Σελ. 29 από 33 ΠρώτηΠρώτη ... 919242728293031 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 421-435 από 485
  1. #421
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.752
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ναι, δεν αξίζει 200άρα OTE τώρα..
    Δεν βγάλανε τα νέα πακέτα..

    Μόνο 100άρα..
    ή πας σε άλλον πάροχο εάν δεν έχεις προβλήματα με την γραμμή σου για να θες υποστήριξη Cosmote..
    ή άλλους λόγους, π.χ κινητό κτλ..

    Στην Cosmote δύσκολα παίρνεις έτσι απλά προσφορές..
    Αν δουν φορτητότητα μπορεί, αλλά θέλει προσοχή πως θα το κάνεις, αν θες να μείνεις Cosmote.

    - - - Updated - - -

    Κάτι πρέπει να ετοιμάζει πάλι ο OTE..
    πιθανόν περίμενε την EETT..

    Την νέα σελίδα που είχε βάλει στο site του την πήγε στην 4η θέση των διαφημιστικών του τώρα..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Iris07 : 05-05-22 στις 15:21.
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  2. #422
    Εγγραφή
    16-03-2006
    Περιοχή
    Γκορυτσά, Ασπρόπυργος
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    2.497
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ISDN
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΘΡΙΑΣΙΟ
    Router
    Draytek 2850Vn
    SNR / Attn
    8(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εγώ αισθάνομαι πάντως αδικημένος με την όλη υπόθεση του διπλασιασμού. Είμαι σε VDSL50 ούτε και θυμάμαι πόσα χρόνια (ο ΟΤΕ δεν θυμάται, μου λέει τουλάχιστον από το 2016). Έχω ρωτήσει 3-4 φορές πότε θα γίνει διπλασιασμός της ταχύτητας, και μου απαντάνε ότι η περιοχή μου πάει μέχρι 50, και δεν θα γίνει διπλασιασμός.

    Εναλλακτικά, ζητάω μείωση τιμής (αν και δεν με ενδιαφέρει, εγώ θέλω κατοστάρα), και το μόνο που μου λένε είναι να κάνω νέο συμβόλαιο στην τιμή της 50αρας (49 ευρώ).

    Εγώ νομίζω ότι ο ΟΤΕ με αδικεί. Ζητάει από εμένα να πληρώνω 50άρα και να έχω 50άρα, ενώ σε άλλους (πολλούς) πελάτες του που πληρώνουν 50άρα, τους δίνει 100άρα. Και αποφασίζει με δικά του κριτήρια σε ποιους θα δώσει και σε ποιους όχι. Δηλαδή κάνει διακρίσεις στους πελάτες του που έχουν το ίδιο πακέτο.

    Έχω ζητήσει πολλές φορές να μου προτείνουν τι θα γίνει με την δική μου αναβάθμιση, πότε θα φέρουν 100άρα στην περιοχή (το ζητάω τουλάχιστον 3 χρόνια) και ότι αυτό που κάνουν με τον διπλασιασμό είναι άδικο, και αισθάνομαι σαν να επιδοτώ το ίντερνετ των άλλων. Το ξαναζήτησα και σήμερα.

    Δεν μου απαντούν.

    Σκέφτομαι να ζητήσω την βοήθεια της ΕΕΤΤ.

    Στα υπόλοιπα άσχετα η γραμμή μου είναι ISDN, και τα "στατιστικά" της είναι:

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  firefox_H4dvfbLsfs.png 
Εμφανίσεις:  92 
Μέγεθος:  19,6 KB 
ID: 237718

  3. #423
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.806
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από petasis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ αισθάνομαι πάντως αδικημένος με την όλη υπόθεση του διπλασιασμού. Είμαι σε VDSL50 ούτε και θυμάμαι πόσα χρόνια (ο ΟΤΕ δεν θυμάται, μου λέει τουλάχιστον από το 2016). Έχω ρωτήσει 3-4 φορές πότε θα γίνει διπλασιασμός της ταχύτητας, και μου απαντάνε ότι η περιοχή μου πάει μέχρι 50, και δεν θα γίνει διπλασιασμός.

    Εναλλακτικά, ζητάω μείωση τιμής (αν και δεν με ενδιαφέρει, εγώ θέλω κατοστάρα), και το μόνο που μου λένε είναι να κάνω νέο συμβόλαιο στην τιμή της 50αρας (49 ευρώ).

    Εγώ νομίζω ότι ο ΟΤΕ με αδικεί. Ζητάει από εμένα να πληρώνω 50άρα και να έχω 50άρα, ενώ σε άλλους (πολλούς) πελάτες του που πληρώνουν 50άρα, τους δίνει 100άρα. Και αποφασίζει με δικά του κριτήρια σε ποιους θα δώσει και σε ποιους όχι. Δηλαδή κάνει διακρίσεις στους πελάτες του που έχουν το ίδιο πακέτο.

    Έχω ζητήσει πολλές φορές να μου προτείνουν τι θα γίνει με την δική μου αναβάθμιση, πότε θα φέρουν 100άρα στην περιοχή (το ζητάω τουλάχιστον 3 χρόνια) και ότι αυτό που κάνουν με τον διπλασιασμό είναι άδικο, και αισθάνομαι σαν να επιδοτώ το ίντερνετ των άλλων. Το ξαναζήτησα και σήμερα.

    Δεν μου απαντούν.

    Σκέφτομαι να ζητήσω την βοήθεια της ΕΕΤΤ.

    Στα υπόλοιπα άσχετα η γραμμή μου είναι ISDN, και τα "στατιστικά" της είναι:

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  firefox_H4dvfbLsfs.png 
Εμφανίσεις:  92 
Μέγεθος:  19,6 KB 
ID: 237718
    Από πλευράς ποιότητας σήματος, η γραμμή σου φαίνεται ότι σηκώνει 100Mbps. Εφόσον σου λένε ότι δεν υπάρχει διαθεσιμότητα, το πιθανότερο είναι ότι παίρνεις VDSL από Αστικό Κέντρο.
    Εάν είναι έτσι, το μόνο στο οποίο μπορείς να προσβλέπεις είναι εγκατάσταση FTTH στην περιοχή σου.

  4. #424
    Εγγραφή
    04-04-2008
    Μηνύματα
    574
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από petasis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ αισθάνομαι πάντως αδικημένος με την όλη υπόθεση του διπλασιασμού. Είμαι σε VDSL50 ούτε και θυμάμαι πόσα χρόνια (ο ΟΤΕ δεν θυμάται, μου λέει τουλάχιστον από το 2016). Έχω ρωτήσει 3-4 φορές πότε θα γίνει διπλασιασμός της ταχύτητας, και μου απαντάνε ότι η περιοχή μου πάει μέχρι 50, και δεν θα γίνει διπλασιασμός.

    Εναλλακτικά, ζητάω μείωση τιμής (αν και δεν με ενδιαφέρει, εγώ θέλω κατοστάρα), και το μόνο που μου λένε είναι να κάνω νέο συμβόλαιο στην τιμή της 50αρας (49 ευρώ).

    Εγώ νομίζω ότι ο ΟΤΕ με αδικεί. Ζητάει από εμένα να πληρώνω 50άρα και να έχω 50άρα, ενώ σε άλλους (πολλούς) πελάτες του που πληρώνουν 50άρα, τους δίνει 100άρα. Και αποφασίζει με δικά του κριτήρια σε ποιους θα δώσει και σε ποιους όχι. Δηλαδή κάνει διακρίσεις στους πελάτες του που έχουν το ίδιο πακέτο.

    Έχω ζητήσει πολλές φορές να μου προτείνουν τι θα γίνει με την δική μου αναβάθμιση, πότε θα φέρουν 100άρα στην περιοχή (το ζητάω τουλάχιστον 3 χρόνια) και ότι αυτό που κάνουν με τον διπλασιασμό είναι άδικο, και αισθάνομαι σαν να επιδοτώ το ίντερνετ των άλλων. Το ξαναζήτησα και σήμερα.

    Δεν μου απαντούν.

    Σκέφτομαι να ζητήσω την βοήθεια της ΕΕΤΤ.

    Στα υπόλοιπα άσχετα η γραμμή μου είναι ISDN, και τα "στατιστικά" της είναι:

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  firefox_H4dvfbLsfs.png 
Εμφανίσεις:  92 
Μέγεθος:  19,6 KB 
ID: 237718
    Η γραμμή σου παει 100 σίγουρα οποτε περιμενε μήπως την διπλασιασουν εκτός και αν είσαι σε περιοχή που υπάρχει και ftth οποτε δεν θα διπλασιαστεί..
    pepes

  5. #425
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.752
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από πλευράς ποιότητας σήματος, η γραμμή σου φαίνεται ότι σηκώνει 100Mbps. Εφόσον σου λένε ότι δεν υπάρχει διαθεσιμότητα, το πιθανότερο είναι ότι παίρνεις VDSL από Αστικό Κέντρο.
    Εάν είναι έτσι, το μόνο στο οποίο μπορείς να προσβλέπεις είναι εγκατάσταση FTTH στην περιοχή σου.
    Από Α/Κ μπορεί να δείχνει Attainable 100+ ??
    Δεν θα έπρεπε να είναι απλό VDSL ?

    Πάντως έχω ξανακούσει ότι μπορεί να βάζουν profile 17a και από A/K..
    μάλλον γι' αυτό ?

    @ petasis

    Πάντως είναι πολλοί άλλοι σε παρόμοια θέση με την δικιά σου..
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  6. #426
    Εγγραφή
    16-03-2006
    Περιοχή
    Γκορυτσά, Ασπρόπυργος
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    2.497
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ISDN
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΘΡΙΑΣΙΟ
    Router
    Draytek 2850Vn
    SNR / Attn
    8(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από πλευράς ποιότητας σήματος, η γραμμή σου φαίνεται ότι σηκώνει 100Mbps. Εφόσον σου λένε ότι δεν υπάρχει διαθεσιμότητα, το πιθανότερο είναι ότι παίρνεις VDSL από Αστικό Κέντρο.
    Εάν είναι έτσι, το μόνο στο οποίο μπορείς να προσβλέπεις είναι εγκατάσταση FTTH στην περιοχή σου.
    Δεν ξέρω να σου πω με σιγουριά. Νομίζω ότι παίρνω δίκτυο από μια μεγάλη άσπρη καμπίνα που είναι σε έναν τοίχο της περίφραξης του κήπου μου. Η οποία εδώ και χρόνια έχει αντικαταστήσει μια πολύ μικρότερη καμπίνα που είχε μέσα μάλλον παθητικό εξοπλισμό. Την νέα καμπίνα δεν την έχω δει ανοικτή, αλλά σίγουρα έχει μέσα ενεργό εξοπλισμό, γιατί ακούγεται θόρυβος από ενεργό εξοπλισμό.

    Εδώ και μερικά χρόνια, έχουν σκάψει ένα ρηχό αυλάκι στο πλάι του δρόμου, που πέρασαν νέα "καλώδια", και δίπλα στην καμπίνα και μπροστά στο πάρκινγκ μου έκαναν ένα τεράστιο φρεάτιο (ήταν και βαθύ όταν το έφτιαχναν).

    Οπότε, εγώ υποθέτω ότι έχω δίκτυο από καμπίνα VDSL στην οποία μάλιστα έρχεται οπτική ίνα. Αλλά δεν ξέρω να σου πω σίγουρα.

    Όμως το θέμα μου δεν είναι το τεχνικό γιατί. Αυτό είναι αρμοδιότητα του ΟΤΕ. Το θέμα μου είναι ότι με εξαίρει από κάτι που έπρεπε να λάβω όπως όλοι. Κανονικά, αφού δεν μπορεί να το δώσει σε όλους θα έπρεπε είτε να με αποζημιώσει, είτε να μην το δώσει σε κανέναν.
    Το επιλεκτικό του πράγματος είναι πρόβλημα, και απορώ πώς επιτρέπεται. Ας κάνει κάτι, ας μου δώσει την μισή τιμή δώρο, ή έξι μήνες τσάμπα. Ας κάνει κάτι τέλος πάντων...

    Το να μου λέει ότι το μόνο που μπορώ να κάνω είναι νέο συμβόλαιο για να πάρω την έκπτωση των 10 ευρώ λόγω τη δέσμευσης των 2 χρόνων, το θεωρώ κοροϊδία. (Τώρα είμαι εκτός συμβολαίου, και πληρώνω το VDSL 50 62 ευρώ τον μήνα λόγω ISDN γραμμής). Οπότε η μόνη πρότασή είναι να κάνω συμβόλαιο 2 ετών, και να πληρώνω απλώς 50 ευρώ το μήνα. Αυτό όμως δεν σχετίζεται με τον διπλασιασμό, πάλι την μισή ταχύτητα θα έχω από αυτούς που πληρώνουν επίσης για 50άρα και τους αναβάθμισαν.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από Α/Κ μπορεί να δείχνει Attainable 100+ ??
    Δεν θα έπρεπε να είναι απλό VDSL ?

    Πάντως έχω ξανακούσει ότι μπορεί να βάζουν profile 17a και από A/K..
    μάλλον γι' αυτό ?

    @ petasis

    Πάντως είναι πολλοί άλλοι σε παρόμοια θέση με την δικιά σου..
    Για αυτό νομίζω ήρθε η ώρα να ερωτηθεί η ΕΕΤΤ... (Αν και εντάξει, περισσότερο ενδιαφέρομαι για την δική μου περίπτωση )

  7. #427
    Εγγραφή
    28-02-2006
    Μηνύματα
    1.161
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από petasis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω να σου πω με σιγουριά. Νομίζω ότι παίρνω δίκτυο από μια μεγάλη άσπρη καμπίνα που είναι σε έναν τοίχο της περίφραξης του κήπου μου. Η οποία εδώ και χρόνια έχει αντικαταστήσει μια πολύ μικρότερη καμπίνα που είχε μέσα μάλλον παθητικό εξοπλισμό. Την νέα καμπίνα δεν την έχω δει ανοικτή, αλλά σίγουρα έχει μέσα ενεργό εξοπλισμό, γιατί ακούγεται θόρυβος από ενεργό εξοπλισμό.
    Από το attenuation που έχεις (που είναι πολύ χαμηλό), θεωρώ μάλλον απίθανο να μην παίρνεις από καμπίνα, εκτός και αν βρίσκεσαι δίπλα ή τέλος πάντων πολύ κοντά σε A/K (οπότε λογικά θα το γνώριζες).
    Για τσέκαρε μήπως δίνουν οπτική ίνα στην περιοχή σου και για αυτό δεν σε διπλασιάζουν.
    NetBSD Rocks!
    http://www.netbsd.org

  8. #428
    Εγγραφή
    16-03-2006
    Περιοχή
    Γκορυτσά, Ασπρόπυργος
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    2.497
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ISDN
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΘΡΙΑΣΙΟ
    Router
    Draytek 2850Vn
    SNR / Attn
    8(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mosfet Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από το attenuation που έχεις (που είναι πολύ χαμηλό), θεωρώ μάλλον απίθανο να μην παίρνεις από καμπίνα, εκτός και αν βρίσκεσαι δίπλα ή τέλος πάντων πολύ κοντά σε A/K (οπότε λογικά θα το γνώριζες).
    Για τσέκαρε μήπως δίνουν οπτική ίνα στην περιοχή σου και για αυτό δεν σε διπλασιάζουν.
    Δυστυχώς δεν δίνουν. Αν έδιναν, θα είχα ήδη...
    Επίσης, δεν ξέρω αν το έχετε διαπιστώσει, αλλά εδώ και κανένα μήνα, το δίκτυο σε εμένα σέρνεται. Εγώ νομίζω ότι φταίει ο διπλασιασμός , αλλά είναι μια υπόθεση. Το σίγουρο είναι ότι έχω καθυστερήσεις στην πρόσβαση σε ιστοσελίδες, ενώ τις ελάχιστες φορές που μπαίνω στο yοutube, μπορεί να χρειάζεται και μισό λεπτό να έρθει το βίντεο, και με κακή ποιότητα.

    Δυστυχώς δεν έχω επιλογές. Ούτε άλλος πάροχος υπάρχει, ούτε πάνω από 50 μου βάζει ο ΟΤΕ.
    Επίσης, υπάρχει και ένα κέντρο του ΟΤΕ, κάπου στα 400 μέτρα από το σπίτι μου. Κάτι isobox δηλαδή, αλλά είναι καμιά 30αριά χρόνια εκεί..

  9. #429
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.806
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από petasis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω να σου πω με σιγουριά. Νομίζω ότι παίρνω δίκτυο από μια μεγάλη άσπρη καμπίνα που είναι σε έναν τοίχο της περίφραξης του κήπου μου. Η οποία εδώ και χρόνια έχει αντικαταστήσει μια πολύ μικρότερη καμπίνα που είχε μέσα μάλλον παθητικό εξοπλισμό. Την νέα καμπίνα δεν την έχω δει ανοικτή, αλλά σίγουρα έχει μέσα ενεργό εξοπλισμό, γιατί ακούγεται θόρυβος από ενεργό εξοπλισμό.

    Εδώ και μερικά χρόνια, έχουν σκάψει ένα ρηχό αυλάκι στο πλάι του δρόμου, που πέρασαν νέα "καλώδια", και δίπλα στην καμπίνα και μπροστά στο πάρκινγκ μου έκαναν ένα τεράστιο φρεάτιο (ήταν και βαθύ όταν το έφτιαχναν).

    Οπότε, εγώ υποθέτω ότι έχω δίκτυο από καμπίνα VDSL στην οποία μάλιστα έρχεται οπτική ίνα. Αλλά δεν ξέρω να σου πω σίγουρα.

    Όμως το θέμα μου δεν είναι το τεχνικό γιατί. Αυτό είναι αρμοδιότητα του ΟΤΕ. Το θέμα μου είναι ότι με εξαίρει από κάτι που έπρεπε να λάβω όπως όλοι. Κανονικά, αφού δεν μπορεί να το δώσει σε όλους θα έπρεπε είτε να με αποζημιώσει, είτε να μην το δώσει σε κανέναν.
    Το επιλεκτικό του πράγματος είναι πρόβλημα, και απορώ πώς επιτρέπεται. Ας κάνει κάτι, ας μου δώσει την μισή τιμή δώρο, ή έξι μήνες τσάμπα. Ας κάνει κάτι τέλος πάντων...

    Το να μου λέει ότι το μόνο που μπορώ να κάνω είναι νέο συμβόλαιο για να πάρω την έκπτωση των 10 ευρώ λόγω τη δέσμευσης των 2 χρόνων, το θεωρώ κοροϊδία. (Τώρα είμαι εκτός συμβολαίου, και πληρώνω το VDSL 50 62 ευρώ τον μήνα λόγω ISDN γραμμής). Οπότε η μόνη πρότασή είναι να κάνω συμβόλαιο 2 ετών, και να πληρώνω απλώς 50 ευρώ το μήνα. Αυτό όμως δεν σχετίζεται με τον διπλασιασμό, πάλι την μισή ταχύτητα θα έχω από αυτούς που πληρώνουν επίσης για 50άρα και τους αναβάθμισαν.

    - - - Updated - - -



    Για αυτό νομίζω ήρθε η ώρα να ερωτηθεί η ΕΕΤΤ... (Αν και εντάξει, περισσότερο ενδιαφέρομαι για την δική μου περίπτωση )
    Έτσι όπως το περιγράφεις, φαίνεται πράγματι να παίρνεις από την καμπίνα και να υπάρχει πρόβλημα στο σύστημα διαθεσιμότητας.
    Αν πετύχεις κανέναν τεχνικό του ΟΤΕ στη γειτονιά σου, ρώτα τον τι γίνεται...
    Μπορείς να βρεις και σε ποιo KV πέφτεις, και κατ' επέκταση εάν είναι αναβαθμισμένο ή όχι, αλλά εάν το εμπορικό τους δεν δει διαθεσιμότητα, αναβάθμιση δεν παίρνεις.

  10. #430
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    4.521
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Interleaved
    Ειμαι με 24αρα και πληρωνω 26 ευρω... Η 50αρα βλεπω εχει παει στα 28. Στο chat που ρωτησα δεν μπορουνε να μου πουν ποτε θα γινει η αναβαθμιση της γραμμης μου. Σκεφτομαι να κανω την αλλαγη μονος μου.
    No Justice - No Peace

  11. #431
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.752
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Μικρή η ζημιά..

    Θα αγοράζεις μία φρατζόλα λιγότερη τον μήνα να βγάλεις τα έξοδα..
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  12. #432
    Εγγραφή
    26-01-2022
    Μηνύματα
    17
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ardi21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειμαι με 24αρα και πληρωνω 26 ευρω... Η 50αρα βλεπω εχει παει στα 28. Στο chat που ρωτησα δεν μπορουνε να μου πουν ποτε θα γινει η αναβαθμιση της γραμμης μου. Σκεφτομαι να κανω την αλλαγη μονος μου.
    Στην ίδια κατάσταση, αλλά παρόλο που υπάρχει διαθεσιμότητα δεν υπάρχουν διαθέσιμες πόρτες(!)

    Άραγε να αναμένω διπλασιασμό με τα παρακάτω στατιστικά;

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  279848327_417042266532184_8089790384999627504_n.jpg 
Εμφανίσεις:  36 
Μέγεθος:  45,3 KB 
ID: 237750

  13. #433
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.752
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εγώ είχα χάλια χαρακτηριστικά με ADSL..
    αλλά όταν πήγα στην καμπίνα VDSL όλα έγιναν πολύ καλά!

    https://www.adslgr.com/forum/threads...Z!-Box-7590-AX

    Το ζήτημα είναι πόσο απέχεις από την καμπίνα, και πως είναι η γραμμή από αυτή μέχρι το σπίτι σου..
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  14. #434
    Εγγραφή
    10-02-2020
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    554
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    93000/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Fritzbox-7530
    SNR / Attn
    9(dB) / 5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ είχα χάλια χαρακτηριστικά με ADSL..
    αλλά όταν πήγα στην καμπίνα VDSL όλα έγιναν πολύ καλά!

    https://www.adslgr.com/forum/threads...Z!-Box-7590-AX

    Το ζήτημα είναι πόσο απέχεις από την καμπίνα, και πως είναι η γραμμή από αυτή μέχρι το σπίτι σου..
    Ακριβώς,
    Εγώ στον κατανεμητή 30 με 40 μέτρα από την καμπίνα χάνω ήδη 3 mbps.
    Και μέχρι το διαμέρισμα στον 3ο όροφο πέφτω στα 93 mbps maximum ενώ η απόσταση που δίνει το fritzbox μέχρι το dslam είναι μόλις 65 μέτρα.

  15. #435
    Εγγραφή
    04-04-2005
    Περιοχή
    ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Μηνύματα
    1.747
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Asus Rt-ax92
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από petasis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ αισθάνομαι πάντως αδικημένος με την όλη υπόθεση του διπλασιασμού. Είμαι σε VDSL50 ούτε και θυμάμαι πόσα χρόνια (ο ΟΤΕ δεν θυμάται, μου λέει τουλάχιστον από το 2016). Έχω ρωτήσει 3-4 φορές πότε θα γίνει διπλασιασμός της ταχύτητας, και μου απαντάνε ότι η περιοχή μου πάει μέχρι 50, και δεν θα γίνει διπλασιασμός.

    Εναλλακτικά, ζητάω μείωση τιμής (αν και δεν με ενδιαφέρει, εγώ θέλω κατοστάρα), και το μόνο που μου λένε είναι να κάνω νέο συμβόλαιο στην τιμή της 50αρας (49 ευρώ).

    Εγώ νομίζω ότι ο ΟΤΕ με αδικεί. Ζητάει από εμένα να πληρώνω 50άρα και να έχω 50άρα, ενώ σε άλλους (πολλούς) πελάτες του που πληρώνουν 50άρα, τους δίνει 100άρα. Και αποφασίζει με δικά του κριτήρια σε ποιους θα δώσει και σε ποιους όχι. Δηλαδή κάνει διακρίσεις στους πελάτες του που έχουν το ίδιο πακέτο.

    Έχω ζητήσει πολλές φορές να μου προτείνουν τι θα γίνει με την δική μου αναβάθμιση, πότε θα φέρουν 100άρα στην περιοχή (το ζητάω τουλάχιστον 3 χρόνια) και ότι αυτό που κάνουν με τον διπλασιασμό είναι άδικο, και αισθάνομαι σαν να επιδοτώ το ίντερνετ των άλλων. Το ξαναζήτησα και σήμερα.

    Δεν μου απαντούν.

    Σκέφτομαι να ζητήσω την βοήθεια της ΕΕΤΤ.

    Στα υπόλοιπα άσχετα η γραμμή μου είναι ISDN, και τα "στατιστικά" της είναι:

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  firefox_H4dvfbLsfs.png 
Εμφανίσεις:  92 
Μέγεθος:  19,6 KB 
ID: 237718
    Μου αρέσει που θέλεις και μείωση τιμής!
    Με αυτή τη λογική και όσοι έχουν 200αρες και δεν υπάρχει δυνατότητα διπλασιασμού στα 400, θα έπρεπε να ρίξουν την τιμή της 200αρας.

    Τα λέτε γιατί τα πιστεύεται ή απλώς για να τα λέτε!
    Και το ότι είσαι από το 2016, δεν λέει αυτό κάτι. Είναι γνωστό αυτό!
    Τα έχουμε ξαναπεί! Κάποιοι είναι και αδικημένοι! Τι να κάνουμε! That's life. Life is a b...

Σελ. 29 από 33 ΠρώτηΠρώτη ... 919242728293031 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας