Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 35
  1. #1
    Εγγραφή
    04-09-2008
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    10
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Είμαι παλαιός συνδρομητής Cosmote. Τόσο σε σταθερή,internet και κινητή. Το ποστ μου αφορά την σταθερή τηλεφωνία και το internet. Έχω 100ρα γραμμή με απεριόριστα σταθερά και κάτι ψιλά σε κινητά. Είναι συμβόλαιο πριν από 2 έτη και λήγει σε λίγες μέρες. Σαν παλιός συνδρομητής μπήκα στο app και διαπίστωσα ότι η προσφορά που μου κάνουν είναι στα 47,17€ δίνοντας μου και ένα entry pack cosmote TV που δεν με ενδιαφέρει. Το πάγιο που είχα ήταν στα 42€. Επειδή θεωρώ ότι μετά από 2 έτη το κόστος της 100ρας στα 42€ είναι πολύ υψηλό, έψαξα λίγο καλύτερα. Μπήκα στο eshop της Cosmote και διαπίστωσα ότι το δίνουν στα 32,9€. Έκανα λοιπόν παραγγελία και ως εκ θαύματος είδα ότι μπορούσα να το παραγγείλω και σε υφιστάμενη γραμμή που διατηρώ. Ερωτώ λοιπόν, γιατί πρέπει ο πελάτης να ψάχνει στο εκάστοτε eshop για να μπορέσει να έχει καλύτερη τιμή. Γιατί δεν γίνεται μια οριζόντια τιμολογιακή πολιτική σε παλιούς , νέους. Η όλη εμπορική πολιτική τους μου θυμίζει λαϊκή αγορά. Ενώ είναι σοβαροί στην υποστήριξη τους, επενδύουν στις οπτικές ίνες και κάνουν έργα για να επεκτείνουν το δίκτυο τους ας φτιάξουν και την εμπορική τους πολιτική και μόνο κέρδος θα έχουν. Εννοείται ότι άμα μου ακυρώσουν την παραγγελία και δεν δεχτούν την τιμή των 32.9€ , θα φύγω με ελαφρά.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος mitsos_75 : 24-05-22 στις 11:48.

  2. #2
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.703
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mitsos_75 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαι παλαιός συνδρομητής Cosmote. Τόσο σε σταθερή,internet και κινητή. Το ποστ μου αφορά την σταθερή τηλεφωνία και το internet. Έχω 100ρα γραμμή με απεριόριστα σταθερά και κάτι ψιλά σε κινητά. Είναι συμβόλαιο πριν από 2 έτη και λήγει σε λίγες μέρες. Σαν παλιός συνδρομητής μπήκα στο app και διαπίστωσα ότι η προσφορά που μου κάνουν είναι στα 47,17€ δίνοντας μου και ένα entry pack cosmote TV που δεν με ενδιαφέρει. Το πάγιο που είχα ήταν στα 42€. Επειδή θεωρώ ότι μετά από 2 έτη το κόστος της 100ρας στα 42€ είναι πολύ υψηλό, έψαξα λίγο καλύτερα. Μπήκα στο eshop της Cosmote και διαπίστωσα ότι το δίνουν στα 32,9€. Έκανα λοιπόν παραγγελία και ως εκ θαύματος είδα ότι μπορούσα να το παραγγείλω και σε υφιστάμενη γραμμή που διατηρώ. Ερωτώ λοιπόν, γιατί πρέπει ο πελάτης να ψάχνει στο εκάστοτε eshop για να μπορέσει να έχει καλύτερη τιμή. Γιατί δεν γίνεται μια οριζόντια τιμολογιακή πολιτική σε παλιούς , νέους. Η όλη εμπορική πολιτική τους μου θυμίζει λαϊκή αγορά. Ενώ είναι σοβαροί στην υποστήριξη τους, επενδύουν στις οπτικές ίνες και κάνουν έργα για να επεκτείνουν το δίκτυο τους ας φτιάξουν και την εμπορική τους πολιτική και μόνο κέρδος θα έχουν. Εννοείται ότι άμα μου ακυρώσουν την παραγγελία και δεν δεχτούν την τιμή των 32.9€ , θα φύγω με ελαφρά.
    Μήτσο
    50 άρησες και μυαλό δεν έβαλες.
    ΚΑΝΕΝΑΣ δεν θα σου τηλεφωνήσει για να κατεβάσει την τιμή.
    ΟΛΟΙ θα σου τηλεφωνήσουν για να ανεβάσουν την τιμή.

    Μην περιμένεις άλλοι να κάνουν την δουλειά σου.
    Εσύ το ψάχνεις, διαλέγεις και αποφασίζεις.
    Για όλα
    Αν ενδιαφέρεσαι για την ζωή σου και της οικογενείας..
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  3. #3
    Εγγραφή
    09-02-2006
    Μηνύματα
    2.951
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OPNsense
    Το 32.9 είναι σκέτο ενώ το 47.17 δίνει και TV?
    Αν είναι έτσι τότε συγκρίνεις διαφορετικά πράγματα.

  4. #4
    Εγγραφή
    18-02-2007
    Μηνύματα
    49
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Κανε συμβαση με αλλο πάροχο για να σε παρακαλάνε μετά για πιο κατω απ αυτα που πλήρωνες.Ολοι οι παροχοι την ιδια τακτική εχουν.

  5. #5
    Εγγραφή
    06-01-2005
    Περιοχή
    Rhodes island
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    433
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    110/11
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    31(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ολοκληρώθηκε τελικά η ανανέωση του συμβολαίου με αυτόν τον τρόπο;
    Νομίζω πως κι εγώ βρίσκομαι στην ίδια ακριβώς κατάσταση, αλλά στο υφιστάμενο πακέτο οι κλήσεις προς τα κινητά είναι και για τις χώρες της Ευρωπαϊκής Ένωσης
    Στο νέο γράφει απλά προς κινητά και σκεφτόμουν να τους καλέσω μήπως μου το δώσουν τηλεφωνικά
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  screenshot_20220605_214411.png 
Εμφανίσεις:  25 
Μέγεθος:  19,5 KB 
ID: 238524

  6. #6
    Εγγραφή
    06-01-2005
    Περιοχή
    Rhodes island
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    433
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    110/11
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    31(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mitsos_75 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαι παλαιός συνδρομητής Cosmote. Τόσο σε σταθερή,internet και κινητή. Το ποστ μου αφορά την σταθερή τηλεφωνία και το internet. Έχω 100ρα γραμμή με απεριόριστα σταθερά και κάτι ψιλά σε κινητά. Είναι συμβόλαιο πριν από 2 έτη και λήγει σε λίγες μέρες. Σαν παλιός συνδρομητής μπήκα στο app και διαπίστωσα ότι η προσφορά που μου κάνουν είναι στα 47,17€ δίνοντας μου και ένα entry pack cosmote TV που δεν με ενδιαφέρει. Το πάγιο που είχα ήταν στα 42€. Επειδή θεωρώ ότι μετά από 2 έτη το κόστος της 100ρας στα 42€ είναι πολύ υψηλό, έψαξα λίγο καλύτερα. Μπήκα στο eshop της Cosmote και διαπίστωσα ότι το δίνουν στα 32,9€. Έκανα λοιπόν παραγγελία και ως εκ θαύματος είδα ότι μπορούσα να το παραγγείλω και σε υφιστάμενη γραμμή που διατηρώ. Ερωτώ λοιπόν, γιατί πρέπει ο πελάτης να ψάχνει στο εκάστοτε eshop για να μπορέσει να έχει καλύτερη τιμή. Γιατί δεν γίνεται μια οριζόντια τιμολογιακή πολιτική σε παλιούς , νέους. Η όλη εμπορική πολιτική τους μου θυμίζει λαϊκή αγορά. Ενώ είναι σοβαροί στην υποστήριξη τους, επενδύουν στις οπτικές ίνες και κάνουν έργα για να επεκτείνουν το δίκτυο τους ας φτιάξουν και την εμπορική τους πολιτική και μόνο κέρδος θα έχουν. Εννοείται ότι άμα μου ακυρώσουν την παραγγελία και δεν δεχτούν την τιμή των 32.9€ , θα φύγω με ελαφρά.
    τελικά ολοκληρώθηκε η αγορά με αυτόν τον τρόπο; Έχω ρωτήσει εδώ και μια εβδομάδα και απάντηση δεν πήρα!

  7. #7
    Εγγραφή
    26-09-2006
    Περιοχή
    Ναύπλιο
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    377
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109991kbps/10999kbps
    ISP
    Vodafone
    Router
    Fritzbox 7530
    SNR / Attn
    13(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εμένα το δικό μου συμβόλαιο λήγει σε περίπου 3 μήνες και αν και θέλω να μείνω στο ίδιο πακέτο (100άρα αναβαθμισμένη από 50άρα) είμαι στο δίλλημα : Να ανανεώσω στα 32,90 (πληρώνω 30 το μήνα τώρα) ,εαν και εφόσον το δεχθούν ή να κάνω αίτηση φορητότητας σε άλλο πάροχο με το σκεπτικό να με πάρουν για αντιπροσφορά; Και πριν 2 χρόνια δεν μου έδιναν καλή προσφορά και με ανάγκασαν να κάνω αίτηση σε άλλο πάροχο για να πάρω αυτά που ήθελα.Απλά φοβάμαι μήπως με την αίτηση φορητότητας δεν μπορώ να την ακυρώσω και μείνω στον νέο πάροχο.

  8. #8
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.703
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tarantules9 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα το δικό μου συμβόλαιο λήγει σε περίπου 3 μήνες και αν και θέλω να μείνω στο ίδιο πακέτο (100άρα αναβαθμισμένη από 50άρα) είμαι στο δίλλημα : Να ανανεώσω στα 32,90 (πληρώνω 30 το μήνα τώρα) ,εαν και εφόσον το δεχθούν ή να κάνω αίτηση φορητότητας σε άλλο πάροχο με το σκεπτικό να με πάρουν για αντιπροσφορά; Και πριν 2 χρόνια δεν μου έδιναν καλή προσφορά και με ανάγκασαν να κάνω αίτηση σε άλλο πάροχο για να πάρω αυτά που ήθελα.Απλά φοβάμαι μήπως με την αίτηση φορητότητας δεν μπορώ να την ακυρώσω και μείνω στον νέο πάροχο.
    Iδια κατάσταση σε φιλικό σπίτι, 19 Αυγούστου λήγει το συμβόλαιο.
    Επειδή υπάρχει φρεσκαδούρα στα πακέτα/τιμές (+ η nova)
    Yπομονή
    19 Αυγούστου η απάντηση
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  9. #9
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.337
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Περίμενε τη μέρα της λήξης, και κάνε αίτηση απο το site για την ισχύουσα τιμή του site

  10. #10
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.703
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ariadgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Περίμενε τη μέρα της λήξης, και κάνε αίτηση απο το site για την ισχύουσα τιμή του site
    Aν με αφήνει γιατί τώρα δεν ..
    για 50άρα περίπου στα 28€

    Για 100άρα στα 33, με αφήνει.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  11. #11
    Εγγραφή
    06-01-2005
    Περιοχή
    Rhodes island
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    433
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    110/11
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    31(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    αυτό με τις αντιπροσφορές έχει λήξει, αν κάνεις αίτηση να πας αλλού δεν θα σου κάνουν αντιπροσφορά.

  12. #12
    Εγγραφή
    11-09-2019
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE
    Router
    ZTE H1600
    Εχει αλλαξει ο νομος με τις αντιπροσφορες.

    Κανεις αιτηση σε νεο παροχο,περιμενουν 15 μερες να περασει το δικαιωμα υπαναχωρησης και μετα στελνουν την αιτηση φορητοτητας.Αν θες αμεσα να το κανουν,υπογραφεις χαρτι που λεει οτι αποποιεισαι το δικαιωμα υπαναχωρησης.
    Σε καθε περιπτωση ο μονος τροπος ειναι να το πεις στο παροχο σου η να φυγεις και μετα να σου δωσουν προσφορα που σου πληρωνουν και το πεναλτυ να γυρισεις.
    Εγω ετσι ειχα κανει.Μου εδωσε η Νοβα 3 παγια δωρο και ουσιαστικα καλυψε το κοστος που πληρωσα για να φυγω απο κοσμοτε που ειχα παει 2 μηνες πριν.

  13. #13
    Εγγραφή
    11-07-2008
    Μηνύματα
    622
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    109998/10999
    ISP
    Nova (καφαο ΟΤΕ)
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΜΥΝΤΑΙΟ
    Router
    VMG8623-T50B
    SNR / Attn
    17.6(dB) / 4.6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δεν γινεται απλα να διαλεξεις αλλο προγραμμα οταν τελειώνει το 2χρονο συμβολαιο?

  14. #14
    Εγγραφή
    06-01-2005
    Περιοχή
    Rhodes island
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    433
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    110/11
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    31(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    online βρίσκεις μια προσφορά που συνήθως είναι το πακέτο σου μαζί με τηλεόραση.
    Αν τους πάρεις τηλέφωνο, έχεις την δυνατότητα να επιλέξεις τι θέλεις, αλλά οι τιμές είναι πιο ανεβασμένες σε σχέση με τις τιμές που βλέπεις για νέο πελάτη.
    Αυτή την εποχή 2-3 ευρώ τον μήνα δεν είναι μικρό ποσό για να το δεις χαλαρά.
    Εγώ ολοκλήρωσα την αγορά από το eshop της cosmote και περίμενα 8 μέρες, σε αυτές τις 8 μέρες δεν έγινε τίποτα.
    Πιθανά να είναι σφάλμα του λογισμικού που σε αφήνει να το αγοράσεις ενώ είσαι ήδη πελάτης.
    Πήρα τηλέφωνο, έμεινα 15-20 λεπτά στην αναμονή και αφού μίλησα με την εξυπηρέτηση πελατών και τους εξήγησα ότι αγόρασα το πακέτο 7 μέρες πριν την λήξη του συμβολαίου μου.
    Χωρίς αντίρρηση σε 2 μέρες μου το ενεργοποίησαν.

  15. #15
    Εγγραφή
    02-02-2008
    Μηνύματα
    408
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Έχω πακέτο που λήγει σήμερα COSMOTE DP50 (ήταν 24 μέχρι τον Μάρτιο που έγινε ο δωρεάν διπλασιασμός) XL_24 μήνες

    Απεριόριστα σταθερά + 420' προς κινητά Ελλάδας και προς διεθνή (σταθερά & κινητά) 29 χωρών
    με 28,90/μήνα

    Έβαλα παραγγελία προχθές από το website για το COSMOTE Double Play Advanced XL

    Απεριόριστα σταθερά + 500' Κινητά
    50 Mbps

    με 27,90/μήνα

    Αφού δεν με κάλεσε κανείς τους παίρνω σήμερα και μου λένε ότι δεν μπορώ να πάω σε αυτό το πακέτο. Είναι πολιτική της εταιρείας λέει και το μόνο που μπορούν είναι να μου ανανεώσουν το ίδιο πρόγραμμα.
    Δηλαδή με λίγα λόγια η τιμή δεν μπορεί να πέσει στον οτε. Μόνο θα ανεβαίνεις. Έχει τύχει και σε άλλον αυτό;
    Το μόνο που κατάφερα είναι να τους κάνω να μου στείλουν άλλο ρουτερ (ZTE H1600) προς αντικατάσταση του Speedport Entry. Είναι χειρότερο το ZTE;

Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας