Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-21 από 21
  1. #16
    Εγγραφή
    19-01-2006
    Περιοχή
    Ν. Ηράκλειο
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.612
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    InaLan
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    AVM Fritz 7590
    Μάλλον εννοεις το Forwarding scan που όμως δεν εχω δοκιμάσει ποτε.

    https://ij.manual.canon/ij/webmanual...nning0600.html

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dslsub Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από τον εκτυπωτή μόνο φωτοτυπία κάνει.
    Αυτό ήταν το πρόβλημα; Θέλεις να κάνει αυτόματη σάρωση πατώντας ένα κουμπί. Αφού πρέπει να θέσεις κάποιες ρυθμίσεις, ανάλυση, τύπο αρχείου κτλ.

    Σε λίγο θα ζητάμε οι εκτυπωτές να κάνουν και εσπρέσσο
    θεωριτικα (γιατι δεν το εχω δοκιμάσει) κάνει, αλλα πολυ φασαρια για το τιποτα.

    Και καφε κάνει (ο υπολογιστης όχι ο εκτυπωτης) με BT με τη nespresso, αρκει να εχεις βαλει νερο, καψουλα και ποτήρι. αλλα πάλι πολυ φασαρια για το τιποτα.

  2. #17
    Εγγραφή
    14-11-2021
    Μηνύματα
    1.622
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100Mbps↓ 10Mbps↑
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    13.3(dB) / 18.0(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από k.m. Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και καφε κάνει (ο υπολογιστης όχι ο εκτυπωτης) με BT με τη nespresso, αρκει να εχεις βαλει νερο, καψουλα και ποτήρι. αλλα πάλι πολυ φασαρια για το τιποτα.
    Μαρκετίστικα κόλπα άνευ ουσίας. Σαν να βγάζεις αυτοκίνητο από πάρκινγκ για να πάρεις ντομάτες από το διπλανό μπακάλη.

  3. #18
    Εγγραφή
    19-01-2006
    Περιοχή
    Ν. Ηράκλειο
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.612
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    InaLan
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    AVM Fritz 7590
    Τωρα που κοιταω τον δικο μου Canon TS8350 απο το touch screen ειναι πιο ευκολο.

    πατας scan και σου βγαζει επιλογη για local PC (USB) και ολα τα network PC που υπαρχουν.

    βαρεθηκα να το παω πιο κατω, αφου ο υπολογιστης ειναι παντα διπλα.

  4. #19
    Εγγραφή
    12-11-2011
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    550
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 29gk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και παλι δεν σε καταλαβαινω. Σε ρωτησα, 2 φορες, αν μπορεις να βγαλεις μια φωτοτυπια απο τον εκτυπωτη και μου απαντησες θετικα. Μαι φωτοτυπια σημαινει, βαζω κατι στο γυαλι, πατω αντιγραφο στο μηχανημα, το μηχανημα σκαναρει και τελος εκτυπωνει. Τωρα λες οτι πατωντας τα κουμπια στον εκτυπωτη ΔΕΝ μπορεις να σκαναρεις, αρα ουτε φωτοτυπια βγαζεις.

    Στη συνεχεια λες οτι προεπιλεγμενος ειναι ο Canon FAX ενω στο screenshot φαινεται ο Canon Printer.

    Tελος ενω αρχικα λες οτι ουτε απο το pc μπορεις να σκαναρεις, τωρα λες πως μπορεις μεν αλλα μονον απο το software της Canon. Kατι για το οποιο ομως πηρες ηδη απαντηση οτι φταιει το συγκεκριμενο προγαμμα που χρησιμοποεις αφου ο εκτυπωτης σου και βλεπει και σκαναρει απο αλλο προγραμμα. Στην προκειμενη περιπτωση αυτο της Canon οπως και μαλλον και αλλα.

    Διευκρινισε ομως τα δυο πρωτα που γραφω παραπανω, αφου το τριτο απαντηθηκε, για να παρεις και αντιστοιχα σωστες απαντησεις.
    Είναι άλλο το κουμπί για την φωτοτυπία και άλλο για το σκανάρισμα (απευθείας από τον εκτυπωτή).
    Προεπιλεγμένος είναι ο Printer. Στην αντιμετώπιση προβλημάτων του εκτυπωτή σαν λύση μου άλλαζε τον προεπιλεγμένο εκτυπωτή στον FAX. Έχω επαναφέρει ως προεπιλεγμένο τον printer.
    Από τον υπολογιστή δεν μπορούσα να σκανάρω (από το Συσκευές και Εκτυπωτές, με δεξί κλικ και επιλογή έναρξη σάρωσης, βλ. 1η εικόνα). Βρήκα ότι μπορούσα να σκανάρω μόνο από το μενού-εργαλεία του Canon (βλ. 2η εικόνα).
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Πρόβλημα εκτυπωτή 2022-03-18 (10).png  

    Πρόβλημα εκτυπωτή 2022-03-18 (11).png  

    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GiorgosAth : 19-03-22 στις 18:48.

  5. #20
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.427
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Προτεινα το NAPS2. Στο manual ομως του εκτυπωτη σου υπαρχουν και τα 2 παρακατω:

    https://ij.manual.canon/ij/webmanual...nning0900.html

    https://ij.manual.canon/ij/webmanual...SU/su-002.html

    Το δευτερο αναφερει ενα utility της Canon και οχι μεσω του Πινακα Ελεγχου των Windows.

  6. #21
    Εγγραφή
    12-11-2011
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    550
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλησπέρα σας. Ο εκτυπωτής μου λειτουργούσε κανονικά μέχρι τώρα. Αφού έτσι κι αλλιώς για να κάνω σάρωση πρέπει να είναι ανοικτός ο υπολογιστής, θα κάνω τη διαδικασία από την εγαλειοθήκη της Canon. Μικρό το κακό. Σας ευχαριστώ πολύ όλους.

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας