Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 35
  1. #16
    Εγγραφή
    13-10-2018
    Μηνύματα
    2.440
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H168N/TP-LINK VR600
    SNR / Attn
    8.9(dB) / 4.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Κι εγώ το είχα ακούσει αυτό κι μόνο με αίτημα διακοπής μπορείς καλύτερη τιμή...

  2. #17
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.322
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    @honda22 το πρόβλημα είναι οτι οταν καλεις εσυ δεν μιλάς με τους ιλδιους που θα μιλούσες αν περίμενες να σε καλέσουν απ το eshop
    Μπάχαλο

  3. #18
    Εγγραφή
    02-02-2008
    Μηνύματα
    408
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ariadgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    @honda22 το πρόβλημα είναι οτι οταν καλεις εσυ δεν μιλάς με τους ιλδιους που θα μιλούσες αν περίμενες να σε καλέσουν απ το eshop
    Μπάχαλο
    Συμφωνώ αλλά αν το αφήσω και περιμένω να με πάρουν όταν τους καπνίσει, θα είμαι ήδη εκτός συμβολαίου και θα μετράει άλλη χρέωση και άντε μετά να τους πεις παιδιά εγώ το αγόρασα πριν τη λήξη και να σου κάνουν τη χάρη να μην σε χρεώσουν έξτρα καπέλο στο επόμενο λογαριασμό.

    Σχετικά με το μήνυμα Απάντηση: Αστεία οικονομική πολιτική Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kostinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι εγώ το είχα ακούσει αυτό κι μόνο με αίτημα διακοπής μπορείς καλύτερη τιμή...
    Κατάλαβα αλλά δεν θα κάτσω να ασχοληθώ και πολύ για 1€/μήνα παραπάνω, ούτε τα έξτρα 80' σε κινητά με ενδιαφέρουν. Η κοροϊδία είναι που με νευριάζει.

  4. #19
    Εγγραφή
    18-11-2015
    Μηνύματα
    46
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dantε Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε καθε περιπτωση ο μονος τροπος ειναι να το πεις στο παροχο σου η να φυγεις και μετα να σου δωσουν προσφορα που σου πληρωνουν και το πεναλτυ να γυρισεις.
    Εγω ετσι ειχα κανει.Μου εδωσε η Νοβα 3 παγια δωρο και ουσιαστικα καλυψε το κοστος που πληρωσα για να φυγω απο κοσμοτε που ειχα παει 2 μηνες πριν.
    Αν μιλήσω με την εξυπηρέτηση λίγες μέρες πριν τελειώσει το συμβόλαιο μου, θα μου πουν ότι θα με καλέσουν απο 1 μεχρι 3 μέρες από το αρμόδιο τμήμα για αντιπροσφορά όπως γίνεται στο cosmote tv;

  5. #20
    Εγγραφή
    06-04-2006
    Περιοχή
    θεσσαλονικη-χαριλαου
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    398
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΡΙΛΑΟΥ
    Το εχουν χασει οι οτετζηδες και εμενα η "προσφορα" που κανανε ειναι με τιμες πριν 2 χρονια(για 24αρα κιολας)

    Που βγαινει ποιο ακριβη απο fiber


    Για μαλ..ψαχνουν

  6. #21
    Εγγραφή
    06-09-2006
    Μηνύματα
    287
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Cosmote
    είχα συμβόλαιο 50αρι με 32 που έληγε σε μια εβδομάδα και μου ζητούσαν 35.90 να πάω σε 100αρα. μπήκα στο site πριν 3 μέρες και το προχώρησα μόνος μου με 32.90. σήμερα ήρθε το νεο συμβολαιο στα 32.90 και αναβαθμίστηκε η ταχύτητα.

  7. #22
    Εγγραφή
    19-02-2005
    Περιοχή
    Βριλησσια
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    55
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    48000/10999
    ISP
    Vodafone
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η268Q
    SNR / Attn
    10.8(dB) / (dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mitsos_75 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαι παλαιός συνδρομητής Cosmote. Τόσο σε σταθερή,internet και κινητή. Το ποστ μου αφορά την σταθερή τηλεφωνία και το internet. Έχω 100ρα γραμμή με απεριόριστα σταθερά και κάτι ψιλά σε κινητά. Είναι συμβόλαιο πριν από 2 έτη και λήγει σε λίγες μέρες. Σαν παλιός συνδρομητής μπήκα στο app και διαπίστωσα ότι η προσφορά που μου κάνουν είναι στα 47,17€ δίνοντας μου και ένα entry pack cosmote TV που δεν με ενδιαφέρει. Το πάγιο που είχα ήταν στα 42€. Επειδή θεωρώ ότι μετά από 2 έτη το κόστος της 100ρας στα 42€ είναι πολύ υψηλό, έψαξα λίγο καλύτερα. Μπήκα στο eshop της Cosmote και διαπίστωσα ότι το δίνουν στα 32,9€. Έκανα λοιπόν παραγγελία και ως εκ θαύματος είδα ότι μπορούσα να το παραγγείλω και σε υφιστάμενη γραμμή που διατηρώ. Ερωτώ λοιπόν, γιατί πρέπει ο πελάτης να ψάχνει στο εκάστοτε eshop για να μπορέσει να έχει καλύτερη τιμή. Γιατί δεν γίνεται μια οριζόντια τιμολογιακή πολιτική σε παλιούς , νέους. Η όλη εμπορική πολιτική τους μου θυμίζει λαϊκή αγορά. Ενώ είναι σοβαροί στην υποστήριξη τους, επενδύουν στις οπτικές ίνες και κάνουν έργα για να επεκτείνουν το δίκτυο τους ας φτιάξουν και την εμπορική τους πολιτική και μόνο κέρδος θα έχουν. Εννοείται ότι άμα μου ακυρώσουν την παραγγελία και δεν δεχτούν την τιμή των 32.9€ , θα φύγω με ελαφρά.
    Εγω ειμουν 10 χρονια στη Cosmote καθε φορα που εληγε το συμβολαιο μου εδιναν την ιδια τιμη που εδιναν και σε νεους συνδρομητες (ειμουν και καλοπληρωτης δεν ειχα αφησει ποτε λογαριασμο να ληξη) Το Νοεμβριο ζητησα ανανεωση διοτι εληγε το συμβολαιο και μου εδιναν μια τιμη πιο μεγαλη απο οτι πληρωνα, δηλαδη πληρωνα για 50 γραμμη και δωρεαν σταθερα χωρις καθολου κινητα 33 ευρω.Και με την ανανεωση ζητουσαν 33,5. Τη κοπανησα πηγα σε Vodafone με 25,5 ευρω και εχω 100 γραμμη απεριοριστα σταθερα,350 σε κινητα και σε σταθερα 10 ευρωπαικων χωρων, Disney plus, και Vodafone TV με ΗΒΟ .Επειδη δεν τερματιζει η ταχυτητα και ειναι 75 μου εκοψαν αλλα 4,5 ευρω απο το παγιο (το προβλημα ωφειλεται στο καλοδιο του οτε που ερχετε απο το καφαο και δεν θελει να το αλλαξει).Δηδαδη στο τελος πληρωνω 21 ευρω. Διαφορα δεν εχω δει να πηγαινει χειροτερα,να τρωει κολληματα,να μπουκωνει.Εχω και καλυτερο upload απ 5 σε 10. Το νεο ρουτερ που δινουν ειναι πολυ καλο και μενει on πανω απο 10 ημερες.Συμβουλη παρατα τους διοτι δε σεβονται τα χρηματα που δινεις ουτε εαν εισαι καλος πελατης.Και κανε οικονομια.

  8. #23
    Εγγραφή
    12-12-2008
    Περιοχή
    Βέροια
    Μηνύματα
    2.903
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112637/11255
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΕΡΟΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η1600
    Την επόμενη μέρα που έστειλα αιτηση φορητότητας απο cosmote σε vodafone(αιτήση όμως χωρίς δικαίωμα υπαναχώρησης μετά την ενεργοποίηση) με κάλεσε το τμήμα ειδικών προσφορών! Τους το έκλεισα γιατί με έχει ταλαιπωρήσει η εταιρία και δεν ενδιαφέρομαι να παραμείνω.

    Ryzen 5 2600x | NZXT Kraken x62 | Asus Prime x470 Pro
    16GB HyperX Predator 3000mhz | Asus ROG Strix RTX2070 Super
    Samsung EVO 960 250GB | Samsung EVO 860 1TB |
    Antec Earthwatts Pro 650W

  9. #24
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.007
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από honda22 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω πακέτο που λήγει σήμερα COSMOTE DP50 (ήταν 24 μέχρι τον Μάρτιο που έγινε ο δωρεάν διπλασιασμός) XL_24 μήνες

    Απεριόριστα σταθερά + 420' προς κινητά Ελλάδας και προς διεθνή (σταθερά & κινητά) 29 χωρών
    με 28,90/μήνα

    Έβαλα παραγγελία προχθές από το website για το COSMOTE Double Play Advanced XL

    Απεριόριστα σταθερά + 500' Κινητά
    50 Mbps

    με 27,90/μήνα

    Αφού δεν με κάλεσε κανείς τους παίρνω σήμερα και μου λένε ότι δεν μπορώ να πάω σε αυτό το πακέτο. Είναι πολιτική της εταιρείας λέει και το μόνο που μπορούν είναι να μου ανανεώσουν το ίδιο πρόγραμμα.
    Δηλαδή με λίγα λόγια η τιμή δεν μπορεί να πέσει στον οτε. Μόνο θα ανεβαίνεις. Έχει τύχει και σε άλλον αυτό;
    Το μόνο που κατάφερα είναι να τους κάνω να μου στείλουν άλλο ρουτερ (ZTE H1600) προς αντικατάσταση του Speedport Entry. Είναι χειρότερο το ZTE;
    εγω ειχα ακριβως το ιδιο προγραμμα και με εβαλαν κανονικα στο προγραμμα το νεο με τα 500 λεπτα προς κινητα , εκανα τηλεφωνικα την επιλογη πακετου στο 13888 ενα μηνα πριν ληξει το παλιο προγραμμα. Καλο θα ειναι αμα δεν στο βαζουνε να ρωτησεις αμα μπορεις να το βαλεις χωρις χρονο ομιλιας και μετα να το βαλεις με χρονο ομιλιας μεσα που πιστευω οτι θα θεωρειτε αναβαθμιση. Εγω εχω ηδη το booster στην γραμμη μου οποτε δεν ξερω αμα φταιει και αυτο.

  10. #25
    Εγγραφή
    05-12-2008
    Μηνύματα
    2.853
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    Not for public
    Πάνε σε κατάστημα Γερμανός ή Cosmote. Αν σου δώσουν το πακέτο με τα 50Mbps στα 27.90, τότε άλλαξε εταιρία. Να δεις μετά πως θα σε παρακαλάνε να μείνεις.

  11. #26
    Εγγραφή
    28-08-2006
    Μηνύματα
    1.625
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H300S
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από otheitis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω ειμουν 10 χρονια στη Cosmote καθε φορα που εληγε το συμβολαιο μου εδιναν την ιδια τιμη που εδιναν και σε νεους συνδρομητες (ειμουν και καλοπληρωτης δεν ειχα αφησει ποτε λογαριασμο να ληξη) Το Νοεμβριο ζητησα ανανεωση διοτι εληγε το συμβολαιο και μου εδιναν μια τιμη πιο μεγαλη απο οτι πληρωνα, δηλαδη πληρωνα για 50 γραμμη και δωρεαν σταθερα χωρις καθολου κινητα 33 ευρω.Και με την ανανεωση ζητουσαν 33,5. Τη κοπανησα πηγα σε Vodafone με 25,5 ευρω και εχω 100 γραμμη απεριοριστα σταθερα,350 σε κινητα και σε σταθερα 10 ευρωπαικων χωρων, Disney plus, και Vodafone TV με ΗΒΟ
    Φιλε ακου,εμενα το συμβολαιο μου στη vodafone ληγει σε περιπου δυο μηνες,πληρωνω 28.44 απο το προηγουμενο συμβολαιο για 30αρα vdsl που δεν εχει VOIP,απεριοριστα σταθερα,360' κινητα,ξερεις τι προσφορα ανανεωσης μου εκαναν,να παραμεινω στο ιδια με 30,55 ευρω,χωρις καν αναβαθμιση ταχυτητας και λεπτα κινητης,επικαλλουνται οτι η περιοχη μου δεν παιρνει αναβαθμιση για να μου δωσουν εστω 50αρα,οποτε θα τους αφησω για το 27.90 της cosmote και σε δυο χρονια ξαναβλεπουμε,δηλαδη θελω να σου πω οτι δεν ειναι η αποκλειστικη εμπορικη πολιτικη της Cosmote,τα ιδια κανουν και οι αλλοι παροχοι.Θα εχω και καβαντζα να δω τι παιζει με τη Nova,τι πακετα θα δινει τοτε η Nova,σαν τελευταια επιλογη.

    Για του λογου το αληθες..

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Vodafone2.jpg 
Εμφανίσεις:  33 
Μέγεθος:  49,9 KB 
ID: 245080
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος DOU : 22-01-23 στις 17:15.

  12. #27
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.617
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε ακου,εμενα το συμβολαιο μου στη vodafone ληγει σε περιπου δυο μηνες,πληρωνω 28.44 απο το προηγουμενο συμβολαιο για 30αρα vdsl που δεν εχει VOIP,απεριοριστα σταθερα,360' κινητα,ξερεις τι προσφορα ανανεωσης μου εκαναν,να παραμεινω στο ιδια με 30,55 ευρω,χωρις καν αναβαθμιση ταχυτητας και λεπτα κινητης,επικαλλουνται οτι η περιοχη μου δεν παιρνει αναβαθμιση για να μου δωσουν εστω 50αρα,οποτε θα τους αφησω για το 27.90 της cosmote και σε δυο χρονια ξαναβλεπουμε,δηλαδη θελω να σου πω οτι δεν ειναι η αποκλειστικη εμπορικη πολιτικη της Cosmote,τα ιδια κανουν και οι αλλοι παροχοι.Θα εχω και καβαντζα να δω τι παιζει με τη Nova,τι πακετα θα δινει τοτε η Nova,σαν τελευταια επιλογη.

    Για του λογου το αληθες..

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Vodafone2.jpg 
Εμφανίσεις:  33 
Μέγεθος:  49,9 KB 
ID: 245080
    Aνανεώνω αρχές Φεβρουαρίου, μετά τα προβλήματα της nova παραμένω ΟΤΕ 50άρα ftth.

    Πες τα και στον stamka που μας έχει πρήξει ότι ο ΟΤΕ είναι πανάκριβος.
    Εχει ένα δίκιο στις ψηλές ταχύτητες, αλλά η πλειοψηφία είναι 50άρες και adsl.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  13. #28
    Εγγραφή
    19-02-2005
    Περιοχή
    Βριλησσια
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    55
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    48000/10999
    ISP
    Vodafone
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η268Q
    SNR / Attn
    10.8(dB) / (dB)
    Path Level
    Interleaved
    Φιλε Dou πηγαινε στο Cosmote που σου δινει καλυτερη τιμη, μην σπαταλας τα λεφτα σου στη Vodafone.Μετα απο δυο χρονια αμα δεν σου δινει τιμη καλη ο Cosmote ξαναγυρνα Vodafone.Μονο ετσι θα καταλαβουν, εγω ετσι εχω σκοπο να κανω απο εδω και μπρος, θα τους αλλαζω σαν τις γκομενες, τελος η αποκλειστικοτητα.

  14. #29
    Εγγραφή
    06-01-2005
    Περιοχή
    Rhodes island
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    433
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    110/11
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    31(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από otheitis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε Dou πηγαινε στο Cosmote που σου δινει καλυτερη τιμη, μην σπαταλας τα λεφτα σου στη Vodafone.Μετα απο δυο χρονια αμα δεν σου δινει τιμη καλη ο Cosmote ξαναγυρνα Vodafone.Μονο ετσι θα καταλαβουν, εγω ετσι εχω σκοπο να κανω απο εδω και μπρος, θα τους αλλαζω σαν τις γκομενες, τελος η αποκλειστικοτητα.
    έχει ένα κόστος αυτό, σε ψυχική ηρεμία τουλάχιστον και για μένα που έχω και τα κινητά στην ίδια εταιρεία είναι (ήταν) πολύ δύσκολη απόφαση

  15. #30
    Εγγραφή
    28-08-2006
    Μηνύματα
    1.625
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H300S
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από otheitis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε Dou πηγαινε στο Cosmote που σου δινει καλυτερη τιμη, μην σπαταλας τα λεφτα σου στη Vodafone.Μετα απο δυο χρονια αμα δεν σου δινει τιμη καλη ο Cosmote ξαναγυρνα Vodafone.Μονο ετσι θα καταλαβουν, εγω ετσι εχω σκοπο να κανω απο εδω και μπρος, θα τους αλλαζω σαν τις γκομενες, τελος η αποκλειστικοτητα.
    To πιο πιθανο αυτο ειναι να κανω,επιλεγω στα ιδια λεφτα την καλυτερη προσφορα και βλεπουμε μετα απο 2 χρονια τι θα προσφερει ο ενας παροχος και τι ο αλλος.Εφυγα απο την Cosmote γιατι η προσφορα που μου ειχε γινει τοτε για ανανεωση δεν κριθηκε ικανοποιητικη,με πιεζαν να πληρωσω παραπανω λεφτα για να αναβαθμισω σε ταχυτητα,κατι που δεν το χρειαζομουν τοτε.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από john_who Εμφάνιση μηνυμάτων
    έχει ένα κόστος αυτό, σε ψυχική ηρεμία τουλάχιστον και για μένα που έχω και τα κινητά στην ίδια εταιρεία είναι (ήταν) πολύ δύσκολη απόφαση
    Εχεις δικαιο εν μερει,προσωπικα δεν ηθελα να συνδεσω τα κινητα,δικο μου και οικογενειας με τη vodafone για να μου βγαινει λιγο καλυτερη τιμη,ηθελα ελευθερια επιλογης και κινησεων σε αυτο.

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας