Σελ. 2 από 11 ΠρώτηΠρώτη 12347 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 165
  1. #16
    Εγγραφή
    09-04-2015
    Μηνύματα
    545
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Αργει ακομα η ενοποίηση και λογικο ειναι εχει δρομο αρκετο.

  2. #17
    Εγγραφή
    29-09-2019
    Ηλικία
    85
    Μηνύματα
    60
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    Router
    Huawei DG8245
    Θα αργήσει να γίνει η συγχώνευση

  3. #18
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    εγώ το μόνο που θα πω είναι ότι οι παίκτες στην αγορά των τηλεπικοινωνιών έκλεισαν στους (3) τρεις

    COSMOTE
    VODAFONE
    WIND/NOVA

    για να δούμε στην επόμενη αγορά...πόσοι παίκτες θα μείνουν...

  4. #19
    Εγγραφή
    29-09-2019
    Ηλικία
    85
    Μηνύματα
    60
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    Router
    Huawei DG8245
    Μάλλον μόνο cosmote και united group

  5. #20
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.974
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγώ το μόνο που θα πω είναι ότι οι παίκτες στην αγορά των τηλεπικοινωνιών έκλεισαν στους (3) τρεις

    COSMOTE
    VODAFONE
    WIND/NOVA

    για να δούμε στην επόμενη αγορά...πόσοι παίκτες θα μείνουν...
    Voda και wind ήδη αναπτύσσουν μαζί το δίκτυο κινητής χρόνια τώρα. Αν γίνει κάτι αυτό θα είναι το επόμενο. Αλλά δεν ξέρω αν θα εγκριθεί γιατί 3 άδειες σε 1 εταιρία παραπάει,

  6. #21
    Εγγραφή
    10-10-2018
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    766
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29.8(dB) / 3.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από redmanftw Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλλον μόνο cosmote και united group
    Πολύ θα το χαρώ να βάλει λουκέτο η χειρότερη εταιρία σταθερής και κινητής τηλεφωνίας στην Ελλάδα που λέγεται mapafone!!!

  7. #22
    Εγγραφή
    15-01-2006
    Περιοχή
    Πολίχνη Θεσσαλονίκης
    Μηνύματα
    957
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΒΑΡΝΑΣ
    Router
    Draytek 2862n - ΖΤΕ288
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVDLover75 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ θα το χαρώ να βάλει λουκέτο η χειρότερη εταιρία σταθερής και κινητής τηλεφωνίας στην Ελλάδα που λέγεται mapafone!!!
    Όσο δυσαρεστημένος και να είσαι, και μπορώ να το καταλάβω σαν πελάτης της στην κινητή, δεν νομίζω ότι τελικά θα το χαρείς.
    Ακόμη και αν δεν σε απασχολεί το ότι θα χάσουν την δουλειά τους κάμποσες 100άδες εργαζόμενοι, σίγουρα η μείωση της προσφοράς και του ανταγωνισμού θα βλάψει τον τελικό καταναλωτή, δηλαδή όλους μας.
    Ήδη ανυσηχώ πολύ, επειδή με την συγχώνευση NOVA-WIND μειώνονται οι πάροχοι από 4 σε 3, αν πάνε τελικά σε 2 θα είναι πιο εύκολη η συνεννόηση για την μοιρασιά της πίτας...

  8. #23
    Εγγραφή
    14-11-2009
    Μηνύματα
    1.991
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    SNR / Attn
    14.2(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εγώ ένα έχω να πω εδώ και καιρό συνδρομητής με την wind έχω προβλήματα αποσυνδέσεων και χθες ήμουν και χωρίς τηλέφωνο.
    Καλά θα κάνουν όλοι οι Chief & CEO να το δουν αυτό αν θέλουν να έχουν συνδρομητές
    Πάντως εγώ θα αποχωρίσω και απο τη wind δεν θα με ξαναδούν ούτε ζωγραφιστώ και ο νοών νοείτω
    Και θα επηρεάσω και άλλους μαζί μου δεν θα είμαι μόνος μου.

    - - - Updated - - -

    Αλλιώς τους βλέπω πολύ σύντομα στον ΟΑΕΔ για το επίδομα ανεργίας. Capish?
    ἀναφαίρετον ὅπλον ἡ ἀρετή

  9. #24
    Εγγραφή
    21-10-2020
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    135
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Τελικά έχει καταλαβει κανείς αν όντως ο Πρόεδρος παίρνει και επίσημα την wind? Ή απλά κολαμπιές κάνουν;

  10. #25
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jacobgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όσο δυσαρεστημένος και να είσαι, και μπορώ να το καταλάβω σαν πελάτης της στην κινητή, δεν νομίζω ότι τελικά θα το χαρείς.
    Ακόμη και αν δεν σε απασχολεί το ότι θα χάσουν την δουλειά τους κάμποσες 100άδες εργαζόμενοι, σίγουρα η μείωση της προσφοράς και του ανταγωνισμού θα βλάψει τον τελικό καταναλωτή, δηλαδή όλους μας.
    Ήδη ανυσηχώ πολύ, επειδή με την συγχώνευση NOVA-WIND μειώνονται οι πάροχοι από 4 σε 3, αν πάνε τελικά σε 2 θα είναι πιο εύκολη η συνεννόηση για την μοιρασιά της πίτας...
    Ακριβώς αυτό

    Δεν πρέπει να χαίρεσαι όταν γίνεται κάτι τέτοιο καθώς κάποιοι χάνουν τις δουλειές τους και δεν είναι σωστό γιατί κάποια στιγμή της ζωής σου θα βρεθεί κάποιος σαν εσένα που θα χαρεί όταν εσύ χάσεις την δουλειά σου και δεν θα σου αρέσει.

    Επίσης όταν σε έναν τομέα η πίτα μοιράζεται σε συγκεκριμένους παίκτες γιατί τα κέρδη είναι πολλά δεν είναι καλό πάντα για τον πελάτη/καταναλωτή να ξέρεις.

    Αν και στο τομέα των τηλεπικοινωνιών φαινόταν από την αρχή ότι οι παίκτες ήταν (3) τρεις και ότι μόνο αυτούς αντέχει η αγορά.

    έτσι όσο και να μην αρέσει αυτοί που θα μείνουν είναι

    COSMOTE
    VODAFONE
    WIND/NOVA

    τέλος αυτή η αγορά πάμε στην επόμενη...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xaris2335 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ ένα έχω να πω εδώ και καιρό συνδρομητής με την wind έχω προβλήματα αποσυνδέσεων και χθες ήμουν και χωρίς τηλέφωνο.
    Καλά θα κάνουν όλοι οι Chief & CEO να το δουν αυτό αν θέλουν να έχουν συνδρομητές
    Πάντως εγώ θα αποχωρίσω και απο τη wind δεν θα με ξαναδούν ούτε ζωγραφιστώ και ο νοών νοείτω
    Και θα επηρεάσω και άλλους μαζί μου δεν θα είμαι μόνος μου.

    - - - Updated - - -

    Αλλιώς τους βλέπω πολύ σύντομα στον ΟΑΕΔ για το επίδομα ανεργίας. Capish?
    Ειλικρινά πιστεύεις ότι θα στεναχωρηθούν? ή ότι τους νοιάζει?

    Αν δεν είσαι δικός τους πελάτης WIND/NOVA θα γίνεις πελάτης ή της VODAFONE ή της COSMOTE

  11. #26
    Εγγραφή
    10-10-2018
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    766
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29.8(dB) / 3.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακριβώς αυτό

    Δεν πρέπει να χαίρεσαι όταν γίνεται κάτι τέτοιο καθώς κάποιοι χάνουν τις δουλειές τους και δεν είναι σωστό γιατί κάποια στιγμή της ζωής σου θα βρεθεί κάποιος σαν εσένα που θα χαρεί όταν εσύ χάσεις την δουλειά σου και δεν θα σου αρέσει.
    Για κάποιες εταιρίες που δεν σέβονται τον καταναλωτή, όπως πχ η Vodafone και οι Ελληνικές εταιρίες διανομής ταινιών χαίρομαι να βάζουν λουκέτο, γιατί το αξίζουν (Ειδικά η Feelgood Entertainment που μαζί με την Audio Visual και την Spentzosfilm είναι ότι χειρότερο έχει περάσει πότε από τον χώρο). Φυσικά οι υπάλληλοι δεν φταίνε και είναι φυσικά κρίμα, αλλά "πληρώνουν" τα λάθη των εταιριών τους.

  12. #27
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVDLover75 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για κάποιες εταιρίες που δεν σέβονται τον καταναλωτή, όπως πχ η Vodafone και οι Ελληνικές εταιρίες διανομής ταινιών χαίρομαι να βάζουν λουκέτο, γιατί το αξίζουν (Ειδικά η Feelgood Entertainment που μαζί με την Audio Visual και την Spentzosfilm είναι ότι χειρότερο έχει περάσει πότε από τον χώρο). Φυσικά οι υπάλληλοι δεν φταίνε και είναι φυσικά κρίμα, αλλά "πληρώνουν" τα λάθη των εταιριών τους.
    Δυστυχώς είναι λάθος η άποψη σου για έναν και μοναδικό λόγο

    γιατί όταν κλείνει μια εταιρεία για τις λάθος επιλογές της δυστυχώς την πληρώνουν οι εργαζόμενοι σε αυτήν οι οποίοι χάνουν την δουλειά τους και μένουν άνεργοι δεν την πληρώνει ο ιδιοκτήτης/επιχειρηματίας οποίος συνεχίζει να έχει επιχειρηματικές δραστηριότητες και φυσικά χρήματα.

    άρα σύμφωνα με το σκεπτικό σου καλώς έγινε και έκλεισαν οι κακές εταιρείες διανομής/διάθεσης/παραγωγής αλλά πίστεψε με το μόνο κακό που συνέβηκε είναι ότι οι εργαζόμενοι σε αυτές έχασαν τις δουλειές τους

    οι εταιρείες διανομής/διάθεσης/παραγωγής έκλεισαν και στην θέση τους άνοιξαν κάποιες άλλες δεν άλλαξε τίποτα απολύτως πίστεψε με το μοτίβο είναι ίδιο και συνεχίζει το έργο του.

    ότι αφορά τις εταιρείες που ανάφερες λυπάμαι που θα σε στεναχωρήσω αλλά καμία από αυτές έκλεισε όπως νομίζεις συνεχίζουν κανονικά την λειτουργία τους.

  13. #28
    Εγγραφή
    10-10-2018
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    766
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29.8(dB) / 3.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    ότι αφορά τις εταιρείες που ανάφερες λυπάμαι που θα σε στεναχωρήσω αλλά καμία από αυτές έκλεισε όπως νομίζεις συνεχίζουν κανονικά την λειτουργία τους.
    To ξέρω ότι δεν έχουν κλείσει ΑΚΟΜΑ, αλλά για τις Feelgood & Spentzos (όπως και για την Odeon) είναι απλά θέμα χρόνου και για τις συγκεκριμένες δεν θα στεναχωρηθώ καθόλου. Όταν χρέωναν την "Αρτα και τα Γιάννενα" για να πουλήσουν DVD/Bluray στα video club ήταν καλά; Τώρα που έχουν κλείσει ΚΥΡΙΩΣ λόγω των εξωφρενικών τιμών, θα έρθει αργά η γρήγορα και η δικιά τους σειρά να βάλουν λουκέτο. Τυχαίο ότι σχεδόν όλοι οι κινηματογράφοι ODEON έχουν κλείσει; Ελάχιστοι πλέον πάνε κινηματογράφο, αφού το 99% του κόσμου προτιμάει να δει ταινίες στο σπίτι είτε νόμιμα είτε όχι, από που θα έχουν έσοδα; Πήγε φίλη μου να δει το Death On The Nile και στην αίθουσα ήταν εκείνη και άλλα δυο άτομα...

    ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΤΟΥΣ και ζωή σε λόγου μας, να ζήσουμε να μην τις θυμόμαστε...

    Αρκετά όμως με το off topic... Το θέμα αφορά τις Nova/Wind
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος DVDLover75 : 30-03-22 στις 16:25.

  14. #29
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVDLover75 Εμφάνιση μηνυμάτων
    To ξέρω ότι δεν έχουν κλείσει ΑΚΟΜΑ, αλλά για τις Feelgood & Spentzos (όπως και για την Odeon) είναι απλά θέμα χρόνου και για τις συγκεκριμένες δεν θα στεναχωρηθώ καθόλου. Όταν χρέωναν την "Αρτα και τα Γιάννενα" για να τους πουλήσουν DVD/Bluray ήταν καλά; Τώρα που έχουν κλείσει ΚΥΡΙΩΣ λόγω των εξωφρενικών τιμών, θα έρθει αργά η γρήγορα και η δικιά τους σειρά να βάλουν λουκέτο Τυχαίο ότι σχεδόν όλοι οι κινηματογράφοι ODEON έχουν κλείσει; Ελάχιστοι πλέον πάνε κινηματογράφο, αφού το 99% του κόσμου προτιμάει να δει ταινίες στο σπίτι είτε νόμιμα είτε όχι, από που θα έχουν έσοδα;

    ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΤΟΥΣ και ζωή σε λόγου μας, να ζήσουμε να μην τις θυμόμαστε...
    Λυπάμαι που θα σε στεναχωρήσω και πάλι αγαπητέ μου φίλε DVD ακόμα και αυτό πάλιωσε όπως και το BR πλέον το μέλλον λέγεται διαδίκτυο (INTERNET) και οι ταινίες/σειρές προβάλλονται μέσω αυτού που λέγεται ONLINE STREAMING και μάντεψε...

    Αλλά καμία τους δεν πρόκειται να κλείσει στο άμεσο μέλλον...απλά εκσυγχρονίζονται με τις νέες τεχνολογίες/μέλλον

    Μπορεί να κλείνουν οι κινηματογράφοι (σινεμά) να χάνουν τις δουλειές τους εργαζόμενοι σε αυτά και να κλαίνε οι ιδιοκτήτες/επιχειρηματίες σε αυτά

    Βλέπεις έπαιξε ρόλο και ο Corona Virus σε αυτό...επιτάχυνε τις διαδικασίες για να κλείσουν...θα μείνουν ελάχιστα που ανήκουν σε κολοσσούς εταιρείες.

    Επίσης έσοδα θα έχουν είτε βλέπεις νόμιμα είτε βλέπεις παράνομα (πίστεψε με κάτι ξέρω παραπάνω)

  15. #30
    Εγγραφή
    10-10-2018
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    766
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29.8(dB) / 3.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λυπάμαι που θα σε στεναχωρήσω και πάλι αγαπητέ μου φίλε DVD ακόμα και αυτό πάλιωσε όπως και το BR πλέον το μέλλον λέγεται διαδίκτυο (INTERNET) και οι ταινίες/σειρές προβάλλονται μέσω αυτού που λέγεται ONLINE STREAMING και μάντεψε...
    Εγώ δεν γουστάρω να βλέπω streaming και ούτε μπορούν να με υποχρεώσουν. Και εφόσον οι Ελληνικές εταιρίες δεν θέλουν να παίρνουν αυτές τα λεφτά μου, δεν πειράζει ας τα παίρνει το amazon και τα λοιπά καταστήματα του εξωτερικού που πουλάνε κανονικά DVD (και αρκετά και με Ελληνικούς υπότιτλους). Αυτές χάνουν, όχι εγώ

Σελ. 2 από 11 ΠρώτηΠρώτη 12347 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας