Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    24-03-2022
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Καλησπέρα.

    Το συμβολαιο μου θα λήξει σε 2 μέρες και θέλω να μάθω τι γίνεται μετά.
    Εγω θελω να διακόψω την σύνδεση καθώς το Gigamax το ειχα βαλει γιατί δεν ειχα δυνατοτητα σταθερου και ιντερνετ στο σπιτι μου.
    Τωρα ομως εχω και εβαλα σταθερο οποτε δεν χρειάζομαι πλεον την σύνδεση.
    Μετα την λήξη τι γίνεται ακριβώς? Κοβεται η σύνδεση και χάνεται ο αριθμός η κατι αλλο? Δεν πιστευω να κανουν καμια αυτοματη ανανέωση και να ψάχνομε?
    Επισης εχω πληρώσει ολους τους λογαριασμούς, μετα την ληξη αν δεν κοπει η συνδεση θα χρεωθω κατι?

    Πήρα 2 φορες το 13888 για να τα ρωτησω ολα αυτα αλλα μπηκα σε αναμονη 67 λεπτα στην πρωτη προσπάθεια και 38 την δευτερη και δεν άντεξα.

    Ευχαριστώ.

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Συνήθως συνεχίζει σε αορίστου με την τιμή που έχει εκείνη την στιγμή το πρόγραμμα
    Συνήθως ακόμα αν θέλεις διακοπή πρέπει να τους ενημερώσεις 1 μήνα πριν

    Αν έχεις το συμβόλαιο ρίξε του μια ματιά για σιγουριά

  3. #3
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.343
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Naith Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετα την λήξη τι γίνεται ακριβώς? Κοβεται η σύνδεση και χάνεται ο αριθμός η κατι αλλο?
    Το θεωρείς ρεαλιστικό να ΕΚΟΒΑΝ τη σύνδεση και να χανόταν ο αριθμός οποιουδήποτε δεν έκανε ανανέωση με νέα δεσμευση;

    Μετατρέπεται σε αορίστου με την τιμή τιμοκαταλόγου (χωρίς την έκπτωση της δέσμευσης)

    Πέρνα από κατάστημα Cosmote/Γερμανός να κάνεις τη διακοπή.

  4. #4
    Εγγραφή
    24-03-2022
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.
    Ενας γνωστος μου ειπε να παρω ξανα το 11888 και απλα να πω "διακοπη συμβολαίου" στον αυτοματο τηλεφωνητή και οτι θα με παρουν αυτοι μεσα σε 3 μερες. Ετσι και εκανα και τελικα με πηραν μεσα σε μια ωρα. Δεχτηκαν αμεσως το αιτημα μου για την διακοπη της σύνδεσης και ζητησα να μου το κανουν ξανα καρτοκινητό οπως το ειχα παλιά. Μου ειπε οτι Κυριακη βραδυ δεν θα εχω σημα/ιντερνετ κτλπ και μεχρι Δευτερα πρωι θα ειναι Cosmoκαρτα. Οπότε ολα καλα και ευτυχως δεν χρειαστηκε να παω σε καταστημα γιατι εχω το ποδι μου στο γύψο και θα ηταν ταλαιπωρία.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ariadgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το θεωρείς ρεαλιστικό να ΕΚΟΒΑΝ τη σύνδεση και να χανόταν ο αριθμός οποιουδήποτε δεν έκανε ανανέωση με νέα δεσμευση;
    Οχι, αλλα πριν φτιαξω λογαριασμο για να ρωτήσω διαβασα πολλα threads (τα περισσότερα βέβαια φτιαγμενα αρκετα χρονια πριν) μηπως βρω απαντηση σε αυτο που εψαχνα και διαβασα mixed απαντησεις. Καποιοι ελεγαν οτι γινετε αυτοματη ανανεωση, καποιοι οτι κοβετε η συνδεση και καταργείται ο αριθμος και πολλα αλλα. Αυτα ηταν τα 2 σεναρια που με αγχωσαν περισσοτερο οποτε ειπα να μην το ρισκαρω και να ρωτησω.
    Συγνώμη για την χαζη ερώτηση αλλα οπως και να εχει ευχαριστω για την βοηθεια σας.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Naith : 25-03-22 στις 11:17.

  5. #5
    Εγγραφή
    29-11-2011
    Μηνύματα
    213
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109998/10999
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΞΟΧΗ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    14(dB) / 4.3(dB)
    Path Level
    Fastpath
    (διαγραφή λόγω λάθους)

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας