Σελ. 250 από 453 ΠρώτηΠρώτη ... 230240245248249250251252255260270 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.736-3.750 από 6786

Θέμα: Nova FTTH

  1. #3736
    Εγγραφή
    07-10-2019
    Μηνύματα
    898
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    Huawei hg8145v5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορεί να έτυχε, να το είχες σε κάποιο σταθερό κανάλι 5G χωρίς παρεμβολές από άλλους routers της γειτονιάς, οι εσωτερικές κεραίες του να έτυχαν σε κάποια καλή θέση, κ.λπ.

    Να ήσουν τυχερός δηλαδή.

    - - - Updated - - -

    Με τα 200 Mbps που είχα, ήμουν με Wi-Fi 5G, με το 1 Gbps μόνο με Ethernet καλώδιο στο PC.
    Οι από πάνω μου έχουν zte ίδιο με αυτό που είχα μήπως για αυτό πήγαινε καλά και τώρα κάνει παρεμβολές; Μάλιστα έχω προσέξει ότι μόλις έρχονται η από πάνω μειώνεται η ταχύτητα στο wifi μου. Σκέψου ότι τις πρωινές ώρες που λείπουν και με το huawei ποιανω κοντά στα 450mbps τις υπόλοιπες ώρες πέφτει στα 200-300 περιπου

  2. #3737
    Εγγραφή
    08-01-2005
    Περιοχή
    Θεσ/νίκη
    Μηνύματα
    449
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    Router
    Nokia G-2425G-A
    Έχει κανεις το username και κυρίως το password της ftth σύνδεσης του; Το username το βλέπω μέσα στο μενού του nokia και είναι της μορφής ****ath.forthnet.gr αλλά δεν φαίνεται το pass. Σε ερώτηση σε εκπρόσωπο άρχισε να μου λέει ότι και στα 2 μπορώ να βάλω τον αριθμό του σταθερού μου. Όταν του απαντώ ότι στο μενού του ρουτερ βλέπω άλλο username μου είπε στον κωδικό να βάλω πάλι τον αριθμό του τηλεφώνου μου και μου φαίνεται κάπως απίθανο να ισχύει

  3. #3738
    Εγγραφή
    10-03-2004
    Μηνύματα
    809
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chrispe Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει κανεις το username και κυρίως το password της ftth σύνδεσης του; Το username το βλέπω μέσα στο μενού του nokia και είναι της μορφής ****ath.forthnet.gr αλλά δεν φαίνεται το pass. Σε ερώτηση σε εκπρόσωπο άρχισε να μου λέει ότι και στα 2 μπορώ να βάλω τον αριθμό του σταθερού μου. Όταν του απαντώ ότι στο μενού του ρουτερ βλέπω άλλο username μου είπε στον κωδικό να βάλω πάλι τον αριθμό του τηλεφώνου μου και μου φαίνεται κάπως απίθανο να ισχύει
    Ναι ισχυει. Βαλε το σταθερο τηλεφωνο σου

  4. #3739
    Εγγραφή
    07-10-2019
    Μηνύματα
    898
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    Huawei hg8145v5
    Παιδιά ΣΟΚ! Δουλεύει η μέθοδος του apodem για το σταθερό! Μάλιστα δούλεψε άμεσα!!! Είσαι φοβερός φίλε. Πραγματικά δεν έχω τι να πιστέψω ήταν μόνο αυτό και δε μπορούσαν 10 μέρες να το φτιάξουν....;;;; Άλλαξα μόνο το outbound proxy server adress δηλαδή ήταν τόσο δύσκολο;

    Τώρα ένα πράγμα φοβάμαι αν το δουν ότι το έφτιαξα μόνος θα μου πουν τίποτα; Αλλιώς να το αλλάξω πάλι ...Μπορεί να ακούγεται χαζό αλλά δεν έχω άλλη όρεξη να ασχοληθώ μαζί τους ούτε τους εμπιστεύομαι. Επίσης να τους ενημερώσω ότι φτιάχτηκε ας πούμε να πω ότι ξαφνικά είχα σταθερό η όχι;

    Μας άφησαν τόσες μέρες χωρίς τηλέφωνο για 1 λεπτό υπόθεση. Γεια σου Ελλάδαρα....

  5. #3740
    Εγγραφή
    24-11-2014
    Περιοχή
    Γκαζι Ρουφ
    Μηνύματα
    140
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    Nova
    Router
    hg8145v5
    Path Level
    Fastpath
    Κλεισμένο ραντεβού με τεχνικό σας για σήμερα 3 με 6 , και με παίρνει τηλέφωνο στις 4 υπάλληλος σας και μου λέει αρρώστησε ο τεχνικός να το βάλουμε για αύριο !!! Είστε απαράδεκτοι , πείτε και άλλα ψέματα ... 4 μέρα αύριο χωρίς ίντερνετ και τηλέφωνο...

  6. #3741
    Εγγραφή
    07-10-2019
    Μηνύματα
    898
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    Huawei hg8145v5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Subk1ller Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κλεισμένο ραντεβού με τεχνικό σας για σήμερα 3 με 6 , και με παίρνει τηλέφωνο στις 4 υπάλληλος σας και μου λέει αρρώστησε ο τεχνικός να το βάλουμε για αύριο !!! Είστε απαράδεκτοι , πείτε και άλλα ψέματα ... 4 μέρα αύριο χωρίς ίντερνετ και τηλέφωνο...
    Αρρώστησε; Έλα; τουλάχιστον εσένα σου είπαν μια δικαιολογία εγώ περίμενα σαν βλάκας 3 ώρες και ούτε τηλεφωνησαν ούτε τίποτα.... Φίλε αν έχεις το huawei και δε σου δουλεύει το τηλέφωνο δοκίμασε αυτό που λέει ο apodem ειδικά αν ήσουν στη wind μόνο ένα κουτί αλλάζεις λογικά...30 δευτερόλεπτα υπόθεση και με είχαν αφήσει χωρίς σταθερό 10 μέρες...! Κρίμα που ο polakis δεν έχει huawei να το φτιάξει μόνος του και περιμένει 50 μέρες όπως λέει... Τι να πω πολύ άδικη μεταχείριση από τη τεχνική εξυπηρέτηση.

  7. #3742
    Εγγραφή
    24-11-2014
    Περιοχή
    Γκαζι Ρουφ
    Μηνύματα
    140
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    Nova
    Router
    hg8145v5
    Path Level
    Fastpath
    δεν εχω ουτε ιντερνετ αναβει συνεχεια το LOS ... ασε θα σκασω με τους Μ..... ουτε τηλεοραση δεν εχω να δω

  8. #3743
    Εγγραφή
    07-10-2019
    Μηνύματα
    898
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    Huawei hg8145v5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Subk1ller Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν εχω ουτε ιντερνετ αναβει συνεχεια το LOS ... ασε θα σκασω με τους Μ..... ουτε τηλεοραση δεν εχω να δω
    Ατυχία φίλε μου τι να πω λυπάμαι. Όταν λες τηλεόραση εννοείς eon; επειδή έχουν μια εβδομάδα δωρεάν θέαση μπορείς να επωφεληθεί λίγες μέρες...

    Εγώ αν και βγήκα από το τρυπάκι αυτό και δουλεύουν και τα δύο δυστυχώς θα μείνω με το huawei και το σάπιο wifi του που ρίχνει ταχύτητα ότι ώρα θέλει χωρίς λόγο... Δεν έχω τα κοτσια να τους πω να βάλουν πάλι το zte πάλι τα ίδια θα περάσω.

  9. #3744
    Εγγραφή
    24-11-2014
    Περιοχή
    Γκαζι Ρουφ
    Μηνύματα
    140
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    Nova
    Router
    hg8145v5
    Path Level
    Fastpath
    ναι εον αλλα δεν παιζει το μηχανηματακι χωρις συνδεση στο ιντερνετ ... απο μερα σε μερα παμε ....

  10. #3745
    Εγγραφή
    07-10-2019
    Μηνύματα
    898
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    Huawei hg8145v5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Subk1ller Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι εον αλλα δεν παιζει το μηχανηματακι χωρις συνδεση στο ιντερνετ ... απο μερα σε μερα παμε ....
    Α ναι το ξέχασα αυτό..αν δε βρεις λύση πήγαινε σε κατάστημα νόβα πάρε τη sim με τα δωρεάν data και λεπτά ομιλίας αν και έχει ψιλοχαλια σήμα το δίκτυο τους. Αλλά τουλάχιστον λιγότερο το κακό έτσι είναι μια προσωρινή λύση.

  11. #3746
    Εγγραφή
    24-11-2014
    Περιοχή
    Γκαζι Ρουφ
    Μηνύματα
    140
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    Nova
    Router
    hg8145v5
    Path Level
    Fastpath
    εγω πιστευω οτι δεν εχει καμια ζημια η δικια μου ινα , γιατι δεν την τσακισα ... αλλα εχουν αποσυνδεσει αυτοι κατι , για να φτιαξουν το τηλεφωνο που δεν δουλευε ....

  12. #3747
    Εγγραφή
    26-09-2015
    Περιοχή
    Κυψέλη, Αθήνα
    Μηνύματα
    526
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps / 1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Router
    ΖΤΕ ZXHN F6600P
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mike112 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά ΣΟΚ! Δουλεύει η μέθοδος του apodem για το σταθερό! Μάλιστα δούλεψε άμεσα!!! Είσαι φοβερός φίλε. Πραγματικά δεν έχω τι να πιστέψω ήταν μόνο αυτό και δε μπορούσαν 10 μέρες να το φτιάξουν....;;;; Άλλαξα μόνο το outbound proxy server adress δηλαδή ήταν τόσο δύσκολο;

    Τώρα ένα πράγμα φοβάμαι αν το δουν ότι το έφτιαξα μόνος θα μου πουν τίποτα; Αλλιώς να το αλλάξω πάλι ...Μπορεί να ακούγεται χαζό αλλά δεν έχω άλλη όρεξη να ασχοληθώ μαζί τους ούτε τους εμπιστεύομαι. Επίσης να τους ενημερώσω ότι φτιάχτηκε ας πούμε να πω ότι ξαφνικά είχα σταθερό η όχι;

    Μας άφησαν τόσες μέρες χωρίς τηλέφωνο για 1 λεπτό υπόθεση. Γεια σου Ελλάδαρα....

    Πάρε τους τηλέφωνο στο 13700, μίλησε με τεχνικό, και πες τους ότι έκανες κάποιες ρυθμίσεις, και το τηλέφωνο έφτιαξε.

    Οπότε, πες τους, δεν χρειάζομαι τεχνικό.

  13. #3748
    Εγγραφή
    27-07-2015
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    107
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mike112 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά ΣΟΚ! Δουλεύει η μέθοδος του apodem για το σταθερό! Μάλιστα δούλεψε άμεσα!!! Είσαι φοβερός φίλε. Πραγματικά δεν έχω τι να πιστέψω ήταν μόνο αυτό και δε μπορούσαν 10 μέρες να το φτιάξουν....;;;; Άλλαξα μόνο το outbound proxy server adress δηλαδή ήταν τόσο δύσκολο;

    Τώρα ένα πράγμα φοβάμαι αν το δουν ότι το έφτιαξα μόνος θα μου πουν τίποτα; Αλλιώς να το αλλάξω πάλι ...Μπορεί να ακούγεται χαζό αλλά δεν έχω άλλη όρεξη να ασχοληθώ μαζί τους ούτε τους εμπιστεύομαι. Επίσης να τους ενημερώσω ότι φτιάχτηκε ας πούμε να πω ότι ξαφνικά είχα σταθερό η όχι;

    Μας άφησαν τόσες μέρες χωρίς τηλέφωνο για 1 λεπτό υπόθεση. Γεια σου Ελλάδαρα....
    Τραγικα πραγματα που απλα επρεπε να αλλαξεις μια ρυθμιση...
    Εννοειται δεν λες τιποτα το παιζεις κινεζος.Λογικα οταν ερθει η ωρα να το δουν σε κανα χρονο θα δουν οτι λειτουργει και θα σου πουν οτι το εφτιαξαν.

  14. #3749
    Εγγραφή
    07-10-2019
    Μηνύματα
    898
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    Huawei hg8145v5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάρε τους τηλέφωνο στο 13700, μίλησε με τον τεχνικό, και πες τους ότι έκανες κάποιες ρυθμίσεις, και το τηλέφωνο έφτιαξε.

    Οπότε, πες τους, δεν χρειάζομαι τεχνικό.
    Η ρύθμιση αυτή που πρότεινε ο apodem είναι η ίδια που θα έβαζε ο πάροχος; Μπορεί κάποιος που του δουλεύει η τηλεφωνία και έχει το huawei να το επιβεβαιώσει ότι είναι τα σωστά στοιχεία. Ρωτάω για να μην έχω καμία άλλη περιπέτεια μαζί τους... Όταν βεβαιωθώ θα τους πάρω φυσικά.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από evogreek93 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τραγικα πραγματα που απλα επρεπε να αλλαξεις μια ρυθμιση...
    Εννοειται δεν λες τιποτα το παιζεις κινεζος.Λογικα οταν ερθει η ωρα να το δουν σε κανα χρονο θα δουν οτι λειτουργει και θα σου πουν οτι το εφτιαξαν.
    Αα θα πάρουν και όλη τη δόξα; Ικανούς τους έχω

  15. #3750
    Εγγραφή
    27-07-2015
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    107
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mike112 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η ρύθμιση αυτή που πρότεινε ο apodem είναι η ίδια που θα έβαζε ο πάροχος; Μπορεί κάποιος που του δουλεύει η τηλεφωνία και έχει το huawei να το επιβεβαιώσει ότι είναι τα σωστά στοιχεία. Ρωτάω για να μην έχω καμία άλλη περιπέτεια μαζί τους... Όταν βεβαιωθώ θα τους πάρω φυσικά.

    - - - Updated - - -



    Αα θα πάρουν και όλη τη δόξα; Ικανούς τους έχω
    Παντως αυτο με το wifi που λες για την ταχυτητα μου κανει σε παρεμβολες.Δοκιμασε να αλλαζεις τα καναλια του 5ghz wifi και καποια στιγμη θα βρεις αυτο που θα πιανει 500..μαλλον το ρουτερ βαζει καναλι που εχει πολλες παρεμβολες.

Σελ. 250 από 453 ΠρώτηΠρώτη ... 230240245248249250251252255260270 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας