Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    21-05-2022
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Χαίρεται!

    Έχω κάνει αίτημα για αναβάθμιση από adsl Vodafone σε vdsl Vodafone... Ενώ στην αρχή φαίνονταν στο app ότι είναι σε εξέλιξη, είναι κανένας μήνας που βλέπω στο σύστημα "δεν έχετε ενεργή αίτηση" και στο τσατ σαππορτ μου λένε

    "Σας ευχαριστώ πολύ για την αναμονή σας! Θα ήθελα να σας ενημερώσω πως λόγω μιας αναβάθμισης η οποία έλαβε μέρος στα συστήματά μας οι παραγγελίες μας μπήκαν σε κατάσταση καταστολής και αυτό προκάλεσε ένα επιπλέον διάστημα αναμονής για την υλοποίησή τους. Συνεπώς, βρίσκεστε ακόμη στις προηγούμενες υπηρεσίες σας. Μην σας ανησυχεί όμως, καθώς σύντομα θα ενημερωθείτε μέσω μηνύματος SMS για την ακριβή ημερομηνία ενεργοποίησης μέχρι και την οποία φυσικά και θα έχετε παραλάβει και τον απαραίτητο εξοπλισμό."

    Το "σύντομα " φαίνεται να είναι ένας μήνας και πάμε δυνατά για 2ο... Ο από πάνω μου με τη wind ολοκλήρωσε ήδη την αναβάθμιση, οπότε λογικά δεν είναι της περιοχής αλλά κάτι κεντρικό...

    Έχει κανένας καμία παραπάνω πληροφορία για το τι έχει συμβεί στα συστήματα της βονταφον; Ολοκλήρωσε κανένας αναβάθμιση σε vdsl μέσα στο Μάιο;

    Είμαστε πολλοί ή είμαι εγώ μόνο ο τυχερός;

  2. #2
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.978
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Και σε εμένα έκανε 2 μήνες ακριβώς η αίτηση. Κάνανε αναβάθμιση και migration στα συστήματα τους και για να ολοκληρωθεί αυτό έπρεπε προφανώς να παγώσουν κάθε δραστηριότητα για κάποιες μέρες…

  3. #3
    Εγγραφή
    03-02-2009
    Μηνύματα
    188
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Δέχθηκα και εγώ σήμερα να πάω σε vdsl από adsl. Η υπάλληλος μου είπε θα μου σταλεί στο email (δεν έχω smartphone) ένας σύνδεσμος μέσα στα επόμενα 5 λεπτά. Δεν ήρθε κάτι. Τους πήρα τηλέφωνο ξανά το απόγευμα στο 13830 και μου είπαν ότι στο σύστημα τους φαίνεται ότι το email εστάλει. Μου ξάνα στέλνουν τον σύνδεσμο σε δεύτερο email που δήλωσα και ακόμα περιμένω (ούτε στα junk/spam ούτε πουθενά). Εγώ συμφώνησα τηλεφωνικά για την αναβάθμιση. Τι ισχύει, πρέπει να πατήσω στο link για να προχωρήσει η διαδικασία; Και γιατί δεν μου έρχεται στο mail (hotmail και yahoo). Πρώτη φορά μου συμβαίνει.


    Τελικά ήρθε με καθυστέρηση 6 ωρών το email.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος VasP : 04-10-22 στις 19:31.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας