Σελ. 48 από 56 ΠρώτηΠρώτη ... 283843464748495053 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 706-720 από 839
  1. #706
    Εγγραφή
    05-03-2024
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Αγόρασα πριν 2 μέρες το TP-Link WiFi Router 5G AX 3000 NX510v
    https://www.tp-link.com/us/service-p...router/nx510v/
    μετά από μια αποτυχημένη προσπάθεια αγοράς ενός ZTE MC888 από το gmctech όπου και δεν ήρθε ποτέ και επι 1.5 μήνα αναμονή και ψυχοφθόρα διαδικασία για να παρω τα χρήματα μου πισω ,κατέληξα να αγορασω τo τπλινκ από μεγάλη αλυσιδα,και ενώ πίστευα πως πήρα κάτι υποδεέστερο σοκαρίστηκα από τις ταχύτητες που μου έβγαλε σε μέτρηση και με Vodafone extra sim αλλά και με COSMOTE (συμβολαιο κινητης ) .
    Το μόνο κακό είναι ότι με την Vodafone δεν είναι plug & play και μου πηρε λιγο χρονο να βρω τι φταιει (πρέπει να βάλεις εσυ τις ρυθμίσεις και να επιλέξεις κεραία ) ,ενώ για COSMOTE συνδέεται κατευθείαν .
    Μπορείς να το τροποιησεις στα πάντα (όχι σαν το mikrotic φυσικά )αφού υποστηρίζει carrier aggregation.
    Με Vodafone μου έβγαλε download 400+ ενώ στο iPhone 12 pro max η ιδια καρτα στα 50-60 (περίεργο δεν είναι ;;;
    Με COSMOTE κοντά στα 800 στα ίδια με του κινητού (κάπου κοντά κρύβεται μια κεραία της πράσινης .
    Και όλα αυτά με ένα ταπεινό TP-Link (ΛΕΜΕ τώρα ταπεινό αλλά 299 ευρώ το τζουζει το κωλικι )
    Δεν του το είχα του tplink ... +1 για κάποιον που θέλει 5G άμεσα διαθέσιμο παντού και ψιλό plug and play με δυνατοτητες zte και cpe2
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος vezouviosgr : 11-05-24 στις 13:14.

  2. #707
    Εγγραφή
    13-05-2004
    Περιοχή
    Thess
    Μηνύματα
    268
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι πολλά τα λ7 Άρη που λέει και η ταινία...
    Και αν γίνει κάτι με τη κεραία, μετά ο εξοπλισμός τι; Μπιμπελό; Η θα συνεχίσει να παίζει από πιο μακρινή με ότι αυτό συνεπάγεται;
    Φίλε μου βλέπω ότι σε κατατρέχει αυτή η φοβία εδώ και καιρό. Με το που ακούς για εξοπλισμο που έχει κόστος, ενεργοποιείται κάτι μεσα σου και σε πιάνει κρυος ιδρωτας.

    Άσε αυτούς που θέλουν να τα σκανε σε ο,τι πιστευουν κι εσυ κανε τα κουμαντα σου. Το ειπες μια,το ειπες δυο , οσους εσωσες εσωσες.

  3. #708
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    19.214
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    @ vezouviosgr

    Μιά χαρά για τα λεφτά του!
    Μοιάζει με τα ZTE..

    Αν και δεν γράφει πολλές πληροφορίες το site, από την στιγμή που λένε.. Enables the download speed up to 3.4 Gbps..
    σίγουρα θα ανεβάζει ταχύτητες!
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : Qnap: QHora-301W - 10GbE

  4. #709
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    14.282
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    300/30,1g/1g,600/120,450/
    ISP
    CosFTTH-5G, Inalan,Vod5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vezouviosgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αγόρασα πριν 2 μέρες το TP-Link WiFi Router 5G AX 3000 NX510v
    https://www.tp-link.com/us/service-p...router/nx510v/
    μετά από μια αποτυχημένη προσπάθεια αγοράς ενός ZTE MC888 από το gmctech όπου και δεν ήρθε ποτέ και επι 1.5 αναμονη και ψυχοφθροα διαδικασια να παρω τα χρηματα μου πισω έτσι αναγκαστικα και πήρα τo τπλινκ από μεγάλη αλυσιδα,και ενώ πίστευα πως πήρα κάτι υποδεέστερο σοκαρίστηκα από τις ταχύτητες που μου έβγαλε σε μέτρηση και με Vodafone extra sim αλλά και με COSMOTE (συμβολαιο κινητης ) .
    Το μόνο κακό είναι ότι με την Vodafone δεν είναι plug & play και μου πηρε λιγο χρονο να βρω τι φταιει (πρέπει να βάλεις εσυ τις ρυθμίσεις και να επιλεξεις κεραια ) ,ενώ για COSMOTE συνδέεται κατευθείαν .
    Μπορείς να το τροποιησεις στα πάντα (όχι σαν το mikrotic φυσικά )αφού υποστηρίζει carrier aggregation.
    Με Vodafone μου έβγαλε download 400+ ενώ στο iPhone 12 pro max η ιδια καρτα στα 50-60 (περίεργο δεν είναι
    Με COSMOTE κοντά στα 800 στα ίδια με του κινητού (κάπου κοντά κρύβεται μια κεραία της πράσινης .
    Και όλα αυτά με ένα ταπεινό TP-Link (ΛΕΜΕ τώρα ταπεινό αλλά 299 ευρώ το τζουζει το κωλικι )
    Δεν του το είχα του tplink ... +1 για κάποιον που θέλει 5G άμεσα διαθέσιμο παντού και ψιλό plug and play με δυνατοτητες zte και cpe2
    Μια χαρά μου φαίνεται, μεγειες
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  5. #710
    Εγγραφή
    30-01-2024
    Μηνύματα
    32
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vezouviosgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αγόρασα πριν 2 μέρες το TP-Link WiFi Router 5G AX 3000 NX510v
    https://www.tp-link.com/us/service-p...router/nx510v/.
    Ωραία. Υπάρχουν στα μενού ρυμίσεις VOIP; Αν δοκιμάσεις κάποιο VOIP τηλέφωνο επάνω του ενημέρωσε.

  6. #711
    Εγγραφή
    15-02-2024
    Περιοχή
    ΜΕΛΙΣΣΙΑ
    Ηλικία
    25
    Μηνύματα
    318
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ VDSL 100/10
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vezouviosgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αγόρασα πριν 2 μέρες το TP-Link WiFi Router 5G AX 3000 NX510v
    https://www.tp-link.com/us/service-p...router/nx510v/
    μετά από μια αποτυχημένη προσπάθεια αγοράς ενός ZTE MC888 από το gmctech όπου και δεν ήρθε ποτέ και επι 1.5 αναμονη και ψυχοφθροα διαδικασια να παρω τα χρηματα μου πισω έτσι αναγκαστικα και πήρα τo τπλινκ από μεγάλη αλυσιδα,και ενώ πίστευα πως πήρα κάτι υποδεέστερο σοκαρίστηκα από τις ταχύτητες που μου έβγαλε σε μέτρηση και με Vodafone extra sim αλλά και με COSMOTE (συμβολαιο κινητης ) .
    Το μόνο κακό είναι ότι με την Vodafone δεν είναι plug & play και μου πηρε λιγο χρονο να βρω τι φταιει (πρέπει να βάλεις εσυ τις ρυθμίσεις και να επιλεξεις κεραια ) ,ενώ για COSMOTE συνδέεται κατευθείαν .
    Μπορείς να το τροποιησεις στα πάντα (όχι σαν το mikrotic φυσικά )αφού υποστηρίζει carrier aggregation.
    Με Vodafone μου έβγαλε download 400+ ενώ στο iPhone 12 pro max η ιδια καρτα στα 50-60 (περίεργο δεν είναι
    Με COSMOTE κοντά στα 800 στα ίδια με του κινητού (κάπου κοντά κρύβεται μια κεραία της πράσινης .
    Και όλα αυτά με ένα ταπεινό TP-Link (ΛΕΜΕ τώρα ταπεινό αλλά 299 ευρώ το τζουζει το κωλικι )
    Δεν του το είχα του tplink ... +1 για κάποιον που θέλει 5G άμεσα διαθέσιμο παντού και ψιλό plug and play με δυνατοτητες zte και cpe2
    Ωωωω καλορίζικο. Δοκίμασες τι βγάζει και σε 4G+; Από περιέργεια.
    COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

  7. #712
    Εγγραφή
    05-03-2024
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από motoboots Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραία. Υπάρχουν στα μενού ρυμίσεις VOIP; Αν δοκιμάσεις κάποιο VOIP τηλέφωνο επάνω του ενημέρωσε.


    Δεν έβαλα τηλέφωνο ακόμα πάνω. Θα το δω στο μέλλον ίσως .



    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NURSE MARIOS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωωωω καλορίζικο. Δοκίμασες τι βγάζει και σε 4G+; Από περιέργεια.

    Όχι ακόμα ,το σκ θα το δοκιμάσω και θα επανέλθω .
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος vezouviosgr : 11-05-24 στις 13:10.

  8. #713
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    10.137
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vezouviosgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αγόρασα πριν 2 μέρες το TP-Link WiFi Router 5G AX 3000 NX510v
    https://www.tp-link.com/us/service-p...router/nx510v/
    μετά από μια αποτυχημένη προσπάθεια αγοράς ενός ZTE MC888 από το gmctech όπου και δεν ήρθε ποτέ και επι 1.5 μήνα αναμονή και ψυχοφθόρα διαδικασία για να παρω τα χρήματα μου πισω ,κατέληξα να αγορασω τo τπλινκ από μεγάλη αλυσιδα,και ενώ πίστευα πως πήρα κάτι υποδεέστερο σοκαρίστηκα από τις ταχύτητες που μου έβγαλε σε μέτρηση και με Vodafone extra sim αλλά και με COSMOTE (συμβολαιο κινητης ) .
    Το μόνο κακό είναι ότι με την Vodafone δεν είναι plug & play και μου πηρε λιγο χρονο να βρω τι φταιει (πρέπει να βάλεις εσυ τις ρυθμίσεις και να επιλέξεις κεραία ) ,ενώ για COSMOTE συνδέεται κατευθείαν .
    Μπορείς να το τροποιησεις στα πάντα (όχι σαν το mikrotic φυσικά )αφού υποστηρίζει carrier aggregation.
    Με Vodafone μου έβγαλε download 400+ ενώ στο iPhone 12 pro max η ιδια καρτα στα 50-60 (περίεργο δεν είναι ;;;
    Με COSMOTE κοντά στα 800 στα ίδια με του κινητού (κάπου κοντά κρύβεται μια κεραία της πράσινης .
    Και όλα αυτά με ένα ταπεινό TP-Link (ΛΕΜΕ τώρα ταπεινό αλλά 299 ευρώ το τζουζει το κωλικι )
    Δεν του το είχα του tplink ... +1 για κάποιον που θέλει 5G άμεσα διαθέσιμο παντού και ψιλό plug and play με δυνατοτητες zte και cpe2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από motoboots Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραία. Υπάρχουν στα μενού ρυμίσεις VOIP; Αν δοκιμάσεις κάποιο VOIP τηλέφωνο επάνω του ενημέρωσε.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vezouviosgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έβαλα τηλέφωνο ακόμα πάνω. Θα το δω στο μέλλον ίσως .



    - - - Updated - - -




    Όχι ακόμα ,το σκ θα το δοκιμάσω και θα επανέλθω .
    Πιθανότατα είναι μόνο για volte...
    Έχει επιλογή voip H telephony/phone στο μενού;
    Το έβλεπα και εγώ κάποτε για να το χτυπήσω αλλά η έλλειψη αυτή του voip και γενικότερα το κόστος με κράτησαν πίσω...
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  9. #714
    Εγγραφή
    05-03-2024
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιθανότατα είναι μόνο για volte...
    Έχει επιλογή voip H telephony/phone στο μενού;
    Το έβλεπα και εγώ κάποτε για να το χτυπήσω αλλά η έλλειψη αυτή του voip και γενικότερα το κόστος με κράτησαν πίσω...
    VoLTE/CSFB Telephony
    With 1 Voice port, users can make or receive phone calls over the internet simply by connecting the device to their existing telephone set.

    θύρα rj 11 στην συσκευή βλέπω,,για voip στο μενού ακόμα δεν έχω ανιχνεύσει που βρίσκεται.

    Πάντως σήμερα με 3 παιδιά online στο σπίτι ,2 τηλεοράσεις να παίζουν Netflix ,κάμποσες ip cameras κτλ κτλ ,δεν κανει κιχ το μηχανακι.
    Σταθερα 500+ mbps download και 100+ upload ..... Kαμια αποσυνδεση ,,,ρε την tplink ,,μηπως κρυβεται καποια Huawei πισω απο το μηχανημα αυτο?

  10. #715
    Εγγραφή
    15-02-2024
    Περιοχή
    ΜΕΛΙΣΣΙΑ
    Ηλικία
    25
    Μηνύματα
    318
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ VDSL 100/10
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vezouviosgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    VoLTE/CSFB Telephony
    With 1 Voice port, users can make or receive phone calls over the internet simply by connecting the device to their existing telephone set.

    θύρα rj 11 στην συσκευή βλέπω,,για voip στο μενού ακόμα δεν έχω ανιχνεύσει που βρίσκεται.

    Πάντως σήμερα με 3 παιδιά online στο σπίτι ,2 τηλεοράσεις να παίζουν Netflix ,κάμποσες ip cameras κτλ κτλ ,δεν κανει κιχ το μηχανακι.
    Σταθερα 500+ mbps download και 100+ upload ..... Kαμια αποσυνδεση ,,,ρε την tplink ,,μηπως κρυβεται καποια Huawei πισω απο το μηχανημα αυτο?
    Σε λήψη αρχείων πώς πάει; Είναι σταθερό;
    COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

  11. #716
    Εγγραφή
    05-03-2024
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NURSE MARIOS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε λήψη αρχείων πώς πάει; Είναι σταθερό;
    Δεν δοκίμασα να κάνω λήψη αρχείων αλλά φαντάζομαι πως η σταθερότητα που δείχνει με τόσες online συσκευές εδώ (ps4 Netflix κινητα ταμπετ live monitor από κάμερες σε άλλη τοποθεσία ,αλλά επειδή μου έβαλες την μπριζα θα το δοκιμάσω και αυτό .
    Σήμερα έχω την COSMOTE συμβόλαιο unlimited πάνω ,ίσως η κατάσταση να μην είναι τόσο σταθερή εάν κουμπώσω την extra sim της Vodafone .

    *λογω ότι η COSMOTE έκοψε την έξτρα σιμ και δεν πρόλαβα να πάρω κούμπωσα το συμβόλαιο κινητής πάνω πήρα ένα what’s up, έκανα προώθηση του συμβολαίου στο what’s up ,είναι και family έβαλα και 13 ευρώ και είμαι κύριος .

  12. #717
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    14.282
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    300/30,1g/1g,600/120,450/
    ISP
    CosFTTH-5G, Inalan,Vod5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vezouviosgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    VoLTE/CSFB Telephony
    With 1 Voice port, users can make or receive phone calls over the internet simply by connecting the device to their existing telephone set.

    θύρα rj 11 στην συσκευή βλέπω,,για voip στο μενού ακόμα δεν έχω ανιχνεύσει που βρίσκεται.

    Πάντως σήμερα με 3 παιδιά online στο σπίτι ,2 τηλεοράσεις να παίζουν Netflix ,κάμποσες ip cameras κτλ κτλ ,δεν κανει κιχ το μηχανακι.
    Σταθερα 500+ mbps download και 100+ upload ..... Kαμια αποσυνδεση ,,,ρε την tplink ,,μηπως κρυβεται καποια Huawei πισω απο το μηχανημα αυτο?
    QoS έχει? αν έχει.. εγώ θα το κλείδωνα στα 400/80 και τέλος.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  13. #718
    Εγγραφή
    15-02-2024
    Περιοχή
    ΜΕΛΙΣΣΙΑ
    Ηλικία
    25
    Μηνύματα
    318
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ VDSL 100/10
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vezouviosgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν δοκίμασα να κάνω λήψη αρχείων αλλά φαντάζομαι πως η σταθερότητα που δείχνει με τόσες online συσκευές εδώ (ps4 Netflix κινητα ταμπετ live monitor από κάμερες σε άλλη τοποθεσία ,αλλά επειδή μου έβαλες την μπριζα θα το δοκιμάσω και αυτό .
    Σήμερα έχω την COSMOTE συμβόλαιο unlimited πάνω ,ίσως η κατάσταση να μην είναι τόσο σταθερή εάν κουμπώσω την extra sim της Vodafone .

    *λογω ότι η COSMOTE έκοψε την έξτρα σιμ και δεν πρόλαβα να πάρω κούμπωσα το συμβόλαιο κινητής πάνω πήρα ένα what’s up, έκανα προώθηση του συμβολαίου στο what’s up ,είναι και family έβαλα και 13 ευρώ και είμαι κύριος .
    Βάλε ένα παιχνίδι να κατέβει στο PS4 από περιέργεια, χαχα
    COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

  14. #719
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    14.282
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    300/30,1g/1g,600/120,450/
    ISP
    CosFTTH-5G, Inalan,Vod5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NURSE MARIOS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βάλε ένα παιχνίδι να κατέβει στο PS4 από περιέργεια, χαχα
    Ε μα .. ναι ..
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  15. #720
    Εγγραφή
    05-03-2024
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    QoS έχει? αν έχει.. εγώ θα το κλείδωνα στα 400/80 και τέλος.
    Έχει ,αν δω προβλήματα θα το ρυθμίζω και εγώ .
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_9131.jpg  


Σελ. 48 από 56 ΠρώτηΠρώτη ... 283843464748495053 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας