Σελ. 433 από 453 ΠρώτηΠρώτη ... 413423428431432433434435438443 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 6.481-6.495 από 6781

Θέμα: Nova FTTH

  1. #6481
    Εγγραφή
    21-02-2011
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    484
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    FRITZ!Box 5590 Fiber
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από x_undefined Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν υπάρχει συγχρονισμός στο GPON. Ή παίζεις στα 2.5G/1.25G ή καθόλου. Οι πληροφορίες που δείχνει πιθανώς είναι από profile που του έχει σετάρει ο πάροχος, αφού το limiting γίνεται σε μηχάνημα του παρόχου και δεν μπορεί να το μάθει αυτό το CPE, δεν το κάνει negotiate (εκτός αν απλώς του πει ο πάροχος με προφίλ «είναι τόσο» που, σιγά το πράγμα, δεν βοηθάει σε κάτι, είναι απλώς μια σταθερή ενδεικτική τιμή, όπως αυτή που δείχνει η εφαρμογή της Cosmote ως συγχρονισμό όταν έχεις FTTH). Κατά τα άλλα, η μόνη χρήσιμη πληροφορία είναι ίσως το Receive power, αλλά και πάλι δεν μπορείς να κάνεις κάτι. Αν έχεις βλάβη δεν θα δείχνει τίποτα και θα είσαι αποσυνδεδεμένος (θα αναβοσβήνει κάποιο Alarm/LOS λογικά). Αν την δεις χαμηλά απλώς θα αγχώνεσαι ενώ η γραμμή μπορεί να εξακολουθεί να παίζει τέλεια.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Untitled.png 
Εμφανίσεις:  54 
Μέγεθος:  15,9 KB 
ID: 254556
    Λογικά μιλάς για αυτή εδώ την καρτέλα.
    •AMD Ryzen™ 9 5900X •ASUS ROG Crosshair VIII Dark Hero •ASUS ROG Strix GeForce GTX 1080 Ti OC 11GB •G.Skill Trident Z RGB 32GB Kit (2x16GB) 4000MHz UDIMM DDR4 CL16
    •2x Samsung 980 PRO PCIe® 4.0 x4, NVMe® SSD 1TB •Corsair HXi Series™ HX1000i High-Performance ATX Power Supply 80 Plus® Platinum Certified •NZXT Kraken X73 RGB •Coolermaster MasterCase H500M

  2. #6482
    Εγγραφή
    09-09-2011
    Περιοχή
    skg
    Μηνύματα
    2.932
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360/360 Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    MikroTik hAP ac²
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Prototype Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λογικά μιλάς για αυτή εδώ την καρτέλα.
    Ναι, ακριβώς. Αυτά που βλέπεις είναι παραπάνω από αρκετά. Σκέψου όσοι έχουν σκέτο ONT δεν έχουν καν πρόσβαση σε αυτά τα στατιστικά.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος x_undefined : 11-03-24 στις 23:28.

  3. #6483
    Εγγραφή
    21-02-2011
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    484
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    FRITZ!Box 5590 Fiber
    Το θέμα είναι πως θα βρούμε admin/root για να βάλουμε έστω DNS;
    •AMD Ryzen™ 9 5900X •ASUS ROG Crosshair VIII Dark Hero •ASUS ROG Strix GeForce GTX 1080 Ti OC 11GB •G.Skill Trident Z RGB 32GB Kit (2x16GB) 4000MHz UDIMM DDR4 CL16
    •2x Samsung 980 PRO PCIe® 4.0 x4, NVMe® SSD 1TB •Corsair HXi Series™ HX1000i High-Performance ATX Power Supply 80 Plus® Platinum Certified •NZXT Kraken X73 RGB •Coolermaster MasterCase H500M

  4. #6484
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.973
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ds12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν έκανα αναβάθμιση από 200 σε 500 μου έστειλαν το ίδιο ρούτερ, το huawei. Και σε πολλούς άλλους το έκαναν αλλά δεν κατάλαβα ποιος ήταν ο λόγος της αλλαγής εφόσον ήταν το ίδιο ακριβώς. Όταν είχα ρωτήσει μου είπαν ότι είναι υποχρεωμένοι να το δώσουν επειδή το συμβόλαιο αναφέρει ότι δίνουν και δωρεάν ρούτερ.
    Το παλιό το έδωσες πίσω υποθέτω...
    Πάντως είναι λογικό υποθέτω συστημικά η αλλαγή... Αλλά παράλογο πρακτικά...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από x_undefined Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν υπάρχει συγχρονισμός στο GPON. Ή παίζεις στα 2.5G/1.25G ή καθόλου. Οι πληροφορίες που δείχνει πιθανώς είναι από profile που του έχει σετάρει ο πάροχος, αφού το limiting γίνεται σε μηχάνημα του παρόχου και δεν μπορεί να το μάθει αυτό το CPE, δεν το κάνει negotiate (εκτός αν απλώς του πει ο πάροχος με προφίλ «είναι τόσο» που, σιγά το πράγμα, δεν βοηθάει σε κάτι, είναι απλώς μια σταθερή ενδεικτική τιμή, όπως αυτή που δείχνει η εφαρμογή της Cosmote ως συγχρονισμό όταν έχεις FTTH). Κατά τα άλλα, η μόνη χρήσιμη πληροφορία είναι ίσως το Receive power, αλλά και πάλι δεν μπορείς να κάνεις κάτι. Αν έχεις βλάβη δεν θα δείχνει τίποτα και θα είσαι αποσυνδεδεμένος (θα αναβοσβήνει κάποιο Alarm/LOS λογικά). Αν την δεις χαμηλά απλώς θα αγχώνεσαι ενώ η γραμμή μπορεί να εξακολουθεί να παίζει τέλεια.
    Κάπου εδώ μέσα είχα διαβάσει ότι το limiting γίνεται στον bras η στον radius δεν θυμάμαι, σε επίπεδο κωδικού που βγαίνουμε στο ίντερνετ δηλαδή...
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  5. #6485
    Εγγραφή
    09-09-2011
    Περιοχή
    skg
    Μηνύματα
    2.932
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360/360 Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    MikroTik hAP ac²
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάπου εδώ μέσα είχα διαβάσει ότι το limiting γίνεται στον bras η στον radius δεν θυμάμαι, σε επίπεδο κωδικού που βγαίνουμε στο ίντερνετ δηλαδή...
    Στον BRAS λογικά ο οποίος παίρνει την πληροφορία από τον RADIUS server για το πακέτο που έχει ο χρήστης. Και πάλι, το CPE σου δεν το ξέρει αυτό. Δεν είναι όπως στο DSL π.χ. που ξέρει ότι έχει συγχρονίσει στα 54999.

  6. #6486
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.973
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από x_undefined Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στον BRAS λογικά ο οποίος παίρνει την πληροφορία από τον RADIUS server για το πακέτο που έχει ο χρήστης. Και πάλι, το CPE σου δεν το ξέρει αυτό. Δεν είναι όπως στο DSL π.χ. που ξέρει ότι έχει συγχρονίσει στα 54999.
    Πέρα από αυτό κάπως πρέπει να εξασφαλίζεται και το κλείδωμα στο sn του ρούτερ που αυτό γίνεται στο olt αν δεν κάνω λάθος...
    Που θέλω να καταλήξω....

    Ένα άλλο ερώτημα θα ήταν αν αλλάξεις τους κωδικούς σε 2 γραμμές θα αλλάξει κ η ταχύτητα τους;

    Η αν πάω σε φίλο με το ρούτερ μου η έρθει αυτός σε μένα, θα αλλάξουν οι ταχύτητες;
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  7. #6487
    Εγγραφή
    09-09-2011
    Περιοχή
    skg
    Μηνύματα
    2.932
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360/360 Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    MikroTik hAP ac²
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η αν πάω σε φίλο με το ρούτερ μου η έρθει αυτός σε μένα, θα αλλάξουν οι ταχύτητες;
    Αν εννοείς στη Nova και όπου router εννοείς router+ONT που είναι μαζί, τότε δεν ξέρω αν θα το αφήσει να κάνει register. Εκτός αν είστε πιθανώς σε πολύ κοντινή απόσταση και καταλήγετε στο ίδιο port.

    Αν εννοείς σε άλλο πάροχο ή εννοείς με το ίδιο router να αλλάξετε απλώς τα PPP credentials, η αλήθεια είναι δεν ξέρω τι θα γίνει. Εκεί περιπλέκεται το πράγμα αν είναι και σε υποδομή άλλου παρόχου φαντάζομαι. Είναι πιθανό πάντως να αλλάξει η ταχύτητα.

    Γενικά, η γραμμή σου έχει ένα μοναδικό Circuit ID (όπως ήταν παλιά μοναδικό το DSLAM port που πέφτεις) οπότε έτσι σε αναγνωρίζει και σου κάνει το provisioning στην αρχή. Το αν κάνει enforce συγκεκριμένο χρήστη και δεν αφήνει άλλον από τη συγκεκριμένη γραμμή δεν ξέρω πώς και αν το έχει υλοποιήσει η Nova.

  8. #6488
    Εγγραφή
    03-10-2018
    Μηνύματα
    1.017
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    1
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το παλιό το έδωσες πίσω υποθέτω...
    Πάντως είναι λογικό υποθέτω συστημικά η αλλαγή... Αλλά παράλογο πρακτικά...
    Όχι δεν μου το ζήτησαν πίσω. Έχω τρία ρούτερ της Huawei. Το πρώτο που είχα στα 200 mbps και τα άλλα δύο με την αναβάθμιση στα 500 mbps. Το πρώτο που μου έδωσαν όταν αναβάθμισα την γραμμή δεν μπορούσε να συγχρονίσει και έτσι μου έδωσαν άλλο ένα.

  9. #6489
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.973
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από x_undefined Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν εννοείς στη Nova και όπου router εννοείς router+ONT που είναι μαζί, τότε δεν ξέρω αν θα το αφήσει να κάνει register. Εκτός αν είστε πιθανώς σε πολύ κοντινή απόσταση και καταλήγετε στο ίδιο port.

    Αν εννοείς σε άλλο πάροχο ή εννοείς με το ίδιο router να αλλάξετε απλώς τα PPP credentials, η αλήθεια είναι δεν ξέρω τι θα γίνει. Εκεί περιπλέκεται το πράγμα αν είναι και σε υποδομή άλλου παρόχου φαντάζομαι. Είναι πιθανό πάντως να αλλάξει η ταχύτητα.

    Γενικά, η γραμμή σου έχει ένα μοναδικό Circuit ID (όπως ήταν παλιά μοναδικό το DSLAM port που πέφτεις) οπότε έτσι σε αναγνωρίζει και σου κάνει το provisioning στην αρχή. Το αν κάνει enforce συγκεκριμένο χρήστη και δεν αφήνει άλλον από τη συγκεκριμένη γραμμή δεν ξέρω πώς και αν το έχει υλοποιήσει η Nova.
    Ενδιαφέρουσα συζήτηση...
    Στον ίδιο πάροχο έλεγα εγώ στο παραπάνω σενάριο...
    Αν αλλάξεις και πάροχο τα πράγματα δυσκολεύουν θεωρητικά...
    Στο ftth νομίζω ότι τα πράγματα είναι λίγο πιο free σε σχέση hw περιορισμών..
    Πως θα μπορέσει ας πούμε το σύστημα σε ένα κτήριο να καταλάβει αν αλλάξουν θέση τα ρούτερ δύο ορόφων; Γιατί ας πούμε στην ίδια ίνα να μην αλλάξουν οι ταχύτητες σε αυτή τη περίπτωση; Όλη η αναγνώριση πιστεύω γίνεται βάσει του sn η όποιου άλλου κωδικού για την αρχική αναγνώριση και χωρια μετά που στους pppoe κωδικούς μπαίνει χώρια ο κόφτης της ταχύτητας...
    Circuit id λες τον αριθμό βρόγχου;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ds12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι δεν μου το ζήτησαν πίσω. Έχω τρία ρούτερ της Huawei. Το πρώτο που είχα στα 200 mbps και τα άλλα δύο με την αναβάθμιση στα 500 mbps. Το πρώτο που μου έδωσαν όταν αναβάθμισα την γραμμή δεν μπορούσε να συγχρονίσει και έτσι μου έδωσαν άλλο ένα.
    Δηλαδή ένα σενάριο πάρε κόσμε να 'χεις...
    Ενδιαφέρον θα έχει πάντως σε τυχόν διακοπή αν θα τα ζητήσουν πίσω...
    Σε κάθε περίπτωση πάντως, πέφτεις η ανεβαίνεις πακέτο, δεν μου αρέσει που ανακατεύεται και εξοπλισμός στην υπόθεση... Έπρεπε απλά να αλλάξει η ταχύτητα... Βαριέμαι να ρυθμίζω ξανά από την αρχή....
    Θα ήταν μια ιδέα το να περάσεις το config από το ένα στο άλλο, αλλά φαντάζομαι δεν είναι τόσο απλό....
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 12-03-24 στις 10:00.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  10. #6490
    Εγγραφή
    27-03-2022
    Ηλικία
    22
    Μηνύματα
    27
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενδιαφέρουσα συζήτηση...
    Στον ίδιο πάροχο έλεγα εγώ στο παραπάνω σενάριο...
    Αν αλλάξεις και πάροχο τα πράγματα δυσκολεύουν θεωρητικά...
    Στο ftth νομίζω ότι τα πράγματα είναι λίγο πιο free σε σχέση hw περιορισμών..
    Πως θα μπορέσει ας πούμε το σύστημα σε ένα κτήριο να καταλάβει αν αλλάξουν θέση τα ρούτερ δύο ορόφων; Γιατί ας πούμε στην ίδια ίνα να μην αλλάξουν οι ταχύτητες σε αυτή τη περίπτωση; Όλη η αναγνώριση πιστεύω γίνεται βάσει του sn η όποιου άλλου κωδικού για την αρχική αναγνώριση και χωρια μετά που στους pppoe κωδικούς μπαίνει χώρια ο κόφτης της ταχύτητας...
    Circuit id λες τον αριθμό βρόγχου;

    - - - Updated - - -



    Δηλαδή ένα σενάριο πάρε κόσμε να 'χεις...
    Ενδιαφέρον θα έχει πάντως σε τυχόν διακοπή αν θα τα ζητήσουν πίσω...
    Σε κάθε περίπτωση πάντως, πέφτεις η ανεβαίνεις πακέτο, δεν μου αρέσει που ανακατεύεται και εξοπλισμός στην υπόθεση... Έπρεπε απλά να αλλάξει η ταχύτητα... Βαριέμαι να ρυθμίζω ξανά από την αρχή....
    Θα ήταν μια ιδέα το να περάσεις το config από το ένα στο άλλο, αλλά φαντάζομαι δεν είναι τόσο απλό....
    δεν πεζει ρολο ο οροφος γιατι γινεται σπλιτ η ινα απο bep fb και μετα σε εσενα οταν βαζεις ενα ρουτερ για να μην χρειαστει να περασεις pppoe απανταει το router σε acs εχω συνδεθει σε ολτ ταδε καρτα ταδε και πορτα ταδε και μετα αναγνωριζεται το cpe με τον πελατη στον οποιο αντιστιχει και τραβαει μετα voip και τα poe creds στα vdsl ειναι πολυ απλο γιατι σε μια πορτα εχεις 1 πελατη αλλα με ftth θα εχεις πολλα router που απαντανε με το ιδιο path οπτε το λεγομενο αυτο ztc (zero touch congifuration) δεν μπορει να λειτουργισει γιατι εχεις αρκετα router οποτε εχεις ενα ακομα στιχειο το sn ont η στην περιπτοση της nova aio οποτε ταυτιζεται με αυτο τα στοιχεια
    το Circuit id η cid που λενε οι παροχοι ειναι οπως ειπες ενας αριθμος που δινετα σε καθε γραμμη για βρεις τον εξοπλισμο του πελατη σε acs δεν πεχει καπιο ρολο στην υπηρεσια ειναι απλως για επιβεβεωση οτι εχει σωστη αντιστιχεια και χρηση βεβεαω του acs για ρυθμισεις αλλαγη ssid pass reboot κλπ

  11. #6491
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.180
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Αυτή την καμπίνα έβαλαν κάτω από το σπίτι μου και λέει επανω Hellenic Open Fiber.
    Τι είναι τούτο?

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  20240312_161142.jpg 
Εμφανίσεις:  37 
Μέγεθος:  291,9 KB 
ID: 254561
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  12. #6492
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.718
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτή την καμπίνα έβαλαν κάτω από το σπίτι μου και λέει επανω Hellenic Open Fiber.
    Τι είναι τούτο?

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  20240312_161142.jpg 
Εμφανίσεις:  37 
Μέγεθος:  291,9 KB 
ID: 254561
    Nova-Wind
    https://www.capital.gr/epixeiriseis/...tis-nova-wind/
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  13. #6493
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.180
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ααα οκ.. δεν μου αρέσει σαν καμπίνα γιατί δεν έχει τρύπες για αέρα (ασχέτως αν δεν χρειάζεται λογικά το fiber )
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  14. #6494
    Εγγραφή
    20-12-2006
    Μηνύματα
    1.358
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Αυτό είναι το θέμα για οπτική ίνα nova?

    Αν ναι τότε θέλω να κάνω κάποιες ερωτήσεις.

    Εγώ στη περιοχή μου μπορώ να έχω οπτική ίνα Nova μέσω των οπτικών ινών που έχει βάλει ο Οτε(Γιατί στη περιοχή μου τις οπτικές ίνες τις πέρασε ο Οτε)????

    Αν ναι γνωρίζεται ποιο modem/router δίνει η nova όταν βάλεις οπτική και από τη στιγμή που δεν θα έχουμε πρόσβαση στο μενού του ρουτερ σαν απλός user πως θα μπορέσουμε να αλλάξουμε κάποια πράγματα(Π.χ. dns ipv4&6 της cloudflare)

  15. #6495
    Εγγραφή
    21-02-2011
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    484
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    FRITZ!Box 5590 Fiber
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτή την καμπίνα έβαλαν κάτω από το σπίτι μου και λέει επανω Hellenic Open Fiber.
    Τι είναι τούτο?

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  20240312_161142.jpg 
Εμφανίσεις:  37 
Μέγεθος:  291,9 KB 
ID: 254561
    Καμπίνες Wind μαζί με αυτές τις καινούργιες καμπίνες έχει στο Αιγάλεω.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fits79 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό είναι το θέμα για οπτική ίνα nova?

    Αν ναι τότε θέλω να κάνω κάποιες ερωτήσεις.

    Εγώ στη περιοχή μου μπορώ να έχω οπτική ίνα Nova μέσω των οπτικών ινών που έχει βάλει ο Οτε(Γιατί στη περιοχή μου τις οπτικές ίνες τις πέρασε ο Οτε)????

    Αν ναι γνωρίζεται ποιο modem/router δίνει η nova όταν βάλεις οπτική και από τη στιγμή που δεν θα έχουμε πρόσβαση στο μενού του ρουτερ σαν απλός user πως θα μπορέσουμε να αλλάξουμε κάποια πράγματα(Π.χ. dns ipv4&6 της cloudflare)

    Ένα Nokia δίνουν ή το Huawei. Για την ώρα δεν μπορείς και αν μπορέσεις σε Huawei μόνο αν έχει Nova firmware και όχι Wind.
    •AMD Ryzen™ 9 5900X •ASUS ROG Crosshair VIII Dark Hero •ASUS ROG Strix GeForce GTX 1080 Ti OC 11GB •G.Skill Trident Z RGB 32GB Kit (2x16GB) 4000MHz UDIMM DDR4 CL16
    •2x Samsung 980 PRO PCIe® 4.0 x4, NVMe® SSD 1TB •Corsair HXi Series™ HX1000i High-Performance ATX Power Supply 80 Plus® Platinum Certified •NZXT Kraken X73 RGB •Coolermaster MasterCase H500M

Σελ. 433 από 453 ΠρώτηΠρώτη ... 413423428431432433434435438443 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας