Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 19
  1. #1
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.746
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    COSMOTE
    Δελτίο Τύπου:
    - Και περισσότερος χρόνος ομιλίας προς όλους
    - 10 GB και 500 λεπτά με 19 €/μήνα

    Διπλάσια data και περισσότερο χρόνο ομιλίας προς όλους στην ίδια τιμή προσφέρει το COSMOTE Neo, το πρώτο εξ ολοκλήρου ψηφιακό πρόγραμμα κινητής, δίνοντας ακόμα μεγαλύτερη ελευθερία και ευελιξία στον καταναλωτή της digital εποχής.

    Τα νέα πακέτα data του COSMOTE Neo διαθέτουν, πλέον, 10 GB και 20 GB και συνδυάζονται με τα εμπλουτισμένα πακέτα ομιλίας με 500’ και 1000’ προς όλα τα εθνικά δίκτυα. Η τιμή των πακέτων διαμορφώνεται από 19 έως 29 €/μήνα, ανάλογα με τον συνδυασμό, που επιλέγει να κάνει ο κάθε συνδρομητής.

    Με το COSMOTE Neo, οι καταναλωτές, μπορούν να επιλέξουν τους συνδυασμούς των data και των λεπτών ομιλίας, κάθε μήνα σύμφωνα με τις προσωπικές τους ανάγκες από το κινητό τους, όποια στιγμή θέλουν, χωρίς δεσμεύσεις. Επιπλέον, τυχόν υπόλοιπο (data ή/και λεπτών ομιλίας) του τρέχοντος μήνα, μπορεί να καταναλωθεί μέσα στις επόμενες 31 ημέρες.

    «Με το COSMOTE Neo φέραμε μια νέα εποχή στην κινητή τηλεφωνία στην Ελλάδα. Σήμερα, κάνουμε το επόμενο βήμα και διπλασιάζουμε τα data, χωρίς μεταβολή στις χρεώσεις στο πλαίσιο της ευρύτερης στρατηγικής μας για περισσότερες παροχές προς τους συνδρομητές μας. Στην COSMOTE σχεδιάζουμε και εξελίσσουμε κάθε μας προϊόν παράλληλα με τις ανάγκες του σύγχρονου καταναλωτή στην digital εποχή. Με σύμμαχό μας την τεχνολογία φτιάχνουμε έναν κόσμο καλύτερο για όλους», δήλωσε ο κ. Νίκος Φρέρης Youth & Core Mobile Product Marketing Director του Ομίλου ΟΤΕ.

    COSMOTE Neo: Το πρώτο εξ ολοκλήρου και αποκλειστικά ψηφιακό πρόγραμμα κινητής

    Το COSMOTE Neo δίνει στους χρήστες τη δυνατότητα να έχουν τον απόλυτο έλεγχο της κινητής τηλεφωνίας τους 100% ψηφιακά, μέσα από το κινητό τους τηλέφωνο. Όλα ξεκινούν και ολοκληρώνονται αποκλειστικά μέσω του My COSMOTE App, σε λίγα μόλις βήματα. Με ένα «κλικ» στο κινητό τους, οι καταναλωτές μπορούν να ενεργοποιήσουν το COSMOTE Neo και να προχωρήσουν στην ταυτοποίηση των στοιχείων τους με μία απλή selfie, να διαμορφώσουν το πλάνο τους όπως ακριβώς το επιθυμούν, να το αλλάξουν κάθε μήνα και οποιαδήποτε στιγμή, να επιλέξουν πρόσθετα πακέτα (GB, λεπτά ομιλίας, SMS), να πληρώσουν, να εξυπηρετηθούν, ακόμα και να το διακόψουν για όσο καιρό χρειαστεί και να το ενεργοποιήσουν ξανά το ίδιο εύκολα.

    Με το COSMOTE Neo και το μεγαλύτερο δίκτυο κινητής στη χώρα, οι συνδρομητές έχουν τη δυνατότητα να απολαμβάνουν κορυφαία εμπειρία επικοινωνίας σε οποιοδήποτε σημείο της Ελλάδας και αν βρίσκονται με την αξιοπιστία της COSMOTE.

    Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να ενεργοποιήσουν το COSMOTE Neo αποκλειστικά μέσα από το My COSMOTE App.

    Περισσότερα για το COSMOTE Neo στο cosmote.gr.

  2. #2
    Εγγραφή
    16-07-2020
    Μηνύματα
    79
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Η μείωση της τιμής θα ήταν καλύτερη..

  3. #3
    Εγγραφή
    10-03-2010
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    397
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100 Mbits
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΛΛΗΝΗ
    Έχω cosmoκάρτα
    Μου λέει έλα στο Neo και πληρώνεις με το μήνα και το καταργείς όποτε θέλεις - πάω στο Neo

    Εαν το ακυρώσω τι γίνεται; Αλλάζω κάρτα sim; Μου γυρίζει αυτόματα πίσω σε κοσμοκάρτα;

  4. #4
    Εγγραφή
    01-06-2014
    Περιοχή
    ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Μηνύματα
    995
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    SNR / Attn
    14(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ariusbb Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω cosmoκάρτα
    Μου λέει έλα στο Neo και πληρώνεις με το μήνα και το καταργείς όποτε θέλεις - πάω στο Neo

    Εαν το ακυρώσω τι γίνεται; Αλλάζω κάρτα sim; Μου γυρίζει αυτόματα πίσω σε κοσμοκάρτα;
    Γυρίζει πίσω σε κοσμοκάρτα ναι, το ζητάς από το 13888 και στο ακυρώνουν.

  5. #5
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.717
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ωραία θα ήταν εάν έβγαζε και η Cosmote ένα πακέτο με απεριόριστα Data όπως έχει και η Wind!

    Εξάλου έχουν το Play Now Unlimited..
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  6. #6
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.088
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Περιμένω αντεπίθεση από Voda με το GigaMorpheus
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  7. #7
    Εγγραφή
    21-03-2008
    Μηνύματα
    130
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραία θα ήταν εάν έβγαζε και η Cosmote ένα πακέτο με απεριόριστα Data όπως έχει και η Wind!

    Εξάλου έχουν το Play Now Unlimited..
    Μετά θα φάει τα συμβόλαια της δεν νομίζω να το κάνει αυτό εύκολα.

  8. #8
    Εγγραφή
    09-06-2007
    Περιοχή
    ΠΕΛΛΑ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.670
    Downloads
    15
    Uploads
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE VDSL2
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Router
    H1600
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Περιμένω αντεπίθεση από Voda με το GigaMorpheus
    GigaPitaNetwork?
    Έχω μια Voxi και ένα on the spot.
    Δεν είναι ότι εδώ Γιαννιτσά δεν υπάρχει 5G, άντε λες βλέπω και ένα ca στιγμές-στιγμές αλλά το consistensy είναι τραγικό. Μεταξύ δύο μετρήσεων μπορεί να παίζω από 4-8 ή και 50Mbps ανεβοκατεβαίνοντας σαν τραμπολίνο
    Το δικαίωμά σου να μιλάς δεν περιλαμβάνει την υποχρέωσή μου να σε πάρω στα σοβαρά.

  9. #9
    Εγγραφή
    09-06-2017
    Μηνύματα
    386
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    510/51
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manosdoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    GigaPitaNetwork?
    Έχω μια Voxi και ένα on the spot.
    Δεν είναι ότι εδώ Γιαννιτσά δεν υπάρχει 5G, άντε λες βλέπω και ένα ca στιγμές-στιγμές αλλά το consistensy είναι τραγικό. Μεταξύ δύο μετρήσεων μπορεί να παίζω από 4-8 ή και 50Mbps ανεβοκατεβαίνοντας σαν τραμπολίνο
    Αφού οι κεραίες στα Γιαννιτσά πιάνουν μέχρι την Νάουσα τι να περιμένεις; Απορώ πως δεν βάλανε μια κεραία για όλη την κεντρική Μακεδονία.

  10. #10
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.974
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Η Frog (cosmote) δίνει 10GB και 200 λεπτά με 9Ε. Άρα τα επιπλέον 300 λεπτά τα πληρώνεις 10Ε. Και μιλάμε για το ίδιο δίκτυο.

  11. #11
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    171
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Gprs/3G
    Ταχύτητα
    160/49
    ISP
    Cosmote 4G+
    Router
    Huawei 535 Cat.7
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aiolos.01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η Frog (cosmote) δίνει 10GB και 200 λεπτά με 9Ε. Άρα τα επιπλέον 300 λεπτά τα πληρώνεις 10Ε. Και μιλάμε για το ίδιο δίκτυο.
    Αν ψωνισεις την καρτα απο WifiGreece, με το 10ευρω τα 10GB γινονται 20. Οποτε ακομα χειροτερη αναλογια.

  12. #12
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.304
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Το θέμα είναι πόσα από αυτά χρειάζεται κάποιος. Για όσους δεν έχουν κάνει το άλμα σε συμβόλαια είναι υπέρ αρκετά, όπως προαναφέρθηκε θα είχε νόημα ως κάτι καινούργιο αν έδινε με λιγότερα χρήματα από πριν (με έστω και λιγότερες παροχές λέω εγώ)

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aiolos.01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η Frog (cosmote) δίνει 10GB και 200 λεπτά με 9Ε. Άρα τα επιπλέον 300 λεπτά τα πληρώνεις 10Ε. Και μιλάμε για το ίδιο δίκτυο.
    Σωστό, μόνο μια μικρή διόρθωση, τα 19 ευρώ είναι τελική τιμή, τα 8,90 του combo είναι αφού έχουν αφαιρεθεί ΦΠΑ και τέλη κινητής.

    Κατά τα άλλα, ακόμα περιμένουμε τον πρώτο VMNO με πακέτα παρόμοια με αυτά που είχε βγάλει η cyta (5 ευρώ ό,τι πάρεις, πήγαν άπατα λόγω έλλειψης θέλησης από την εταιρεία να τα προωθήσουν), γιατί όχι και φτηνότερα.
    hnesne

  13. #13
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.974
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το θέμα είναι πόσα από αυτά χρειάζεται κάποιος. Για όσους δεν έχουν κάνει το άλμα σε συμβόλαια είναι υπέρ αρκετά, όπως προαναφέρθηκε θα είχε νόημα ως κάτι καινούργιο αν έδινε με λιγότερα χρήματα από πριν (με έστω και λιγότερες παροχές λέω εγώ)
    Αυτό θα ήθελα και εγώ αλλά δεν υπάρχει. Το κοντινότερο είναι τα countdown της Q αλλά έχουν το κακό οτι δεν είναι σταθερά.

  14. #14
    Εγγραφή
    03-05-2008
    Μηνύματα
    529
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    29993/2496
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΙΑΔΝΗ
    Router
    Speedport
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ariusbb Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω cosmoκάρτα
    Μου λέει έλα στο Neo και πληρώνεις με το μήνα και το καταργείς όποτε θέλεις - πάω στο Neo

    Εαν το ακυρώσω τι γίνεται; Αλλάζω κάρτα sim; Μου γυρίζει αυτόματα πίσω σε κοσμοκάρτα;
    Μπαίνεις στην εφαρμογή της Cosmote πατάς "Παύση". Μετά στέλνεις SMS "ΑΛΠΑΚ" στο 1314 και επιστρέφεις σε Cosmokarta. Αυτά μου είπαν από το 13888.

  15. #15
    Εγγραφή
    30-11-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.565
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mb
    ISP
    Vodafone
    Router
    FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    6(dB) / 14(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...Σωστό, μόνο μια μικρή διόρθωση, τα 19 ευρώ είναι τελική τιμή, τα 8,90 του combo είναι αφού έχουν αφαιρεθεί ΦΠΑ και τέλη κινητής.
    Μονο τα τέλη κινητής 10% έχουν αφαιρεθεί, οχι και το ΦΠΑ. Αρα τα 8,9€ του combo στην ουσία κοστίζουν 9,8€

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας