Εμφάνιση 1-14 από 14
  1. #1
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.449
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Σήμερα δέχτηκα τηλεφώνημα από μία εκπρόσωπο της nova η οποία ήταν ιδιαίτερα πιεστική και ήθελε να αποδεχτώ άμεσα πρόταση για "προσφορά" στην υφιστάμενη σύνδεση adsl24 που διατηρώ με 17€/μήνα, όπου θα πλήρωνα (αν αποδεχόμουν την πρόταση) 20€/μήνα αλλά θα είχα επιπλέον απεριόριστα λεπτά προς όλους σε σταθερά + 120 λεπτά προς κινητά.

    Εμένα μου χρειάζεται μόνο το ίντερνετ, λεπτά κλπ δεν θέλω, έχω στο κινητό πρόγραμμα άλλο.

    Ο προβληματισμός μου έγκειται στο ότι μου φάνηκε πιο πολύ σαν προσπάθεια προώθησης και όχι σαν κάτι το επιβεβλημένο.

    Γιατί μου τόνισε ότι το συμβόλαιο έχει λήξει απ'το 2017 και ότι πρέπει να πάρω αυτή την προσφορά άμεσα, αλλιώς θα πληρώνω περισσότερα απο 20€ χωρίς τα έξτρα λεπτά που μου προσφέρουν.

    Εγώ δεν επιθυμώ να δεσμευτώ με νέο συμβόλαιο γιατί στο κοντινό μέλλον μπορεί να διακόψω ή και να αλλάξω πάροχο.

    Ένα άλλο στοιχείο που με έκανε να ψιλιαστώ πως είναι μούφα, είναι πως μου τόνισε πως όπου και να πάω εκτός nova, πάλι θα επιβαρυνθώ τις χρεώσεις.

    Της είπα ότι δεν μπορώ να δώσω απάντηση άμεσα και πως θα με καλέσει την δευτέρα.

    Ισχύουν τα παραπάνω, όντως; Πόσο πιο πολύ μπορεί να πάει η χρέωση αν δεν δεχτώ την προσφορά;

  2. #2
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Tα ιδια πηγαν να μου κανουν και εμενα . Νεα " προσφορα " με 20.90 και μαλιστα αντιπροσφορα retaining για να με κρατησουν λεει αφου ειναι και πολυ παλιος πελατης απο τη Forthnet . Που μας ειχαν βγαλει το καρκινο τα τελευταια 3 χρονια στις αποσυνδεσεις . Πηγα αλλου με 100 σταθερα και απεριοριστα με 26 Στους φωστηρες της διοικησης τους και ολες τις τριτες κ@λοεταιριες που ενοχλουν απο κινητα με "φοβερες προσφορες " Αντε Γεια
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimyok : 11-03-22 στις 15:26.

  3. #3
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.449
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimyok Εμφάνιση μηνυμάτων
    Tα ιδια πηγαν να μου κανουν και εμενα . Νεα " προσφορα " με 20.90 και μαλιστα αντιπροσφορα retaining για να με κρατησουν λεει αφου ειναι και πολυ παλιος πελατης απο τη Forthnet . Που μας ειχαν βγαλει το καρκινο τα τελευταια 3 χρονια στις αποσυνδεσεις . Πηγα αλλου με 100 σταθερα και απεριοριστα με 26 Στους φωστηρες της διοικησης τους και ολες τις τριτες κ@λοεταιριες που ενοχλουν απο κινητα με "φοβερες προσφορες " Αντε Γεια
    Α ναι, κι εμένα έτσι μου είπαν, "σαν παλιός πελάτης".

    Οκ, οπότε μούφα η φάση. Το υπέθεσα, ήθελα να το σιγουρέψω. Σ'ευχαριστώ

  4. #4
    Εγγραφή
    18-05-2009
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    10
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimyok Εμφάνιση μηνυμάτων
    Tα ιδια πηγαν να μου κανουν και εμενα . Νεα " προσφορα " με 20.90 και μαλιστα αντιπροσφορα retaining για να με κρατησουν λεει αφου ειναι και πολυ παλιος πελατης απο τη Forthnet . Που μας ειχαν βγαλει το καρκινο τα τελευταια 3 χρονια στις αποσυνδεσεις . Πηγα αλλου με 100 σταθερα και απεριοριστα με 26 Στους φωστηρες της διοικησης τους και ολες τις τριτες κ@λοεταιριες που ενοχλουν απο κινητα με "φοβερες προσφορες " Αντε Γεια
    Αν επιτρέπεται που σου έδωσαν αυτή την προσφορά ;
    Μιλάμε για 100Mbps ταχύτητα, απεριόριστα σταθερά, και κινητά ;

  5. #5
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ναι η wind το δινει στο site .... Νεα φοβερη προσφορα μονο για εμενα - ολα τα καναλια - χωρις τα αθλητικα με 10 ευρα το μηνα και αν δε θελω το box θα μου βαλουν το ιδιο σε δορυφορικο . Το δορυφορικο δε το δινουν μονο του ειναι μπουρδες . Μαγνητοφωνηστε τους γιατι ειναι ψεματα τη μλκια το iptv σπρωχνουν και λενε οτι θελουν ...

  6. #6
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.304
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Αυτή είναι η τρέχουσα προσφορά της Wind για νέους συνδρομητές. Και την TV χωρίς αθλητικά την δίνει 5 ευρώ, 10 δίνει το EON η Nova. Βέβαια όσοι έχουμε Wind θα γίνουμε αυτόματα πελάτες Nova θέλουμε δεν θέλουμε.
    hnesne

  7. #7
    Εγγραφή
    05-07-2021
    Μηνύματα
    38
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    a) Υπηρξε "προσφορα" απο το τμημα των προσφορων της Nova που δεν ειναι ιδια με αυτη που αναγραφη το sait τους ?
    b) Υπηρξε "υποσχεση " για δυπλασιασμο των ταχυτητων στο μελλον οπως η cosmote χωρις επιπλεον κοστος ?
    C) Υπαρχει καποιο τηλεφωνο που δινει καλυτερες προσφορες της Nova ?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος powerup : 11-05-22 στις 08:17.

  8. #8
    Εγγραφή
    26-10-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.334
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    33000/5000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΚΡΟΠΟΛΗ
    Router
    TP-LINK TD-W9977
    Ληγουν οι συμβασεις με διαφορα τηλεφωνικα κεντρα και καποια καταστηματα NOVA κλεινουν (οπου εχει διπλα μεγαλη WIND)

    Με συνεπεια να εχουν βγαλει ολες τις λιστες για να ανανεωσουν πελατες.
    Εγω μονο σε καταστημα θα πηγαινα για προσφορα...
    KOYKAKI : Τρύπα στην γεωγραφία των ευρυζωνικών συνδέσεων!!

  9. #9
    Εγγραφή
    29-03-2005
    Μηνύματα
    2.328
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Ε και ;
    Για μαλακες ψάχνουν όταν οι "προσφορές" για ανανέωση είναι πιο ακριβές από αυτά που πληρώνουν τώρα.
    Θα χάσουν πελάτες με αυτά τα μυαλά.

  10. #10
    Εγγραφή
    15-02-2021
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από powerup Εμφάνιση μηνυμάτων
    a) Υπηρξε "προσφορα" απο το τμημα των προσφορων της Nova που δεν ειναι ιδια με αυτη που αναγραφη το sait τους ?
    b) Υπηρξε "υποσχεση " για δυπλασιασμο των ταχυτητων στο μελλον οπως η cosmote χωρις επιπλεον κοστος ?
    C) Υπαρχει καποιο τηλεφωνο που δινει καλυτερες προσφορες της Nova ?

    Στα 50mbps η NOVA είναι η πιο φθηνή απ ολες.
    Σε εμενα που ειχα ετησιο προπληρωμένο (καταργήθηκε το πρόγραμμα), μου προσέφεραν τις συνήθεις τιμες για ADSL ή VDSL με καποιους -λιγους- μηνες δωρο.

  11. #11
    Εγγραφή
    05-07-2021
    Μηνύματα
    38
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Κι εγω ετησιο προπληρωμενο εχω που ληγει (δυο συνδεσεις ομως ).
    Ποσους μηνες προσεφεραν δωρο .Αν δεν θες πεις δημοσια στειλε pm

  12. #12
    Εγγραφή
    05-07-2021
    Μηνύματα
    38
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Mε πηραν τηλεφωνο κι μου εκαναν προσφορα για ενα παγιο δωρο οποια ταχυτητα διαλεξω . Αρνηθηκα την προσφορα και απλα θα γραψουν στην καρτελα οτι δεν δεχομαι την προσφρα με ενα (1) μηνα δωρεαν .

    Στην ουσια δεν μου εκαναν προσφορα!!!!!!!!

    Ελπιζω να επανερθουν με καλυτερη προσφορα αλλιως ψαχνω αλλου ειδη γιατι στην ουσια κοροιδευουν τους πελατες αφου δεν δινουν τιποτα παραπανω απο τι βασικη προσφορα στο site με 12 χρονια στην εταιρεια κι 2 συνδεσεις .

  13. #13
    Εγγραφή
    05-07-2021
    Μηνύματα
    38
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Για την ιστορια να αναφερω οτι 10 ημερες μετα δεν ειχα καμια αλλη αντιπροταση απο το "ΤΜΗΜΑ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ" της ΝΟVA ουτε κι απαντηση στους λογους που ζητησα νεα προσφορα(χαμηλη ταχυτητα (10-11 mbs),και προταση για αναβαθμιση της συνδεσης σε μεγαλυτερη ταχυτητα (50αρα) απο την ιδια την εταιρεια, πριν απο καποιο χρονικο διαστημα οταν ειχαμε διακοπη internet για μερες ,σε χαμηλη τιμη(20€) οποτε κι αν το αποφασησουμε )
    Oφειλω να πω οτι το nova support με διαβεβαιωνε αμμεσα οτι ειμαι σε " σειρα προτεραιοτητας " κι θα με παρουν αμμεσα απο το ΤΜΗΜΑ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ για συμφερουσα προσφορα !!!!!! κατι που δεν εγινε .
    Αυτη ητην η αντιμετωπιση που ειχα εγω απο την ΝΟVA που ημουν πελατης για πανω απο μια 10ετια

  14. #14
    Εγγραφή
    29-03-2005
    Μηνύματα
    2.328
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από powerup Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για την ιστορια να αναφερω οτι 10 ημερες μετα δεν ειχα καμια αλλη αντιπροταση απο το "ΤΜΗΜΑ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ" της ΝΟVA ουτε κι απαντηση στους λογους που ζητησα νεα προσφορα(χαμηλη ταχυτητα (10-11 mbs),και προταση για αναβαθμιση της συνδεσης σε μεγαλυτερη ταχυτητα (50αρα) απο την ιδια την εταιρεια, πριν απο καποιο χρονικο διαστημα οταν ειχαμε διακοπη internet για μερες ,σε χαμηλη τιμη(20€) οποτε κι αν το αποφασησουμε )
    Oφειλω να πω οτι το nova support με διαβεβαιωνε αμμεσα οτι ειμαι σε " σειρα προτεραιοτητας " κι θα με παρουν αμμεσα απο το ΤΜΗΜΑ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ για συμφερουσα προσφορα !!!!!! κατι που δεν εγινε .
    Αυτη ητην η αντιμετωπιση που ειχα εγω απο την ΝΟVA που ημουν πελατης για πανω απο μια 10ετια
    Ούτε ο πρώτος ούτε ο τελευταίος εισαι.
    Στην τελική πας αλλού.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας