Εμφάνιση 1-6 από 6
  1. #1
    Εγγραφή
    27-04-2022
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    8
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Πεδια θα το εκτιμουσα αν καποιος βγαλει ακρη και μπορεεσει να με βοηθησει εχω vodafone 100ara γραμμη χωρισ προβλημα στο ping η στο download speed αλλα το upload speed ειναι τραγικο υστερα απο αρκερα τεστ και αλλα πειραματα οπως να αλλαξω ολα τα καλωδια σπιτι με ηλεκτρολογο και μετα απο πολλους τεχνικους ολοι μου λενε η γραμμη ειναι μια χαρα οποτε απ οτι φενεται το προβλημα ειναι εσωτερικο και δε φτει η γραμμη αν καποιος μπορει να με διαφοτισει... εμενα το κυριο προβλημα μ στη γραμμη ειναι οτι οποτε hostaro στο parsec κιριος που ειναι video stream οι καλεσμενοι μου οταν μπενουν στο δωματιο μ εχουν θεμα και σερνονται πολυ συγκεκριμενα ατομα δε κολανε και αυτο για να γινει πρεπει να χαμηλοσο το upload sto 2 me 3 mbps ενω 10.70 με 11 ειναι το συνολο και δειχνει οτι εχει κλειδωσει στο ρουτερ μ εχετε καμια ιδεα τι μπορει να φτεει ?

  2. #2
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Βλέπω στις απαιτήσεις ότι ελάχιστο upload για έναν μόνο πελάτη είναι 10Mbps και για 2 και πάνω τα 50Mbps.
    Αν δεν καλύπτονται προτείνει μείωση του διαθέσιμου bandwidth, όπως πράττεις.

  3. #3
    Εγγραφή
    27-04-2022
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    8
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    ευχαριστω πολυ για την απαντηση αν εννοεις για το προγραμμα parsec ι γραμμη μ ειναι 100 αρα και πιανει στο upload 10.75 αλλα και παλυ και ενας να μπει βλεπει φοτογραφιες.... και πρεπει να το ριξω υπερβολικα πολυ αλλα με 0 αποτελεσμα καλυτερευει ελαφρο λιγο εκι δηλαδη π εβλεπε φοτογραφιες μετα βλεπει autocad.. σε εισαγωγικα αυτο φτιαχνει για πολυ λιγα ατομα κανονικα με 10 στο upload δεν θα επρεπε να ειναι ολα καλα χωρις προβληματα? με ενα ατομο? οταν μπαινουν κιαλοι ναι βλεπω χειροτερευει μετα.. o φιλος μ δηλαδη που hostarei ειναι με wifi ουτε καν καλωδιομενος και πιανει 7 upload αντι για 10.75 π πιανω εγω.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος giannaras69 : 30-04-22 στις 14:18.

  4. #4
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Δεν εξαρτάται μόνο από σένα αλλά και τους συνδεδεμένους χρήστες. Εδώ είναι οι ελάχιστες απαιτήσεις για κάθε περίπτωση. Π.χ. ζητά από τον συνδεδεμένο πελάτη τουλάχιστον 2Mbps upload.

  5. #5
    Εγγραφή
    27-04-2022
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    8
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Ναι συμφωνω αλλα οι φιλοι μ εχουν πιο σαπιες γραμμες και δεν υπαρχει αυτο το θεμα οταν hostarun με το stuttering spikes lag η φωτογραφιες κατι αλλο φτεει και ειμαι σιγουρος για αυτο μονο σε μενα γινονται τα περιεργα εφοσον δε φτεει η γραμμη υπαρχουν καποιες ρυθμισεις στο πισι που ισως το καλυτερεψουν γιατι ειμαι σιγουρος οτι δε φτεει ουτε το προγραμμα το parsec πχ εχω κλισει ολα τα background apps που πιθανο ρουφανε bandwidth στο ρουτερ δε νομιζω πως χριαζεται να αλλαξω κατι διαβασα σε κατι αλλους χρηστες κατι για το mtu απο 1500 μηπως νατο αλλαξω? οπως επισης σιγουρα υπαρχει καποιο προβλημα εντος υπολογιστη υπαρχει κατι π μπορω να αλλαξω μηπως δω βελτιωση οπως καρτα δικτιου ?? η αν φτεει κατι αλλο? αλλιως μετα και απο αυτο θα πειστω οτι οντως ειναι αδυναμι η γραμμη γι αυτο το προγραμμα και θα πρεπει αναγκαστικα να βαλω μια πιο δυνατη... και επισης ειμαι καλωδιομενος και το καφαο ειναι μια γωνια διπλα μ και ειναι και της vodafone... kαι οπως ειπα και πιο πριν ολα τα καλωδια ειναι καινουρια... τι αλλη αλλαγη εφισταται απο εσας αν προτεινεται κατι προτου ακιρωσω τελιως τη γραμμη γιατι σκεφτομαι πολυ σοβαρα να το γυρισω σε οτε 200 αρα...

  6. #6
    Εγγραφή
    09-09-2011
    Περιοχή
    skg
    Μηνύματα
    2.932
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360/360 Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    MikroTik hAP ac²
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν εξαρτάται μόνο από σένα αλλά και τους συνδεδεμένους χρήστες. Εδώ είναι οι ελάχιστες απαιτήσεις για κάθε περίπτωση. Π.χ. ζητά από τον συνδεδεμένο πελάτη τουλάχιστον 2Mbps upload.
    Το γράφει όντως αλλά δεν ισχύει απόλυτα. Έχω streamάρει με πολύ καλό bitrate σε αρκετά άτομα με ADSL γραμμές (~1 Mbps up, όχι 2,5) χωρίς να έχουν θέμα.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας