Σελ. 203 από 453 ΠρώτηΠρώτη ... 183193198201202203204205208213223 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.031-3.045 από 6781

Θέμα: Nova FTTH

  1. #3031
    Εγγραφή
    02-09-2015
    Μηνύματα
    208
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Nova
    Εμένα μου φαίνεται τελείως λάθος, δεν βλέπουν τις παροχές του συμβολαίου?

  2. #3032
    Εγγραφή
    07-10-2019
    Μηνύματα
    898
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    Huawei hg8145v5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από angelalex123 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα μου φαίνεται τελείως λάθος, δεν βλέπουν τις παροχές του συμβολαίου?
    Ακριβώς. Αυτό έλεγα χτες μου έλεγαν ότι προχωράει η αναβάθμιση στο τσατ και ότι θα με επισκευθεί τεχνικός και δε μου είχαν ζητήσει κανένα στοιχείο για τον έλεγχο της αίτησης ούτε καν ονοματεπώνυμο. Σε αυτό το σημείο απλά προσπαθούν να ξεφορτωθούν τους πελάτες χωρίς καμία ντροπή λένε ψεμματα.

    - - - Updated - - -

    Dosman τίποτα νέο και από εσένα ε;

  3. #3033
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.756
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KostasKri Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είχα βδομάδα να ασχολήθώ με το support της Nova και είπα να δοκιμάσω την τύχη μου με το "πρόβλημά" μου. Δεν σταματάνε να με εκπλήσσουν.
    Χαχαχα.. εντάξει δεν ξαναλέω τίποτα ξανά για την Nova!

    Σε κανά 6-μηνο το ξαναβλέπουμε..
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  4. #3034
    Εγγραφή
    15-08-2006
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.266
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2x 8192/1024
    ISP
    Wind ADSL & Nova ADSL
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Zyxel AMG1312 /Sophos XG
    SNR / Attn
    7,1(dB) / 33,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Σε υπάλληλο πρώην Νόβα θα έπεσες.. που δίναν μόνο vdsl και τώρα δεν έχει ενημερωθεί για τη νέα τάξη πραγμάτων...

    - - - Updated - - -

    A ρε Iris... μ' αρέσει που μου έλεγες στο άλλο νήμα και για καταγγελία...
    "Καταγγελία: Λέγατε διαθεσιμότητα FTTH 1ο τρίμηνο του '23 και πέρασε και ακόμη δεν έχετε καν σκάψει, πόσο μάλλον να δώσετε διαθεσιμότητα"
    "Απάντηση: Τι είναι το FTTH που μας αναφέρετε;"
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ChriZ : 07-02-23 στις 17:27.
    Από το 2014 VDSL περιμένω...
    1216-4241216ΙΛΙΟΝ424FTTH-GPON2023/Q1
    2022/Q2: Για το Q1 είμαι σίγουρος.. για το 2023, από την άλλη, καθόλου..

    2023/Q3 update: Ολίσθηση πλάνου για 2024/Q1...
    2024/Q2 update: Επιτέλους ξεκίνησαν το σκάψιμο... Να δούμε σε ποιο Q θα υπάρξει διαθεσιμότητα ...

  5. #3035
    Εγγραφή
    19-05-2020
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    154
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100mbps
    ISP
    Nova
    Router
    UDM PRO
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σωστή απάντηση, για να μάθεις να ξοδεύεις το χρόνο τους ενώ ξέρεις ότι είναι θέμα ethernet port.
    Και τώρα το δήλωσε βλάβη και περιμένω τηλέφωνο από τεχνικό για να γίνει ραντεβού να έρθουν στον χώρο μου

  6. #3036
    Εγγραφή
    24-11-2017
    Μηνύματα
    64
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    εκλεισα και εγω σημερα 1,5 μηνα περιμενωντας να "δωσουν σημα στον κορμο" ωστε να γινει μετα η οριζοντια . το ιδιο ποιηματακι και σε εμενα καθε φορα στο τηλεφωνο οταν τους παιρνω ενω σημερα το τμημα οπτικων ινων ειχε τεχνικο προβλημα και γινοταν εκτροπη η κλήση στο 13800 που δεν ειχαν ιδεα κανεις.Να ρωτησω επειδη πλεον δινει και η cosmote διαθεσιμότητα στο site της για FTTH ( ακομα και για 1 gbps) στην διεύθυνση μου αν κανω εκει αίτηση υπαρχει περιπτωση να γινει πιο γρηγορα η διαδικασια να δωθει σημα στη καμπινα ?

  7. #3037
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.890
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KostasKri Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και τώρα το δήλωσε βλάβη και περιμένω τηλέφωνο από τεχνικό για να γίνει ραντεβού να έρθουν στον χώρο μου
    Ελεολ.

  8. #3038
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ChriZ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Off Topic
    A ρε Iris... μ' αρέσει που μου έλεγες στο άλλο νήμα και για καταγγελία...
    "Καταγγελία: Λέγατε διαθεσιμότητα FTTH 1ο τρίμηνο του '23 και πέρασε και ακόμη δεν έχετε καν σκάψει, πόσο μάλλον να δώσετε διαθεσιμότητα"
    "Απάντηση: Τι είναι το FTTH που μας αναφέρετε;"
    μιλαμε για καταρτισμενο προσωπικο οχι αστεια
    VAMOS ARIS

  9. #3039
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Περιοχή
    Πλ. Κολιάτσου
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.977
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    518/53 - 360/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α & HG8145V5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mike112 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακριβώς. Αυτό έλεγα χτες μου έλεγαν ότι προχωράει η αναβάθμιση στο τσατ και ότι θα με επισκευθεί τεχνικός και δε μου είχαν ζητήσει κανένα στοιχείο για τον έλεγχο της αίτησης ούτε καν ονοματεπώνυμο. Σε αυτό το σημείο απλά προσπαθούν να ξεφορτωθούν τους πελάτες χωρίς καμία ντροπή λένε ψεμματα.

    - - - Updated - - -

    Dosman τίποτα νέο και από εσένα ε;
    Με πήραν από το FTTH τμήμα και τους ρώτησα γιατί αργούν...
    Μου είπε ότι πρέπει να γίνουν κάποιες ενέργειες και όταν διέκοψα και της είπα ότι άλλοι έχουν ήδη ενεργοποιηθεί ήδη και έκαναν πολύ μετά από μένα την αίτηση πήγε να μου πει ότι έχουν άλλο εξοπλισμό, όταν της είπα ότι έχω 2 γραμμές στο ίδιο σπίτι με 2 διαφορετικούς εξοπλισμούς, το άλλαξε και είπε ότι θα το προωθήσει...

    Της είπα ότι "όπως θα το προωθήσεις, πες τους ότι αν μέχρι Παρασκευή δεν έχω 500άρα που μου είπατε σε 15 μέρες και πέρασε μήνας, θα προχωρήσω σε καταγγελία".

    Σήμερα λέω να στείλω και e-mail στο info@nova.gr που θα τους λέω τα ίδια...

    - - - Updated - - -

    Μπήκα στο chat τώρα για να ζητήσω ένα mail για καταγγελία... περιμένω να μπει εκπρόσωπος για να μου πει και μου σκάει το παρακάτω...


    Επίσης περιμένω την αντίδραση του εκπροσώπου για να κρατήσω screenshot και να φύγει το e-mail με τα screenshot αυτά για να γνωρίζουν (και επίσημα) τι γίνεται...

    Σας προτείνω το ίδιο...

    Στο e-mail θα τους δώσω το Link του thread εδώ αλλά και του άλλου με την συγχώνευση για να δουν ότι είμαστε πολλοί εδώ που έχουμε πρόβλημα με την εξυπηρέτηση πελατών και το πόσο άσχετοι είναι...
    01/06/2022 | Ενεργοποίηση δικτύου και διαθεσιμότητα
    02/06/2022 | Αίτηση προς Wind
    06/07/2022 | Καταχώρηση αίτησης
    20/07/2022 | Επιθεώρηση πολυκατοικίας
    28/07/2022 | Εργασίες κάθετης εγκατάστασης
    22/08/2002 | Εργασίες κόλλησης ινών
    23/09/2022 | Ολοκλήρωση κάθετης
    04/10/2022 | Παραλαβή εξοπλισμού
    04/10/2022 | Ολοκλήρωση οριζόντιας εγκατάστασης
    10/10/2022 | Ενεργοποίηση γραμμής



  10. #3040
    Εγγραφή
    07-10-2019
    Μηνύματα
    898
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    Huawei hg8145v5
    Πολύς δρόμος dosman. Εγώ θα περιμένω ακριβώς 20 εργάσιμες γιατί όπως έχω πει πολλές φορές 4 μέρες δε τις μετράω καν που της έφαγα εξαιτίας τους επειδή είχαν στείλει το συμβόλαιο σε λάθος email. Μετά από 20 εργάσιμες από τις 18 Ιανουαρίου φεύγει κατευθείαν καταγγελία και θα καταγγείλω ότι με βάλανε σε αναμονή όλη μέρα θα κρατήσω και screenshot από το τσατ που νομίζω γράφει και ώρες με τα μηνύματα.

    Οι απειλές σου δε θα πιάσουν τόπο σου προτείνω να κάνεις το ίδιο περίμενε ακριβώς όσες εργάσιμες σου είπαν ούτε μέρα παραπάνω και μετά καταγγελία χωρίς απειλές και άλλα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Mike112 : 07-02-23 στις 23:39.

  11. #3041
    Εγγραφή
    13-10-2018
    Μηνύματα
    2.446
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H168N/TP-LINK VR600
    SNR / Attn
    8.9(dB) / 4.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    @DoSMaN κι τώρα φοβήθηκαννν απλά δεν έχουν την υποδομή κοροϊδεύουν τον κόσμο,για να μην έχουν συνέπειες ψάχνουν διάφορους τρόπους κι κάνουν προσωπικά θεωρώ πρέπει να υπάρξει νομική ομαδική αντεπίθεση όσοι έχετε θέμα μπάς κι σοβαρευτούν...

  12. #3042
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.973
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DoSMaN Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την προηγούμενη φορά είχα ξαναβάλει στοίχημα με τον Γρηγόρη ότι θα συνδεθεί πρώτος και ενώ πήγαιναν καλά τα πράγματα μαμήθηκαν σε εκείνον και τελικά έχασα το στοίχημα και συνδέθηκα εγώ (είχα πει ότι εκείνος θα συνδεθεί πρώτος)

    Και τώρα φίλε Mike θα πω ότι όπως πάει εσύ θα συνδεθείς πρώτος, εκτός κι αν έπαιξε ρόλο το τηλέφωνο που έκανα σήμερα και είπαν ότι θα το προωθήσουν άμεσα...



    Και να μου πουν "τελικά μία από τις 2 μπορείτε να κάνετε 500άρα.. όχι και τις 2..."
    Θα τους πω, ότι δεν έχω πρόβλημα, αλλά εφόσον δεν μου το κάνουν, να διακόψω αζημίως και να αναβαθμίσω σε 1000άρα... δεν έχω θέμα σε αυτό και θα μου βγει και φθηνότερα...

    - - - Updated - - -



    Την wind την έβαλα γιατί ήρθε/με κάλυψε πρώτη...

    Την nova την έβαλα γιατί είχε την ίδια τιμή και ήταν ελάχιστα € παραπάνω από αυτά που πλήρωνα...

    Αλλά τελικά ζημιωμένος είμαι που δίνω 26,00€ x 2 για 500 x 2 ενώ θα μπορούσα να είχα 1000 με 33,00€
    Φίλε μου καλέ, εγώ ακόμα π.ε.ρ.ι.μ.έ.ν.ω......
    Μετράω συνολικά από τη πρώτη αίτηση στη κοσμοτε ~7 μήνες συνολικά....
    Η καθυστέρηση στη κοτε ήταν φοβερή, όχι επειδή έφταιγαν αυτοί νομίζω... Μάλλον επειδή έχουν πολύ μικρό έλεγχο σε περιοχή με δίκτυο άλλου..
    Αλλά από την άλλη δεν θα έλεγα ότι ήμουν και τυχερός......
    Στη πρώτη αίτηση επειδή είχε δηλωθεί ο ένας αριθμός της διεύθυνσης (έχει 2 αριθμούς η πολυκατοικία) έφαγε κόλλημα το σύστημα της κοτε επειδή δεν έβρισκε το α.κ που ανήκω..
    Η αίτηση αυτή πήρε καιρό να ακυρωθεί και μετά έπρεπε να γίνει νέα αίτηση και η οποία πέρασε και προχώραγε οκ.... Γενικά μου είπαν πάντως ότι γενικά αυτά παίρνουν χρόνο...
    Μετά όμως έφαγε σκάλωμα η επιθεώρηση - αυτοψία στο κτήριο δεν ξέρω τι και πως, ήρθε ο τεχνικός και τον έδιωξαν; Δεν ξέρω.. Εμένα πάντως δεν με ενημέρωσε κανείς, παρά ήρθε μήνυμα για αυτοψία 2 μήνες μετά με ημερομηνία 2 μήνες πριν!!!
    Έπρεπε από κοτέ να στέλνουν mail στην άνεμο να ρωτάνε τι γίνεται με την υπόθεση στο κτήριο για να να μαθαίνω εγώ μετά....
    Και αφού λοιπόν απέτυχε η αυτοψία αυτή με ενημέρωσαν ότι πάλι έπρεπε να ακυρωθεί η αίτηση και να γίνει πάλι νέα για να πάνε οι εντολές στο πάροχο που έχει την υποδομή στη περιοχή από την αρχή....
    Με ετούτα και εκείνα κάπως έτσι μηδένιζε συνέχεια ο συνολικός χρόνος μου και μέτραγε από την αρχή...
    Να πω εδώ επίσης ότι πήρε και κάποιο χρόνο μέχρι να "αφήσουν" τον εργολάβο να προχωρήσει μέχρι να γίνει και η συνέλευση για το αν θέλουν η όχι οπτική ίνα και μετά να υπογράψει ο διαχειριστής..
    Το Δεκέμβρη μετά από συζήτηση με γνωστούς στο κτήριο έμαθα τα στοιχεία του εργολάβου και μου είπαν ότι έχουν υπογράψει τα χαρτιά και ότι του τα έχουν στείλει..
    Τον πήρα και εγώ τηλέφωνο και μου είπε τότε ότι καλά έκανα που τον πήρα και του το υπενθύμισα και κοίταξε στο mail του να δει αν όντως έχει λάβει τα χαρτιά και ήταν όλα οκ.. Μου είπε τότε ότι δεν έχει πολύ φόρτο και ότι θα προχώραγε σε λίγες ημέρες...
    Όπως και έγινε.. Ήρθε με καμιά 10αρια άτομα μια μέρα στα μέσα Δεκέμβρη και έκαναν πολύ καλή δουλειά... Τελείωσαν αυθημερόν..
    Τράβηξαν την ίνα μέσα με μεταλλικό σπιράλ και σιδερένια σωλήνα και μετά πλαστικό σπιράλ και λίγη ροκα..
    Μετά έβαλαν και τα κουτιά σε ένα μέρος στο κλιμακοστάσιο κάτω που πάει στο υπόγειο που είναι το ασανσέρ, κουτιά της δεη, ο λέβητας κλπ κλπ...
    Έστειλαν την ίνα στους ορόφους με κανάλι στο κάγκελο της σκάλας και σε κάθε όροφο τράβαγαν την ίνα με ροκα σε κάθε κουτί ορόφου...
    Μάλλον πρέπει να έκαναν και κολλήσεις/μετρήσεις την ίδια ημέρα γιατί είδα ότι είχαν το σχετικό μηχανάκι...
    Τράβηξα μερικές φωτό, ίσως τις βάλω στο νήμα της περιοχής μου κάποια ημέρα.. Αλλά δεν μπόρεσα να δω πιο πολλά επειδή είχα δουλειά και έλειπα τη μέρα εκείνη..
    Την ίδια ημέρα είχε έρθει και βανακι της άνεμου για να τραβήξει την ίνα από τη καμπίνα και να τη δώσει στον εργολάβο να τη περάσει μέσα..
    Από τότε πάμε για 2μηνο που είναι έτοιμη η κάθετη....
    Κάπου στις αρχές Γενάρη μόλις πήρε το μάτι μου τις τιμές της νέας νοβα στο φόρουμ, δλδ τα 26ε για 500, ακυρώνω τη κοτε 100αρα στα 29 με το κουπόνι που βασικά ακόμη είναι σε εκκρεμότητα, αλλά λογικά δεν θα υπάρξει θέμα επειδή δεν έχει ενεργοποιηθεί και κάνω αίτηση στη νοβα.....
    Παίρνω line4you αλλά επειδή χρησιμοποιούσαν τη διαθεσιμότητα wizard της πρώην wind που δεν δεχόταν διπλό νούμερο διεύθυνσης χχχ-χχχ καθώς έτσι είχαν περάσει τη διεύθυνση μου στο σύστημα, δεν τους έδινε διαθεσιμότητα και δεν προχωρήσαμε...
    Παίρνω 13800 μετά, ζητάω στο αυτοματοποιημένο νέα γραμμή για οπτική ίνα και αφού απάντησαν μου δίνουν κανονικά την αίτηση στα 26 τη 500αρα και 1 μήνα δωρεάν και κλείνουμε....
    Και ξεκινάει πάλι η αίτηση από την αρχή....
    Την επόμενη μου έρχεται μήνυμα στο κινητό με τους όρους μόνο και το νέο νούμερο του σταθερού.. Μετά από λίγες ημέρες και το συμβόλαιο encrypted με το αφμ...
    Απαντώ στο καπάκι με ταυτότητα και λογαριασμό δεκο... Και κάπου εδώ αρχίζει ένα μικρό πανηγύρι...
    Το τμήμα που απάντησε στο 13800 ώθηση κάπως έτσι νομίζω ότι το έλεγαν, αρχίζει να με παίρνει κάθε ημέρα να με ρωτάει αν έστειλα τα χαρτιά πίσω στο econtracts.. Και μου λέει να στείλω το mail πάλι.... Το κάνω.. Μου λένε δεν θα σας ενοχλήσουμε ξανά... Μετά πάλι τα ίδια την επόμενη... Είχα βαρεθεί και δεν το σήκωνα.. Μου στέλνουν και μήνυμα να απαντήσω στο mail αν δεν το έχω ήδη κάνει..
    Τους παίρνω εγώ μετά στο 5100200 νομίζω και τους λέω όλη την ιστορία και ότι το έχω κάνει, και μου λένε θα σας καλέσει κάποιος.. Δεν πήρε ποτέ..
    Σημεία διάλυσης της συγχώνευσης λέω...
    Περάσαν οι ημέρες και το θέμα είχε μείνει έτσι..... Περίμενα κάποιο σημείο ζωής...
    Μετά από ημέρες και αφού κλείσαμε μήνα από την αίτηση στη νοβα μου ήρθε μήνυμα ότι η ενεργοποίηση είναι σε εξέλιξη και ότι θα με καλέσει κάποιος σύντομα...
    Και γενικά περιμέεεεεενωωωωω.....
    Τώρα περιμένω να ακυρωθεί η κοτε, να επιστρέψω τον εξοπλισμό και να έρθει επιτέλους η νοβα να κάνει την ενεργοποίηση..
    Στο κτήριο δεν φαίνεται να έχει βάλει άλλος ακόμα πάντως... Έχουν κάνει αίτηση και άλλοι πάντως..
    Όλα είναι θέμα τύχης... Τι να πω... Υγεία...
    Γενικά έχω καταλάβει ότι η οπτική θέλει μπόλικη υπομονή καθώς οι πάροχοι δείχνουν να έχουν χάσει τη μπάλα...
    Φίλος με εταιρικό στην ίδια περιοχή που ανήκει στην άνεμο έβαλε οπτική με κοσμοτε πάροχο μέσα σε 2-3 μήνες...
    Αυτά... Όταν έχω νέα θα γράψω στο νήμα για τη περιοχή μου... Η εδώ... Θα δούμε..
    Γενικά πάντως δεν τους πιέζω πολύ... Ίσως γι'αυτό πάει αργά...
    Μέσα σε όλα αυτά έχω και τη βοντα να με πρήζει γιατί έχει λήξει το συμβόλαιο της dsl..... Και δεν ξέρω τι θα κάνω και με αυτή... Αν μου ρίξουν το πάγιο στα τάρταρα μπορεί να τη κρατήσω... Αν όχι θα παίξει φορητότητα σε voip πάροχο του σταθερού και θα δω τι θα κάνω μετά με τη backup γραμμή που θέλω να έχω....
    Αυτά.. Και σόρρυ για το σεντόνι..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  13. #3043
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Περιοχή
    Πλ. Κολιάτσου
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.977
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    518/53 - 360/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α & HG8145V5
    Α ρε Γρηγόρη και εσύ τραβάς το δικό σου γολγοθά...

    Μόνο αν παίξουν μαζικές καταγγελίες θα γίνει κάτι...

    Ακόμα και η ΕΕΤΤ δε μπορεί να κάνει πίσω σε αυτό...

    Όπως έγινε κάποια στιγμή με την Wind που τους έλεγες ότι δε σε ενδιαφέρουν οι προσφορές και συνέχιζαν να καλούν ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ παρόλο που τους έλεγες ότι είσαι στο Μητρώο 11...

    Έκανα και εγώ καταγγελία και τελικά έφαγε πρόστιμο κάπου στα 300.000€ αν θυμάμαι καλά και σταμάτησαν να καλούν...

    Το ίδιο θέλει και τώρα...

    Και έτσι για να ευθυμήσουμε...

    01/06/2022 | Ενεργοποίηση δικτύου και διαθεσιμότητα
    02/06/2022 | Αίτηση προς Wind
    06/07/2022 | Καταχώρηση αίτησης
    20/07/2022 | Επιθεώρηση πολυκατοικίας
    28/07/2022 | Εργασίες κάθετης εγκατάστασης
    22/08/2002 | Εργασίες κόλλησης ινών
    23/09/2022 | Ολοκλήρωση κάθετης
    04/10/2022 | Παραλαβή εξοπλισμού
    04/10/2022 | Ολοκλήρωση οριζόντιας εγκατάστασης
    10/10/2022 | Ενεργοποίηση γραμμής



  14. #3044
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    εχει παρει το ματι κανενος κανενα πακετο σταθερης κινητης με απεριοριστα η κοντα απεριοριστα? Για ενα φιλο ρωταω που ειναι στο δικτυο τους
    VAMOS ARIS

  15. #3045
    Εγγραφή
    07-10-2019
    Μηνύματα
    898
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    Huawei hg8145v5
    Dosman τσάμπα ασχολείσαι με το τσατ. Το μόνο που θα καταφέρεις είναι να περιμένεις κάνα 4ωρο σαν εμένα και στο τέλος θα παίξουν τη κασέτα "θα το λύσουμε άμεσα δώσε μας τηλέφωνο να σε καλέσουμε" και θα σου κλείσουν το τσατ στα μούτρα. Μόνο ψυχολογικά θα εισπράξεις όπως εγώ.

    Και βλέπω σου έχουν φάει ήδη πάνω από μια ώρα. Με το κολοκύθα πάντως γέλασα αρκετά
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Mike112 : 08-02-23 στις 01:00.

Σελ. 203 από 453 ΠρώτηΠρώτη ... 183193198201202203204205208213223 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας