Σελ. 231 από 453 ΠρώτηΠρώτη ... 211221226229230231232233236241251 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.451-3.465 από 6786

Θέμα: Nova FTTH

  1. #3451
    Εγγραφή
    03-10-2018
    Μηνύματα
    1.017
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    1
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mike112 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι σε μένα είναι ξεχωριστά από εργοστασιακές ρυθμίσεις και επιπλέον έχουν και διαφορετικά κλειδιά τα 2.4 και 5 wifi. Αν μιλάμε για το ίδιο ρούτερ huawei hg8145v5 τότε δε καταλαβαίνω εκτός και αν στείλανε διαφορετικά στον καθένα....
    Στο πρώτο ρούτερ που είχα χωριστά ήταν αλλά στα άλλα δύο που μου έστειλαν όταν αναβάθμισα την γραμμή τα έχει σε ένα με το ίδιο κλειδί.

  2. #3452
    Εγγραφή
    07-10-2019
    Μηνύματα
    898
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    Huawei hg8145v5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hawck Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάνε σκανάρισμα με το κινητό σου μπαίνει έτσι?
    Τι εννοείς; Αν εννοείς το wifi μου τα έχει ξεχωριστά τα δίκτυα 2.4 και 5 και με διαφορετικούς κωδικούς. Μπαίνω κανονικά με τους κωδικούς που έχει το ρούτερ στο αυτό κολλητό από κάτω

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ds12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο πρώτο ρούτερ που είχα χωριστά ήταν αλλά στα άλλα δύο που μου έστειλαν όταν αναβάθμισα την γραμμή τα έχει σε ένα με το ίδιο κλειδί.
    Ποιο ρούτερ έχεις τώρα γράψε μια το μοντέλο μήπως σου δώσανε κάποιο άλλο.

  3. #3453
    Εγγραφή
    03-10-2018
    Μηνύματα
    1.017
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    1
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mike112 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι εννοείς; Αν εννοείς το wifi μου τα έχει ξεχωριστά τα δίκτυα 2.4 και 5 και με διαφορετικούς κωδικούς. Μπαίνω κανονικά με τους κωδικούς που έχει το ρούτερ στο αυτό κολλητό από κάτω

    - - - Updated - - -



    Ποιο ρούτερ έχεις τώρα γράψε μια το μοντέλο μήπως σου δώσανε κάποιο άλλο.
    Όχι και τα τρία τα ίδια είναι. Το μοντέλο Huawei HG8145v5. Στα δύο τελευταία όμως έχει μόνο ένα ssid στο κάτω μέρος του ρούτερ.

  4. #3454
    Εγγραφή
    07-10-2019
    Μηνύματα
    898
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    Huawei hg8145v5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ds12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι και τα τρία τα ίδια είναι. Το μοντέλο Huawei HG8145v5. Στα δύο τελευταία όμως έχει μόνο ένα ssid στο κάτω μέρος του ρούτερ.
    Θα σε γελάσω φίλε δε ξέρω...εγώ πάντως με το συγκεκριμένο έχω χάλια ταχύτητες wifi και νόμιζα επειδή είχε κεραίες θα έπιανε καλύτερα και πιο γρήγορα Το zte σε wifi είναι η μέρα με τη νύχτα.

    - - - Updated - - -

    Ακούσατε ακούσατε! Έχει δωρεάν eon tv για μία βδομάδα για όλους για τους αγώνες της Εθνικής. Θα το πάρω για μία βδομάδα να δούμε τίποτα.

    - - - Updated - - -

    Κάνετε εγγραφή εδώ για να πάρετε username και κωδικό αλλά κρατάω μια μικρή επιφύλαξη γιατί δε το έχω δοκιμάσει ελπίζω να ισχύει.

    eon.nova.gr

    Update:
    Έκανα εγγραφή στο eon απλά δεν παίζουν τα κανάλια τώρα λέει από 22/2 θα αρπάξουν μέχρι 28.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Mike112 : 18-02-23 στις 18:30.

  5. #3455
    Εγγραφή
    03-10-2018
    Μηνύματα
    1.017
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    1
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mike112 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα σε γελάσω φίλε δε ξέρω...εγώ πάντως με το συγκεκριμένο έχω χάλια ταχύτητες wifi και νόμιζα επειδή είχε κεραίες θα έπιανε καλύτερα και πιο γρήγορα Το zte σε wifi είναι η μέρα με τη νύχτα.

    - - - Updated - - -

    Ακούσατε ακούσατε! Έχει δωρεάν eon tv για μία βδομάδα για όλους για τους αγώνες της Εθνικής. Θα το πάρω για μία βδομάδα να δούμε τίποτα.
    Με wifi τι ταχύτητα έχεις; Φτάνεις κοντά στα 500 mbps;

  6. #3456
    Εγγραφή
    07-10-2019
    Μηνύματα
    898
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    Huawei hg8145v5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ds12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με wifi τι ταχύτητα έχεις; Φτάνεις κοντά στα 500 mbps;
    Όχι ούτε καν φαντάσου είμαι 2 μέτρα από το ρούτερ και πιάνει 300-400 στη καλύτερη. Για άλλα δωμάτια ούτε το συζητάω με το ζόρι 200 το πολύ...λες να είναι προβληματικό;

  7. #3457
    Εγγραφή
    03-10-2018
    Μηνύματα
    1.017
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    1
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mike112 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι ούτε καν φαντάσου είμαι 2 μέτρα από το ρούτερ και πιάνει 300-400 στη καλύτερη. Για άλλα δωμάτια ούτε το συζητάω με το ζόρι 200 το πολύ...λες να είναι προβληματικό;
    Όχι δεν είναι προβληματικό και εγώ 200 πιάνω με wifi.

  8. #3458
    Εγγραφή
    18-02-2023
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Γνωρίζει κανείς τους κωδικούς admin για το router της Huawei HG8145V5 σε πάροχο Nova?

  9. #3459
    Εγγραφή
    10-03-2004
    Μηνύματα
    809
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Οι τυποι ειναι αστειοι. Δεν ξερουν να μου πουν ποια ειναι η βλαβη εδω και 47 ημερες που δεν εχω τηλεφωνο ποτέ και ιντερνετ εχω 20αρα αντι 200αρα. Πρεπει να ειναι παντελως ασχετοι. Ντροπη τους. Τι ακριβως κανουν και δεν το φτιαχνουν 47 μερες; Ειναι παντελως ηλιθιοι;

  10. #3460
    Εγγραφή
    09-06-2017
    Μηνύματα
    386
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    510/51
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από polakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι τυποι ειναι αστειοι. Δεν ξερουν να μου πουν ποια ειναι η βλαβη εδω και 47 ημερες που δεν εχω τηλεφωνο ποτέ και ιντερνετ εχω 20αρα αντι 200αρα. Πρεπει να ειναι παντελως ασχετοι. Ντροπη τους. Τι ακριβως κανουν και δεν το φτιαχνουν 47 μερες; Ειναι παντελως ηλιθιοι;
    Απλώς ναι. Σκέψου πως τους εχω στειλει αιτημα υποστηριξης μεσω της φορμας επικοινωνιας και εδω μια εβδομαδα ουτε φωνή ούτε ακρόαση. Μάντεψε ποιος θα πάει σε 300άρι στην Cosmote σε τιμή χώμα, ας στείλουν ότι ποσό θέλουν για πρόωρη αποχώρηση.

  11. #3461
    Εγγραφή
    07-10-2019
    Μηνύματα
    898
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    Huawei hg8145v5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από polakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι τυποι ειναι αστειοι. Δεν ξερουν να μου πουν ποια ειναι η βλαβη εδω και 47 ημερες που δεν εχω τηλεφωνο ποτέ και ιντερνετ εχω 20αρα αντι 200αρα. Πρεπει να ειναι παντελως ασχετοι. Ντροπη τους. Τι ακριβως κανουν και δεν το φτιαχνουν 47 μερες; Ειναι παντελως ηλιθιοι;
    Εγώ εδώ τους είπα ότι υπάρχει άτομο με θέματα υγείας και χρειάζεστε το σταθερό. Με έχουν αφήσει ήδη 5 μέρες χωρίς σταθερό και 2 φορές σήμερα που κάλεσα το 13700 είπαν θα σας καλέσουμε δε κάλεσαν ποτέ ούτε ασχολήθηκαν. Αν μέχρι τη Δευτέρα δεν υπάρχει πρόοδος θα τους πω πάλι ότι θα κάνω καταγγελία και εν τέλη ίσως φύγω και εγώ. Το συμβόλαιο λέει και για σταθερό. Όσο πάει και χειρότερο γίνεται....

    Η άλλη σήμερα έλεγε είναι γενικό και άλλες μαλ@κιες συγνώμη κιόλας αλλά της λέω οι φίλοι μου έχουν κανονικά και ίντερνετ και σταθερό άρα λέτε ψεμματα. Δε μπορώ να τους ανεχτώ όταν πρόκειται για υπόθεση 2 λεπτών από το γραφείο τους να μου περάσουν το σταθερό σωστά όπως και το ίντερνετ που δεν ήθελαν τόσες μέρες και μόλις άκουσαν καταγγελία μου έκλεισαν ραντεβού με τεχνικό. Αλλά σταθερό δεν έχω πάμε πάλι για νέο γύρο τη νέα εβδομάδα...

  12. #3462
    Εγγραφή
    09-06-2017
    Μηνύματα
    386
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    510/51
    ISP
    Vodafone
    Κάθε μέρα αυτό το πράγμα.
    https://prnt.sc/WYyL-q9F0qgd

  13. #3463
    Το avatar του μέλους Ταλαίπωρος
    Ταλαίπωρος Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mike112 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ εδώ τους είπα ότι υπάρχει άτομο με θέματα υγείας και χρειάζεστε το σταθερό. Με έχουν αφήσει ήδη 5 μέρες χωρίς σταθερό και 2 φορές σήμερα που κάλεσα το 13700 είπαν θα σας καλέσουμε δε κάλεσαν ποτέ ούτε ασχολήθηκαν. Αν μέχρι τη Δευτέρα δεν υπάρχει πρόοδος θα τους πω πάλι ότι θα κάνω καταγγελία και εν τέλη ίσως φύγω και εγώ. Το συμβόλαιο λέει και για σταθερό. Όσο πάει και χειρότερο γίνεται....

    Η άλλη σήμερα έλεγε είναι γενικό και άλλες μαλ@κιες συγνώμη κιόλας αλλά της λέω οι φίλοι μου έχουν κανονικά και ίντερνετ και σταθερό άρα λέτε ψεμματα. Δε μπορώ να τους ανεχτώ όταν πρόκειται για υπόθεση 2 λεπτών από το γραφείο τους να μου περάσουν το σταθερό σωστά όπως και το ίντερνετ που δεν ήθελαν τόσες μέρες και μόλις άκουσαν καταγγελία μου έκλεισαν ραντεβού με τεχνικό. Αλλά σταθερό δεν έχω πάμε πάλι για νέο γύρο τη νέα εβδομάδα...
    Φίλε σε μένα
    ήρθε τεχνικός την Παρασκευή ,δούλεψε το ρούτερ κανονικά,το βράδυ όμως κόπηκε τηλέφωνο κ το ίντερνετ υπολειτουργεί,εγώ κουράστηκα πλέον μια εβδομάδα τους παρακαλάω , Δευτέρα πρωί με το καλό μιλάω με κόσμοτε για 300mbps με 36.90 . Μπορεί να δώσω 11 ευρώ παραπάνω αλλά θα έχω την ψυχική μου υγεία

  14. #3464
    Εγγραφή
    25-10-2012
    Μηνύματα
    906
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΨΥΧΙΚΟ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από CaptainNickGR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάθε μέρα αυτό το πράγμα.
    https://prnt.sc/WYyL-q9F0qgd
    Εάν μπορείτε, όσοι έχετε μεγάλες συνδέσεις, κάντε 2-3 speedtest σε server εξωτερικού να πάρουμε μια ιδέα για τη διασύνδεση.

  15. #3465
    Εγγραφή
    07-10-2019
    Μηνύματα
    898
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    Huawei hg8145v5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ταλαίπωρος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε σε μένα
    ήρθε τεχνικός την Παρασκευή ,δούλεψε το ρούτερ κανονικά,το βράδυ όμως κόπηκε τηλέφωνο κ το ίντερνετ υπολειτουργεί,εγώ κουράστηκα πλέον μια εβδομάδα τους παρακαλάω , Δευτέρα πρωί με το καλό μιλάω με κόσμοτε για 300mbps με 36.90 . Μπορεί να δώσω 11 ευρώ παραπάνω αλλά θα έχω την ψυχική μου υγεία
    Ε και εγώ αν δε μου φτιάξουν το τηλέφωνο σε μία βδομάδα θα τους χαιρετήσω. Μάλλον όσοι πήγαμε τρέχοντας σε αυτούς λόγω προσφοράς έτσι θα φύγουμε πάλι.

Σελ. 231 από 453 ΠρώτηΠρώτη ... 211221226229230231232233236241251 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας