Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    04-05-2022
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Καλησπέρα,

    Θα ήθελα τη βοήθειά σας, είναι επείγον καθώς έχω μείνει χωρίς Ιντερνετ στο σπίτι και προσπαθώ να βγάλω άκρη.

    Μέχρι τώρα είχα Ιντερνετ στην Cosmote 100ρα (FTTC).

    Κάναμε αίτηση στη Nova για το Fiber 100. Ενω μας είχαν πει ότι η ενεργοποίηση θα πάρει 2 βδομάδες, μετα απο λιγες μερες, σήμερα δηλαδη κόπηκε το ιντερνετ και έλαβα sms απο τη Nova ότι ενεργοποιήθηκε η νεά γραμμή. Επισης, έλαβα και ένα ακόμα sms με username και password.

    Το θέμα είναι ότι οχι μόνο δεν έχουμε λάβει το router από τη Nova αλλα φαίνεται δεν το έχουν στείλει καν ακομα! Και έτσι έχω ξεμείνει χωρις ιντερνετ.

    Από ότι κατάλαβα, δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω το router της Cosmote για να συνδεθώ με Nova, σωστά;

    Έχω πάρει στο τμημα εξυπηρετησης της Nova 2-3 φορες, ο καθε υπαλληλος μου λεει διαφορετικά πράγματα.

    Ο 1ος μου είπε θα στείλουν σήμερα το router και λογικά θα το λάβω αυριο. Όταν ρωτησα αν γινεται να το παραλαβω για πιο γρηγορα απο κασταστημα Nova μου ειπε δεν γίνεται. Πριν λιγο ξαναπήρα τηλ, ο 2ος υπαλληλος πριν λιγο μου ειπε δεν εχει σταλεί ακομα το ρουτερ και αφου σταλει θα παρει μερες να ερθει(?!?). Με απλα ΕΛΤΑ τα στελνουν; Αλλα αυτος μου ειπε γινεται να παω σε ενα καταστημα Νοβα στο Περιστερι να παρω το ρουτερ (ειναι κλειστο τωρα βεβαια).

    Έχει συμβει σε κανεναν κατι παρομοιο; Έχετε καμία ιδεα τι μπορω να κάνω;

    Τελευταία ερώτηση: αν δεν βγαλω συντομα ακρη, γίνεται εντος 2 βδομαδων να καταγγείλω τη συμναση με τη Νοβα και να επιστρεψω Cosmote?

  2. #2
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Μπορείς να χρησιμοποιήσεις την συσκευή της Cosmote, απλά δηλώνοντας τα νέα credentials που σου έδωσαν. Αυτό ισχύει ωστόσο μόνο για την σύνδεση στο διαδίκτυο. Η τηλεφωνία δεν θα δουλεύει.

  3. #3
    Εγγραφή
    15-01-2006
    Περιοχή
    Πολίχνη Θεσσαλονίκης
    Μηνύματα
    958
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΒΑΡΝΑΣ
    Router
    Draytek 2862n - ΖΤΕ288
    Αυτό που λέει ο jkoukos. Το internet δουλεύει κανονικά αν βάλεις το username και το pass που σου στείλανε.
    Το ίδιο είχε συμβεί και σε μένα, πήρα ρούτερ από κατάστημα και μετά κάνανε σχεδόν μια βδομάδα να ενεργοποιήσουν την τηλεφωνία.
    Κάπου αν κατάλαβα καλά μπλέχτηκαν με τα S/Ν του ρούτερ που ήταν να στείλουν και αυτού που πήρα από το κατάστημα.

    Δες και εδώ για να μην τα ξαναγράφω.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας