια ακόμα μεγάλη οθόνη με 5€ είτε μια φορητή συσκευή με 3.5€.

    - - - Updated - - -

    ρε παιδιά εβλεπα το speedtest που φαινεται εδώ https://www.adslgr.com/forum/threads...76#post7356876
    Η διαφορα με τον φίλο ειναι οτι αυτος ειναι στην wind κι εγω στη νοβα (ειμαστε στην ιδια περιοχη με υποδομη vodafone). Και το ping του ειναι πολυ χαμηλοτερο απο το δικο μου και η τελική του ταχύτητα κι αναρωτιεμαι μπας και οταν ολοκληρωθει η ενωση wind-nova μηπως υπαρξει καμια αλλαγή και φτασω τα δικά του στατιστικά.
    Μετά τη συγχώνευση, λογικά κάποια στιγμή θα ενοποιηθεί και η διαχείριση δικτύου, διευθύνσεις, δρομολογήσεις, κλπ.
    Είναι δύσκολο να προβλέψει κανείς πόσο χρόνο θα πάρει, πχ σε κάποιες γραμμές Cyta άργησε αρκετά μετά τη συγχώνευση με Vodafone.

  13. #1978
    Εγγραφή
    02-09-2015
    Μηνύματα
    208
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετά τη συγχώνευση, λογικά κάποια στιγμή θα ενοποιηθεί και η διαχείριση δικτύου, διευθύνσεις, δρομολογήσεις, κλπ.
    Είναι δύσκολο να προβλέψει κανείς πόσο χρόνο θα πάρει, πχ σε κάποιες γραμμές Cyta άργησε αρκετά μετά τη συγχώνευση με Vodafone.
    Επειδή το έψαξα και ρώτησα, λόγω της υποδομής της wind στις οπτικές ίνες αλλά και λόγω κινητής τηλεφωνίας η συγχώνευση θα γίνει με οδηγό τη wind εξού και τα αφμ κλπ παραμένουν της wind η οποία θα μετονομαστεί σε nova. Οι υπηρεσίες θα ενωθούν σταδιακά και όλοι θα περάσουμε στο δίκτυο της wind, δηλαδή και εγώ που έχω 200 ftth. Το πότε θα γίνει αυτό δεν ξέρω ακριβώς μέσα στο 2023 σταδιακά θα αλλάξουν οι servers κλπ αλλά αυτό που ξέρω είναι ότι τον Ιανουάριο θα εξαφανιστεί στο 80 με 90% το brand της wind

  14. #1979
    Εγγραφή
    13-10-2018
    Μηνύματα
    2.446
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H168N/TP-LINK VR600
    SNR / Attn
    8.9(dB) / 4.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εμένα μου είπαν ότι 31.40 το πρώτο έτος κι 48.30 το δεύτερο έτος από nova 3play 100 sat sports σε 3play 100vdsl sat full...

  15. #1980
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.255
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thalis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να υποθεσω πως δεν εχει ασχοληθει κανεις με το νοκια mesh του νοκια ρουτερ?
    Ευχαριστω
    Κοιτα, καλο ειναι να μην "κλειδωθεις" με το mesh της Nokia, γιατι αν μελλοντικα αλλαξει ο εξοπλισμος σου (ή ο παροχος σου) τοτε ειναι ενα ερωτημα η συμβατοτητα με τον νεο εξοπλισμο.

    Αναλογα με το budget μπορεις να πας απο οικονομικες λυσεις μεχρι και στις πιο αξιοπιστες λυσεις τυπου Ubiquiti (η συγκεκριμενη δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο πολυ ακριβοτερες επαγγελματικες λυσεις).

    Εγω προσωπικα δουλευω με Ubiquiti, ειναι μεν ακριβη λυση για τα οικιακα δεδομενα (100-120€ ανα access point) καλυπτω ομως ενα σπιτι 120 τ.μ. με 2 access points κι ενα switch του 50αρικου (για να τα τροφοδοτω μεσω power over ethernet το πηρα το switch) και λειτουργει απροσκοπτα εδω και 3 χρονια.
    Κυριολεκτικα μιλωντας, δεν το εχω ακουμπησει απο τοτε που το εστησα, ακομα κι οταν αλλαχτηκε εντελως το router (λογω αλλαγης παροχου).

Σελ. 132 από 453 ΠρώτηΠρώτη ... 112122127130131132133134137142152 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας