Σελ. 111 από 129 ΠρώτηΠρώτη ... 91101106109110111112113116121 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.651-1.665 από 1934
  1. #1651
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    4.521
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Interleaved
    Ειχαν πει οτι ολες οι αναβαθμισεις θα ειχαν ολοκληρωθει μεχρι 31/12/2022, αν δεν κανω λαθος.

    Εγω αν δεν ειχα μιλησει με το chat, θεωρω οτι θα ερχοταν το Πασχα και ακομα θα ημουν σε ADSL. Μολις τους μιλησα το εκαναν επι τοπου. Οποτε θεμα σειρας δεν τίθεται, στην δικη μου περιπτωση τουλαχιστον.
    No Justice - No Peace

  2. #1652
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.752
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Και εγώ όλα τα περιμένω..
    αφού όπως είχα καταλάβει οι αναβαθμίσεις δεν γίνονται αυτόματα από κάποιο σύστημα.

    Πιθανόν κάποιος υπάλληλος δεν έκανε την δουλειά του όταν έπρεπε..
    και αφού ο πωλητής δει ότι έχεις πάρει το οκ για ενεργοποίηση να σε φτιάχνει,
    ή και να προωθεί κάπου ξανά το αίτημα σου.
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  3. #1653
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.276
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Εμένα με αναβάθμισαν χωρίς να τους ενοχλήσω καθόλου όταν πρωτοξεκίνησαν την διαδικασία. δεν με ενδιέφερε κιόλας. Ένα άτομο χρησιμοποιώ το internet εδώ και τα 100 μου ήταν υπεραρκετά.
    Στο εξοχικό όμως είμαι κολλημένος στα 2,3. Εκεί έχω θέμα χωρίς εναλλακτικές λύσεις. Ακόμα και η κινητή είναι χάλια.

    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος thourios : 17-01-23 στις 22:36.

  4. #1654
    Εγγραφή
    22-05-2022
    Περιοχή
    Κρήτη
    Μηνύματα
    72
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    63375/10999
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΥΔΩΝΑΣ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 14.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εμένα δεν με αναβάθμισαν ακόμα...

    Είπα θα επικοινωνήσω άλλη μία φορά στο chat τελικά μάλλον υπάρχει παράταση.. Δηλαδή είπαν ότι είναι ακόμα σε ισχύ και άγνωστο πότε θα ολοκληρωθεί.
    Άντε να δούμε παιδιά μπας και μας φέρουν επιτέλους εμάς τους τελευταίους που μας "ξέχασαν"..

  5. #1655
    Εγγραφή
    28-10-2009
    Μηνύματα
    1.868
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219.995/21.999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    Speedport Plus+RT AX 82U
    SNR / Attn
    14(dB) / 28,5(dB)
    Ξέρουμε χρονοδιάγραμμα περίπου από την στιγμή που σκάψουν για ftth έξω από το σπίτι πόσο καιρό μετά είναι διαθέσιμο για ζήτηση;

  6. #1656
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.752
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Δεν υπάρχει κάτι στάνταρ, μπορεί να πάρει και κάτι μήνες..
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  7. #1657
    Εγγραφή
    28-10-2009
    Μηνύματα
    1.868
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219.995/21.999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    Speedport Plus+RT AX 82U
    SNR / Attn
    14(dB) / 28,5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν υπάρχει κάτι στάνταρ, μπορεί να πάρει και κάτι μήνες..
    Καληνύχτα δηλαδή. Γιατί έλεγα να μην ενοχλώ για τα 200mbps μιας και από κατω περνάνε ftth αλλά αν είναι να κάνει και μήνες καήκαμε

  8. #1658
    Εγγραφή
    09-11-2006
    Μηνύματα
    2.252
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    26(dB) / 2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Θα πρότεινα σε όλους όσους δικαιούστε αναβάθμιση να τους πρήξετε διότι, ανεπίσημα το λέω και off the record, βλέπω από μέσα ότι το έχουν "παγώσει" εδώ και καιρό.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Jazzer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυστυχώς δεν το έκαναν από μόνοι τους και πρέπει να τους πιέζουμε εμείς. Καταλαβαίνω ότι είναι κουραστικό, αλλά προτείνω να συνεχίσετε να τους "ενοχλείτε" για το θέμα...
    Μπράβο σου που το κυνήγησες το θέμα και έτσι πρέπει να κάνετε όλοι αλλά η αναβάθμιση δεν έγινε επειδή τους "ενόχλησες" αλλά γιατί ήταν προγραμματισμένο να γίνει.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από djpar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από chat μόλις τώρα απάντησαν ότι δεν έχουν ημερομηνία ολοκλήρωσης ... Τα ίδια λένε και στο τηλέφωνο. Κάτι παίζει αλλά δεν το λένε.
    Ανοίγουν ένα σύστημα (δεν έχει σημασία πως το λένε) και εκεί φαινεται αν η καμπάνια (του διπλασιασμού) για τον πελάτη είναι ενεργή. Αν δεν είναι ενεργή δεν σημαίνει ότι δεν θα γίνει. Απλά γίνεται ενεργή ένα χρονικό διαστημα πριν γίνει αυτόματα. Προφανώς στην δική σου περίπτωση, και εφόσον πληρείς τις προυποθέσεις, δεν είναι να γίνει σύντομα και γι' αυτό δεν την δείχνει το σύστημα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από grgamer345 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα δεν με αναβάθμισαν ακόμα...

    Είπα θα επικοινωνήσω άλλη μία φορά στο chat τελικά μάλλον υπάρχει παράταση.. Δηλαδή είπαν ότι είναι ακόμα σε ισχύ και άγνωστο πότε θα ολοκληρωθεί.
    Άντε να δούμε παιδιά μπας και μας φέρουν επιτέλους εμάς τους τελευταίους που μας "ξέχασαν"..
    Δεν έχει εμφανιστεί η καμπάνια στην καρτέλα σου. Δες παραπάνω τι έγραψα στον djpar.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγώ όλα τα περιμένω..
    αφού όπως είχα καταλάβει οι αναβαθμίσεις δεν γίνονται αυτόματα από κάποιο σύστημα.

    Πιθανόν κάποιος υπάλληλος δεν έκανε την δουλειά του όταν έπρεπε..
    και αφού ο πωλητής δει ότι έχεις πάρει το οκ για ενεργοποίηση να σε φτιάχνει,
    ή και να προωθεί κάπου ξανά το αίτημα σου.
    Η αναβάθμιση θα φανεί στο σύστημα αυτόματα.
    Μετά (και ανάλογα την περίπτωση) ίσως χρειαστεί να επέμβει τεχνικός ή και να υπάρξει αποστολή router.
    Αν η καμπάνια (αναβάθμιση) δεν φανεί στο σύστημα, δεν πρόκειται (και δεν μπορεί) να στην κάνει κανείς. Με προβλεπόμενο τρόπο τουλάχιστον.

  9. #1659
    Εγγραφή
    18-03-2007
    Περιοχή
    Περιστέρι Αττικής
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    4.692
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Άρθρα
    12
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219999/21999
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    13(dB) / 5.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FuS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα πρότεινα σε όλους όσους δικαιούστε αναβάθμιση να τους πρήξετε διότι, ανεπίσημα το λέω και off the record, βλέπω από μέσα ότι το έχουν "παγώσει" εδώ και καιρό.


    Μπράβο σου που το κυνήγησες το θέμα και έτσι πρέπει να κάνετε όλοι αλλά η αναβάθμιση δεν έγινε επειδή τους "ενόχλησες" αλλά γιατί ήταν προγραμματισμένο να γίνει.
    Είναι αντιφατικό αυτό που γράφεις. Από τη μια συμφωνείς και επικροτείς το γεγονός ότι τους "ενοχλούμε" για να προβούν στις δωρεάν αναβαθμίσεις και από την άλλη θεωρείς ότι πραγματοποιούνται βάσει δικού τους προγραμματισμού και όχι λόγω δικών μας οχλήσεων.
    Jazz is the teacher, Funk is the preacher !

  10. #1660
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Εγώ πάντως σκοπεύω να γίνω αρκετά ενοχλητικός είτε ακολουθούν τον δικό τους προγραμματισμό είτε δεν τον ακολουθούν...
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  11. #1661
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Jazzer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι αντιφατικό αυτό που γράφεις. Από τη μια συμφωνείς και επικροτείς το γεγονός ότι τους "ενοχλούμε" για να προβούν στις δωρεάν αναβαθμίσεις και από την άλλη θεωρείς ότι πραγματοποιούνται βάσει δικού τους προγραμματισμού και όχι λόγω δικών μας οχλήσεων.
    Λάθος το κατάλαβες. Επικροτεί την όχληση και εξηγεί τον λόγο που το κάνει.

    Ωστόσο μετά απαντά στις παραθέσεις για το οως έχει σχεδιαστεί όλος ο προγραμματισμός και τον τρόπο που γίνεται, εξηγώντας ότι όσες οχλήσεις κι αν κάνουμε, αν δεν έχει εμφανισθεί στην καρτέλα του πελάτη, αναβάθμιση δεν πρόκειται να γίνει.

  12. #1662
    Εγγραφή
    09-11-2006
    Μηνύματα
    2.252
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    26(dB) / 2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Jazzer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι αντιφατικό αυτό που γράφεις. Από τη μια συμφωνείς και επικροτείς το γεγονός ότι τους "ενοχλούμε" για να προβούν στις δωρεάν αναβαθμίσεις και από την άλλη θεωρείς ότι πραγματοποιούνται βάσει δικού τους προγραμματισμού και όχι λόγω δικών μας οχλήσεων.
    Θέλω να ελπίζω ότι με τις πολλές "οχλήσεις" ίσως μπορεί να αλλάξει η διαδικασία υλοποιησης μέσα από τα πληροφοριακά που είναι ενοποιημένα μεταξύ τους ώστε να υπάρχει περισσότερη ενημέρωση στον agent και μετά (φυσικά) και στον πελάτη. Περισσότερο με απασχολεί βέβαια το αν η διαδικασία συνεχίζει ή έχει παγώσει και απλά υλοποιούνται αυτόματα τα pending αιτήματα.

  13. #1663
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.255
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Εγω αν εχω καταλαβει καλα υπαρχει μια λιστα με pending αναβαθμισεις η οποια προφανως βγηκε εκτος deadline, η οποια ανανεωνεται αναλογως των συνθηκων (π.χ. αν ενας συνδρομητης επαψε να ειναι συνδρομητης), και πανω σε αυτη τη λιστα υπαρχει μια σειρα.
    Γνωριζωντας κι εγω την Cosmote εκ των εσω συμφωνω με τον FuS, παραυτα ισως υπαρχει τροπος καποιες συνδεσεις να ανεβαινουν πιο ψηλα στην λιστα αν ενας πελατης πιεσει.
    Αλλα γενικα στην Cosmote το αυτι δεν ιδρωνει, ειδικα δε σε τμηματα εξυπηρετησης ο υπαλληλος δεν θα κατσει να ασχοληθει με κατι που δεν ειναι στο πεδιο ευθυνης του.

  14. #1664
    Εγγραφή
    18-03-2007
    Περιοχή
    Περιστέρι Αττικής
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    4.692
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Άρθρα
    12
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219999/21999
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    13(dB) / 5.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Προφανώς οι έχοντες εσωτερική πληροφόρηση ή σχέση εργασίας με την cosmote, να γνωρίζουν περισσότερα από εμάς για το θέμα αυτό και τους ευχαριστούμε!
    Φαίνεται ότι κάπου ή κάπως έχει σκαλώσει το μεγάλο αυτό project των αναβαθμίσεων, με αποτέλεσμα να υπάρχουν αυτές οι καθυστερήσεις.
    Δεν θεωρώ ότι γίνεται επίτηδες σε καμία περίπτωση, άλλωστε η εταιρεία από μόνη της προσφέρθηκε να το κάνει.
    Ίσως όμως οι προτεραιότητες τους να έχουν αλλάξει και να έχει πάει πίσω όλο αυτό το project.
    Έχοντας ξεκινήσει με σύνδεση adsl 384 kbps από τις αρχές του 2004, παραμένω πιστός πελάτης cosmote, σταθμίζοντας την ποιότητα των υπηρεσιών της και την έως τώρα άμεση ανταπόκριση σε τεχνικά προβλήματα.
    Αυτό που τους καταλογίζω είναι ότι δεν έχουν βγάλει μια ρημαδοανακοίνωση για παράταση όλων των αναβαθμίσεων, για να μην γκρινιάζουμε όλοι εμείς οι "ανυπόμονοι".
    Jazz is the teacher, Funk is the preacher !

  15. #1665
    Εγγραφή
    09-11-2006
    Μηνύματα
    2.252
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    26(dB) / 2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω αν εχω καταλαβει καλα υπαρχει μια λιστα με pending αναβαθμισεις η οποια προφανως βγηκε εκτος deadline, η οποια ανανεωνεται αναλογως των συνθηκων (π.χ. αν ενας συνδρομητης επαψε να ειναι συνδρομητης), και πανω σε αυτη τη λιστα υπαρχει μια σειρα.
    Γνωριζωντας κι εγω την Cosmote εκ των εσω συμφωνω με τον FuS, παραυτα ισως υπαρχει τροπος καποιες συνδεσεις να ανεβαινουν πιο ψηλα στην λιστα αν ενας πελατης πιεσει.
    Αλλα γενικα στην Cosmote το αυτι δεν ιδρωνει, ειδικα δε σε τμηματα εξυπηρετησης ο υπαλληλος δεν θα κατσει να ασχοληθει με κατι που δεν ειναι στο πεδιο ευθυνης του.
    Για να το πω όσο πιο απλοικά μπορώ επειδή δεν μπορώ να γράψω δημόσια όλα τα συστήματα και το πως αλληλεπιδρούν μεταξύ τους, όταν παίρνει μια κλήση ο agent βλέπει όλες τις κλήσεις/αιτήματα/παράπονα κλπ του πελάτη (interactions, OCT κλπ) και έχει πρόσβαση σε πολλές καρτέλες και πολλά συστήματα που είναι integrated σε ένα κεντρικό CRM. Όλα αυτά πέρα από τα άλλα intranet urls. Σε μία από αυτές τις καρτέλες κάτω αριστερά, αν υπάρχει ενεργή η συγκεκριμένη καμπάνια (νομίζω x2 offer λέγεται), του δείχνει πότε θα γίνει και σε τι πακέτο θα πάει. Αν δεν φαίνεται, αυτό σημαίνει ή ότι δεν θα γίνει ή ότι δεν θα γίνει ακόμη (στο προσεχές διαστημα). Και αυτό (το τι από τα δύο ισχύει) δεν το γνωρίζει ο agent (ούτε ο TL, ούτε ο section manager ούτε ακόμη και η director της εξυπηρέτησης). Πιθανόν, με την κατάλληλη αλληλογραφία εσωτερικά να μπορούν να τρέξουν κάτι ή ακόμη και να το παρακάμψουν (στις περισσότερες περιπτώσεις, είμαι σίγουρος).

Σελ. 111 από 129 ΠρώτηΠρώτη ... 91101106109110111112113116121 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας