Εμφάνιση 1-13 από 13
  1. #1
    Εγγραφή
    06-09-2015
    Ηλικία
    65
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΟΜΝΗΝΩΝ
    Router
    D-Link N300
    Ο παληος μου Pace HD831 συχνα "κολαει" οταν αλλαζω καναλι εδω και καιρο. Χρειαζεται απο και επανασυνδεση τροφοδοτικου για να κανει reset. Μετα κοπων και βασανων η Nova δεχτηκe να μου δωσει καινουργιο δωρεαν, αρκει να παραδωσω στον αντιπροσωπο τον παληο. Πηγα στο υποκαταστημα της Nova πρωτα, για να δω τι ειναι ο καινουργιος. Δεν ειναι ο ΕΟΝ, ειναι ενα μικρο πλαστικο κουτι λιγο μεγαλυτερο απο 2 πακετα τσιγαρα στοιβαγμενα, με εισοδο USB εμπρος, εξοδο HDMI πισω, και σιγουρα ειναι δορυφορικος αφου ειχε συνδεμενο καλωδιο κεραιας. Επισης δεν εχει υποδοχη καρτας, και μου ειπαν οτι το On Demand τελος με τον καινουργιο. Καμια σχεση βεβαια με τον Pace HD831, ο οποιος απο οτι διαβασα δεν εχει προβλημα και οτι ειναι το firmware της Nova που το δημιουργει. Εψαξα οσο παει να βρω στοιχεια για το νεο δεκτη χωρις αποτελεσμα. Εχει καποιος ιδεα για τι προκειται? Να κρατησω τον παληο με τα προβληματα του?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος photivs : 01-05-22 στις 22:52.

  2. #2
    Εγγραφή
    21-06-2004
    Μηνύματα
    300
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    Nova
    Το service τους δεν τον επισκευάζει? Κάποιος ανεξάρτητος ηλεκτρονικός δεν μπορεί να τον επισκευάσει? Υπάρχουν στο Internet διαφημίσεις για επισκευές ηλεκτρονικών συσκευών. Αφού δεν θέλεις να σου πασάρουν τον καινούριο...
    !

  3. #3
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.337
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από photivs Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειναι ενα μικρο πλαστικο κουτι λιγο μεγαλυτερο απο 2 πακετα τσιγαρα στοιβαγμενα, με εισοδο USB εμπρος, εξοδο HDMI πισω, και σιγουρα ειναι δορυφορικος αφου ειχε συνδεμενο καλωδιο κεραιας.
    Ακούγεται σαν να περιγράφεις το android box (που ΔΕΝ είναι δορυφορικό, είναι μέσω internet)
    Απλά έχει και υποδοχή απλής κεραίας (digea)

    Δες τις φωτό εδώ:
    https://itech4u.gr/enas-minas-me-tin...is-tileorasis/

    Προφανώς μίλησες με κάποιον άσχετο, για να σου είπε ότι με το android box δεν θα έχεις on demand.

  4. #4
    Εγγραφή
    21-06-2004
    Μηνύματα
    300
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    Nova
    Δεν έχω προσωπική γνώμη για τον δέκτη δεν τον έχω δει αλλά ο χρήστης satzapper δίνει κάποιες πληροφορίες... https://www.adslgr.com/forum/threads...40#post7148140
    !

  5. #5
    Εγγραφή
    06-09-2015
    Ηλικία
    65
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΟΜΝΗΝΩΝ
    Router
    D-Link N300
    Ευχαριστω για τις απαντησεις και συμβουλες.
    1) Ηλεκτρονικος ειμαι. Αν και δεν εχω τοση σχεση με τον κλαδο, απο μια επισκοπηση του PVR 850 που εκανα δεν βρηκα κατι επιληψιμο. Οι τροφοδοσιες ειναι σωστες, απλως οταν "παγωνει" ενδεχεται η ταση προς το LNB να ειναι μονο 200mV. Σε λιγες περιπτωσεις παραμενει 13.6V. Αλλα αυτο μαλλον ειναι θεμα mcu, απο οτι ειδα στο τμημα εισοδου RF υπαρχει ενας 5pin - switching regulator με εισοδο τα στανταρ 5V και εξοδο 13.6V. Ομως εχει ακιδα shutdown που ελεγχεται απο την mcu.
    Επισης το "παγωμα" συμβαινει μονο οταν κανω ζαπινγκ τα καναλια προς τα πανω, ποτε προς τα κατω. Αρα υποθετω οτι ειναι προβλημα των τελευταιων αναβαθμισεων του firmware της mcu. Πιθανον να εργαζονται στη nova να το λυσουν?
    2) Δεν το θυμαμαι πολυ καλα το κουτι, δεν ειχε λογκο ΕΟΝ παντως. Ισως να ειναι ομως. Ευχαριστω γι αυτο που ειπες για την εισοδο RF, δεν ηξερα οτι ειναι για τη digea. Οσο για το ondemand, αφου η TV μου δεν ειναι android αν βαλω ΕΟΝ μποξ ετσι κι αλλιως θα το χασω.
    3) Ευχαριστω για το λινκ του satzapper. Ειδα τον δεκτη Octagon sx88, δεν μοιαζει το κουτι που ειδα στη νοβα. Οθονη με 7-segment παντως νομιζω δεν ειχε. However, θα κανω παλι μια επισκεψη στη νοβα να τον ξαναδω πιο προσεκτικα και να παρω μια φωτο για να την ποσταρω να δειτε κι εσεις.
    Ευχαριστω παλι

  6. #6
    Εγγραφή
    16-03-2006
    Περιοχή
    Γκορυτσά, Ασπρόπυργος
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    2.497
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ISDN
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΘΡΙΑΣΙΟ
    Router
    Draytek 2850Vn
    SNR / Attn
    8(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Να πω και εγώ την εμπειρία μου. Έχω έναν novabox (δεν ξέρω αν τον λένε έτσι, ένας πλαστικός δορυφορικός δέκτης). Χάλασε πριν 2 μέρες (δεν δείχνει εικόνα).
    Από την τεχνική υπηρεσία μου είπαν έλεγχο και αντικατάσταση. Αλλά ο δέκτης έχει καταργηθεί.
    Θα μου δώσουν άλλο δανεικό(!), που δεν θα έχει το on demand!

    Δηλαδή, θα μου αλλάξουν δικό μου δέκτη με άλλον που δεν είναι δικός μου (τι στο καλό εγγύηση είναι αυτή; ), που θα έχει και λιγότερες δυνατότητες, και θα χάσω και μέρος της υπηρεσίας.

    Οπότε ζήτησα διακοπή, και θέλουν να μου χρεώσουν 80κάτι ευρώ τέλος διακοπής...
    Η παράνοια στα μεγαλεία της...

  7. #7
    Εγγραφή
    13-10-2018
    Μηνύματα
    2.446
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H168N/TP-LINK VR600
    SNR / Attn
    8.9(dB) / 4.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Στη θέση σου θα έπαιρνα το καινούριο θα έβλεπα αν παίρνει on demand κι αν όχι θα αγόραζα κάποιο μεταχειρισμένο,πχ hd3001.
    Όσο για την κάρτα πιθανόν έχει e-card...

  8. #8
    Εγγραφή
    13-10-2018
    Μηνύματα
    2.446
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H168N/TP-LINK VR600
    SNR / Attn
    8.9(dB) / 4.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Τελικά αυτό που θα σου δώσουν δεν έχει on demand....
    Ύθελα να ξέρα τη σκ@τ@ έχουν μέσα στο μυαλό τους όλοι αυτοί που τα σχεδιάζουν αυτά με ύπουλο τρόπο τα καταργούν...
    https://digitaltvinfo.gr/archeio-per...-163/gsh-2970/

  9. #9
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.978
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Σωστά, ο μόνος αποκωδικοποιητης για δορυφορικό που μπορεί να ενεργοποιηθεί πλέον είναι ο GSH.
    Το On demand περιεχόμενο είναι διαθέσιμο μόνο της εφαρμογής για κινητά και μέσω υπολογιστή για τους συνδρομητές προγραμμάτων Nova. Για τους συνδρομητές προγραμμάτων ΕΟΝ, μπορούν να προσθέσουν και μια μεγάλη οθόνη (smart tv ή tv box) ή να αγοράσουν το EON Smart Box με 50€

  10. #10
    Εγγραφή
    20-02-2016
    Περιοχή
    kifissia
    Μηνύματα
    1.201
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Fritzbox 7590ax
    SNR / Attn
    10.7(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από photivs Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο παληος μου Pace HD831 συχνα "κολαει" οταν αλλαζω καναλι εδω και καιρο. Χρειαζεται απο και επανασυνδεση τροφοδοτικου για να κανει reset. Μετα κοπων και βασανων η Nova δεχτηκe να μου δωσει καινουργιο δωρεαν, αρκει να παραδωσω στον αντιπροσωπο τον παληο. Πηγα στο υποκαταστημα της Nova πρωτα, για να δω τι ειναι ο καινουργιος. Δεν ειναι ο ΕΟΝ, ειναι ενα μικρο πλαστικο κουτι λιγο μεγαλυτερο απο 2 πακετα τσιγαρα στοιβαγμενα, με εισοδο USB εμπρος, εξοδο HDMI πισω, και σιγουρα ειναι δορυφορικος αφου ειχε συνδεμενο καλωδιο κεραιας. Επισης δεν εχει υποδοχη καρτας, και μου ειπαν οτι το On Demand τελος με τον καινουργιο. Καμια σχεση βεβαια με τον Pace HD831, ο οποιος απο οτι διαβασα δεν εχει προβλημα και οτι ειναι το firmware της Nova που το δημιουργει. Εψαξα οσο παει να βρω στοιχεια για το νεο δεκτη χωρις αποτελεσμα. Εχει καποιος ιδεα για τι προκειται? Να κρατησω τον παληο με τα προβληματα του?
    Καλημέρα.
    Δεν καταργεί τίποτα η εταιρεία. Ουσιαστικά μπορεί κάποιος να αγοράσει smartbox/ chromecast ή να το χρησιμοποιήσει και σε smart tv, smartphone, tablet,PC κλπ. Στον αποκωδικοποιητή έτσι κι αλλιώς δεν είχαν όλες τις ταινίες στο On demand.

    Δοκίμασε πολλές φορές να κάνεις αρχικές ρυθμίσεις,καθαρισμό κάρτας με οινόπνευμα και να το σκουπίσεις. Αναβάθμιση αποκωδικοποιητή (είτε menu-βοηθεια - αναβάθμιση είτε από help πράσινο κουμπί )

    Ο αρχικός κωδικός είναι 1234.

    Εγώ πάντως τον έχω κρατήσει το παλιό (εργάζομαι στη Nova και έχω βάλει κι το smartbox)

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σωστά, ο μόνος αποκωδικοποιητης για δορυφορικό που μπορεί να ενεργοποιηθεί πλέον είναι ο GSH.
    Το On demand περιεχόμενο είναι διαθέσιμο μόνο της εφαρμογής για κινητά και μέσω υπολογιστή για τους συνδρομητές προγραμμάτων Nova. Για τους συνδρομητές προγραμμάτων ΕΟΝ, μπορούν να προσθέσουν και μια μεγάλη οθόνη (smart tv ή tv box) ή να αγοράσουν το EON Smart Box με 50€
    Ακριβώς

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kostinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στη θέση σου θα έπαιρνα το καινούριο θα έβλεπα αν παίρνει on demand κι αν όχι θα αγόραζα κάποιο μεταχειρισμένο,πχ hd3001.
    Όσο για την κάρτα πιθανόν έχει e-card...
    Έχει όντως inderto e card .

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από petasis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να πω και εγώ την εμπειρία μου. Έχω έναν novabox (δεν ξέρω αν τον λένε έτσι, ένας πλαστικός δορυφορικός δέκτης). Χάλασε πριν 2 μέρες (δεν δείχνει εικόνα).
    Από την τεχνική υπηρεσία μου είπαν έλεγχο και αντικατάσταση. Αλλά ο δέκτης έχει καταργηθεί.
    Θα μου δώσουν άλλο δανεικό(!), που δεν θα έχει το on demand!

    Δηλαδή, θα μου αλλάξουν δικό μου δέκτη με άλλον που δεν είναι δικός μου (τι στο καλό εγγύηση είναι αυτή; ), που θα έχει και λιγότερες δυνατότητες, και θα χάσω και μέρος της υπηρεσίας.

    Οπότε ζήτησα διακοπή, και θέλουν να μου χρεώσουν 80κάτι ευρώ τέλος διακοπής...
    Η παράνοια στα μεγαλεία της...

    Δεν φταίει η τεχνική υποστήριξη αλλά η εμπορική πολιτική.
    Η εγγύηση του δέκτη είναι 2 έτη από την αγορά. Ισχύει ότι είχα πει παραπάνω για τις ενέργειες αποκατάστασης και δοκιμή με άλλο hdmi ( αν έχεις 831 κάνε χειροκίνητο ΕΑΠ εφόσον δε ανοίγει reset button 10 δευτ + όταν αναψει μόνο η 1η ένδειξη OK ) .
    ,Επίσης υπάρχει το smartbox με δωρεάν παροχή χρήσης - χρησιδάνειο ή αγορά.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από photivs Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστω για τις απαντησεις και συμβουλες.
    1) Ηλεκτρονικος ειμαι. Αν και δεν εχω τοση σχεση με τον κλαδο, απο μια επισκοπηση του PVR 850 που εκανα δεν βρηκα κατι επιληψιμο. Οι τροφοδοσιες ειναι σωστες, απλως οταν "παγωνει" ενδεχεται η ταση προς το LNB να ειναι μονο 200mV. Σε λιγες περιπτωσεις παραμενει 13.6V. Αλλα αυτο μαλλον ειναι θεμα mcu, απο οτι ειδα στο τμημα εισοδου RF υπαρχει ενας 5pin - switching regulator με εισοδο τα στανταρ 5V και εξοδο 13.6V. Ομως εχει ακιδα shutdown που ελεγχεται απο την mcu.
    Επισης το "παγωμα" συμβαινει μονο οταν κανω ζαπινγκ τα καναλια προς τα πανω, ποτε προς τα κατω. Αρα υποθετω οτι ειναι προβλημα των τελευταιων αναβαθμισεων του firmware της mcu. Πιθανον να εργαζονται στη nova να το λυσουν?
    2) Δεν το θυμαμαι πολυ καλα το κουτι, δεν ειχε λογκο ΕΟΝ παντως. Ισως να ειναι ομως. Ευχαριστω γι αυτο που ειπες για την εισοδο RF, δεν ηξερα οτι ειναι για τη digea. Οσο για το ondemand, αφου η TV μου δεν ειναι android αν βαλω ΕΟΝ μποξ ετσι κι αλλιως θα το χασω.
    3) Ευχαριστω για το λινκ του satzapper. Ειδα τον δεκτη Octagon sx88, δεν μοιαζει το κουτι που ειδα στη νοβα. Οθονη με 7-segment παντως νομιζω δεν ειχε. However, θα κανω παλι μια επισκεψη στη νοβα να τον ξαναδω πιο προσεκτικα και να παρω μια φωτο για να την ποσταρω να δειτε κι εσεις.
    Ευχαριστω παλι

    Μήπως έχεις σκληρό δίσκο και έχει bad sectors ; Θα βγει ξανά καινούργιο firmware αλλά δε είναι τόσο άμεσα. Αν θες απενεργοποίησε από βοήθεια - περιβαλλοντικές ρυθμίσεις - χρόνος αναμονής : Ποτέ (από 4 h).

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από asfalis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το service τους δεν τον επισκευάζει? Κάποιος ανεξάρτητος ηλεκτρονικός δεν μπορεί να τον επισκευάσει? Υπάρχουν στο Internet διαφημίσεις για επισκευές ηλεκτρονικών συσκευών. Αφού δεν θέλεις να σου πασάρουν τον καινούριο...
    Επισκευή σίγουρα γίνεται αλλά πλέον η εταιρεία αποφάσισε να μη δίνει refurbished δέκτες (ανακατασκευασμένους)

  11. #11
    Εγγραφή
    16-03-2006
    Περιοχή
    Γκορυτσά, Ασπρόπυργος
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    2.497
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ISDN
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΘΡΙΑΣΙΟ
    Router
    Draytek 2850Vn
    SNR / Attn
    8(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από petasis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να πω και εγώ την εμπειρία μου. Έχω έναν novabox (δεν ξέρω αν τον λένε έτσι, ένας πλαστικός δορυφορικός δέκτης). Χάλασε πριν 2 μέρες (δεν δείχνει εικόνα).
    Από την τεχνική υπηρεσία μου είπαν έλεγχο και αντικατάσταση. Αλλά ο δέκτης έχει καταργηθεί.
    Θα μου δώσουν άλλο δανεικό(!), που δεν θα έχει το on demand!

    Δηλαδή, θα μου αλλάξουν δικό μου δέκτη με άλλον που δεν είναι δικός μου (τι στο καλό εγγύηση είναι αυτή; ), που θα έχει και λιγότερες δυνατότητες, και θα χάσω και μέρος της υπηρεσίας.

    Οπότε ζήτησα διακοπή, και θέλουν να μου χρεώσουν 80κάτι ευρώ τέλος διακοπής...
    Η παράνοια στα μεγαλεία της...
    Σήμερα είπα να πάω τον δέκτη για έλεγχο (όπως μου είχαν πει), αλλά η αντιμετώπιση ήταν κακή από το κατάστημα.
    Βασικά μου είπαν ότι δεν έχω επικοινωνήσει με την τεχνική υπηρεσία, ότι δεν βλέπουν κάποιο αίτημα. Είδαν τον δέκτη, είδαν ότι έχει βλάβη και δεν βγάζει εικόνα, αλλά ανεπίσημα, δεν μπορούν να κάνουν έλεγχο, να επιβεβαιώσουν ότι ο δέκτης χάλασε, ή ότι τον πήγα για έλεγχο.

    Έχασα τόσο χρόνο, και γύρισα πίσω με τον χαλασμένο δέκτη. Ξαναπήρα την τεχνική υπηρεσία, και άλλαξαν τροπάριο, να κλείσω ραντεβού να έρθει τεχνικός να δει τον δέκτη...

  12. #12
    Εγγραφή
    20-02-2016
    Περιοχή
    kifissia
    Μηνύματα
    1.201
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Fritzbox 7590ax
    SNR / Attn
    10.7(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από petasis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα είπα να πάω τον δέκτη για έλεγχο (όπως μου είχαν πει), αλλά η αντιμετώπιση ήταν κακή από το κατάστημα.
    Βασικά μου είπαν ότι δεν έχω επικοινωνήσει με την τεχνική υπηρεσία, ότι δεν βλέπουν κάποιο αίτημα. Είδαν τον δέκτη, είδαν ότι έχει βλάβη και δεν βγάζει εικόνα, αλλά ανεπίσημα, δεν μπορούν να κάνουν έλεγχο, να επιβεβαιώσουν ότι ο δέκτης χάλασε, ή ότι τον πήγα για έλεγχο.

    Έχασα τόσο χρόνο, και γύρισα πίσω με τον χαλασμένο δέκτη. Ξαναπήρα την τεχνική υπηρεσία, και άλλαξαν τροπάριο, να κλείσω ραντεβού να έρθει τεχνικός να δει τον δέκτη...
    Καλησπέρα. Λυπάμαι πολύ ,κανονικά μπορούσε να μας καλέσει το κατάστημα για να ανοίξουμε αν θες στείλε τη περίπτωση κατάστημα, ημερομηνία / ώρα , αριθμός κάρτας στο support@nova.gr .

    Δε ανοίγει καθόλου ο δέκτης;

  13. #13
    Εγγραφή
    16-03-2006
    Περιοχή
    Γκορυτσά, Ασπρόπυργος
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    2.497
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ISDN
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΘΡΙΑΣΙΟ
    Router
    Draytek 2850Vn
    SNR / Attn
    8(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gamsgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα. Λυπάμαι πολύ ,κανονικά μπορούσε να μας καλέσει το κατάστημα για να ανοίξουμε αν θες στείλε τη περίπτωση κατάστημα, ημερομηνία / ώρα , αριθμός κάρτας στο support@nova.gr .

    Δε ανοίγει καθόλου ο δέκτης;
    Κάλεσε το κατάστημα, αλλά πάλι άκρη δεν έβγαλα. Βασικά, σε εμένα το έδωσαν, άκρη δεν βγήκε. Μου έλεγε ότι τελευταίο τεχνικό αίτημα ήταν από το 2021 (που δεν θυμάμαι αν είχα συνδρομή, αλλά αν είχα είχα άλλο δέκτη).

    Ο δέκτης νομίζω λειτουργεί, αλλά δεν δείχνει εικόνα από το hdmi. Η τηλεόραση δηλαδή καταλαβαίνει ότι ο δέκτης ανάβει, αλλά δεν μπορεί να δείξει εικόνα.

    (Από τον έλεγχο που δεν έγινε, άκουσα ότι οι άλλες έξοδοι εικόνας λειτουργούν, μόνο το hdmi έχει βλάβη. Άκουσα και τον όρο rca, χρόνια είχα να ακούσω αναλογική έξοδο... Δεν έχω ψάξει καν αν έχει άλλες εξόδους ο δέκτης...)

    Η επίσκεψη του τεχνικού θα είναι ενδιαφέρουσα, ελπίζω να έρθει εξοπλισμένος, γιατί μέσα στο σπίτι δεν τον βάζω. Ότι κάνει στην αυλή...

    Το κατάστημα ήταν της Ελευσίνας, κατά τις 19:00. Τους ενημέρωσα ότι θα γράψω την εμπειρία μου στο φόρουμ...
    Όπως τους έδειξα και την ανάρτηση που έκανα την επόμενη των τηλεφωνημάτων που κατά την νόβα δεν έγιναν. Δεν έδωσαν σημασία...

    Πάντως παρότι τους ξέρω, ακόμα μου προκαλεί εντύπωση το πόσο απερίσκεπτα συμπεριφέρονται. Να αμφισβητούν ότι έκανα κλήσεις στο τμήμα υποστήριξης; Δεν θα έρθουν οι χρεώσεις στον λογαριασμό της τηλεφωνίας θαρρούν; Με ώρα και διάρκεια;

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας