Σελ. 10 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 589101112 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 136-150 από 187
  1. #136
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Devastor Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δουλεύεις σε κάποιον πάροχο και ξέρεις την πολιτική τους? Αν ναι πές μας και εμάς που δουλεύουμε να ξέρουμε δηλαδή

    Το ποιος τρολλάρει εδώ μέσα φαίνεται και σίγουρα δεν είμαι εγώ

    Όσοι είναι έξω απο τον χορό λένε..
    Μήπως είσαι μαζί με τον άλλον "τεχνικό" που εξαφανίστηκε μόλις είπε διάφορα κουφά??

    Αν εσύ θεωρείς τρολάρισμα το ανέβασμα του Εθνικού Κανονισμού Ανοικτού Διαδικτύου, καταλαβαίνω τι σόι τεχνικός είσαι.

    Στάματα την παραπληροφόρηση και ανέβασε πράγματα που υπάρχουν γραμμένα σε κανονισμούς, όπως κάνουμε και οι υπόλοιποι και όχι ότι βγάζεις από το μυαλό σου.

    Οι αναγνώστες δεν είναι άσχετοι να μην καταλαβαίνουν τι τους γίνεται, δείξε σεβασμό.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  2. #137
    Εγγραφή
    18-06-2005
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    195
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως είσαι μαζί με τον άλλον "τεχνικό" που εξαφανίστηκε μόλις είπε διάφορα κουφά??

    Αν εσύ θεωρείς τρολάρισμα το ανέβασμα του Εθνικού Κανονισμού Ανοικτού Διαδικτύου, καταλαβαίνω τι σόι τεχνικός είσαι.

    Στάματα την παραπληροφόρηση και ανέβασε πράγματα που υπάρχουν γραμμένα σε κανονισμούς, όπως κάνουμε και οι υπόλοιποι και όχι ότι βγάζεις από το μυαλό σου.

    Οι αναγνώστες δεν είναι άσχετοι να μην καταλαβαίνουν τι τους γίνεται, δείξε σεβασμό.
    Δεν ξέρω ποιον λές και επίσης δεν προσέβαλα εγώ την δουλειά σου

    Είπα εγώ οτι είναι τρολλάρισμα? σου λέω τι ισχύει στην cosmote που το ξέρω καλύτερα απο εσένα

    Την παραπληροφόρηση που την είδες? που σου λέω τι γίνεται απο την cosmote που το ξέρω απο πρώτο χέρι?

    Δεν νομίζω οτι μπορείς εσύ να μιλάς για σεβασμό, απο την στιγμή που προσβάλεις την δουλειά κάποιου

  3. #138
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Devastor Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είπα εγώ οτι είναι τρολλάρισμα? σου λέω τι ισχύει στην cosmote που το ξέρω καλύτερα απο εσένα

    Την παραπληροφόρηση που την είδες? που σου λέω τι γίνεται απο την cosmote που το ξέρω απο πρώτο χέρι?
    Ανέβασα τον Εθνικό Κανονισμό Ανοικτού Διαδικτύου που τον είχαμε βάλει παλιότερα και στις ειδήσεις,
    https://www.adslgr.com/forum/threads...84%CF%85%CE%B1
    και σου είπα να διαβάσεις τι λέει.

    Aνέβασε κι' εσύ κάτι επίσημο που να αναφέρει αυτά που μας λες και που είναι αντίθετα από τον Εθνικό Κανονισμό για να μας πείσεις ότι δεν λες αερολογίες.
    Σε περίπτωση που δεν υπάρχει τίποτα επίσημο από αυτά που λες, όλα είναι απλά παραπληροφόρηση και όσο επιμένεις τόσο εκτίθεσαι.
    Ότι άλλο και να πεις δεν το σώνεις με τίποτα.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  4. #139
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Ο Κανονισμός μιλάει για το ελάχιστο που πρέπει να παρέχει ο πάροχος, (30%) δεν επιβάλει στον πάροχο να μην μπορεί να παρέχει κάτι καλύτερο (10%)

  5. #140
    Εγγραφή
    18-06-2005
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    195
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ανέβασα τον Εθνικό Κανονισμό Ανοικτού Διαδικτύου που τον είχαμε βάλει παλιότερα και στις ειδήσεις,
    https://www.adslgr.com/forum/threads...84%CF%85%CE%B1
    και σου είπα να διαβάσεις τι λέει.

    Aνέβασε κι' εσύ κάτι επίσημο που να αναφέρει αυτά που μας λες και που είναι αντίθετα από τον Εθνικό Κανονισμό για να μας πείσεις ότι δεν λες αερολογίες.
    Σε περίπτωση που δεν υπάρχει τίποτα επίσημο από αυτά που λες, όλα είναι απλά παραπληροφόρηση και όσο επιμένεις τόσο εκτίθεσαι.
    Ότι άλλο και να πεις δεν το σώνεις με τίποτα.
    Υπάρχουν άπειρες περιπτώσεις πελατών που δεχθήκανε αποχρέωση/υποβάθμιση λόγω βλάβης
    Το να σου δώσω τα στοιχεία τους ΕΛΠΙΖΩ να καταλαβαίνεις οτι δεν υπάρχει περίπτωση, όπως και τα δικά μου τα προσωπικά

    Επίσης αν θές να μάθεις παραπάνω καλό θα είναι να πάρεις εσύ ο ίδιος ένα τηλέφωνο να σου πούνε ή να προσπαθήσεις να δουλέψεις σε κάποιον πάροχο αφού ξέρεις τόσα πολλά

    Επίσης την άποψη σου μπορείς να την βάλεις οπου θέλεις

  6. #141
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο Κανονισμός μιλάει για το ελάχιστο που πρέπει να παρέχει ο πάροχος, (30%) δεν επιβάλει στον πάροχο να μην μπορεί να παρέχει κάτι καλύτερο (10%)
    Είδαμε εδώ μέσα τι ακριβώς παρέχει ο συγκεκριμένος πάροχος, έχουμε ένα σωρό "ευχαριστημένους" συνδρομητές που μόλις πέσει η ταχύτητα τους λένε να πάρουν πόδι.

    Δηλαδή τους έδωσε το κράτος την δυνατότητα να μην δίνουν δεκάρα μέχρι το 30% και αυτοί επειδή αγαπάνε πολύ τους πελάτες τους το πήγανε στο 10%

    Επίσης έκαναν ολόκληρη τέτοια θυσία και δεν μάθαμε τίποτα, το κρατάνε επτασφράγιστο μυστικό.

    Ελπίζω να το λες για πλάκα αυτό.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  7. #142
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είδαμε εδώ μέσα τι ακριβώς παρέχει ο συγκεκριμένος πάροχος, έχουμε ένα σωρό "ευχαριστημένους" συνδρομητές που μόλις πέσει η ταχύτητα τους λένε να πάρουν πόδι.

    Δηλαδή τους έδωσε το κράτος την δυνατότητα να μην δίνουν δεκάρα μέχρι το 30% και αυτοί επειδή αγαπάνε πολύ τους πελάτες τους το πήγανε στο 10%

    Επίσης έκαναν ολόκληρη τέτοια θυσία και δεν μάθαμε τίποτα, το κρατάνε επτασφράγιστο μυστικό.

    Ελπίζω να το λες για πλάκα αυτό.
    Οχι δεν το λέω για πλάκα αυτό, το λέω πολύ σοβαρά και δεν θα είναι και η πρώτη φορά, άλλοι πχ δίνουν 3 χρόνια εγγύηση άλλη Lifetime άσχετα αν ο κανονισμός εδώ ΕΕ λέει 2 χρόνια.

    Το να ανεβάζεις λοιπόν έναν κανονισμό που λέει πως το ελάχιστο που μπορείτε να δώσετε είναι 30% δεν σημαίνει πως κάποιος αν θέλει δεν μπορεί να δώσει 10% ή και παραπάνω

  8. #143
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Devastor Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης αν θές να μάθεις παραπάνω καλό θα είναι να πάρεις εσύ ο ίδιος ένα τηλέφωνο να σου πούνε ή να προσπαθήσεις να δουλέψεις σε κάποιον πάροχο αφού ξέρεις τόσα πολλά
    Τίποτα δεν σου λένε και ούτε δίνουν δεκάρα, αν έμπαινες πιο συχνά στο Forum θα το είχες διαπιστώσει και μόνος σου.
    Αν φτάσεις στο 30% ή 20% απώλεια απλά σου λένε ότι μπορείς να πάρεις δρόμο.
    Τους έκανε ένα ωραίο δώρο το κράτος και αυτοί φυσικά το εκμεταλλεύονται στο έπακρο, σιγά μην έχουν το μέλι στα δάχτυλα και δεν το γλύφουν.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Devastor Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχουν άπειρες περιπτώσεις πελατών που δεχθήκανε αποχρέωση/υποβάθμιση λόγω βλάβης
    Δεν με ενδιαφέρει τι έκαναν σ' αυτούς που λες, υπάρχουν πολλοί περισσότεροι που τους έγραψαν εκεί που δεν πιάνει μελάνι και δεν έδωσαν δεκάρα,
    κάποια επίσημη ανακοίνωση υπάρχει??
    Ξέρεις τι διαφήμιση θα έπεφτε αν είχανε πάρει απόφαση να κάνουν κάτι τέτοιο?? θα το ακούγαμε όλη μέρα στην τηλεόραση και θα το βλέπαμε συνέχεια μπροστά μας μέσα σε όλα τα sites,
    υπάρχει πουθενά να το δούμε ή όχι??


    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οχι δεν το λέω για πλάκα αυτό, το λέω πολύ σοβαρά και δεν θα είναι και η πρώτη φορά, άλλοι πχ δίνουν 3 χρόνια εγγύηση άλλη Lifetime άσχετα αν ο κανονισμός εδώ ΕΕ λέει 2 χρόνια.

    Το να ανεβάζεις λοιπόν έναν κανονισμό που λέει πως το ελάχιστο που μπορείτε να δώσετε είναι 30% δεν σημαίνει πως κάποιος αν θέλει δεν μπορεί να δώσει 10% ή και παραπάνω
    Ομοίως,
    Ξέρεις τι διαφήμιση θα έπεφτε αν είχανε πάρει απόφαση να κάνουν κάτι τέτοιο?? θα το ακούγαμε όλη μέρα στην τηλεόραση και θα το βλέπαμε συνέχεια μπροστά μας μέσα σε όλα τα sites,
    υπάρχει πουθενά να το δούμε ή όχι??

    Χωρίς παρεξήγηση,
    το θεωρώ αφέλεια να υπάρχει η πεποίθηση ότι ο ΟΤΕ μας αγαπάει και μας κάνει μυστικά δώρα τέτοιου επιπέδου
    αν τους έχεις για τέτοιους, ΟΚ, παραιτούμαι.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  9. #144
    Εγγραφή
    18-06-2005
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    195
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τίποτα δεν σου λένε και ούτε δίνουν δεκάρα, αν έμπαινες πιο συχνά στο Forum θα το είχες διαπιστώσει και μόνος σου.
    Αν φτάσεις στο 30% ή 20% απώλεια απλά σου λένε ότι μπορείς να πάρεις δρόμο.
    Τους έκανε ένα ωραίο δώρο το κράτος και αυτοί φυσικά το εκμεταλλεύονται στο έπακρο, σιγά μην έχουν το μέλι στα δάχτυλα και δεν το γλύφουν.



    Δεν με ενδιαφέρει τι έκαναν σ' αυτούς που λες, υπάρχουν πολλοί περισσότεροι που τους έγραψαν εκεί που δεν πιάνει μελάνι και δεν έδωσαν δεκάρα,
    κάποια επίσημη ανακοίνωση υπάρχει??
    Ξέρεις τι διαφήμιση θα έπεφτε αν είχανε πάρει απόφαση να κάνουν κάτι τέτοιο?? θα το ακούγαμε όλη μέρα στην τηλεόραση και θα το βλέπαμε συνέχεια μπροστά μας μέσα σε όλα τα sites,
    υπάρχει πουθενά να το δούμε ή όχι??
    Απάντησε ο συμφορουμίτης για εμένα δεν έχω κάτι άλλο να σου πώ. Η ΕΕ δίνει 2 χρόνια εγγύηση και εγώ προσωπικά σαν ένας μέσος καταναλωτής έχω στείλει πίσω πράγματα που είχανε ξεπεράσει την 2ετία και έγινε κανονικά αλλαγή. Εσύ είσαι ο δύσπιστος και καχύποπτος της υπόθεσης δεν σου φταίει κανείς

    Οι κανονισμοί που έβαλες είναι γνωστό σε κάθε τεχνικό και πάροχο. Την επόμενη φορά που θα έχεις κάποιο πρόβλημα με την γραμμή σου και έρθει κάποιος τεχνικός στο σπίτι σου μπορείς να τον ρωτήσεις και θα πάρεις απάντηση

    Το αν ο κάθε πελάτης κάτσει ή φύγει απο τον πάροχο είναι δικιά του απόφαση. Όλοι οι πάροχοι έχουν τα καλά τους και τα άσχημα

  10. #145
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Devastor Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απάντησε ο συμφορουμίτης για εμένα δεν έχω κάτι άλλο να σου πώ. Η ΕΕ δίνει 2 χρόνια εγγύηση και εγώ προσωπικά σαν ένας μέσος καταναλωτής έχω στείλει πίσω πράγματα που είχανε ξεπεράσει την 2ετία και έγινε κανονικά αλλαγή. Εσύ είσαι ο δύσπιστος και καχύποπτος της υπόθεσης δεν σου φταίει κανείς

    Οι κανονισμοί που έβαλες είναι γνωστό σε κάθε τεχνικό και πάροχο. Την επόμενη φορά που θα έχεις κάποιο πρόβλημα με την γραμμή σου και έρθει κάποιος τεχνικός στο σπίτι σου μπορείς να τον ρωτήσεις και θα πάρεις απάντηση

    Το αν ο κάθε πελάτης κάτσει ή φύγει απο τον πάροχο είναι δικιά του απόφαση. Όλοι οι πάροχοι έχουν τα καλά τους και τα άσχημα

    Δεν βλέπω να ανεβάζεις κάτι επίσημο, όλο μπλά-μπλά είσαι, οπότε,
    ..........κάνε ότι κοιμάσαι..................
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  11. #146
    Εγγραφή
    18-06-2005
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    195
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν βλέπω να ανεβάζεις κάτι επίσημο, όλο μπλά-μπλά είσαι, οπότε,
    ..........κάνε ότι κοιμάσαι..................
    Τα έγγραφα και τα επίσημα επίσης ξέρεις τι μπορείς να τα κάνεις έτσι? γιατί προσωπικά δεδομένα του κάθε πελάτη εδώ να δείς απο εμένα τουλάχιστον δεν υπάρχει περίπτωση

    Έλα ύπνο τώρα, σχολείο αύριο

    Έχεις γίνει δημόσιως ρεζίλι και δεν ξέρεις τι να πείς, καλύτερα να μασάς

    Επίσης αν δεν σου αρέσει ο ΟΤΕ σαν πάροχος μπορείς να φύγεις.. δεν θα μας λείψεις
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Devastor : 12-02-23 στις 22:29.

  12. #147
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Devastor Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι θα ανεβάσω προσωπικά δεδομενα του κάθε πελάτη, είσαι λίγο χαζούλης

    Έλα ύπνο τώρα, σχολείο αύριο

    Έχεις γίνει δημόσιως ρεζίλι και δεν ξέρεις τι να πείς, καλύτερα να μασάς
    Τόσο καταλαβαίνεις,
    για επίσημες ανακοινώσεις του παρόχου μιλάμε και όχι για προσωπικά στοιχεία.

    Εγώ ανέβασα επίσημα στοιχεία που έχουν ανακοινωθεί από το κράτος κι' εσύ προσωπικό μπλα-μπλα, ποιος λες να γίνεται ρεζίλι??
    Είπαμε, όσο το συνεχίζεις τόσο περισσότερο πας να συναντήσεις τον γιαλατζί τεχνικό που είχαμε σε άλλο νήμα.

    - - - Updated - - -

    Αρκετά και με το off-topic, δεν φταίνε σε τίποτα οι συμφορουμίτες να διαβάζουν τις προσωπικές σου ανακρίβειες.
    Μίλα μόνος σου.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  13. #148
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.943
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Κουραστήκαμε όλοι, να λήξει εδώ παρακαλώ.
    Ανυπόγραφος

  14. #149
    Εγγραφή
    30-03-2006
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    Καλησπέρα,

    κωδικός root για αυτό (ZXHN H1600) είναι δυνατό να γίνει εξαγωγή με τα zte tools όπως στο Vodafone ZTE H268Q? Ή δεν ισχύει επειδή είναι cosmote custom?
    Γνωρίζουμε κάτι για root pass γενικα;

  15. #150
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.107
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από homunculus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα,

    κωδικός root για αυτό (ZXHN H1600) είναι δυνατό να γίνει εξαγωγή με τα zte tools όπως στο Vodafone ZTE H268Q? Ή δεν ισχύει επειδή είναι cosmote custom?
    Γνωρίζουμε κάτι για root pass γενικα;
    Δεν υπάρχει τίποτα σε αυτό το θέμα.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

Σελ. 10 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 589101112 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας