Σελ. 3 από 10 ΠρώτηΠρώτη 123458 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 149
  1. #31
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    492
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    FritzBox 7590
    SNR / Attn
    27(dB) / 6(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Antones Michopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νόμιζα ότι θα ήταν κανας 25άρης όταν διάβασα τον τίτλο, 70άρη δεν τον περίμενα με τίποτα
    αυτοφωράκιας θα ηταν

  2. #32
    Εγγραφή
    21-10-2020
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    135
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Αυτός όχι απλά μπίζνα έκανε...αλλά θησαύρισε κανονικότατα

  3. #33
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.974
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Μ'αρέσει που τσακώνεστε πως βγαίνουν τα νούμερα. Λες και βγαίνουν ποτέ τα νούμερα σε αυτές τις ανακοινώσεις. Πετάνε κάτι 5-10 φορές μεγαλύτερο απο τα στοιχεία που έχουν γιατί σου λέει "σιγά μην τους ξέρουμε όλους, θα έχει δώσει και αλλού" και καθάρισαν.

  4. #34
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.717
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Πειρατεία στη συνδρομητική τηλεόραση: Ερχονται διώξεις και στους χρήστες!

    https://www.euro2day.gr/news/economy...ntai-diox.html
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  5. #35
    Εγγραφή
    26-10-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.334
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    33000/5000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΚΡΟΠΟΛΗ
    Router
    TP-LINK TD-W9977
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πειρατεία στη συνδρομητική τηλεόραση: Ερχονται διώξεις και στους χρήστες!

    https://www.euro2day.gr/news/economy...ntai-diox.html
    Το ιδιο λεγανε και για τα torrents απο το 2010
    KOYKAKI : Τρύπα στην γεωγραφία των ευρυζωνικών συνδέσεων!!

  6. #36
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.304
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Αν διαβάσει κανείς το άρθρο και όχι μόνο τους τίτλους και τα bold θα καταλάβει πως η συντάκτρια τα κατεβάζει από το κεφάλι της.

    Το μόνο που θα πλήξει την πειρατία αυτού του τύπου είναι να φτηνήνουν οι ελληνικές πλατφόρμες. Καλή αρχή τα πρόσφατα πακέτα OTP αλλά η εξίσωση τιμή-περιεχόμενο δεν βγαίνει για τον μέσο Έλληνα καταναλωτή. Και μόνο η vodafone δίνει έστω κάτι σε λογική τιμή χωρίς 12μηνη δέσμευση, αλλά είναι τα βόδια μου αργά (ακόμα περιμένουμε την εφαρμογή για smart TV ή εν πάσει περιπτώσει κάτι να παίζει σε boxάκια - αν δεν μπορείτε βρειτε ποια εταιρεία έφτιαξε τις άλλες 3 ελληνικές πλατφόρμες).
    hnesne

  7. #37
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.251
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν διαβάσει κανείς το άρθρο και όχι μόνο τους τίτλους και τα bold θα καταλάβει πως η συντάκτρια τα κατεβάζει από το κεφάλι της.
    Αυτο θα το κρινει ο Εισαγγελεας Πλημμελειοδικων κι οχι το λαϊκο δικαστηριο του adslgr.
    Δεν χρειαζεται να ειμαστε ειδημονες σε ολα.

  8. #38
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.304
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Αυθαίρετα και ατεκμηρίωτα συμπεράσματα βγάζει το άρθρο, εγώ αν με ρωτήσεις θα σου πω πως δεν ξέρω. Όπως και να έχει ο καθένας είναι ελεύθερος να διαβάζει ό,τι θέλει και να καταλαβαίνει ό,τι θέλει
    hnesne

  9. #39
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Με την ισχύουσα νομοθεσία τον πελάτη/χρήστη δεν μπορεί κανείς να το κυνηγήσει

    Όταν με το καλό αλλάξει η ισχύουσα νομοθεσία με αναδρομική ισχύ τότε ξανά συζητάμε

    Ότι αφορά το άρθρο μόλις διάβασα την ηλικία του "πειρατή" λυπάμαι αλλά με έπιασαν τα γέλια απλά "αυτοφωράκιας" και λόγω ηλικίας δεν θα του κάνουν τίποτα...

    Εκεί βέβαια που με έπιασαν τα γέλια είναι με τα ποσά που αναφέρθηκαν και ειδικά με τα "διαφυγόντα κέρδη" των εταιρειών λες και όλος ο κόσμος έχει τα χρήματα να έχει COSMOTE TV/WIND-NOVA/VODAFONE που σε λίγο δεν θα έχουν να πληρώσουν το ρεύμα για το σπίτι τους.

    Καλό θα είναι εκεί στις εταιρείες να προσγειωθούν λίγο στην πραγματικότητα γιατί με το περιεχόμενο που έχετε και με το περιεχόμενο που έρχεται από πλατφόρμες του εξωτερικού σε λίγο θα μείνετε μόνοι σας και θα βλέπετε το περιεχόμενο σας.

    Υπόψιν είμαι πελάτης COSMOTE TV και το περιεχόμενο είναι απλά για γέλια δεν αξίζει καν την τιμή της συνδρομής που πληρώνω κάθε μήνα λυπάμαι κύριοι αλλά είναι χίλιες φορές ανώτερα τα NETFLIX/ΑΜΑΖΟΝ PRIME/APPLE TV+/ERTFLIX

  10. #40
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με την ισχύουσα νομοθεσία τον πελάτη/χρήστη δεν μπορεί κανείς να το κυνηγήσει

    Όταν με το καλό αλλάξει η ισχύουσα νομοθεσία με αναδρομική ισχύ τότε ξανά συζητάμε

    Ότι αφορά το άρθρο μόλις διάβασα την ηλικία του "πειρατή" λυπάμαι αλλά με έπιασαν τα γέλια απλά "αυτοφωράκιας" και λόγω ηλικίας δεν θα του κάνουν τίποτα...

    Εκεί βέβαια που με έπιασαν τα γέλια είναι με τα ποσά που αναφέρθηκαν και ειδικά με τα "διαφυγόντα κέρδη" των εταιρειών λες και όλος ο κόσμος έχει τα χρήματα να έχει COSMOTE TV/WIND-NOVA/VODAFONE που σε λίγο δεν θα έχουν να πληρώσουν το ρεύμα για το σπίτι τους.

    Καλό θα είναι εκεί στις εταιρείες να προσγειωθούν λίγο στην πραγματικότητα γιατί με το περιεχόμενο που έχετε και με το περιεχόμενο που έρχεται από πλατφόρμες του εξωτερικού σε λίγο θα μείνετε μόνοι σας και θα βλέπετε το περιεχόμενο σας.

    Υπόψιν είμαι πελάτης COSMOTE TV και το περιεχόμενο είναι απλά για γέλια δεν αξίζει καν την τιμή της συνδρομής που πληρώνω κάθε μήνα λυπάμαι κύριοι αλλά είναι χίλιες φορές ανώτερα τα NETFLIX/ΑΜΑΖΟΝ PRIME/APPLE TV+/ERTFLIX
    Κάνεις λάθος εδώ, με την ισχύουσα νομοθεσία δεν μπορεί κάποιος να ζητήσει άρση απορρήτου για τους συνδρομητές, αν όμως ο άλλος έχει στα χαρτιά του τα στοιχεία σου τότε μπορεί να σε κυνηγήσει.

    Το Ερτφλιξ καλό είναι, αλλά όταν λες πως το περιεχόμενο του είναι καλύτερο απο nova/cosmote tv .......

  11. #41
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάνεις λάθος εδώ, με την ισχύουσα νομοθεσία δεν μπορεί κάποιος να ζητήσει άρση απορρήτου για τους συνδρομητές, αν όμως ο άλλος έχει στα χαρτιά του τα στοιχεία σου τότε μπορεί να σε κυνηγήσει.

    Το Ερτφλιξ καλό είναι, αλλά όταν λες πως το περιεχόμενο του είναι καλύτερο απο nova/cosmote tv .......
    Ναι είναι

    ως μέτρο σύγκρισης πάντα βάζω την τιμή συνδρομής με το περιεχόμενο

    WIND-NOVA τιμή συνδρομής 30 ευρώ το μήνα και τι προσφέρει? αθλητικό περιεχόμενο - ελεύθερα ψηφιακά κανάλια της DIGEA - δικά της συνδρομητικά κανάλια και φυσικά κανάλια τα οποία έχουν πνευματικά δικαιώματα και κανάλια του εξωτερικού που έχουν πλατφόρμα (άσχετα αν δεν προβάλετε στην ελλάδα)

    COSMOTE TV τιμή συνδρομής κάτω από 25 ευρώ το μήνα και τι προσφέρει? αθλητικό περιεχόμενο - ελεύθερα ψηφιακά κανάλια της DIGEA - δικά της συνδρομητικά κανάλια και φυσικά κανάλια τα οποία έχουν πνευματικά δικαιώματα και κανάλια του εξωτερικού που έχουν πλατφόρμα (άσχετα αν δεν προβάλετε στην ελλάδα)

    δεν θα μιλήσω για το NETFLIX - AMAZON PRIME - APPLE TV+ ακόμα και για το ERTFLIX

    γιατί η ζωή δεν περιφέρεται γύρω από τα αθλητικά γεγονότα που με αφήνουν παγερά αδιάφορο να μάθω τι κάνει ο Παναθηναικός/Ολυμπιακός/ΑΕΚ/ΠΑΟΚ κ.τ.λ.

    Εγώ κοιτάω Ταινίες/Σειρές και έχει πολύ καλύτερες ακόμα και το ERTFLIX

    πόσο μάλιστα οι ξένες πλατφόρμες...

    ότι αφορά το πελατολόγιο μπορεί να δοκιμάσει ο εισαγγελέας να ασκήσει διώξεις στους πελάτες όπως λέει και το άρθρο απλά να προσέχει μην πέσει στο κενό και γίνει δεδικασμένο μετά γιατί τότε θα πέσει κλάμα...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Zer0c00L : 14-04-22 στις 12:50.

  12. #42
    Εγγραφή
    26-10-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.334
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    33000/5000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΚΡΟΠΟΛΗ
    Router
    TP-LINK TD-W9977
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι είναι γιατί η ζωή δεν περιφέρεται γύρω από τα αθλητικά γεγονότα που με αφήνουν παγερά αδιάφορο να μάθω τι κάνει ο Παναθηναικός/Ολυμπιακός/ΑΕΚ/ΠΑΟΚ κ.τ.λ.

    Εγώ κοιτάω Ταινίες/Σειρές και έχει πολύ καλύτερες ακόμα και το ERTFLIX

    πόσο μάλιστα οι ξένες πλατφόρμες...
    Αντιθετα με μας οι εταιριες βασιζουν το πακετο τους στις ομαδες.
    Τωρα σκεψου δινει 18εκ ο ΟΤΕ για να παρει τα δικαιωματα του Ολυμπιακου.
    KOYKAKI : Τρύπα στην γεωγραφία των ευρυζωνικών συνδέσεων!!

  13. #43
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.304
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Άστοχη εντελώς η σύγκριση OTE TV με Ertflix και Apple TV. Το λέω γιατί είχα τα 2 πληρωτικά ως δωρεάν δοκιμή και ούτε εγώ βλέπω αθλητικά. Μόνο το ote tv ίσως θα πλήρωνα υπό όρους. Αλλά είναι άλλη συζήτηση.
    hnesne

  14. #44
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι είναι γιατί η ζωή δεν περιφέρεται γύρω από τα αθλητικά γεγονότα που με αφήνουν παγερά αδιάφορο να μάθω τι κάνει ο Παναθηναικός/Ολυμπιακός/ΑΕΚ/ΠΑΟΚ κ.τ.λ.

    Εγώ κοιτάω Ταινίες/Σειρές και έχει πολύ καλύτερες ακόμα και το ERTFLIX

    πόσο μάλιστα οι ξένες πλατφόρμες...

    ότι αφορά το πελατολόγιο μπορεί να δοκιμάσει ο εισαγγελέας να ασκήσει διώξεις στους πελάτες όπως λέει και το άρθρο απλά να προσέχει μην πέσει στο κενό και γίνει δεδικασμένο μετά γιατί τότε θα πέσει κλάμα...

    Κάποτε η γνωστή επιτροπή/οργανισμός για την προστασία πνευματικών δικαιωμάτων που μπλοκάρει τις παράνομες ιστοσελίδες με τον τρόπο του DNS είχαν την ιδέα να βάλουν να με καλέσει μια ασκούμενη δικηγόρος ενός δικηγορικού γραφείου που συνεργάζονται και να μου ζητήσει το λόγο γιατί κατέβασα παράνομα επεισόδιο παιδικής σειράς της Disney και μάλιστα έκανε και το εξής παράνομο φυσικά που τους γύρισε μπούμεραγκ να μου αναφέρει την IP διεύθυνση μου και φυσικά τα στοιχεία μου λέγοντας ότι τα απόκτησαν από τον πάροχο μου (πράγμα που φυσικά δεν ισχύει καθώς ουδέποτε προσκομίστηκε ένταλμα άρσης απορρήτου) όταν ζήτησα και μίλησα με τον δικηγόρο που έχει το συγκεκριμένο γραφείο και του εξήγησα απλά ότι αν δεν διαγράψει κάθε στοιχείο μου που απόκτησε με παράνομο τρόπο θα έχει να κάνει με τον δικηγόρο μου και τα αρμόδια δικαστήρια μου είπαν έχετε δίκιο θα το πράξουμε αμέσως και ζήτησαν συγνώμη.
    Ξανά, ο νόμος δεν δίνει δικαίωμα άρσης απορρήτου για κάποιον που απλά έχει κατεβάσει κάτι, αν τωρα ο παρόχος που πλήρωνες έχει τα στοιχεία σου καθώς εσύ πλήρωσες με κάρτα/paypal τοτε δεν χρειάζεται να κάνει κάποια άρση απορρήτου.

    Για τις υπόλοιπες ιστορίες, χαραμίζεσαι, θα πρέπει να την κατοχυρώσεις πριν στις κλέψουν

  15. #45
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.746
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ωρέ παλικάρια, ο σημερινός 70άρης είναι αυτός που πούλαγε δορυφορικούς με gamma καρτούλες πριν 20-25 χρόνια στα 45 του. Τι ρόλο παίζει η ηλικία ?
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

Σελ. 3 από 10 ΠρώτηΠρώτη 123458 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας