Σελ. 427 από 451 ΠρώτηΠρώτη ... 407417422425426427428429432437447 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 6.391-6.405 από 6761

Θέμα: Nova FTTH

Περιοχή
    Αιγάλεω
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1gbps/100mbps
    ISP
    NOVA
    DSLAM
    Wind - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    NOKIA
    Ευχαριστώ.

Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    ISP
    Nova
    Router
    Nokia
    Καλημέρα, εχω ενα πρόβλημα με το wifi, δεν ανοίγουν οι περισσότερες ιστοσελίδες οταν ειμαι συνδεδεμένος με το wifi,το ρουτερ ειναι το ΝΟΚΙΑ, οταν κουμπώνω ενσύρματα τότε ολα καλα. το ιδιο συμβαίνει και οταν συνδέομαι με το κινητο, δεν ανοίγουνε οι ιστοσελίδες και οι περισσότερες εφαρμογές του κινητού δεν αναγνωρίζουνε οτι ειμαι συνδεδεμένος στο ίντερνετ. Σκέφτομαι να κανω reset αλλα δεν ξερω τις συνέπειες. Μπορει καποιος να βοηθησει? Εντωμεταξυ facebook , gmail ανοιγουν κανονικα.

Περιοχή
    GR
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Κάνε το κόπο να ρωτήσεις στο νήμα που αφορά το ρούτερ σου, μήπως ξέρουν τα παιδιά εκεί τίποτα σχετικό... https://www.adslgr.com/forum/threads...17#post7545517
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikosthess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα, εχω ενα πρόβλημα με το wifi, δεν ανοίγουν οι περισσότερες ιστοσελίδες οταν ειμαι συνδεδεμένος με το wifi,το ρουτερ ειναι το ΝΟΚΙΑ, οταν κουμπώνω ενσύρματα τότε ολα καλα. το ιδιο συμβαίνει και οταν συνδέομαι με το κινητο, δεν ανοίγουνε οι ιστοσελίδες και οι περισσότερες εφαρμογές του κινητού δεν αναγνωρίζουνε οτι ειμαι συνδεδεμένος στο ίντερνετ. Σκέφτομαι να κανω reset αλλα δεν ξερω τις συνέπειες. Μπορει καποιος να βοηθησει? Εντωμεταξυ facebook , gmail ανοιγουν κανονικα.
    Δεν έχεις κάνα Private Dns στο κινητό δηλωμένο και σου κάνει τίποτα κόλπα ε?
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    ISP
    Nova
    Router
    Nokia
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχεις κάνα Private Dns στο κινητό δηλωμένο και σου κάνει τίποτα κόλπα ε?
    ειμαι αρκετα αρχαριος δεν νομιζω να κανω κατι τετοιο.το προβλημα υπαρχει και στο λαπτοπ και σε καθε κινητο που συνδέω

Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    ειμαι αρκετα αρχαριος δεν νομιζω να κανω κατι τετοιο.το προβλημα υπαρχει και στο λαπτοπ και σε καθε κινητο που συνδέω
    Α οκ νόμιζα μόνο το κινητό ήταν.
    Παρτους καλύτερα ένα τηλέφωνο να ρωτήσεις για το reset, δεν έχουμε μεγάλη εμπειρία από αυτό το Nokia εδώ μέσα.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

Περιοχή
    Κυψέλη, Αθήνα
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps / 1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Router
    ΖΤΕ ZXHN F6600P
    Χρησιμοποιείς συχνότητα στα 5GHz ή στα 2.4GHz;

Περιοχή
    GR
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παιδιά, του είπα του ανθρώπου να ρωτήσει στο νήμα που αφορά το ρούτερ που έχει...
    Ας μην ανοίξουμε νέο κύκλο συζήτησης εδώ που αφορά γενικότερα για τη Νόβα...
    Έτσι νομίζω δηλαδή... Οπότε καλύτερα να πάτε εκεί να το διερευνήσετε...
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

Περιοχή
    Κυψέλη, Αθήνα
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps / 1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Router
    ΖΤΕ ZXHN F6600P
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά, του είπα του ανθρώπου να ρωτήσει στο νήμα που αφορά το ρούτερ που έχει...
    Ας μην ανοίξουμε νέο κύκλο συζήτησης εδώ που αφορά γενικότερα για τη Νόβα...
    Έτσι νομίζω δηλαδή... Οπότε καλύτερα να πάτε εκεί να το διερευνήσετε...
    Δες τι του απάντησαν εκεί.

Περιοχή
    GR
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δες τι του απάντησαν εκεί.
    Το είδα...
    Μάλλον μπερδεύτηκαν λόγω λάθος διατύπωσης και το πέρασαν σαν γενικό ερώτημα... Τι να πω...

Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    ISP
    Nova
    Router
    Nokia
    Καλησπερα, σας ευχαριστω για το ενδιαφερον σας, προς ενημερωση και για το ιστορικο το προβλημα λυθηκε μονο του μετα απο 2 μερες. σημερα προηγηθηκε τηλ στη NOVA οπου περα απο restart δεν μου προτειναν κατι αλλο και θα ξανακαλεσουν. Ενδεχομένως και να ασχοληθηκε καποιος remote και να με παρουν αυριο για επιβεβαίωση.

Περιοχή
    GR
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Έκανα τον εξής συλλογισμό τώρα...
    Δεν ξέρω για τους άλλους παρόχους...
    Πχ η κοτε ίσως καλά κάνει που δίνει Φριτζ σε 1000αρα...
    Τα άλλα Η1600 και plus2, H το power station της βοντα δεν ξέρω... Αν και το Η1600 νομίζω ότι είναι wifi 6 ax....
    Γιατί....;
    Γιατί η Νόβα τα 2 ΑΙΟ που δίνει, αυτό το huawei που έχω και το άλλο το Νοκια το 2425 νομίζω αν το θυμάμαι καλά δεν πάνε πάνω από 867 2χ2 μιμο στη 5αρα μπάντα...
    Το κινητό μου που έχει μια κεραία κλειδώνει με το ρούτερ στα 433 και μου δίνει πραγματική ταχύτητα γύρω στα 320....
    Επομένως στα 867 δεν θα πηγαίνει πάνω από 640... Ταχύτητα υπέρ αρκετή και για 500 πακέτο οκ, αλλά για 1000αρα όχι.... Η μετά θα θέλει άλλο access point με 3Χ3 μιμο η 160 ΜΗΖ εύρος ζώνης...
    Αρκεί βέβαια να το υποστηρίζει και η εκάστοτε συσκευή...
    Τέλος, αναρωτιέμαι, είναι εφικτές αυτές οι ταχύτητες ασύρματα;

Περιοχή
    Beyond the Coast
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Δεν υπάρχει κάποια υποχρέωση στο να μας δίνει ικανό router για τέτοιες ταχύτητες μέσω WiFi. Αν θες να πιάνεις τόσα, βάζεις δικό σου access point, wifi 6/6e/7 κτλπ.

Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Οι ταχύτητες στο ασύρματο ποτέ δεν είναι εγγυημένες. Εξαρτάται από την κατάσταση του φάσματος στο σημείο, από τα εμπόδια μεταξύ υποδομής/πελάτη, κλπ.
    Εάν μας ενδιαφέρει το WiFi, καλό είναι να έχουμε χωριστό εξοπλισμό από το ρούτερ. Και τα fritz επιδέχονται βελτίωση, ενώ οι συσκευές όλων των παρόχων έχουν ολοένα και πιο σύγχρονο WiFi.
    Πλέον πάντως μπορείς να πετύχεις εξαιρετικές ταχύτητες, εάν χρειάζεται. Ειδικά στο ασύρματο, ό,τι πληρώσεις παίρνεις

Περιοχή
    GR
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν υπάρχει κάποια υποχρέωση στο να μας δίνει ικανό router για τέτοιες ταχύτητες μέσω WiFi. Αν θες να πιάνεις τόσα, βάζεις δικό σου access point, wifi 6/6e/7 κτλπ.
    Σε αυτό το συμπέρασμα κατέληξα και εγώ...
    Ότι βάζεις δικό σου... Και πάλι καλά που γίνεται μέσω της γιγαμπιτ δικτύου.. Αν και εδώ τίθεται θέμα μικρής επιπλέον βελτίωσης της 2,5 αράς δικτύου..... Άλλο θέμα....
    Αλλά σκέφτομαι και το εξής... Δεν έχουν παράπονα πχ στις 1000αρες ότι δεν πιάνουν το μέγιστο της γραμμής ασύρματα;
    Η απλά τους λένε: Έτσι είναι το wifi... Βάλτε καλώδιο.... Σιγά μην πουν ότι έχουν μη ικανό εξοπλισμό....
    Βέβαια εδώ τίθεται και το θέμα του client στο κατά πόσο ταχύτητα μπορεί να δεχτεί....

- - - Updated - - -

Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι ταχύτητες στο ασύρματο ποτέ δεν είναι εγγυημένες. Εξαρτάται από την κατάσταση του φάσματος στο σημείο, από τα εμπόδια μεταξύ υποδομής/πελάτη, κλπ.
    Εάν μας ενδιαφέρει το WiFi, καλό είναι να έχουμε χωριστό εξοπλισμό από το ρούτερ. Και τα fritz επιδέχονται βελτίωση, ενώ οι συσκευές όλων των παρόχων έχουν ολοένα και πιο σύγχρονο WiFi.
    Πλέον πάντως μπορείς να πετύχεις εξαιρετικές ταχύτητες, εάν χρειάζεται. Ειδικά στο ασύρματο, ό,τι πληρώσεις παίρνεις
    Πολύ σωστά τα λες...
    Αλλά εγώ μίλησα πιο πολύ σε επίπεδο εξοπλισμού και δυνατοτήτων...
    Για το ασύρματο γενικότερα και το τριγύρω traffic η εμπόδια το ξέρω...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 27-02-24 στις 16:41.

Σελ. 427 από 451 ΠρώτηΠρώτη ... 407417422425426427428429432437447 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία