Σελ. 155 από 339 ΠρώτηΠρώτη ... 135145150153154155156157160165175 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.311-2.325 από 5080
  1. #2311
    Εγγραφή
    10-11-2003
    Περιοχή
    EU
    Μηνύματα
    3.808
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    1 κόμμα κάτι
    Το κακό είναι ότι η πολιτική μας ευθύνη εξαντλείται στο 1 λεπτό πίσω από το παραβάν.



    Σημ: σας επιτρέπω να κολλήσετε τα μηνύματα εάν το θέλετε.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος lazar : 30-08-07 στις 04:19.

  2. #2312
    Το avatar του μέλους anthoula
    anthoula Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από blend Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει ένα παγκόσμιο κοινωνικό φαινόμενο που ονομάζεται "ψυχολογία της μάζας".
    Τα αρχέτυπα υπάρχουν και λειτουργούν με τον ίδιο τρόπο σε όλους τους ζώντες οργανισμούς, ανεξάρτητα της εξέλιξης και του πνευματικού επιπέδου.

    Ρίξε μια ματιά σε ένα γήπεδο ή σε μια διαδήλωση. Ρίξε μια ματιά σε ένα κοπάδι απο ζέμπρες στην Αφρική ή σε ένα σμήνος πουλιών.
    Μην λες τέτοια και πληγώνεις τον minovg... εδώ μας την έλεγε που δεν ασχολούμαστε με τις μικρές ομάδες.. βασικά δεν ασχολούμαστε με καμία ομάδα , ακριβώς λόγω του φαινομένου που προανέφερες και είμαστε καλά.

  3. #2313
    Το avatar του μέλους anthoula
    anthoula Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lazar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επ! Εσύ δεν ήσουν των μικρών πλην τιμίων κομμάτων;
    Μπα, δεν βλέπω να έβαλε κανέναν πράσινο "ήλιο" στην υπογραφή του ακόμα.

  4. #2314
    Εγγραφή
    10-11-2003
    Περιοχή
    EU
    Μηνύματα
    3.808
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    1 κόμμα κάτι
    Εγώ θα ψήφιζα με χέρια και με πόδια ένα κόμμα που θα ήξερα ότι θα δουλέψει για την αποκέντρωση. Αυτό θα έλυνε πολλά προβλήματα των πολιτων και του τόπου άμεσα. Δεν χρειάζονται ούτε γέφυρες, ούτε μετρό, προέχει να φύγει ο κόσμος προς τα έξω. Αντιθέτως τα αστικά κέντρα "φουσκώνουν".

    Σήμερα διάβαζα πόσα στρέμματα θα μπουν στο σχέδιο πόλεως στην Αν. Αττική. Σε 5 με 10 χρόνια το Λεκανοπέδιο θα είναι πραγματική κόλαση και η σημερινή κατάσταση θα μας μοιάζει με παιδική χαρά.

  5. #2315
    Εγγραφή
    23-09-2005
    Περιοχή
    πλανητης Happy
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    2.665
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ
    Router
    speedtouch 585
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minovg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοίτα αγαπητέ προτιμώ να έχει το ΠΑΣΟΚ δικούς του στον δημόσιο τομέα όπως τον εννοείς παρά να υπάρχουν απομινάρια φασιστόμουτρα της Δεξιάς σε όλη την Αστυνομία. Το βλέπουμε ποιοι είναι περισσότερο επιζήμιοι.
    O αστυνομος ειναι αστυνομος ασχετα τι ψηφιζει, υπαρχουν αυτοι που λογω εξουσιας και ασυδωσιας ακομα και αν μπηκαν καλοι ανθρωποι γινονται φασιστες και αλλαζονες και αυτοι που λογω χαρακτηρα παραμενουν σωστοι

    Φασιστες υπαρχουν και στα δυο κομματα

  6. #2316
    Εγγραφή
    13-11-2005
    Μηνύματα
    1.209
    Downloads
    35
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    DSLAM
    Tellas - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Speedtouch 585
    SNR / Attn
    9,5(dB) / 9,5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ;1388604
    Μερικοί, πιο ηλίθιοι από άλλους, περιδιαβάζουν το φόρουμ κάνοντας σταλινικού τύπου προπαγάνδα υπέρ της ΝΔ και του πασοκ. Και νομίζουν ότι είναι πονηροί και έξυπνοι...
    Οτι δεν φοβαμαι τους &^&()καπιταλες, δεν με κανει ηλιθιο θελω να πιστευω.
    Ξυπνησα νωριτερα για να πληρωσω και την ΔΕΗ. 250 ευρω, απο την οποια 50+ είναι για δημοτικα τελη και ερτ. Και αντε και καλα αυτα (λεω πως ειμαι σε καλο δημο (τα εκατομμυρια που εξαφανιζονται είναι γνωστα), πως εχω ετ3 (lol και respect που δεν αρκουν ομως για 50, δεν ειναι και μαρουλια που φυτρωνουν, οπως τα βλεπουν αυτοι), αλλα γιατι τα αλλα 200, για να καιει καρβουνα? Ενα pc εχω να τρεχει νυχτα μερα και αλλο ενα που παιζει online που και που η γυναικα μου. Εχω αέριο για το ζεστο νερο και λαμπες "οικονομίας" παντου.

    Αν ειναι εξτρεμιστικο που λεω, δε πα να πουλησει και την υγεια και το ασφαλιστικο, να επιζησω θελω και ποιοτικα, δεν με κανει Σταλινικό απαραιτητα, αλλα λιγο υπερβολικο και υπεροπτικο μονο. Η ΝΔ, που ειχε διαφημισει την "κυβερνηση ελικοπτέρων" για την εξυγιανση των ταμειων και τον τροπο ενδυναμωσης τους οικονομικά, μόνο ντακοτες απέδειξε. Εσυ σωσε και την Ολυμπιακή αν μπορεις (το ακουσαμε κι αυτο χθες, θελουν να ξεπουλησουν ΑΚΟΜΑ και την Ολυμπιακή... ειπε μικρο γραφικο κομμα) Αλλα μην "τρομαζεις" τον κοσμο με το χρηματιστηριο, το οποιο απο τα πρωτα μου ποστς εδω, ήταν το μονο που υποστήριξα. Ουτε με τον εμπορο. Μην τρομαζεις τον κοσμο με τους καπιταλες, δεν ειναι κακοι αυτοι ή στην αντιθετη περιπτωση, δεν ειναι οι μόνοι κακοι, οι κακοι ειναι μεγάλη φάρα και μικροψυχη και πολλα αλλα. Και εδω που τα λέμε, για να μην νομιζεις πως μιλαω προσωπικα, να πω, πως οι αριστεροι, εμενα μου κανουν για πιο κακοι, εμπιπτουν στην ακριβή έννοια της παθολογικής κακίας και της καταπίεσης . Οι δεξοι δεν θελουν συστασεις...

    Καποτε σε μια χρηματιστηριακη, τοτε με την εκρηξη της φουσκας, δουλεψα σαν τεχνικος, εβαλα projectorες, εβαλα pc νεα, εκανα κουκλες τα παλια, online και realtime ΧΑΑ κλπ. Ο διευθηντης -προσωπικα τον υπολογιζα για +70 ετών- μου εδωσε σαν "ευχαριστώ" κατι "καλες" μετοχες, που ειχε επενδυσει προσωπικα και που ειχαν καλη αποδοση τοτε.

    Πηγα κι εγω σε μια φίλη, πουλαγε ταπερ μεχρι τοτε και επιασε δουλεια σε μια χρηματιστηριακη. Να σημειώσω πως είχα κολλητους μαστεραδες των οικονομικων κλπ, αλλα απο χρηματιστηριο, χαμπάρι... τοτε τουλαχιστον.
    Παρε μου τοσες μετοχες, της ειπα. Θα χασεις, μου είπε. Οχι ρε φιλεναδα, εγω παιχτης δεν ειμαι, μολις παρω 5 δραχμες (ακομα καναμε μετατροπες), θα πουλησω, απλα τα πραγματα. Το αφεντικο μου λεει, μολις εχασε 200 χιλιαρικα, εσυ θα κερδισεις? Μα ξερω πως ο "παιχτης" και το χρηματιστηριο θελουν επενδυση 100-150 χιλιαρικα και για 2 χρονια τουλαχιστον για να βγαλει τα εξοδα και λεφτά. Δεν με ενδιαφερει κατι τετοιο, λεω, σου ειπα, εγώ....
    Θα χασεις!! αυτή
    Ε, αυτη ήταν το "δεξιο" παπαγαλακι (ναι, το 80% των δεξιων είναι ηλίθιοι, οσο και οι αλλοι, οσοι γενικοτερα δεν γνωριζουν ποτε ειναι υποχειρια και ποτε χειριστες του συστηματος, οσοι δεν μπορουν να ξεχωρίσουν το "σκορδο" απο το "κρεμμυδι"), εγω ο "μικρος" νεαρος, χαμενος απο ολες τις παντες που δεν αγορασα τελικά και που με πατησε το συστημα. Αυτη δεν ξερω αν εχει δουλεια τωρα, απο τοτε που της ειπα να παει να πουλησει κανα ταπερ δεν ξαναμιλησαμε. Εγω σιγουρα δεν εχω δουλεια τωρα, αλλα εχω ενα πολυ μεγαλο φασμα της "αγορας" να κινηθω και γιατι το χρηματιστηριο ευνοησε τους ^%^%καπιταλες, ε εχω και σχεδιο πλεον...

    Μου αρεσει να ξεσκεπαζονται οι μυθοι (να δικαιολογησω το ποστ μου), αλλα ολους τους μυθους δεν μπορω να τους "ξεσκεπασω" και κεφι για παπαρολογιες δεν εχω παντα. Και ηλιθιος είμαι, αλλα οχι τοσο οσο αλλοι. Τουλαχιστον συνειδητοποιημένα είμαι οτι ειμαι (και ηλιθιος).
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος wireless_surfer : 30-08-07 στις 08:51.

  7. #2317
    Εγγραφή
    15-04-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.717
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Σαλίγκαρος
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ
    Router
    Κ.Λ.Α.Φ.Τ.Α.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από blend Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει ένα παγκόσμιο κοινωνικό φαινόμενο που ονομάζεται "ψυχολογία της μάζας".
    Τα αρχέτυπα υπάρχουν και λειτουργούν με τον ίδιο τρόπο σε όλους τους ζώντες οργανισμούς, ανεξάρτητα της εξέλιξης και του πνευματικού επιπέδου.

    Ρίξε μια ματιά σε ένα γήπεδο ή σε μια διαδήλωση. Ρίξε μια ματιά σε ένα κοπάδι απο ζέμπρες στην Αφρική ή σε ένα σμήνος πουλιών.

    Κάνε το πείραμα στον δρόμο... κοίτα επίμονα ψηλά, για μερικά λεπτά και μετά παρατήρησε τι θα δεις γύρω σου. Θα δείς γριούλες να βλέπουν με δέος την παναγία στα σύννεφα, άλλους να παρατηρούν ένα σμήνος ufo και μερικούς να στουκάρουν σε κολώνες.

    Ολοι αυτοί, είναι απλά ηλίθιοι... και είσαι εσύ ο πονηρός που τους κατάντησες έτσι.

    Αυτό ειναι η ψυχολογία της μάζας χονδρικά....

    Αυτή είναι η πολιτική πραγματικότητα της Ελλάδας (και όχι μόνο).

    Είμαστε λοιπόν ηλίθιοι... Μάντεψε ποιοι είναι οι ....πονηροί... και με τι τρόπους μας κάνουν ηλίθιους....

    Μερικοί, πιο ηλίθιοι από άλλους, περιδιαβάζουν το φόρουμ κάνοντας σταλινικού τύπου προπαγάνδα υπέρ της ΝΔ και του πασοκ. Και νομίζουν ότι είναι πονηροί και έξυπνοι...
    +1, τηλεγραφική αλλά πλήρης ανάλυση. Για περισσότερα (τουλ. για να σας ανοίξει η όρεξη) ρίξτε μια ματιά εδώ και εδώ...


    Ξυπνησα νωριτερα για να πληρωσω και την ΔΕΗ. 250 ευρω, απο την οποια 50+ είναι για δημοτικα τελη και ερτ. Και αντε και καλα αυτα (λεω πως ειμαι σε καλο δημο (τα εκατομυρια που εξαφανιζονται είναι γνωστα), πως εχω ετ3 (lol και respect που δεν αρκουν ομως για 50, δεν ειναι και μαρουλια που φυρτωνουν, οπως τα βλεπουν αυτοι), αλλα γιατι τα αλλα 200, για να καιει καρβουνα? Ενα pc εχω να τρεχει νυχτα μερα και αλλο ενα που παιζει online που και που η γυναικα μου. Εχω αέριο για το νερο και λαμπες "οικονομίας".
    Αν έχεις την εντύπωση πως η αγορά της ενέργειας έχει αντίστοιχα χαρακτηριστικά με την αγορά των τηλεπικοινωνιών, ψάξε το περισσότερο. Θα εκπλαγείς με το τι προβλέπεται να πάθουν τα μαρούλια σου με το άνοιγμα της συγκεκριμένης αγοράς...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dante80 : 30-08-07 στις 08:45.
    Wretched, ephemeral race, children of chance and tribulation, why do you force me to tell you the very thing which it would be most profitable for you not to hear?
    The very best thing is utterly beyond your reach: not to have been born, not to be, to be nothing.
    However, the second best thing for you is: to die soon.

  8. #2318
    Εγγραφή
    13-11-2005
    Μηνύματα
    1.209
    Downloads
    35
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    DSLAM
    Tellas - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Speedtouch 585
    SNR / Attn
    9,5(dB) / 9,5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lazar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ θα ψήφιζα με χέρια και με πόδια ένα κόμμα που θα ήξερα ότι θα δουλέψει για την αποκέντρωση. Αυτό θα έλυνε πολλά προβλήματα των πολιτων και του τόπου άμεσα. Δεν χρειάζονται ούτε γέφυρες, ούτε μετρό, προέχει να φύγει ο κόσμος προς τα έξω. Αντιθέτως τα αστικά κέντρα "φουσκώνουν".

    Σήμερα διάβαζα πόσα στρέμματα θα μπουν στο σχέδιο πόλεως στην Αν. Αττική. Σε 5 με 10 χρόνια το Λεκανοπέδιο θα είναι πραγματική κόλαση και η σημερινή κατάσταση θα μας μοιάζει με παιδική χαρά.
    Η αποκεντρωση θελει και καραβια θελει και δρομους θελει και πολλή άλλη σωστη δόμηση. Απο Θεσσαλονικη για Αθηνα, ενα φορτηγο, εχει στο δρομο 3 νεκρους, 50 κιλα καυσαεριο, και 100 ευρω φθορες, να στο πω χονδρικα για να με καταλαβεις. Το πιστεψα κι εγω καποτε το παραμυθι. Εθνικη Οδο, Αλβανια-Τουρκια είδα.

  9. #2319
    Εγγραφή
    13-11-2005
    Μηνύματα
    1.209
    Downloads
    35
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    DSLAM
    Tellas - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Speedtouch 585
    SNR / Attn
    9,5(dB) / 9,5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dante80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    +1, τηλεγραφική αλλά πλήρης ανάλυση. Για περισσότερα (τουλ. για να σας ανοίξει η όρεξη) ρίξτε μια ματιά εδώ και εδώ...




    Αν έχεις την εντύπωση πως η αγορά της ενέργειας έχει αντίστοιχα χαρακτηριστικά με την αγορά των τηλεπικοινωνιών, ψάξε το περισσότερο. Θα εκπλαγείς με το τι προβλέπεται να πάθουν τα μαρούλια σου με το άνοιγμα της συγκεκριμένης αγοράς...
    Ξερω δεν θα εκπλαγω, γνωριζω πως τα τιμολογια αυξανονται για να εχουν χωρο οι καινουργιοι. Αλλα βλεπω και διακρινω περισσοτερα. Και μισθους. που δεν εχω, αλλα εσυ βολευεσαι μαλλον με την σκετη απο 200, μην σε ακουσω να λες για "αγνηEdit: [ και εξοφθαλμη ] πολιτική" , μαυρο εχεις φαει ήδη
    και για να εξηγουμαι, δεν εχω μαρουλια, με την εννοια οτι δεν μου φυτρωνουν πουθενα! Οτι μπαινει εδω μεσα και για περισσοτερο απο 10ετια, δουλεμενο ειναι! Ουτε η μαμα, ουτε λοττο και καζινο παιζω. Ακομα και τις σπουδες μου (που δεν ολοκληρωσα ακαδημαϊκα), μονος μου τις πληρωνα, λογω αρχών τοτε (ω, ναι!), αλλα και "αλυσιδωτών"περιστασεων αργοτερα (συγνωμη για την προσωπική παρέμβαση).
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος wireless_surfer : 30-08-07 στις 17:07.

  10. #2320
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.248
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από blend Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οποιος δεν αντιλαμβάνεται τον ρόλο που παίζει μια δημοσκόπηση στην ψυχολογία της μάζας, ας πρόσεχε.

    Αυτός είναι ο ρόλος μιας δημοσκόπησης, να κατευθύνει την μάζα προς το μέρος του νικητή. Οταν ο Wan μιλάει για πρόβατα, ξέρει τι λέει, κι ας μην το εκφράζει με τον καλύτερο τρόπο.

    Και να μην ξεχάσουμε τις δημοσκοπήσεις επί πασοκ, που λειτουργούσαν αντίστοιχα.

    Εννοείται η αναξιοπιστία των "εταιριών" αυτών, που "ζωγραφίζουν" το ύψος της μπάρας, ανάλογα με το μπαγιόκο που εισπράττουν απο τους μεγάλους.

    Μακρυά λοιπόν απο δημοσκοπήσεις, αυτές μπουγαδιάζουν μυαλά...

    Ασχοληθείτε με τα προγράμματα των κομμάτων και συνταχθείτε με όποιο σας ταιριάζει καλύτερα.

    Τώρα, αν η "πολιτική ιδεολογία", σας παρασύρει μακρυά από την οικονομική πραγματικότητα, εύχομαι καλή τύχη.....
    Εγώ προσωπικά θα γελάσω πολύ την επόμενη των εκλογών


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  11. #2321
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.248
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lazar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα ποια Δημοκρατία βρε Αρούτη; Εδώ σου έχουν φτιάξει έναν εκλογικό νόμο, όπου χωρίς υπολογιστή δεν θα μπορούσε κανείς να βγάλει αποτελέσματα κι εσύ μιλάς για Δημοκρατία; Συγγνώμη που σου λέω την αλήθεια ωμή, αλλά αυτό δεν είναι που πρέπει να θέλουμε;
    Μη μπερδευεσαι.

    Αλλο δημοκρατία και άλλο ελλειμα δημοκρατίας.

    Το οτι έχουμε δημοκρατία ειναι φανερό από το γεγονός οτι πχ ειμαστε ελεύθεροι να βγαίνουμε στους δρόμους και να διαμαρτυρόμαστε. Να συζητάμε ελεύθεροι για οτιδήποτε , ακόμα και να κάνουμε εκλογές.

    Το έλλειμα δημοκρατίας ειναι η ποιότητά της, ο εκλογικός νόμος, η αδυναμία τηρησης των νόμων και λειτουργίας των θεσμών, κλπ.

    Ας μη μπλέκουμε το ένα με το άλλο.

    Και μη ζητάς συγνώμη, εν τέλει ο σωστός διάλογος προωθεί την ανταλλαγή ιδεών που καλό μόνο κάνει..


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  12. #2322
    Εγγραφή
    13-11-2005
    Μηνύματα
    1.209
    Downloads
    35
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    DSLAM
    Tellas - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Speedtouch 585
    SNR / Attn
    9,5(dB) / 9,5(dB)
    @dante80
    επισης κατι "ασχετο", προσωπικα χειιριζομαι τα αγγλικα πολυ καλα, αλλα αν θες κατι πιο αμμεσο, καλο θα ηταν να μας εβρισκες ελληνικες σελιδες, εννοω για τα url που εδωσες. Με 2 ωρες υπνο ειμαι... Η συγκεκριμενη μπαλιά παιρνει πολλους ...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος wireless_surfer : 30-08-07 στις 09:17.

  13. #2323
    Εγγραφή
    15-04-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.717
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Σαλίγκαρος
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ
    Router
    Κ.Λ.Α.Φ.Τ.Α.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από wireless_surfer Εμφάνιση μηνυμάτων
    @dante80
    επισης κατι "ασχετο", προσωπικα χειιριζομαι τα αγγλικα πολυ καλα, αλλα αν θες κατι πιο αμμεσο, καλο θα ηταν να μας εβρισκες ελληνικες σελιδες, εννοω για τα url που εδωσες. Με 2 ωρες υπνο ειμαι... Η συγκεκριμενη μπαλιά παιρνει πολλους ...
    Mε ένα γρήγορο scan δεν βρήκα κάτι αρκετά αξιόλογο. Αν σε ενδιαφέρει το θέμα, θα ψάξω και επανέρχομαι.... (Πέρνα μια βόλτα από Φωτόπουλο ας πούμε, σχολιάζει το θέμα εκτενώς σε αρκετά βιβλία του).

    Το θέμα για την ενέργεια είναι ψιλοάσχετο με την κουβέντα. Το ανέφερα απλά καθώς παραπονέθηκες για τις τιμές της ΔΕΗ και το χαράτσι υπέρ τρίτων. Τώρα για το μαύρο, βρήκες άτομο να τα πεις....
    Wretched, ephemeral race, children of chance and tribulation, why do you force me to tell you the very thing which it would be most profitable for you not to hear?
    The very best thing is utterly beyond your reach: not to have been born, not to be, to be nothing.
    However, the second best thing for you is: to die soon.

  14. #2324
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Gustave Le Bon , 1841-1931, French psychologist and sociologist.
    He was the author of a number of works on social psychology, in which he expounded
    theories of national traits and racial superiority. His works include:
    Psychologie des foules/The Crowd: A Study of the Popular Mind /Ψυχολογία των όχλων

    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος manoulamou : 30-08-07 στις 10:38.
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  15. #2325
    Εγγραφή
    02-03-2005
    Περιοχή
    Χανιά
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    443
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΑ
    Router
    huawei 520c
    SNR / Attn
    8(dB) / 40(dB)
    Εγώ την άποψή μου την είπα πιο πριν, και την ατιολόγησα. Έχω όμως μια απορία για όλους εσάς που σνομπάρετε τα "μικρά" κόμματα. Έχετε διαβάσει ποτέ έστω δυο σελίδες από το πρόγραμμά τους; Ή αρκείστε στην εικόνα που (ΔΕΝ) σας διαμορφώνουν γι' αυτά οι μιντιάδες;
    Κι επειδή έχει γίνει πολύς λόγος για τη λευκή ψήφο: δεν ξέρετε ότι κατεβαίνει και "κόμμα" με τίτλο και επιλογή "Λευκό";

    (Προσωπικά αν είχαμε τα χρονικά περιθώρια, θα πρότεινα να τσοντάρουμε και να κατεβάσουμε και το "Μαύρο".)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος apd : 30-08-07 στις 11:38.

Σελ. 155 από 339 ΠρώτηΠρώτη ... 135145150153154155156157160165175 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας