Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    26-03-2022
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Καλησπέρα σας είμαι καινούργιος στο φόρουμ και έχω και εγώ κάποιες απορίες....εδώ που έχουμε φτάσει οικονομικά σαν χώρα ερχοντε καινοτόμες λύσεις για να μας λύσουν τα χέρια η να μας τα δέσουν? Στο σπίτι λοιπόν λειτουργό με fttc 26:euro απεριόριστα κινητά και 100αρα....τώρα μιλάω με wind γιατί θέλω να βάλω στην επιχείρηση ftth με 200 mgbps απεριόριστα κινητά και μου είπαν 30 ευρώ το εταιρικό σε προσφορά και +11 ευρώ για 2ο κανάλι φωνης....λοιπόν εδώ θέλω τα φώτα σας....εγώ αυτό που θέλω είναι να έχω το ίδιο νούμερο σε δύο συσκευές και η μία να κάνει μόνο δρομολόγηση κλήσης στην άλλη δηλ με ένα πλήκτρο να χτυπάει το πάνω τηλέφωνο.....για τις απαιτήσεις μου χρειάζετε κανάλι φωνης?? Η απλός η αγορά ενός τηλ κέντρου απ' το Σκρουτζ...Με απλά ελληνικά θέλω να περνει απ' την phone 1 και να βγάζει για 3εξωτερικες συσκευές κάτι τέτοιο αρκεί https://www.skroutz.gr/s/17279556/Te...E%BF-PSTN.html αν προβώ στην αγορά αυτής της συσκευής πρέπει να πληρώνω και έξτρα για 2ο κανάλι?

  2. #2
    Εγγραφή
    25-05-2005
    Περιοχή
    Ζωγράφου
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    459
    Downloads
    21
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100000/10000
    ISP
    Cosmote
    Router
    Cosmote
    Καλησπέρα,

    Όπως τα γράφεις 2ο κανάλι φωνής δεν το χρειάζεσαι και δεν χρειάζεται να το πληρώσεις.

    Την δουλειά την κάνει και το τηλεφωνικό κεντράκι (ΡΒΧ) που βρήκες στο skroutz και το οποίο υποστηρίζει έως 3 εξωτερικές γραμμές (διαφορετικά νούμερα του παρόχου) και έως 8 εσωτερικά (8 διαφορετικές συσκευές μέσα στην επισχείρηση σου).

    Αν βάλεις το ΡΒΧ δεν θα πληρώσεις για 2ο κανάλι, εφόσον αυτό έχεις συμφωνήσει με τον πάροχο, καθώς όλα σου τα εσωτερικά θα χρησιμοποιούν το ένα και μοναδικό κανάλι φωνής για να επικοινωνούν με τον έξω κόσμο.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας